1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
۱۲ تا ۱۳ درصد پرونده‌های تصادفات در گلستان ساختگی است

۱۲ تا ۱۳ درصد پرونده‌های تصادفات در گلستان ساختگی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان با اشاره به زیان میلیاردی تصادف‌های ساختگی به بیمه‌ها گفت: ۱۲ تا ۱۳ درصد پرونده‌های تصادفات در استان ساختگی است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی در نشست هم‌اندیشی قضات محاکم و دادسراها و کارشناسان بیمه، پلیس و پزشکی قانونی درباره تصادف‌های ساختگی اظهارداشت: ۱۲ تا ۱۳ درصد پرونده‌های تصادفات در استان گلستان ساختگی است.

وی افزود: بر اساس آمار سالانه ۱۲ تا ۱۳ درصد پرونده‌های تصادفات، ساختگی است که خسارت پرداختی به این تصادفات سالانه میلیاردها تومان به بیمه‌ها زیان وارد می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان گفت: دریافت خسارت از یک تصادف از چندین شهرستان مختلف و ایجاد جراحت‌های ساختگی از جمله ترفندهایی است که سودجویان برای دریافت خسارت از آن استفاده می‌کنند.

وی اظهار کرد: به این منظور کارگروه صنعت بیمه در معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان تشکیل شده، تا راهکارهای کاهش این تصادفات را بررسی و چاره‌اندیشی کنند.8 سرنشین پراید در تصادف محور جغتای خراسان رضوی کشته شدندتصادف مرگبار تریلی با رانا در کهگیلویه و بویراحمد؛ 3 نفر جان باختندعلت 47درصد تصادفات در ایلام سرعت غیرمجاز است

به گفته قاسمی وناجمی، استفاده از نظر کارشناسان بیمه و طراحی نرم‌افزاری برای شرکت‌های بیمه تا از پرونده‌های خسارتی به صورت یکپارچه آگاه شوند از جمله راهکارهای پیشنهادی در جلسه امروز بود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث دیروز

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این جلسه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۹ پرونده با موضوع تصادفات ساختگی در محاکم استان تشکیل شده است که در این رابطه ۶۰ نفر دستگیر شده‌اند.

هادی هاشمیان از قضات خواست: به صورت موردی در پرونده‌های تصادف به ویژه پرونده‌های منجر به فوت از صحنه تصادف بازدید کنند.

استفاده از نظر کارشناسان رسمی توصیه دیگر رئیس کل دادگستری استان به قضات رسیدگی کننده پرونده‌های تصادفات بود.

هاشمیان با بیان این که بخشی از خسارت‌های پرداختی در تصادفات از بیت‌المال است، از قضات خواست: پرونده‌های تصادفات را با دقت و حساسیت بیشتری رسیدگی کنند.

ایوب شرافتی رئیس راهور استان هم در این نشست گفت: صدمه به بدن، انتخاب محورهای کم تردد، استفاده از خودروهای تصادفی و تصاف در ساعات پایانی شب از جمله شگردهای باند‌های تصادفات ساختگی است.

حسین زارعی مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان هم در این نشست از سازمان‌یافتگی تصادف‌های ساختگی خبر داد و گفت: پارسال ۵ باند در استان گلستان شناسایی شد.

زارعی افزود: پارسال ۷۰ پرونده در خصوص تصادفات ساختگی تشکیل شد که ارزش این پرونده ۵تا۶ میلیارد تومان بود و در این پرونده‌ها برای ۶۰ نفر در مراجع قضایی اعلام جرم شد.

به گفته زارعی از ابتدای امسال هم ۳۳ پرونده تصادفات ساختگی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راننده پورشه کورس مرگ در اصفهان در زندان! / آنها خواهر و برادر بودند! + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
همچنین موضوع برخورد با مقصران تصادف جنجالی در خیابان کارگر اصفهان یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «درخواست اشد مجازات برای دختر و پسر پورشه‌سوار اصفهانی» بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: پسر جوان راننده پورشه که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. محمدرضا خدادوست اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دوردور کردن و کورس گذاشتن در خیابان‌ها نظم جامعه را به هم بریزند. وی با بیان این که پرونده راننده خاطی تحویل مراجع قضایی شده، ادامه داد: پسر جوان که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. خدادوست خاطرنشان کرد: خانمی که در تصویر حضور دارد خواهر راننده بوده و در رابطه با برخورد با وی منتظر دستور قضایی هستیم.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
محکومان به اعدام شرایط متفاوت دارند و اغلب آن‌ها هنگام اجرای حکم آرام هستند و مجازات خود را پذیرفته‌اند. اصطلاحی در میان زندانیان درباره شب اجرای حکم اعدام است که به آن شب سوئیت می‌گویند. وقتی کنارشان می‌روم با حالتی ملتمسانه از ما می‌خواهند که برایشان دعا کنیم تا اولیای‌دم رضایت دهند. اواخر سال گذشته در زمان اجرای حکم مفسدان اقتصادی هم بودید؟ در زمان اجرای سلطان سکه و همدستش بودم. به نظر می‌رسد، مدتی است بخشش قاتل از اجرای حکم بیشتر شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:

نظرها

اخبار بیشتر