1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
پرستاران فعالیت هایشان را بر مبنای علمی انجام دهند

پرستاران فعالیت هایشان را بر مبنای علمی انجام دهند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
زنجان - ایرنا - مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: پرستاران با اخلاق ترین و سالم ترین افراد جامعه محسوب می شوند و باید بیش از گذشته مراقبت خطرات کاری خود باشند و فعالیت های خود را بر مبنای علمی انجام دهند.

به گزارش ایرنا، دکتر مهرداد ستاره روز شنبه در مراسم روز پرستار استان زنجان در بیمارستان امام حسین (ع) افزود: بر این اساس میزان خطاهای پزشکی و پرستاری بیمارستان تامین اجتماعی امام حسین (ع) زنجان بسیار پایین است و این مهم نشان از مدیریت صحیح آن حکایت دارد.

وی اظهار داشت: در بین شهروندان زنجانی این بیمارستان وجهه خوبی دارد، چرا که پرستاران و پزشکان شاغل در این مرکز درمانی بخوبی توانسته‌اند با مردم ارتباط برقرار کرده و مشکلات مراجعه کنندگان را برطرف کنند.

این مسئول ادامه داد: هر گونه اشتباه در سطح تخصصی حوزه پزشکی در صورت بروز آسیب به فرد تخلف محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: بسیاری از بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی انتظار دارند که پرستاران با مشکل آنها همدردی کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان ادامه داد: با افزایش تخت‌های بیمارستانی، علاوه بر ان نیز توقعات مردمی و روشهای کنترل کیفیت و دستورالعمل‌ها افزایش یافته و همین مساله موجب شده پرستاران وظیفه سنگینی به دوش آنها تحمیل شود.

وی اظهار داشت: حجم کاری پرستاران بر خلاف گروههای مختلف پزشکی، بصورت دائم بر بالین بیمار حضور دارند و این موضوع از اهمیت کاری آنها حکایت دارد.

ستاره، با اشاره به اینکه بی توجهی به اخلاق، بیمار و همراهان وی موجب می‌شود پزشک و پرستار گرفتار یک پرونده قضایی شوند گفت که آنان باید کمیسیون‌های مختلفی را نیز بگذرانند.

این مسئول افزود: حتی بررسی‌ها نشان می‌دهد که مساله رخ داده، قصور نیست بلکه رفتاری را شامل می‌شود که موجب شکایت شده است.

وی خاطر نشان کرد: گاهی اوقات نیز به علائم بالینی بیمار از قبیل فشار خون، وضعیت عمومی بیمار توجهی نمی‌شود و با وجود تلاش‌های انجام گرفته نیز نتیجه کار نیز بسیار ضعیف است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان ادامه داد: بنابر این باید به کوچکترین نشانه‌ها و علائم بالینی ان توجه کرد تا خطایی رخ ندهد و در صورت بروز موارد به پزشک اطلاع داده شود.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

وی اضافه کرد: در سال ۲۰۰۰ میلادی طی تحقیقی در آمریکا سالانه حدود ۹۸ هزار نفر بر اثر قصور پزشکی جان خود را از دست می‌دهند و یک میلیون نفر نیز آسیب می‌بینند.

ستاره افزود: طی جلسات برگزار شده این آسیب‌ها به کاهش منتهی شده که این مهم نیز باید در کشورمان مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در زمان حاضر نخبه‌ترین افراد جامعه در رشته‌های پزشکی تحصیل می‌کنند که میزان هوش انها بیشتر است و در نتیجه کمتر قصور می‌کنند.

** پرستاران در معرض توهین قرار دارند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه گفت: ساعت کار مفید پرستاران در مقایسه با سایر گروه بصورت مستمر بوده که طی شبانه روز به خدمات رسانی مشغول هستند.

دکتر علی محمدی افزود: بیماران و مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات مورد نیاز توقع بالایی دارند و در صورت بی توجهی پرستاران در معرض توهین و هتاکی و حتی ضرب و شتم قرار دارند.

وی اظهار داشت: این گروه تلاش‌گر جامعه به دلیل نوع فعالیت‌ها بیش از گذشته در معرض ابتلا به عفونت و خطرات متعددی قرار دارند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه دادد: به دلیل وجود رقابت‌ها پرستاری به حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی پیش می‌رود و در این میان این سازمان پیرو اصل ۴۴ قانون اساسی نیز بیمارستانهایی که از ۲ سال گذشته افتتاح و یا تاسیس شده‌اند، خود گردان هستند.

وی خاطر نشان کرد: بیمارستان‌های امید ابهر و امام حسین (ع) زنجان وضعیت خوبی دارند برای ارتقای خدمات بهینه باید اقدامات بیشتری انجام شود.

به گزارش ایرنا، هم اکنون ۲ بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش این سازمان در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می‌کنند.

۲۳۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، ۱۳۵ مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، ۳۵ درمانگاه خصوصی و دولتی و ۱۲ بیمارستان در استان طرف قرار داد تامین اجتماعی استان هستند.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

الفالف5 ساعت قبل
آنطور که در فضای مجازی گفته شده در ادامه پورشه متوقف نمیشود و چند متر جلوتر به پراید دیگری که گوشه‌ی خیابان پارک بوده می‌خورد و آسیب شدیدی نیز به آن پراید وارده شده و بر اثر این برخورد یک دستگاه ۲۰۶ دیگر نیز ضربه می‌بیند. اما نکته تاسف‌بار و قابل‌تامل این حادثه کجاست؟! پلیس: داد نکش آدم کشتیندختر: کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود و سر منشا این نگاه را در کجا می‌توان پیدا کرد؟! شما می‌توانید نظرات خود را با الف درمیان گذاشته و واکنش خود را به این فیلم و رفتار نشان دهید.

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

فیلم تقلید صدا مجید ترکمان در فینال عصر جدید ۲۹ اردیبهشت

فردا نیوزفردا نیوز14 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

نظرها

اخبار بیشتر