خرید سربازی برای غایبان منتفی می‎شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اقتصادی

خرید سربازی برای غایبان منتفی می‎شود

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده انتظامی غرب استان تهران عصر دیروز در حاشیه همایش عمومی فرماندهان انتظامی غرب استان تهران ...

سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده انتظامی غرب استان تهران عصر دیروز در حاشیه همایش عمومی فرماندهان انتظامی غرب استان تهران درباره خرید غیبت خدمت سربازی گفت: نیروی انتظامی به عنوان مسئول نظام وظیفه به این نتیجه رسید که خرید غیبت خدمت مقدس سربازی به صلاح کشور نیست و بر همین اساس به ستاد کل نیروهای مسلح پیشنهاد شد تا از سال دیگر خرید خدمت کسانی که ۸ سال غیبت داشتند منتفی شود که از سوی ستاد کل این امر مورد تأیید قرار گرفت تا از سال آینده موضوع معافیت این افراد حذف شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 روز قبل
مهدی رحمانیان (مدیرمسئول روزنامه شرق) می‌گوید سایت شرق، روزانه حدود ۵۰ هزار مراجعه‌کننده داشته و زمانی که تصمیم پولی شدن سایت روزنامه را گرفتند تصور می‌کردند در بدترین حالت دست‌کم ۳۰ درصد از این تعداد مراجع، نسخه الکترونیک را خریداری کنند؛ اما این اتفاق نیفتاد. با گذشت حدود یک‌سال از تصمیم فروش نسخه اینترنتی دو روزنامه شرق و اعتماد نگاهی به عایدی مالی این وب‌سایت‌ها و نیز چشم‌انداز آن برای مدیران این نشریات داشته‌ایم. مهدی رحمانیان (مدیرمسئول روزنامه شرق) می‌گوید سایت شرق، روزانه حدود ۵۰ هزار مراجع داشته و زمانی که تصمیم پولی شدن سایت روزنامه را گرفتند تصور می‌کردند در بدترین حالت دست‌کم ۳۰ درصد از این تعداد مراجع، نسخه الکترونیک را خریداری کنند؛ اما این اتفاق نیفتاد. نقد و نظرهای متعددی در روزهای نخست پولی شدن سایت روزنامه شرق و سپس اعتماد پیرامون این موضوع منتشر شد با این‌همه این دو روزنامه به فروش آنلاین خود ادامه دادند و تب انتقادها هم فروکش کرد. نگاه‌مان این بود نه اینکه خودمان به سوی حذف نسخه چاپی برویم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
هرچند همان آذرماه ۱۳۹۶ شاهد افزایش ۵۰ درصدی معاملات مسکن بودیم که نشان می‌داد نوسان‌گیران، آینده بازار مسکن را صعودی ارزیابی کرده‌اند. در خردادماه ۱۳۹۸ دلار نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۶ بالغ بر ۲۳۸ درصد، سکه ۲۸۳ درصد و مسکن ۱۸۹ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. لذا از این به بعد افزایش قیمت مسکن، صرفا منجر به کاهش حجم معاملات می‌شود. با توجه به سطح درآمد دهک‌های هفت و هشت به عنوان متقاضیان مؤثر بازار مسکن، تقاضای سفته‌بازی هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد. از این‌جا به بعد تغییرات قیمت مسکن شاید متناسب با متغیرها و چشم‌انداز کلان اقتصادی باشد اما از چارچوب تعادل عرضه و تقاضا خارج شده، لذا افزایش قیمت مسکن بیش از نرخ تورم، معنی‌دار نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، او با «میلاد» در سه راه دانش مشهد قرار گذاشته بود ولی زمانی که از پل عابر پیاده به آن سوی بزرگراه عبور کرد تا سر قرار برود به دلیل نامعلومی با یکی از نگهبانان کارگاه‌های سنگ بری درگیر شد. نگهبانان نیز که نمی‌خواستند کار به نزاع و پلیس کشیده شود، از کارت ملی آن جوان با گوشی تلفن همراه عکس گرفتند که اگر حادثه‌ای رخ داد بتوانند او را به پلیس معرفی کنند. جوان ۲۲ ساله که مدعی بود به دلیل نوشیدن مشروبات الکلی، مست شده است، کمی آن سوتر، ناگهان تکه آجری را از روی زمین برداشت و به طرف یک خودروی عبوری پرت کرد. با اعلام این خبر از سوی نیروهای انتظامی به قاضی، کارآگاهان با استفاده از دوربین‌های مدار بسته محلی تصویری از این جوان مظنون به دست آوردندو به محل سکونت متهم به سنگ پرانی در منطقه قاسم آباد عزیمت کردند ولی او به همراه مادرش که آن شب به عنوان مهمان پسرش به جشن تولد آمده بود، از محل گریخته بودند. ردیابی‌های اطلاعاتی کارآگاهان حکایت از آن داشت که متهم به سوی شهرهای شمالی کشور رفته است چرا که مادرش نیز پس از طلاق از شوهرش در یکی از شهرهای شمالی کشور زندگی می‌کرد به همین دلیل کارآگاهان شبانه با دستور قضایی عازم شمال شدند و او را به دام انداختند.
الفالف17 ساعت قبل
سه هفته قبل مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد که پایانه جاسک به زودی به ظرفیت صادرات یک میلیون بشکه نفت در روز می‌رسد. دسترسی مناسب این پایانه به دریای عمان می‌تواند تداوم صادرات و ارتقای توان ذخیره‌سازی نفت خام به خصوص در شرایط خاص را تضمین کند. لذا دور از ذهن نیست که این پایانه را هدف ناامن سازی از سوی آمریکا و نیز عربستان سعودی و دیگر متحدان آمریکا در منطقه بدانیم. واقعیت این است که آمریکایی‌ها در «راهبرد فشار» به ایران شکست خورده‌اند و حتی «نمایش مذاکره» و سفر «آبه» نیز نتوانست برای آن‌ها آبی گرم کند و با پاسخ صریح و قاطع ایران مواجه شدند. مقابل این نقشه‌ها، هم مسئولان و هم مردم باید هوشیار باشند و هوشمندانه و عزتمندانه رفتار کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین19 ساعت قبل
دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) در سخنانی گفت که کارگاه اقتصادی بحرین محکوم به شکست بوده و این کارگاه تلاشی‌ برای پیاده کردن اصل «مال مقابل صلح» است. او ضمن محکومیت سیاست‌های آمریکا در قبال مسأله فلسطین، گفت که کارگاه اقتصادی بحرین محکوم به شکست است. او تاکید کرد: آمریکا با هدف ایجاد همزیستی با شهرک‌نشینان سعی در مرتبط کردن طرح‌های اقتصادی مورد نظر خود با شهرک‌ها را دارد و طرح معامله قرن به دنبال شکوفایی شهرک‌هاست. این مقام فلسطینی در ادامه گفت که پایداری ملت فلسطین و نپذیرفتن تمامی طرح‌های آمریکا کارگاه بحرین را به شکست خواهد کشید. او در ادامه بار دیگر بر مخالفت مقامات فلسطین با این کارگاه و عدم مشارکت در آن تأکید کرد و از کشورهای عربی و غیرعرب خواست که این کارگاه را تحریم کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
سید معین هاشمی، مدیرکل توسعه تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: با توجه به همراهی مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و دولت برای حمایت از بخش تعاون و به منظور افزایش شفافیت، نظارت بر این بخش امسال ۱۲ برابر رشد داشت. اعتمادآنلاین| سید معین هاشمی، مدیرکل توسعه تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید دولت در سه حوزه نظارت، سیاستگذاری و تصمیم سازی نقش پررنگ داشته باشد. مدیرکل توسعه تعاون وزارت کار افزود: در حوزه تعاون دو وظیفه را دنبال می‌کنیم؛ یکی افزایش سطح اطلاعات عمومی مردم از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی و مواردی از این دست و بحث دیگر تعمیم نظارت بر افرادی است که در قالب شرکت‌های تعاونی در بخش تعاون فعالیت می‌کنند. مدیرکل توسعه تعاون وزارت کار تصریح کرد: باید کاری کنیم که مردم با خیال راحت در محیطی شفاف سرمایه‌های خرد خود را در مسیر ایجاد اشتغال و رفع موانع و مشکلات و نیازها سرمایه گذاری کنند. «محمد کبیری»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: در راستای افزایش شفافیت و از بین بردن زمینه فساد در حوزه تعاون تعداد اهداف حسابرسی و نظارت بخش تعاون در سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال گذشته را ۱۲ برابر افزایش دادیم.

نظرها

اخبار بیشتر