۱۸۴ مسافر زمستانی متاثر از حوادث به مراکز درمانی منتقل شدند

۱۸۴ مسافر زمستانی متاثر از حوادث به مراکز درمانی منتقل شدند

خبرگزاری ایرنا |

مرتضی سلیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تشریح آخرین اقدام‌های انجام شده از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در مدت یادشده گفت: با تلاش امدادگران مستقر در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و بین شهری سراسر کشور ۳۵۲ مورد عملیات امداد و نجات انجام شد که در این سلسله عملیات امدادی سه هزار و ۵۷۷ نفر از هموطنان و مسافران زمستانی امدادرسانی شدند.

وی ادامه داد: در اجرای این سلسله عملیات امداد و نجات ۲۳۵ نفر از متاثران و مصدومان انواع حوادث نجات یافتند که ۱۸۴ نفر از آنان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستان منتقل و ۱۷۸ نفر دیگر از آنان در محل وقوع این حوادث خدمات سرپایی امداد و کمک‌های اولیه را دریافت کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: در مدت زمان یادشده مقادیری پتوی امدادی برای محافظت از سرمازدگی و شماری بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی در میان مسافران زمستانی در راه مانده توزیع شد و امدادگران توانستند با استفاده از تکنیک نجات فنی ۳۵ مورد عملیات رهاسازی را برای (نجات ۴۳ مصدوم در سوانح ترافیکی) انجام دهند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | اخبار حوادث چند روز اخیر

سلیمی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

اجتمام**۷۰۲۹*۱۸۳۴

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید