1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. تکنولوژی
اپلیکیشن ارسال پیام اضطراری پدر انگلیسی را مشهور کرد

اپلیکیشن ارسال پیام اضطراری پدر انگلیسی را مشهور کرد

مهرخبرگزاری مهر |
یک مرد انگلیسی برای جلب توجه پسرش به پیامک های مهمی که برای او می فرستد، اپلیکیشنی مخصوص پیام های اضطراری ابداع کرده که در سراسر جهان بیش از ۱۰۰ هزار بار دانلودشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، یک مرد انگلیسی اپلیکیشنی طراحی کرد تا بتواند پیام‌های اضطراری به پسرش بفرستد.

اکنون این اپلیکیشن هزاران بار در سراسر جهان دانلود شده است. اپلیکیشن مذکور به نام ReplayASAP به افراد اجازه می‌دهد تا پیام‌های اضطراری را همراه یک هشدار ارسال کنند. این پیام حتی در زمانی که موبایل دریافت کننده سایلنت است نیز با صوت پخش می‌شود.

«نیک هربرت» ۴۶ ساله یک مدیر تولید ساکن لندن است که این اپلیکیشن را برای جلب توجه پسر ۱۴ ساله‌اش «بن» ساخته است.

او در این باره می‌گوید: موبایل پسرم همیشه سایلنت است یا او مشغول کار دیگری است بنابراین باید راهی می‌یافتم تا پیام‌های مهم را به او برسانم. این برای من یک مشکل به حساب می‌آمد اما نمی‌دانستم والدین دیگر نیز با همین مشکل روبرو هستند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار تکنولوژی جهان

به گفته او پیام‌ها شبیه یک هشدار عمل می‌کنند و تمام نمایشگر موبایل را می‌پوشانند. دریافت کننده می‌تواند گزینه اسنوز به مدت ۳ دقیقه یا لغو را انتخاب کند.

در مرحله بعد نوتیفیکیشنی برای فرستنده ارسال می‌شود تا بداند دریافت کننده کدام گزینه را انتخاب کرده است.

این اپلیکیشن دو طرفه است یعنی پسر هربرت نیز می‌تواند پیام هایی مشابه را برای پدر ارسال کند.

این اپلیکیشن فقط برای موبایل‌های اندروید ارائه شده و نخستین بار در آگوست ۲۰۱۷ میلادی عرضه شده است. اما در هفته‌های اخیر توجهات بسیار زیادی به آن شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | چالش تلفن انگشتی برای نوجوانان عصر آیفون

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
جام نیوزجام نیوز23 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در راستای تنظیم قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو در بازار، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان و نمایندگان محترم می‌رساند، شرایط فروش فوری تنظیم بازار مطابق جدول ذیل و از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه مورخ ۹۸/۰۲/۳۰ آغاز خواهد شد. بدیهی است امکان ثبت نام تا تکمیل ظرفیت فعال خواهد بود. لازم به ذکر است، عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است. ایران جیب۲۰۲۵
زومیتزومیت23 ساعت قبل
تدکس، رویدادی غیرانتفاعی با هدف اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجربیات است که به‌صورت مجوزی جداگانه از رویدادهای TED در سرتاسر جهان برگزار می‌شود. رویداد تدکس طبق استانداردهای اعلام‌شده از طرف تد و با احترام به قوانین محل برگزاری، در شهرهای متعددی در جهان برگزار می‌شود. اصفهان، همواره یکی از میزبانان مهم رویدادهای تدکس در ایران بوده است که با دریافت مجوز به‌نام تدکس اصفهان، قصد برگزاری رویدادهای بیشتر و منظم‌تری در سطح استان دارد. تاکنون ۲۰ سخنران در رویدادهای متنوع تدکس اصفهان حضور یافته‌اند و ایده‌ها و تجربیات خود را با شرکت‌کننده‌ها در میان گذاشته‌اند. باتوجه‌به توضیح بالا، هر فردی که ایده‌ای ناب یا تجربه‌ای جذاب داشته باشد، می‌تواند برای رویداد تدکس اصفهان ثبت‌نام کند.
دیجیاتودیجیاتو23 ساعت قبل
برخی مدل‌های قدیمی کامپیوترهای مک ممکن است در برابر حملاتی مانند ZombieLoad (آخرین مشکل امنیتی مربوط به چیپست‌های اینتل) آسیب پذیر باشند زیرا اینتل برای پردازنده هایشان بروزرسانی امنیتی ارائه نمی‌کند. اپل لیستی از مک‌های غیر قابل پشتیبانی منتشر کرده که شامل مدل هایی مربوط به سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ می‌شوند و گفته این دستگاه‌ها همچنان تحت سیستم عامل‌های موهاوی، های سیرا یا سیرا بروزرسانی دریافت خواهند کرد اما به علت کم کاری اینتل در زمینه ازائه بروزرسانی‌های microcode، در برابر حملاتی شبیه ZombieLoad در امان نیستند. علت این موضوع عدم ارائه بروزرسانی از طرف اینتل استاپل اینسایدر از اپل خواسته موضوع را بیشتر روشن کند و کمپانی سازنده کامپیوترهای مک نیز در تایید اطلاعات قبلی گفته اگرچه این دستگاه‌ها در برابر حملات مشابه در امان نیستند اما هکرها نمی‌توانند از ZombieLoad علیه این دستگاه‌ها استفاده کنند. به عبارت دیگر از آنجایی که ZombieLoad تنها روی چیپست‌های بعد از سال ۲۰۱۱ اینتل تاثیر گذار است، تاثیری روی مک‌های ذکر شده نخواهد داشت اما این دستگاه‌ها در مقابل نسخه‌های احتمالی آینده این آسیب پذیری در امان نخواهند بود؛ مگر اینکه اینتل دست به کار شده و وصله‌های امنیتی مورد نیاز را منتشر کند. لیست کامل این دستگاه‌ها به شرح زیر است: مک بوک ۱۳ اینچی اواخر سال ۲۰۰۹مک بوک ۱۳ اینچی اواسط سال ۲۰۱۰مک بوک ایر ۱۳ اینچی اوخر سال ۲۰۱۰مک بوک ایر ۱۱ اینچی اوخر سال ۲۰۱۰مک بوک پرو ۱۷ اینچی اواسط سال ۲۰۱۰مک بوک پرو ۱۵ اینچی اواسط سال ۲۰۱۰مک بوک پرو ۱۳ اینچی اواسط سال ۲۰۱۰آی مک ۲۱٫۵ اینچی اواخر سال ۲۰۰۹آی مک ۲۷ اینچی اواخر سال ۲۰۰۹آی مک ۲۱٫۵ اینچی اواسط سال ۲۰۱۰آی مک ۲۷ اینچی اواسط سال ۲۰۱۰مک مینی اواسط سال ۲۰۱۰مک پرو اواخر سال ۲۰۱۰آسیب پذیری‌های اخیر چیپست‌های اینتل احتمالا انگیزه اپل برای کنار گذاشتن این شرکت به عنوان تامین کننده چیپست کامپیوترهای مک را دو چندان خواهد کرد؛ زیرا قبلا هم گزارش شده بود کمبود‌های اینتل و عدم تامین به موقع چیپست از عوامل کاهش اخیر فروش مک بوده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
عکاسان صنعتی به شکلی مخفیانه و غیر رسمی، تصاویر ب‌ام‌و گرن‌کوپه سری ۸ را در حین سوار شدن به خودروبر و بدون پوشش‌های استتاری منتشر کردند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از «کارسکوپ»، این اولین شانس برای دیدن بدنه توسعه یافته گرن‌کوپه سری ۸ است. این خودروهای جدید و جذاب قرار است جایگزین ب‌ام‌و‌های گرن کوپه سری ۶ شوند. فضای درونی این خودرو نیز تقریبا همان فضای درونی مدل‌های کانورتیبل و کوپه سری ۸ جدید را حفط کرده است. این فضای درونی شامل صفحه دیجیتالی ۱۲٫۳ اینچی پشت آمپر، صفحه اطلاعات و سرگرمی ۱۰٫۲۵ اینچی می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر