1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. اقتصادی
درگیری تازه قطعه‎ سازان و خودروسازان بر سر قیمت‌ها؛ یک گام دیگر به سمت ورشکستگی

درگیری تازه قطعه‎ سازان و خودروسازان بر سر قیمت‌ها؛ یک گام دیگر به سمت ورشکستگی

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

صنعت خودرو با مشکلاتی مواجه است و بسیاری از مواد اولیه افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. خروج کامل دولت از قیمت گذاری و بازار تولیدات بخش خودرو اتفاق مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

تغییر قیمت شرکتی خودروها در حالی با تاخیر بسیار نسبت به تغییر نرخ ارز و هزینه ‎های تولید توسط خودروسازان اعمال می‎ شود که هنوز هم بسیاری از مسئولان نسبت به آن اظهار بی ‎اطلاعی می‌‎کنند.

اعلام قیمت‎‌های جدید نیز نه به ‎صورت یک‎ جا بلکه در هر پیش‎ فروش یا فروش فوری از سوی خودروساز برای سه، چهار خودرو اعلام می‎ شود. این موضوع سبب شده است تا خودروسازان به‎ رغم تغییر قیمت بیشتر محصولات خود، رقم قراردادهای قطعه ‌سازان را تغییر ندهند و این موضوع را به سال آینده موکول کنند. در این میان، برخی قطعه‎ سازان نگران هستند که خودروسازان در سال آینده تفاوت قیمت‌‌های سال جاری را محاسبه نکنند و برخی دیگر نیز می‎ گویند حتی در صورت مصمم ‎بودن خودروساز به پرداخت این مابه ‎التفاوت، به تعویق انداختن این موضوع تا سال دیگر باعث از پای درآمدن قطعه‎ سازان کوچک ‎تر و ضرر و زیان منجر به تعدیل گسترده نیرو حتی برای قطعه‎ سازان بزرگ می‎ شود. با توجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده طی ماه‌های گذشته، تعیین تکلیف قیمت خودروها و رسیدن به نرخ منطقی تنها راه حل مدیریتی کوتاه مدت برای بازار خودروست.

درگیری تازه قطعه‎ سازان و خودروسازان بر سر قیمت‌ها؛ یک گام دیگر به سمت ورشکستگی - 4

از برنامه استخدام ۴۰۰ ‌نفری تا تعدیل ۳۰ درصدی نیرو!

علی آذری، مدیرعامل شرکت سازه سیم در این باره می‎ گوید: «۴۰ ‌درصد سیم‎‌های تولیدی ما از مس تشکیل شده که قیمت آن حدود دو برابر افزایش یافته اما این افزایش را خودروساز هنوز در قیمت خرید خود از ما لحاظ نکرده است.»

وی می‌‎افزاید: «تجمیع مطالبات ما از خودروسازان و تولید همراه با ضرر و زیان از یک‎ سو و کاهش تولید خودرو به حدود یک ‎سوم قبل از سوی دیگر، باعث شده است نه‎ تنها طرح توسعه ما و برنامه‎ ای که برای استخدام ۴۰۰ نیرو داشتیم محقق نشود، بلکه ۳۰‌ درصد از نیروی انسانی خود را نیز از دست داده ‎ایم.»

آذرى ادامه داد: "روکش سیم ‎های تولید در گرید T۲ ایرانی است اما برای گریدهای T۳ و T۴ نیازمند واردات گرانول هستیم که مانع‎ تراشی ‎های داخلی مشکلاتی را این مسیر به ۳ ویژه برای گرید T۳ ایجاد کرده است.»

ابراهیم حسن‎پور، عضو هیات ‎مدیره این شرکت نیز با بیان این‎ که کاستی و کندی پرداخت‎‌های خودروسازان به قطعه ‎سازان موجب بدهکار شدن ما به شرکت‎‌های همکار شده است، اظهار داشت: «این در حالی است که در دوران برجام خطوط تولید ما برای همکاری با کرمان‎ موتور در مونتاژ خودروهای هیوندای کره انتخاب شده بود و قرار بود برای تولید دسته‎ سیم با یک قطعه‎ ساز کره ‎ای جوینت ‎ونچر تشکیل دهیم.»

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | بهترین اخبار تکنولوژی جهان

درگیری تازه قطعه‎ سازان و خودروسازان بر سر قیمت‌ها؛ یک گام دیگر به سمت ورشکستگی - 11

توان فنی‎ مهندسی قطعه‎ سازان داخلی را دست ‌کم نگیرید

شهرام پسندیده، مدیر کارخانه پلیمر سازه ‎پویش نیز قطعه‎ سازان را قربانی سیاسی ‎شدن موضوع قیمت‎ گذاری خودرو می‎ داند و می‎ گوید: «وحشت دولت از اثرات تورمی تغییر قیمت رسمی خودروها در حالی بوده که قیمت مواد اولیه از جمله پتروشیمی سه ‎برابر شده و تعلل در این موضوع موقعیت شغلی حدود ۶۰۰ هزار نفر نیروی انسانی فعال در این حوزه را به خطر انداخته و موجب بیکاری نزدیک به نیمی از آن ‎ها شده است.»

وی با بیان این‎که فولکس ‎واگن این کارخانه را برای تولید داشبورد محصولات خود در ایران برگزیده بود و رنو نیز توانمندی ما را برای تولید داشبورد خودرو سیمبل تایید کرده بود، گفت: «ما درحال‎حاضر ۱۲۰ ‌نفر نیرو داریم و داشبورد خودرو رانا و نسل جدید داشبورد پژو پارس را تولید می‌‎کنیم که از سال‎‌های ۹۲ و ۹۳ به بازار آمده ‎اند و قاب جلوآمپر خودروهای بسیاری همچون پژوهای ۴۰۵، پارس، ۲۰۶، ۲۰۷، تیبا و … نیز محصول ما است.»

وی افزود: «تولید جلو آمپر خودرو دنا را هم در برنامه داریم که قالب آن در حال ترخیص از گمرک است و به حدود ۲۰۰‌ قالب تزریق و ابزار مخصوصی که قابلیت قرارگیری در ماشین ‎آلات تولیدی ما را دارند، افزوده خواهد شد.»

درگیری تازه قطعه‎ سازان و خودروسازان بر سر قیمت‌ها؛ یک گام دیگر به سمت ورشکستگی - 17

پسندیده ادامه داد: «ما حدود ۲۰۰ ‌قطعه کوچک و بزرگ پلیمری و الکترونیکی را برای کارخانه ‎های زیر مجموعه گروه خود تولید می‎ کنیم، اما در حال ‎حاضر که خودروسازان نمی‌ توانند از همه ظرفیت موجود در قطعه‌ سازی بهره ببرند، تنها ۶۰ درصد ظرفیت تولید ما فعال است.»

به گفته وی، تولید قطعه با هزینه سه ‎برابر قبل و فروش آن به خودروساز با قیمت قبلی، فعالیت قطعه ‎سازان کوچک‎‌تر را طی ماه‎‌های گذشته متوقف کرده و ادامه این روند برای قطعه‎ سازان بزرگ نیز دیگر ممکن نخواهد بود.

هرچند که دولت تلاش فراوانی در راستای جبران کمبود قطعات و رفع مشکلات قطعه سازی انجام داده است اما صنعت خودروسازی کشورمان همچنان با کمبود قطعه روبرو بوده و نبود مواد اولیه و افزایش قیمت‌ها سبب شده که قطعه سازان برای انجام تعهدات خود دچار مشکل شوند و به عبارت دیگر خطوط تولید خودرو همچنان با کمبود مواجه است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | چالش تلفن انگشتی برای نوجوانان عصر آیفون

همشهریهمشهری16 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ساعت قبل
جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در بازار تهران قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۴۹۰ -۱۴۰ -۰٫۹۷ امروز ۱۴,۶۳۰ -۹۰ -۰٫۶۲ روز قبل ۱۴,۷۲۰ -۱۲۰ -۰٫۸۲ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت دلار هرات امروزدر بازار امروز دلار هرات در بازار تهران نسبت به روز قبل، با ۹۰ تومان کاهش، ۱۴,۳۶۰ (چهارده هزار و سیصد و شصت) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۴۹۷ -۵۳ -۰٫۳۷ امروز ۱۴,۵۵۰ -۹۷ -۰٫۶۷ روز قبل ۱۴,۶۴۷ -۱۹۶ -۱٫۳۴ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ یورودر بازار امروز یورو نسبت به روز قبل، با ۵۹ تومان کاهش، ۱۶,۴۴۱ (شانزده هزار و چهارصد و چهل و یک) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر درهم امارات قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۳,۹۴۷ -۲۹ -۰٫۷۴ امروز ۳,۹۷۶ -۱۲ -۰٫۳۱ روز قبل ۳,۹۸۸ -۵۶ -۱٫۴۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت لیر ترکیه امروزلیر ترکیه در بازار داخلی هم ۲,۳۹۳ (دو هزار و سیصد و نود و سه) تومان قیمت خورد. جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار کانادا قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۰,۷۷۳ -۷۹ -۰٫۷۴ امروز ۱۰,۸۵۲ -۷۵ -۰٫۷ روز قبل ۱۰,۹۲۷ -۱۰۷ -۰٫۹۸ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ دلار استرالیادر بازار امروز دلار استرالیا نسبت به روز قبل، با ۷۳ تومان کاهش، ۹,۹۵۵ (نه هزار و نهصد و پنجاه و پنج) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر فرانک سوئیس قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۳۴۶ -۱۰۵ -۰٫۷۴ امروز ۱۴,۴۵۱ -۶۶ -۰٫۴۶ روز قبل ۱۴,۵۱۷ -۲۱۷ -۱٫۵ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت دینار عراق امروزدینار عراق در بازار داخلی هم ۱۲ (دوازده) تومان قیمت خورد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد از فرود اضطراری یک فروند بوئینگ ۷۷۷ ترکیش ایرلاینز که از دهلی نو عازم استانبول بود به دلیل اعلام خلبان مبنی برحضور مریض بدحال در فرودگاه مهرآباد در ساعت ۱۳:۲۲ دقیقه امروز خبر داد. میرسعید صفی نیا گفت: با اعلام خلبان قبل از فرود در فرودگاه مهرآباد، اورژانس با آمادگی کامل در پای پرواز حاضر بود، اما متاسفانه طبق اعلام اورژانس مستقر در فرودگاه، مسافر نیم ساعت قبل از فرود درگذشته بود. وی افزود: تمام مسافران این پرواز در سلامت کامل به سر می‌برند و بعد از طی مراحل قانونی، این پرواز به مسیر خود ادامه خواهد داد.
جام نیوزجام نیوز20 ساعت قبل
البته بازگشت تحریم‌ها و به‌دنبال آن کاهش ارزش پول ملی سبب هجوم نقدینگی به بازارهای مختلف از جمله بازار خودرو شد. در این بین اما نظر دیگری نیز وجود دارد مبنی‌بر شروطی که می‌توانست موفقیت طرح پیش‌فروش‌ها برای ساماندهی بازار خودرو را تضمین کند. کریمی‌سنجری میان پیش‌فروش و عرضه خودرو به بازار تفاوت قائل است و ثبت‌نام کردن خودرو در شرایطی که خودروسازان در تحویل خودرو به بازار با چالش روبه‌رو هستند را بی‌فایده می‌داند. برای برقراری مجدد این تعادل یا باید میزان عرضه را به اندازه تقاضا در بازار افزایش داد یا اینکه تقاضا را با عرضه شرکت‌های خودروساز منطبق کرد. نکته‌ای که کریمی‌سنجری به آن اشاره می‌کند، در کنار بی‌اطمینانی به آینده اقتصادی شرایط را برای هجوم سرمایه‌های سرگردان به بازار خودرو افزایش داده است.

نظرها

اخبار بیشتر