کسب امتیاز بالاتر تراشه اسنپدراگون ۶۷۵ نسبت به اسنپدراگون ۷۱۰ در AnTuTu

کسب امتیاز بالاتر تراشه اسنپدراگون ۶۷۵ نسبت به اسنپدراگون ۷۱۰ در AnTuTu

خبرگزاری زومیت |

براساس آخرین خبرهای منتشرشده از نتایج بنچمارک، دستگاهی نامعلوم با تراشه‌ی ۱۱ نانومتری اسنپدراگون ۶۷۵ کوالکامدر AnTuTu رویت شده و امتیاز ۱۷۴K را از آن خود کرده است که امتیازی بسیار بالاتری نسبت به امتیاز ۱۵۵K تراشه‌ی ۱۰ نانومتری اسنپدراگون ۷۱۰ در گوشی هوشمند اوپو RX۱۷ Pro محسوب می‌شود.

جالب‌تر از تراشه، گوشی هوشمندی است که تراشه در آن به‌کار برده شده است. تنها دو گوشی هوشمند از تراشه‌ی اسنپدراگون ۶۷۵ کوالکام بهره می‌برند. یکی از آن‌ها گوشی هوشمند معرفی‌نشده‌ی موتو P۴۰ و دیگری های سنس U۳۰ هستند که به‌تازگی معرفی شده است. حدس اولیه بر آن است که این امتیاز مربوط‌ به گوشی هوشمند هایسنس U۳۰ می‌شود.

کسب امتیاز بالاتر تراشه اسنپدراگون ۶۷۵ نسبت به اسنپدراگون ۷۱۰ در AnTuTu - 3

این حدس بر این مبنا شکل گرفته که در فهرست گیک‌بنچ، گوشی هوشمند های‌سنس یو ۳۰ بااندروید ۹ پای و حافظه‌ی رم ۶ گیگابایتی رویت شد و توانست در آزمون تک هسته‌ای امتیاز ۲٫۲K و در آزمون چند هسته‌ای امتیاز ۵٫۸K را از آن خود کند. نتایج به‌دست‌آمده نزدیک به نتایج آزمون اوپو RX۱۷ Pro است.

در خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

تراشه‌ی اسنپدراگون ۶۷۵ کوالکام در مقایسه با نزدیک‌ترین همتایانش همچون تراشه‌ی اسنپدراگون ۶۷۰ و اسنپدراگون ۷۱۰، مشخصات جالب‌توجهی دارد. اسنپدراگون ۶۷۵ با دو هسته‌ی کریو ۴۶۰ (‌کورتکس A۷۶) با فرکانس ۲٫۰ گیگاهرتز و ۶ هسته‌ی کریو ۴۶۰ (‌کورتکس A۷۵) با فرکانس ۱٫۷ گیگاهرتز از طراحی ۱۱ نانومتری بهره می‌برد.

کسب امتیاز بالاتر تراشه اسنپدراگون ۶۷۵ نسبت به اسنپدراگون ۷۱۰ در AnTuTu - 7

این در حالی است که اسنپدراگون ۶۷۰ کوالکام دارای دو هسته‌ی کریو ۳۶۰ (‌کورتکس A۷۵) ‌ با فرکانس ۲٫۰ گیگاهرتز و ۶ هسته‌ی کریو ۳۶۰ (‌کورتکس A۵۵) با فرکانس ۱٫۷ گیگاهرتز، از فرایند تولید کارآمدتر ۱۰ نانومتری بهره می‌برد. اسنپدراگون ۷۱۰ کوالکام نیز با طراحی ۱۰ نانومتری از دو هسته‌ی کریو ۳۶۰ (‌کورتکس A۷۵) ‌ با فرکانس ۲٫۲ گیگاهرتز و ۶ هسته‌ی کریو ۳۶۰ (‌کورتکس A۵۵) با فرکانس ۱٫۷ گیگاهرتز بهره می‌برد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه
ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید