اعضای شورای شهر تهران به ادبیات معاون شهردار اعتراض کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
اعضای شورای شهر تهران به ادبیات معاون شهردار اعتراض کردند

اعضای شورای شهر تهران به ادبیات معاون شهردار اعتراض کردند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- «سکینه اشرفی» معاون شهردار تهران در جریان ارائه پیشنهاد یک عضو شورای شهر، پیشنهاد وی را انشای بچه دبیرستانی، توصیف کرد که این ادبیات موجب اعتراض اعضای شورای شهر تهران شد.

به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز (چهارشنبه) در یکصد و شانزدهمین جلسه شورا به ادامه بررسی مواد لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران و ارائه پیشنهادات خود برای افزوده شدن و یا حذف برخی ماده‌ها پرداختند.

سید حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی ماده ۶۲ لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران پیشنهاد کرد که موضوع ساماندهی کارخانجات شن و ماسه و کارگاه‌های تولید مواد اولیه تولید سیمان در این ماده درج شود.

به گزارش ایرنا پس از ارائه این پیشنهاد سکینه اشرفی معاون برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران این پیشنهاد را مانند انشای بچه دبیرستانی‌ها توصیف کرد که این ادبیات با اعتراض اعضای شورا مواجه شد.

سیدحسن خلیل آبادی در ادامه خطاب به معاون شهردار گفت: آیا درست است که ما هم بگوییم برخی مواد لایحه برنامه سوم که از سوی شهرداری به شورا ارائه شده بچه گانه است؟

سید ابراهیم امینی عضو دیگر شورای شهر هم خطاب به معاون شهردار تهران گفت: خود حضرتعالی و بقیه کارشناسان در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق حضور داشتید، اگر نیاز به ادبیات دیگری داشت، می‌توانستید مطرح کنید.

امینی افزود: اعضای شورای شهر از نظر حقوقی حق دارند که حتی بعد از تصویب برنامه ادبیات آن را ویرایش کنند.

الهام فخاری عضو دیگر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: با ادبیاتی که معاون شهردار به کار می‌برند جایگاه نظارتی شورا‌ها را نادیده گرفته می‌شود.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

وی گفت: اگر لازم است برای به کار بردن این ادبیات به شهردار تهران تذکر دهیم.

فخاری یادآور شد: از سوی دیگر به عنوان عضو شورای شهری که دوستدار کودک است، باید بگویم که اصطلاح بچه گانه درست نیست چرا که بچه‌ها و دبیرستانی‌ها از بسیاری از بزرگترها معتبرتر هستند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه ماده ۶۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران را که شهرداری تهران را ملزم می‌کند به منظور حفظ ذخایر زیستی، تقویت اکولوژیک شهر تهران و حفاظت و جلوگیری از تخریب فضاهای سبز و رودخانه‌ها و عرصه‌های طبیعی نسبت به ایجاد توسعه فضاهای سبز در شهر اقدام کند را تصویب کردند.

همچنین در این ماده تاکید شده است شهرداری، با اجرای مصوبه ثبت میراث طبیعی شهر نسبت به شناسایی دقیق این ذخایر و اتخاذ تدابیر لازم برای حفاظت و ارتقای کمی و کیفی آنها درباره برنامه‌های احیا و ساماندهی رودخانه‌های شهر، بهسازی، حفاظت یا قلع مستحدثات یا کاربری‌های متجاوز حرائم طبیعی به ویژه رود دره‌ها، دامنه جنوبی البرز و ارائه طرح ویژه ساماندهی شن چاله‌های واقع در حریم رودخانه‌ها و جلوگیری از ادامه فعالیت کارخانه شن و ماسه اقدام کند.

تهرام/۷۲۴۴//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز دوشنبه در کارگروه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه قریب ۳۰ درصداز مردم دچار پرفشاری خون هستند، افزود: این در حالیست که حدود ۵۰ درصد از این افراد از بیماری خود بی اطلاع هستند. وی اظهارداشت: لازم است که مردم اطلاعات کافی در زمینه بیماری پرفشاری خون در اختیار داشته باشند و رسانه‌ها باید اطلاعات لازم در این زمینه را به جامعه ارائه کنند. وی عنوان کرد: برنامه‌ها باید به نحوی دنبال شود که این طرح به شکل مطلوبی تداوم یابد. بصیری بر موضوع پایش سلامت کارکنان دستگاه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: این موضوع در شورای اداری استان نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت. ۷۴۴۰/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
سازمان هواپیمایی کشوری از بروز سانحه برای یک فروند هواپیمای روسی در فرودگاه مهرآباد خبر داد و اعلام کرد: ‌این هواپیما در زمان فرود از باند فرودگاه خارج شده است. به گزارش تسنیم، رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره اظهار کرد: ‌ ساعت ۳:۰۷ دقیقه بامداد امروز سه شنبه یک فروند جت خصوصی BAE۱۲۵ روسی بعد از فرود در فرودگاه مهرآباد تهران از باند خارج شد. وی افزود: این هواپیما حامل ۶ نفر خدمه پروازی و مسافر بود که به سرنشینان این پرواز آسیبی نرسیده است. به محض بروز این اتفاق کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری به همراه عوامل فرودگاهی در محل حاضر و نسبت به انتقال این هواپیما به پارکینگ اقدام کردند. وی درباره دلیل خروج این هواپیما از باند اظهارنظری نکرد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان (سه شنبه ۳۱ اردیبهشت) در جشنواره «باغ رمضان» برنامه زنده خواننده مطرح محمد اصفهانی در بوستان آب و آتش برگزار و سفره افطاری ساده روی پل طبیعت تهران گسترده می‌شود. اجرای محمد اصفهانی یکی از بخش‌های جشنواره «باغ رمضان» این مجموعه فرهنگی بوده و سه شنبه ۳۱ اردیبشهت ساعت ۲۱:۳۰ در بوستان آب و آتش هم برنامه ریزی شده است. همچنین سفره افطاری ساده روی پل طبیعت پهن می‌شود و این پل غیر خودرویی میزبان روزه داران تهرانی خواهد بود. بنا بر این گزارش برپایی سفره افطار ساده روی پل طبیعت با بهره گیری از پتانسیل خیرین محلی و با هدف حذف اسراف و تجمل گرایی برای آن دسته از افراد که در لحظه افطار به هر دلیل از منزل دور هستند به اجرا در می‌آید. این برنامه‌ها از ساعت ۲۰:۳۰ همزمان با افطار شروع می‌شود و تا ساعت ۲۳ در یک برنامه ریزی مدون میزبان روزه داران عزیز است.
تابناکتابناک7 ساعت قبل
سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است. محققان می‌گویند: به زودی دوز بسیار اندکی از پروزاک می‌تواند آلام جسمی و استرس‌های احساسی ناشی از سندرم پیش از قاعدگی در زنان را بهبود بخشد. به گزارش ایسنا، شواهد جدید پزشکی حاکیست: دوز بسیار کمی از پروزاک می‌تواند به رنج و درد ماهانه ناشی از سندرم پیش از قاعدگی یا PMS که امروزه میلیون‌ها زن در سراسر جهان به آن مبتلا هستند، خاتمه دهد. محققان می‌گویند پروزاک می‌تواند مقدار «آلو» را بالا نگه دارد. بنا براین گزارش، سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است.
فارسفارس6 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

نظرها

اخبار بیشتر