روز اول گفتم دیاباته فوتبالیست نه بسکتبالیست است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
روز اول گفتم دیاباته فوتبالیست نه بسکتبالیست است

روز اول گفتم دیاباته فوتبالیست نه بسکتبالیست است

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
مربی سابق بوردو در ادعایی جالب مدعی شد ستاره این روزهای استقلال در اولین روزهای حضور در این باشگاه فرانسوی باعث تعجب همگان شد.

به گزارش «ورزش سه»، شیخ دیاباته مهاجم اهل مالی و ستاره این روزهای استقلال سابقه نسبتا خوبی در فوتبال اروپا از جمله فرانسه دارد تا جایی که در مقطعی موفق به پوشیدن پیراهن باشگاه بوردو هم شد. این بازیکن که در حال حاضر به عنوان بهترین خرید خارجی استقلال و استراماچونی از محبوبیتی دو چندان نزد طرفداران برخوردار است از دید مربی سابق بوردو اندامی شبیه به بسکتبالیست‌های NBA دارد تا فوتبالیست‌های حرفه‌ای.

آلن بندیت مربی سابق بوردو در خصوص دوران همکاری با شیخ در فوتبال فرانسه این گونه او را تشریح کرد. «روز اول که او را دیدم به این موضوع کاملا پی بردم کار کردن با این بازیکن اصلا نمی‌تواند عادی باشد چون فکر نمی‌کردم او فوتبالیست باشد (باخنده). اندام و هیکل شیخ به بسکتبالیست‌های حرفه‌ای آمریکا می‌خورد تا فوتبالیست‌ها از همین رو کمی نسبت به خرید او ناامید شده بودم اما او رفته رفته نشان داد یک بازیکن عادی نیست».

در وبسایت خبری بخوانید: خبر ورزشی جدید ایران و سایر نقاط جهان

روز اول گفتم دیاباته فوتبالیست نه بسکتبالیست است - 4

این مربی در ادامه افزود: «هر روز که می‌گذشت بیشتر از قبل توانایی‌های شیخ در کنترل توپ، بازی با بدن، ضربات سر و … ما را مجذوب می‌کرد. دیدیم که او پسری جاه طلب با رویاهای بزرگ است به نحوی که از کوچک‌ترین موقعیت برای خود یک گل می‌ساخت. صادقانه بگویم کار کردن با شیخ دیاباته در بوردو برای من سرگرمی شیرینی بود و لذتی واقعی محسوب می‌شد. خوشحالم نقشی حتی کوچک در رشد او داشتم گرچه باید بگویم خود دیاباته پسری زحمتکش بود که همیشه به فرامین مربیان گوش می‌داد».

مهاجم سرشناس این روزهای استقلال اولین قرارداد حرفه‌ای خود را با باشگاه بوردو بست و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ در بیش از ۱۲۷ بازی برای این تیم فرانسوی موفق به ۵۰ بار گلزنی شد تا نامش در میان برترین گلزنان باشگاه ثبت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها