نمایشگاه بین المللی کارتون جامعه ایمن در مشهد گشایش یافت

نمایشگاه بین المللی کارتون جامعه ایمن در مشهد گشایش یافت

خبرگزاری خبر فوری |

به گزارش مشهد فوری، سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد در حاشیه این مراسم گفت: در نخستین رویداد بین‌‌المللی کارتون و #کاریکاتور مشهد ۱۱۰ اثر منتخب از ۲۷ کشور اکران و به نمایش گذاشته شده است.

امیر عزیزی با بیان اینکه بیش از ۱۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید، خاطرنشان کرد: آثار منتخب جشنواره یک هفته در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وی افزود: مشهد یکی از قطب ‌های کاریکاتور ایران است اما تا پیش از این نتوانسته بود رویداد بین ‌‌المللی را در حوزه کارتون و کاریکاتور رقم بزند.

عزیزی ادامه داد: این جشنواره در محورهایی نظیر حمل و نقل پاک و ایمن، آسیبهای اجتماعی، سلامت روح و روان، مسائل زیست محیطی، حفظ و احیای محیط زیست، فرهنگ ایمنی و نقش شهروندان در ایمنی جامعه، ایمنی معلولین، سالخوردگان و کودکان در شهرها و زلزله برپا شده است.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی گفت: آثار منتخب دومین جشنواره بین المللی کارتون جامعه ایمن ۲۲ تا ۲۷ دی ماه در محل نگارخانه شهر در معرض دید عموم قرار دارد.

جامعه جهانی ایمن زیرمجموعه سازمان بهداشت جهانی است که با هدف جلوگیری از حوادث خرد شهری نظیر کاهش تصادفها، #آلودگی هوا و موارد مشابه فعالیت می‌کند.

ایمنی مدرسه، ترافیک، محیط کار، سالمندان، مساجد، ایمنی کودکان، بیمارستانها، اماکن عمومی و منازل از جمله برنامه‌های جامعه ایمن است.

خواندن خبر در سایت منبع

ایمیل خود را برای دریافت خبرنامه وارد کنید:

در ادامه بخوانید

نرخ رسمی قبر در بهشت زهرای تهران

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل