۸۷ کشته و زخمی در حادثه سقوط اتوبوس در آفریقای جنوبی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
۸۷ کشته و زخمی در حادثه سقوط اتوبوس در آفریقای جنوبی

۸۷ کشته و زخمی در حادثه سقوط اتوبوس در آفریقای جنوبی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
وزیر حمل و نقل آفریقای جنوبی از کشته شدن ۲۵ نفر و زخمی شدن حدود ۶۲ نفر دیگر در پی سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافربری از روی یک سرازیری در استان ساحلی "کیپ شرقی" این کشور خبر داد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که پس از آن که راننده کنترل اتوبوس را از دست داده، اتوبوس از روی یک خاکریز با شیب تند به پایین سقوط کرده است.

این اتوبوس بیش از ۸۰ سرنشین داشته که بیشتر آن‌ها افراد مسن بوده‌اند.

بیشتر قربانیان برای دریافت کمک‌های مالی رفاهی دولتی عازم این سفر بوده‌اند.

سیریل رامافوسا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی با بیان این که سرنشینان این اتوبوس عمدتا بازنشستگان و تعدادی هم دانشجوی جوان بودند، نسبت به وقوع این حادثه ابراز ناراحتی و تاسف کرده و بر لزوم مراقبت و توجه بیشتر به ارائه‌دهندگان خدمات حمل و نقل و سایر کاربران جاده‌ای تاکید کرد.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

این سانحه مرگبارترین تصادف استان «کیپ شرقی» از سال ۲۰۱۵ میلادی محسوب می‌شود.

آفریقای جنوبی با وجود داشتن یکی از توسعه یافته‌ترین شبکه‌های جاده‌ای در قاره آفریقا، به دلیل سرعت غیر مجاز رانندگان و نگهداری نامناسب برخی از وسایل نقلیه و جاده‌ها یکی از کشورهایی است که بالاترین آمار تصادفات جاده‌ای در منطقه را به خود اختصاص داده است.

بنا بر گزارش شبکه خبری الجزیره، داده‌های شرکت مدیریت ترافیک جاده‌ای نشان می‌دهد بیش از ۱۴ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ میلادی در تصادفات رانندگی در جاده‌های آفریقای جنوبی جان باختند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها