1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. حوادث
اجرای سیستم هوشمند اعلان و اطفاء حریق در کتابخانه ملی غرب کشور

اجرای سیستم هوشمند اعلان و اطفاء حریق در کتابخانه ملی غرب کشور

مهرخبرگزاری مهر |
همدان - مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور گفت: مخزن آرشیو مدیریت اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور به سیستم هوشمند اعلان و اطفاء حریق هوشمند آدرس پذیر مجهز شد.

علیرضا تکلو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: طی پیگیری‌های صورت گرفته و جذب بودجه لازم از محل اعتبارات استانی، مخزن آرشیو مدیریت اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور به سیستم هوشمند اعلان و اطفاء حریق هوشمند آدرس پذیر مجهز شد.

تکلو گفت: این سیستم تمام اتوماتیک و آدرس پذیر است و قابلیت ارتقاء سخت افزاری برای کنترل وسعت بیشتر با حداقل هزینه را داراست.

وی افزود: سیستم اعلان حریق پیش نیاز سیستم اطفاء حریق هوشمند بر پایه گاز FM۲۰۰ (گاز هالون) است و زیرساخت‌های آن ایجاد و تاسیسات لازم نصب شده و در مرحله بعدی کپسول گاز به سیستم اضافه خواهد شد.

وی افزود: این مرحله با اعتباری افرون بر ۹۰۰ میلیون ریال طراحی و اجرا شد و در حال حاضر سیستم اعلان حریق کاملا فعال بوده و در سال آینده مرحله نهایی سیستم اطفاء حریق و نصب کپسول نیز انجام خواهد شد.

خبری: اخبار حوادث فوری

تکلو گفت: مزیتی که سیستم‌های اعلان خطر هوشمند و آدرس پذیر نسبت به سیستم‌ها ی عادی دارند این است که این سیستم‌ها دارای اجزای قابل آدرس دهی هستند و علاوه براینکه می‌توان نقطه‌ای را که در آن حریق اتفاق افتاده است تشخیص داد بلکه می‌توان دقیقا عنصری که حریق را تشخیص داده معین و محل دقیق حریق را مشخص کرد و خبر دهنده هایی را که مربوط به آن محل است فعال نمود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راننده پورشه کورس مرگ در اصفهان در زندان! / آنها خواهر و برادر بودند! + فیلم

رکنارکنا22 ساعت قبل
همچنین موضوع برخورد با مقصران تصادف جنجالی در خیابان کارگر اصفهان یکی از سوژه‌های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «درخواست اشد مجازات برای دختر و پسر پورشه‌سوار اصفهانی» بوده است. فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: پسر جوان راننده پورشه که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. محمدرضا خدادوست اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای با دوردور کردن و کورس گذاشتن در خیابان‌ها نظم جامعه را به هم بریزند. وی با بیان این که پرونده راننده خاطی تحویل مراجع قضایی شده، ادامه داد: پسر جوان که گواهینامه نیز نداشته روز گذشته دستگیر و با حکم قضایی روانه زندان شد. خدادوست خاطرنشان کرد: خانمی که در تصویر حضور دارد خواهر راننده بوده و در رابطه با برخورد با وی منتظر دستور قضایی هستیم.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
محکومان به اعدام شرایط متفاوت دارند و اغلب آن‌ها هنگام اجرای حکم آرام هستند و مجازات خود را پذیرفته‌اند. اصطلاحی در میان زندانیان درباره شب اجرای حکم اعدام است که به آن شب سوئیت می‌گویند. وقتی کنارشان می‌روم با حالتی ملتمسانه از ما می‌خواهند که برایشان دعا کنیم تا اولیای‌دم رضایت دهند. اواخر سال گذشته در زمان اجرای حکم مفسدان اقتصادی هم بودید؟ در زمان اجرای سلطان سکه و همدستش بودم. به نظر می‌رسد، مدتی است بخشش قاتل از اجرای حکم بیشتر شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر