ادعای میرلوحی؛ برخی اعضای شورای شهر تهران مستاجرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
ادعای میرلوحی؛ برخی اعضای شورای شهر تهران مستاجرند

ادعای میرلوحی؛ برخی اعضای شورای شهر تهران مستاجرند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
عضو شورای شهر تهران گفت: در حالیکه ۲ هزار ساختمان در گذشته همچنان در اختیار مدیران قبلی شهرداری است، هم اکنون تعدادی از اعضای شورای شهر تهران مستاجر هستند اما نمی‌خواهند به سمت استفاده از این تسهیلات بروند.

- اخبار اجتماعی -

محمود میرلوحی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آماری که از سازمان املاک داشته‌ایم، حدود ۲ هزار نفر از مدیران گذشته همچنان در ساختمان‌ها و اماکن شهرداری تهران ساکن هستند اظهار کرد: این موضوع خلاف قوانین و مقررات است و البته ما از طریق مراجع قضایی پیگیر این موضوع هستیم.

وی تصریح کرد: شورای پنجم حدود ۱۷ ماه است که فعالیت خود را شروع کرده است و فعالیت این نهاد در این دوره کاملا شفاف و روشن است و ما در ابتدای فعالیتمان در شورای شهر تهران نیز مصوبه‌ای را درخصوص حق بهره‌برداری از اماکن شهرداری به خصوص ساختمان‌های مسکونی آن را به غیر ممنوع کردیم و به شهرداری نیز تاکید داشته‌ایم که لایحه‌ای را در این زمینه به شورای شهر تهران بیاورد.

عضو شورای شهر تهران گفت: هم‌اکنون حدود ۲ هزار ملک در اختیار افراد حقیقی و حقوقی از مدیریت گذشته وجود دارد که البته شاید مواردی در بین این واگذاری‌ها باشد که ما هم قبول داشته باشیم. به عنوان مثال واگذاری یک ساختمان به یک خیریه خاص و یا موارد خاص که ما نیز این واگذاری‌ها را شاید تایید کنیم و می‌گوییم ادامه دهند اما به نظر می‌رسد از بین ۲ هزار ساختمان اشاره شده ۱۰۰ الی ۲۰۰ ساختمان به موارد خاص و خیریه‌ها مربوط باشد.

میرلوحی ادامه داد: قطعا باید سایر ساختمان‌ها به شهرداری برگردد و یا اینکه اجاره‌نامه جدید منعقد شود و حتی اجاره‌های معوقه نیز از سوی افراد حقیقی و حقوقی پرداخت شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی ادامه داد: البته بنده چندی پییش جلسه‌ای را با رئیس جدید املاک و مستغلات شهرداری تهران داشتم و تاکید کردم که هر چه زودتر ساختمان‌های در اختیار مدیران گذشته به مجموعه شهرداری برگردد و رئیس جدید سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران قبول داد که هر چه سریعتر این کار انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ما از طریق مراجع قضایی و اخذ حکم اقدام به پس‌گیری ساختمان‌های شهرداری تهران خواهیم کرد، گفت: اساسا این واگذاری‌ها به دوره گذشته (قالیباف) بر می‌گردد.

میرلوحی در پاسخ به این پرسش که آیا اعضای شورایی شهر تهران و مدیران شهری در این دوره نیز از این ساختمان‌ها و امکانات استفاده می‌کنند یا خیر تصریح کرد: بنده مطلع هستم که حتی برخی از اعضای شورای شهر تهران در این دوره مستاجر هستند و نمی‌خواهند نزدیک به استفاده از این خانه‌ها نیز بروند و قاعدتا هیچ کدام از اعضای شورای شهر تهران از این تسهیلات استفاده نخواهند کرد.

عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به صحبت‌های چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در خصوص اینکه همه ساختمان‌هایی که در اختیار مدیران گذشته بود در پایان شورای چهارم به شهرداری بازگشت، گفت: لیستی که هم اکنون در اختیار ما است اشاره دارد به اسامی و افراد شناخته شده در دوره گذشته که البته ما پیگیری دراین دوره را داشته‌ایم که بر این اساس هیچ کدام از مدیران شهرداری از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا15 ساعت قبل
نشستی با حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت، مقام‌های وزارت بهداشت ایران با دعوت از سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران بعد از ظهر چهارشنبه به ابتکار وزارت امورخارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد. نماینده سازمان جهانی بهداشت در این نشست اظهار کرد: ایران از ظرفیت‌های لازم بنیادین برای مدیریت این بیماری برخوردار است. نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) در این نشست توانمندی و عملکرد ایران را یک نمونه موفق و مثال زدنی در جهان و منطقه ذکر کرد. مدیران وزارت بهداشت ایران نیز ضمن ارائه آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا در ایران، بر تعهد و پایبندی ایران به مقررات شناخته شده بین‌المللی در حوزه بهداشت تاکید کردند. همچنین بر این نکته تاکید شد که ایران واجد تمامی توانمندی‌های فنی و تخصصی لازم برای مقابله با کرونا است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
رییس دبیرخانه ستاد مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور از تخریب ۳۵۰۰ واحد مسکونی در زلزله سوم اسفند ماه سالجاری در شهر مرزی «قطور» واقع در استان آذربایجان غربی خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر محمد رضا کاظم زاده با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی در ۱۹ روستا صد درصد تخریب شده‌اند گفت: از این تعداد واحد مسکونی ۳۵۰ مورد مربوط به جامعه هدف سازمان است. وی افزود: بر اثر زلزله مذکور، ۱۵۰ مورد از وسایل ضروری مثل، یخجال، تلویزیون و …، ۶ مورد وسایل توانبخشی و ۶۰ مورد محل نگهداری دام و طیور جامعه هدف سازمان آسیب دیده است. وی در ادامه همچنین بیان کرد: بر اثر زلزله شهر سلماس نیز ۱۰ واحد مسکونی جامعه هدف سازمان و یک واحد نگهداری دام و طیور صد درصد تخریب شدند. کاظم زاده افزود: در این زلزله، جامعه هدف سازمان بهزیستی هیچ گونه آسیب جسمی ندیدند.
مازن آنلاینمازن آنلاین18 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران: پیام مازند - ساری - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون چهار مورد مثبت ابتلا به کرونا ویروس در استان ثبت شده است. به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس موسوی شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست قرارگاه زیستی استان با بیان اینکه روند شیوع کرونا ویروس با اقدامات صورت گرفته در استان متوقف شده است، اظهار داشت: در یک هفته گذشته فقط ابتلای چهار نفر به این ویروس مثبت بوده است و تنها یک فوتی ناشی از کرونا ویروس در استان ثبت شده است. وی با بیان اینکه شناسایی افراد مبتلا به کرونا ویروس راههای علمی دارد، تصریح کرد: انجام آزمایش مربوط به تست و تأیید این ویروس در مراکز محدودی از کشور انجام می‌شود اما بیمارستان‌ها براساس ضوابط و دستورالعمل‌های خود اقدام به تب سنجی می‌کنند. موسوی با تاکید بر رعایت بهداشت فردی و عمومی از شهروندان خواست در صورت داشتن علائم اولیه ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنند و در آنجا تصمیم گرفته می‌شود که بیمار چه اقدامات بعدی را انجام دهد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: سیستم بهداشت خانواده شهری و روستایی در استان تکمیل شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، «لیلة الرغائب» عنوان اولین شب جمعه ماه رجب است که در روایت متعددی از پیامبر اعظم (ص) به آن اشاره شده است. به عنوان نمونه آن حضرت در این باره فرمودند: «از اولین شب جمعه در ماه رجب غافل نشوید؛ زیرا شبى است که فرشتگان آن را «لیلة الرغائب» مى‌نامند. همچنان که در فرهنگ ابجدی آمده است: الرغیبة و جمع آن رغائب‏ که مؤنث کلمه «الرغیب» است، به معنای «کارى پسندیده، بخشش بسیار» است. همچنین کلمه رغائب که به صورت جمع است، از ریشه «رغب» به معنای رغبت و اشتیاق به چیزی است. بنابراین شب رغائب به معنای شب اشتیاق‌هاست؛ به این معنا که بندگان در این شب باید میل و اشتیاق‌شان به عبادت را جهت دستیابی به ثواب عظیم خداوند به کار گیرند؛ همچنان که لغت‌پژوهان درباره نماز رغائب گفته‌اند: «صلاة الرغائب‏» أی ما یرغب‏ فیها من الثواب العظیم‏؛ نماز رغائب یعنی میل به نماز برای رسیدن به ثواب عظیم خداوند.
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان، گفت: شایعات مربوط به ابتلای پرستار فوت شده لاهیجانی به ویروس کرونا بی اساس است. دکتر سعید صباحی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان درباره درگذشت پرستار بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد با اظهار تأسف از درگذشت «نرجس خانعلی زاده»، افزود: بی شک تلاش‌های ارزنده وی در طول دوران همکاری، در راستای اعتلای اهداف نظام سلامت و نجات جان دردمندان و نیازمندان همواره در اذهان همه ما ماندگار خواهد بود. وی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت وی به خانواده و جامعه درمان و پرستاران و همکاران بیمارستان به بخصوص بخش اورژانس، گفت: شایعاتی مربوط به ابتلای وی به ویروس کرونا در فضای مجازی منتشر شده که بی اساس است. دکتر صباحی تأکید کرد: قطعا بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایشات ایشان موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر