1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
عشق مرگ‌بار پسر ایرانی به دختر افغانستانی

عشق مرگ‌بار پسر ایرانی به دختر افغانستانی

دختر و پسر عاشق برای اینکه بتوانند هزینه ازدواج را فراهم کنند خود را در برابر خواستگار دیگر دختر، خواهر و برادر معرفی و از او کلاهبرداری کردند، اما وقتی نقشه‌شان رو شد مرد خواستگار را به قتل رساندند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، خرداد سال ۹۵ به پلیس خبر دادند مردی که به‌شدت دچار سوختگی شده بود، در بیمارستان جان باخته است. وقتی مأموران در محل حاضر شدند و تحقیقات خود را آغاز کردند فهمیدند متوفی مردی افغان به نام نورمحمد است که با توجه به حرف‌هایش پیش از مرگ و سایر شواهد موجود به قتل رسیده است.

پلیس با بررسی‌هایی که انجام داد پی برد نورمحمد برای مدتی با مردی ایرانی به نام نیما در ارتباط بود و مرتب با او مکالمه تلفنی داشت. به‌این‌ترتیب نیما به‌عنوان مظنون اصلی پرونده شناخته و زیر نظر گرفته شد تا اینکه مأموران مدارکی مبنی بر دخالت او در قتل به‌دست آوردند و این مرد را به همراه نامزد افغانستانی‌اش به نام نرگس بازداشت کردند. این دو توضیح دادند از نورمحمد ۲۰ میلیون تومان کلاهبرداری کردند و سپس او را به آتش کشیدند.

نیما گفت: من قصد کشتن نورمحمد را نداشتم و فقط می‌خواستم ماشینش را آتش بزنم که بنزین روی او و خودم نیز ریخت و هر دو سوختیم، اما سوختگی او شدیدتر بود.

در نهایت پرونده از سوی دادسرا تکمیل شد و در اختیار قضات دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت. دو متهم هفته گذشته پای میز محاکمه رفتند و با رد اتهام قتل عمدی از خودشان دفاع کردند.

نیما گفت: من عاشق نرگس شده بودم و می‌خواستم با او ازدواج کنم، اما افاغنه رسمی دارند که از داماد شیربها می‌گیرند. پدر نرگس هم از من ۲۵ میلیون تومان خواست تا به این ازدواج رضایت بدهد، اما من پنج میلیون تومان بیشتر نداشتم. وقتی موضوع را با نرگس مطرح کردم او نقشه‌ای کشید که از طریق آن می‌توانستیم کمبود پول را جبران کنیم. نرگس به من گفت خواستگاری افغانستانی دارد که ما می‌توانیم پیش او خودمان را خواهر و برادر معرفی کنیم و به بهانه شیربها از او ۲۰ میلیون تومان بگیریم.

متهم به قتل ادامه داد: این‌طور بود که من با نورمحمد آشنا شدم و خودم را به او برادر نرگس معرفی کردم. نورمحمد به من گفت عاشق نرگس شده است و می‌خواهد هرطور که شده با او ازدواج کند. من هم گفتم مخالفتی ندارم و فقط ۲۰ میلیون تومان شیربها می‌خواهم. نورمحمد با پرداخت این پول موافقت کرد. او وضع مالی نسبتا خوبی داشت و تهیه ۲۰ میلیون تومان برایش آسان بود. بالاخره بعد از چند جلسه مذاکره و گفت‌وگو نورمحمد ۲۰ میلیون تومان را به من پرداخت کرد. او از همان روز برای برگزاری هرچه زودتر مراسم عروسی اصرار می‌کرد و مرتب با من تماس می‌گرفت تا کارهای مقدماتی را به‌سرعت انجام بدهم. در بد مخمصه‌ای گرفتار شده بودیم و از دست نورمحمد خلاصی نداشتیم تا اینکه بالاخره به او گفتم من برادر نرگس نیستم، بلکه خواستگار او هستم و نرگس قرار است با من ازدواج کند. نورمحمد وقتی این را فهمید گفت همه‌چیز را به خانواده نرگس می‌گوید و دست ما را رو می‌کند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار حوادث ایران و جهان

متهم به قتل ادامه داد: اگر نورمحمد این کار را می‌کرد دیگر هرگز نمی‌توانستم با نرگس ازدواج کنم به همین دلیل به او گفتم بیا با هم صحبت کنیم ما در کهریزک با هم قرار گذاشتیم و حدود ساعت شش صبح روز هفتم خرداد سال ۹۵ بود که من و نرگس با موتور و نورمحمد با ماشین به محل قرار رسیدیم. من سعی کردم با نورمحمد صحبت کنم، اما او خیلی عصبانی بود و فایده‌ای نداشت. برای اینکه او را بترسانم بطری بنزین را که از قبل برداشته بودم روی ماشینش ریختم اما مقداری از بنزین روی خودم و نورمحمد نیز پاشیده شد. سپس فندک را روشن کردم و آتش شعله کشید و نورمحمد هم سوخت. من به‌هیچ‌وجه قصد نداشتم او را بکشم و آتش‌گرفتن مرد افغانستانی فقط یک اتفاق بود.

در ادامه نرگس به دفاع از خودش پرداخت. او گفت: من در ایران به دنیا آمده‌ام، اما پدرم اصرار داشت هنگام ازدواج طبق رسم کشور خودمان عمل کنیم و شیربها بگیرد، برای همین هم این نقشه را کشیدیم تا نیما بتواند پول مورد نیاز را فراهم کند، اما در قتل نورمحمد هیچ نقشی نداشتم و کاملا بی‌گناه هستم.

بنا به این گزارش، در ادامه هیئت قضات اتهام نیما را قتل شبه‌عمد تشخیص دادند و ادامه رسیدگی به پرونده را به آینده موکول کردند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب19 ساعت قبل
بارش شدید باران و برف و کاهش شدید دما در استان مازندران که از روز یکشنبه ۲۶ اسفند آغاز شد همچنان ادامه دارد. مدیرکل هواشناسی مازندران تأکید کرده که وضعیت ناپایدار جوی همراه با بارش باران و برف و لغزندگی جاده‌ها تا روز پنجشنبه اول فرودین در این استان ادامه خواهد داشت. علاوه بر مازندران در استان گلستان نیز سیل به «بیش از ۸۸۰ نفر» آسیب زده است. مرگ سه نفر بر اثر سیلمدیرکل مدیریت بحران: دو نفر بر اثر سیل در مازندران جان باختند. مدیرکل مدیریت بحران مازندران گقت: این دو نفر داخل ماشین بودند که متاسفانه اسیر سیل می‌شوند و فوت می‌کنند.
مهرمهر1 روز قبل
محمد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، بهترین راه برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه پایان سال را آگاه ساختن جامعه از خطرات استفاده از مواد محترقه دانست و اظهار کرد: نظارت ویژه خانواده بر رفتار فرزندان در این روز و نقش رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی به جامعه عامل مهم در پیشگیری از سوانح و صحنه‌های دلخراش است. وی افزود: استفاده از مواد محترقه غیرمجاز رفتاری پرخطر همراه با آسیب جدی و جبران‌ناپذیر در چهارشنبه آخر سال معرفی کرد. فرمانده انتظامی شهرستان اندیمشک از ایجاد مصدومیت برای دو نوجوان در هنگام انتقال مواد محترقه با یک دستگاه موتورسیکلت خبر داد و افزود: راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت از نواحی مختلف بدن بر اثر انفجار مواد محترقه به شدت مصدوم و به برای درمان به بیمارستان انتقال داده شدند. وی تصریح کرد: متأسفانه ترک‌نشین موتورسیکلت که نوجوانی ۱۵ ساله بود به دلیل شدت جراحات وارده ناشی از این حادثه قربانی استفاده از مواد محترقه غیرمجاز شد. عزیزی افزود: متأسفانه یک نوجوان ۱۵ ساله در اثر استفاده از مواد منفجره غیرمجاز در شهرستان اندیمشک دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.
فراروفرارو1 روز قبل
مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران گفت که سقوط سنگ در جاده سوادکوه بر روی خودروی کیوان وحدانی، باعث کشته شدن این بازیکن سابق تیم فوتبال نساجی مازندران شد. حسین سعادتفر شامگاه سه شنبه در گفت و گوی تلفنی با ایرنا توضیح داد: کیوان وحدانی با خودروی شخصی خود در حال عبور از جاده تهران به سوادکوه بود که در منطقه خطیرکوه، سنگ از روی کوه جدا و بر روی خودروی وی افتاد. وی ادامه داد: جسد این فوتبالیست به بیمارستان شهدای زیراب منتقل و ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه جسدش به پزشکی قانونی ساری آورده شد تا مراحل قانونی کار انجام شود. کیوان وحدانی بازیکن ۲۷ ساله در تیم‌های فوتبال نساجی، پیکان، پارس‌جنوبی جم، صبای قم و آلومینیوم اراک بازی می‌کرد.
مهرمهر20 ساعت قبل
سرهنگ تقی کبیری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه هم زمان با صبح چهارشنبه به دلیل بارش برف، ریزش کوه و وقوع کولاک، سه محور کوهستانی استان سمنان مسدود هستند، بیان کرد: تلاش برای بازگشایی این سه محور همچنان ادامه دارد. رئیس پلیس راه استان سمنان ضمن بیان اینکه دومین مسیر مسدود نیز در شاهرود وجود دارد، تاکید کرد: محور شاهرود-گرگان از مسیر توسکستان هم به دلیل بارش برف و ریزش کوه مسدود است به این ترتیب راه دسترسی شاهرود به استان گلستان از مسیر اولنگ، خوش ییلاق و توسکستان به کل بسته شده است. کبیری با بیان اینکه بارش برف در شمال استان سمنان بی سابقه است، گفت: راه ارتباطی تعدادی از روستاهای برف گیر استان به دلیل بارش برف و کولاک نیز مسدود است. وی با بیان اینکه محور فولاد محله-کیاسر سومین مسیر مسدود شده استان سمنان محسوب می‌شود، گفت: تلاش برای بازگشایی این مسیر هم ادامه دارد. کبیری با بیان اینکه اطمینان از سلامت خودرو، بخاری آن، برف پاکن، همراه داشتن لباس گرم، زنجیر چرخ و مواد غذایی خشک، سوخت کافی، رعایت نکات ایمنی و … الزامات یک سفر ایمن در راه‌های استان سمنان است.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی، در جمع خبرنگاران در شهر مرزی پارس آباد اردبیل، گفت: امروز؛ سالروز میلاد با سعادت امام علی (ع) است که به استان مرزی اردبیل و شهر مرزی پارس آباد آمدیم و توفیق حضور در جمع مرزبانان را داریم. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان مرزهای طولانی، روابط و اشتراکات دیرینه تاریخی و مذهبی دارند و با توافقی که با مسئولان و فرماندهی مرزبانی این کشور داشتیم، قرار شد در ابتدای سال ۹۸ جشن نوروزی مشترکی در مرز داشته باشیم. فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: این جشن نوروزی مشترک، پیام بزرگی به جهانیان دارد، برخی از کشورها به دنبال دیوار کشی هستند ولی بدانند تعامل، مودت و دوستی میان دو کشور است. وی خاطر نشان کرد: در این جشن علاوه بر مرزبانان دو کشور، سران طوایف، مرزنشینان و جمعی از مسئولان حضور خواهند یافت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دکتر زنگنه روز ۲۸ اسفند ۱۳۲۹ چند روز بعد از ترور سپهبد رزم آراء در سن ۴۶سالگی در محیط دانشگاه تهران توسط فردی به نام نصرت‌الله قمی هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. ظاهرا قاتل از داوطلبان کنکور دانشکده‏ حقوق بوده که به علت عدم توفیق در کسب نمره دست به سلاح برد. گفته می‌شود فدائیان اسلام می‌خواستند قتل او را به خود نسبت بدهند و حتی خلیل طهماسبی می‌خواست قاتل او را نجات دهد که توفیق نیافت و قمی به دار آویخته شد. بعد از این واقعه گفته شد که قاتل، می‌خواست از استادبا زور نمره بگیرد. تصویر زیر نشان می‌دهد، یکی از مطبوعات وقت ویژه نامه‌ای با هدف سیاسی نشان دادن قتل عبدالحمید زنگنه منتشر کرده است.

اخبار بیشتر