1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
عشق مرگ‌بار پسر ایرانی به دختر افغانستانی

عشق مرگ‌بار پسر ایرانی به دختر افغانستانی

دختر و پسر عاشق برای اینکه بتوانند هزینه ازدواج را فراهم کنند خود را در برابر خواستگار دیگر دختر، خواهر و برادر معرفی و از او کلاهبرداری کردند، اما وقتی نقشه‌شان رو شد مرد خواستگار را به قتل رساندند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، خرداد سال ۹۵ به پلیس خبر دادند مردی که به‌شدت دچار سوختگی شده بود، در بیمارستان جان باخته است. وقتی مأموران در محل حاضر شدند و تحقیقات خود را آغاز کردند فهمیدند متوفی مردی افغان به نام نورمحمد است که با توجه به حرف‌هایش پیش از مرگ و سایر شواهد موجود به قتل رسیده است.

پلیس با بررسی‌هایی که انجام داد پی برد نورمحمد برای مدتی با مردی ایرانی به نام نیما در ارتباط بود و مرتب با او مکالمه تلفنی داشت. به‌این‌ترتیب نیما به‌عنوان مظنون اصلی پرونده شناخته و زیر نظر گرفته شد تا اینکه مأموران مدارکی مبنی بر دخالت او در قتل به‌دست آوردند و این مرد را به همراه نامزد افغانستانی‌اش به نام نرگس بازداشت کردند. این دو توضیح دادند از نورمحمد ۲۰ میلیون تومان کلاهبرداری کردند و سپس او را به آتش کشیدند.

نیما گفت: من قصد کشتن نورمحمد را نداشتم و فقط می‌خواستم ماشینش را آتش بزنم که بنزین روی او و خودم نیز ریخت و هر دو سوختیم، اما سوختگی او شدیدتر بود.

در نهایت پرونده از سوی دادسرا تکمیل شد و در اختیار قضات دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت. دو متهم هفته گذشته پای میز محاکمه رفتند و با رد اتهام قتل عمدی از خودشان دفاع کردند.

نیما گفت: من عاشق نرگس شده بودم و می‌خواستم با او ازدواج کنم، اما افاغنه رسمی دارند که از داماد شیربها می‌گیرند. پدر نرگس هم از من ۲۵ میلیون تومان خواست تا به این ازدواج رضایت بدهد، اما من پنج میلیون تومان بیشتر نداشتم. وقتی موضوع را با نرگس مطرح کردم او نقشه‌ای کشید که از طریق آن می‌توانستیم کمبود پول را جبران کنیم. نرگس به من گفت خواستگاری افغانستانی دارد که ما می‌توانیم پیش او خودمان را خواهر و برادر معرفی کنیم و به بهانه شیربها از او ۲۰ میلیون تومان بگیریم.

متهم به قتل ادامه داد: این‌طور بود که من با نورمحمد آشنا شدم و خودم را به او برادر نرگس معرفی کردم. نورمحمد به من گفت عاشق نرگس شده است و می‌خواهد هرطور که شده با او ازدواج کند. من هم گفتم مخالفتی ندارم و فقط ۲۰ میلیون تومان شیربها می‌خواهم. نورمحمد با پرداخت این پول موافقت کرد. او وضع مالی نسبتا خوبی داشت و تهیه ۲۰ میلیون تومان برایش آسان بود. بالاخره بعد از چند جلسه مذاکره و گفت‌وگو نورمحمد ۲۰ میلیون تومان را به من پرداخت کرد. او از همان روز برای برگزاری هرچه زودتر مراسم عروسی اصرار می‌کرد و مرتب با من تماس می‌گرفت تا کارهای مقدماتی را به‌سرعت انجام بدهم. در بد مخمصه‌ای گرفتار شده بودیم و از دست نورمحمد خلاصی نداشتیم تا اینکه بالاخره به او گفتم من برادر نرگس نیستم، بلکه خواستگار او هستم و نرگس قرار است با من ازدواج کند. نورمحمد وقتی این را فهمید گفت همه‌چیز را به خانواده نرگس می‌گوید و دست ما را رو می‌کند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

متهم به قتل ادامه داد: اگر نورمحمد این کار را می‌کرد دیگر هرگز نمی‌توانستم با نرگس ازدواج کنم به همین دلیل به او گفتم بیا با هم صحبت کنیم ما در کهریزک با هم قرار گذاشتیم و حدود ساعت شش صبح روز هفتم خرداد سال ۹۵ بود که من و نرگس با موتور و نورمحمد با ماشین به محل قرار رسیدیم. من سعی کردم با نورمحمد صحبت کنم، اما او خیلی عصبانی بود و فایده‌ای نداشت. برای اینکه او را بترسانم بطری بنزین را که از قبل برداشته بودم روی ماشینش ریختم اما مقداری از بنزین روی خودم و نورمحمد نیز پاشیده شد. سپس فندک را روشن کردم و آتش شعله کشید و نورمحمد هم سوخت. من به‌هیچ‌وجه قصد نداشتم او را بکشم و آتش‌گرفتن مرد افغانستانی فقط یک اتفاق بود.

در ادامه نرگس به دفاع از خودش پرداخت. او گفت: من در ایران به دنیا آمده‌ام، اما پدرم اصرار داشت هنگام ازدواج طبق رسم کشور خودمان عمل کنیم و شیربها بگیرد، برای همین هم این نقشه را کشیدیم تا نیما بتواند پول مورد نیاز را فراهم کند، اما در قتل نورمحمد هیچ نقشی نداشتم و کاملا بی‌گناه هستم.

بنا به این گزارش، در ادامه هیئت قضات اتهام نیما را قتل شبه‌عمد تشخیص دادند و ادامه رسیدگی به پرونده را به آینده موکول کردند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مجری صدا و سیما به دنبال پدر زن پولدار!

برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
عصرایران: مجری برنامه «سلام صبح بخیر» در شبکه سه دارد مثلا گزارش ماجرای دو پسر و دختر پورشه سوار اصفهانی که یک بی نوای پراید سوار را کشتند تعریف می‌کند، به پورشه و دختر جوان که می‌رسد انگار که آب از لب و لوچه‌اش آویزان شده باشد می‌گوید از این دخترهای پورشه سوار اگر غلامی چیزی می‌خواهند من در خدمتم. در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

راننده پورشه کورس مرگ در اصفهان در زندان! / آنها خواهر و برادر بودند! + فیلم

رکنارکنا22 ساعت قبل
همچنین موضوع برخورد با مقصران تصادف جنجالی در خیابان کارگر اصفهان یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «درخواست اشد مجازات برای دختر و پسر پورشه‌سوار اصفهانی» بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: پسر جوان راننده پورشه که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. محمدرضا خدادوست اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دوردور کردن و کورس گذاشتن در خیابان‌ها نظم جامعه را به هم بریزند. وی با بیان این که پرونده راننده خاطی تحویل مراجع قضایی شده، ادامه داد: پسر جوان که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. خدادوست خاطرنشان کرد: خانمی که در تصویر حضور دارد خواهر راننده بوده و در رابطه با برخورد با وی منتظر دستور قضایی هستیم.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
محکومان به اعدام شرایط متفاوت دارند و اغلب آن‌ها هنگام اجرای حکم آرام هستند و مجازات خود را پذیرفته‌اند. اصطلاحی در میان زندانیان درباره شب اجرای حکم اعدام است که به آن شب سوئیت می‌گویند. وقتی کنارشان می‌روم با حالتی ملتمسانه از ما می‌خواهند که برایشان دعا کنیم تا اولیای‌دم رضایت دهند. اواخر سال گذشته در زمان اجرای حکم مفسدان اقتصادی هم بودید؟ در زمان اجرای سلطان سکه و همدستش بودم. به نظر می‌رسد، مدتی است بخشش قاتل از اجرای حکم بیشتر شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر