زرشک بخورید سرما نخورید

خبرگزاری انتخاب |
زرشک بخورید سرما نخورید - 0

زرشک از محبوب‌ترین گیاهانی است که میوه آن بین اغلب مردم جهان طرفدار دارد. زرشک چه ترش باشد چه ملس، طرفدارانی دارد و به نظر می‌رسد این طرفداران حق دارند به علت خواص متعدد این گیاه تا این حد دوستش داشته باشند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، زرشک می‌تواند خواصی متعدد برای بدن انسان داشته باشد. خواصی که شاید با برخی از آن‌ها آشنا باشید. برای مثال زرشک فشار خون را کاهش می‌دهد و برای افرادی که دچار غلظت خون هستند نیز مفید است.

اما جالب است اکنون که در فصل سرما هستیم بدانید که زرشک می‌تواند از ابتلا به انواع سرماخوردگی و آنفولانزا پیشگیری کند. زرشک سرشار از انواع ویتامین‌ها است و یکی از این ویتامین‌ها نیز ویتامین ب است که در کاهش مخاطرات مرتبط با سرما خوردگی نقشی مهم بازی می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

برخی پژوهش‌ها نشان داده زرشک می‌تواند در کاهش سردرد و گلو درد نیز موثر باشد و این یعنی یک داروی طبیعی فوق العاده برای درمان سرماخوردگی‌های مزمن.

زرشک بخورید سرما نخورید - 7

اگر زرشک ترش اذیتتان می‌کند می‌توانید با خرید زرشک‌های تازه و رسیده‌تر از طعم ملس زرشک استفاده کنید. زرشک را می‌توان به شکل خام یا پخته در غذاها استفاده کرد. افزون بر این آب زرشک نیز خواصی متعدد دارد اما هیچوقت فراموش نکنید که زرشک‌های تازه یا آب زرشک‌های خانگی به زرشک‌های نمک زده یا آب زرشک هایی که با مواد صنعتی تهیه می‌شوند، ارجحیت دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه
ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید