1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی
نگذاریم «داعش» را بدزدند!

نگذاریم «داعش» را بدزدند!

الفخبرگزاری الف |

فیلم تحسین شده (Dunkirk ((۲۰۱۷، اثر «کریستوفر نولان»، بخشی از وقایع جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند. نکته عجیب و جالب فیلم، پرداخت حماسی و روایت جذاب نولان از عقب نشینی بزرگ نیروهای متفقین در سال ۱۹۴۰ به سمت سواحل انگلیس می‌باشد. در این فیلم به مدد نویسندگی و کارگردانی هنرمندانه، شکست و فرار سربازان انگلیسی و فرانسوی از مقابل ارتش قدرتمند آلمان به شکل یک حماسه بزرگ و شجاعت تاریخی تصویر شده است. در انتهای فیلم یکی از سربازها که در این عقب نشینی بزرگ جان سالم به در برده است، وقتی استقبال گرم انگلیسی‌ها از سربازان را می‌بیند، با تعجب می‌گوید: «مگر ما قهرمان هستیم؟!». پیرمرد بریتانیایی به سرباز پاسخ می‌دهد: «همین که از مهلکه آلمانی‌ها جان سالم به در برده‌اید، برای ما قهرمان هستید!».

سال ۲۰۱۴، وسعت سرزمین‌های تحت اشغال داعش، شاید هم اندازه چندین کشور اروپایی بود. جنایات، توحش و قتل عام‌های وحشتناک داعش هم چیزی نیست که بتوان به راحتی آنها را فراموش کرد. از طرف دیگر ماهیت نیروهای مبارزه کننده با داعش هم در غالب مواقع به شکل مردمی، دفاعی و مظلومانه بوده است. با این حال جای تاسف دارد که هنوز هم ابعاد بسیاری از جنایات وحشیانه داعش و مظلومیت و رشادت رزمندگان جبهه مقاومت برای مردم ما و حتی مردم جهان روشن نشده است. چرا؟! چون هنوز در بعد رسانه و هنر، آثار قابل توجه و در مقیاس مخاطب جهانی تولید نشده است. داعش افول کرده است و همه ما به راحتی، همه چیز را فراموش کرده‌ایم! گویی خوابی بود تلخ، که به پایانی خوش رسید و باید فراموش کرد!

دیروز که با دختر پنج ساله‌ام تکرار سریال «پایتخت۵» را می‌دیدیم، باز فهمیدم حتی داعش کاریکاتوری آن سریال هم، خوف به جان بچه‌ها و شاید برخی بزرگترها می‌اندازد. هانیه خیره به آرتیست بازی «نقی معمولی» شده بود و من به یاد «عباس جوما» بغض کرده بودم. رزمنده قهرمان و ترک زبان عراقی که سالها در سپاه بدر برعلیه صدام جنگیده بود و بعد ظهور داعش هم، در استان کرکوک عراق گروه ضربتی برای مبارزه چریکی با داعشیان تشکیل داده بود و شده بود کابوس داعشی‌ها!.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

رزمنده‌های عراقی تعریف می‌کردند که چند بار از عباس خواستیم که بی خیال حمله‌های شبانه شود و اینقدر خودش را به خطر نیاندازد. جواب جالبش، همیشه در گوشم زنده است: «ما باید حتی شده با شهادت خودمان، ابهت داعش را بشکنیم تا مردم خوف شان از داعش بریزد و جرات جنگ پیدا کنند!».

شرحش را شنیده‌ام و یقین دارم هرکدام از عملیات‌های قهرمانانه «عباس جوما» و گروه کوچکش، استعداد یک فیلم بزرگ را دارد، و مگر شکست داعش جز با جانفشانی صدها و هزاران «عباس جوما» ی ایرانی، عراقی، لبنانی و افغانی حاصل نشد؟! حالا، حتی با اغماض از شکست‌ها و عقب نشینی‌ها و صرفا با احتساب حماسه‌ها، رشادت‌ها و پیروزی‌ها، حساب کنید ما چند فیلم و کتاب روایت نشده داریم؟!

لرزه بر جانم می‌افتد وقتی پنجاه سال بعد را تصور می‌کنم. روزهایی که فیلمهای هالیوود، داعش و جنگش را روایت می‌کنند و رامبوها و آرنولدهای آمریکایی، لشگریان داعش را تارومار می‌کنند! در روایتی که هالیوود راوی آن باشد، جایی برای شهیدان «عباس جوما» عراقی و «محمودرضا بیضایی» و «وحید نومی» و «حامد جوانی» هموطن ما نخواهد بود! پس جهاد هنرمندان ما، کی آغاز خواهد شد؟! تا کی به تماشای تکرار «پایتخت۵» و «به وقت شام» بنشینیم؟! نکند دیر بجنبیم و سوژه داعش را هم از دستمان کش بروند!؟ خدا نکند!. ️

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف16 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۲۰۲۱۱۸نظر دوپهلوی قالیباف درباره FATFمحمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادداشتی درباره FATF منتشر کرد. به‌همین جهت یادداشت قالیباف در حال حاضر موضعی دوپهلو دارد و باید منتظر نوشته بعدی قالیباف باشیم. ولی اینها به رهبر انقلاب گفته‌اند ما پذیرفتن این شروط عضو FATF نمی‌شویم ولی نگفتند که اصلا ما را عضو FATF نمی‌کنند. نمایندگان مجلس نیز متوجه تخلفات وسیعی که در زمینه خصوصی سازی رخ داده است، شده‌اند. دهقان: «رئیسی» موافق انتشار احکام قضایی است/ اظهارات درباره مفاسد سازمان خصوصی سازی در واگذاری‌هادهقان افزود: اگر همه مفاسد اقتصادی در کشور از ابتدای انقلاب تا امروز را جمع کنیم، شاید به اندازه مفاسد سازمان خصوصی سازی در واگذاری‌ها در چند سال اخیر نباشد.
الفالف4 ساعت قبل
بر اساس بیانیه منتشر شده هدف به صفر رساندن صادرات نفت است تا منابع درآمدی ایران از بین برود. برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران نیز مدعی شد که صادرات نفت ایران در سال میلادی کاملا قطع خواهد شد. پیش بینی می‌شود با اجرایی شدن پایان معافیت‌ها، صادرات نفتی ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد. به نظر می‌رسد پایان معافیت‌ها توسط دولت دونالد ترامپ در راستای سیاست حداکثر فشار برای گرفتن نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. پاسخ ایران چه خواهد بود؟ همان طور که گفته شد پاسخ ایران تاثیر تعیین کننده‌ای بر اجرایی شدن پایان معافیت‌ها و قیمت نفت و ادامه سیاست فشار حداکثری ترامپ خواهد داشت.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
سخنگوی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس ادامه داد: این نشست در سازمان برنامه و بودجه، با حضور ۳۵ نفر از نمایندگان و روسای چهار بانک کشاورزی، کارآفرین، پست بانک و توسعه تعاون برگزار شد، روسای بانک‌ها اذعان داشتند که این جلسات در سنوات گذشته باعث شد مشکلات وموانع برطرف و تسهیل داده شود. جعفرزاده ایمن آبادی بیان داشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه در این نشست گزارش اجمالی از برنامه توسعه و اشتغال در سال‌های ۹۶ و ۹۷ ارائه کرد، در ادامه از برنامه‌های دولتی در بودجه ۹۸ برای اشتغال، منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸ و منابع صندوق توسعه ملی گزارش داد. جعفرزاده ایمن آبادی به عملکرد سازمان برنامه و بودجه در زمینه تولید اشتغال در سال ۹۷ اشاره کرد و بیان داشت: در سال ۹۷ میزان تهاتر با بخش خصوصی ۳۳ هزار میلیارد تومان بود و میزان تقبل بخشی از سود تسهیلات برای اشتغال در سال ۹۷ بالغ بر ۸۸۷ میلیارد تومان بوده است. این نماینده مجلس عنوان کرد: در سال ۹۸ تهاتر برای ساخت ۳۳ هزار واحد مسکونی روستایی با همکاری کمیته امداد و بنیاد مسکن صورت می‌گیرد، ساخت این تعداد واحد مسکونی مشوق ایجاد اشتغال می‌شود. وی گفت: امسال از شرکت‌های دانش بنیان حمایت خاص می‌شود به طور نمونه شاهد افزایش ۷۰ درصدی بودجه پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد هستیم.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تله سور، «گنگ شائونگ» سخنگوی وزارت خارجه چین با اعلام این مطلب در ادامه گفت: روابط دو جانبه چین با ایران کاملا بر اساس قانون است. وی در ادامه افزود: پکن همواره با اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفت کرده است. به گزارش مهر، رسانه‌هایی چون واشنگتن پست و رویترز می‌گویند آمریکا قرار است امروز دوشنبه، پایان معافیت ۸ کشور خریدار نفت از ایران را از تحریم‌های وضع‌شده علیه این کشور اعلام کند. ظاهرا مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز دوشنبه مدعی خواهد شد که از تاریخ ۲ ماه میلادی می‌ (۱۲ اردیبهشت)، این وزارتخانه دیگر برای هیچ کشور وارد کننده نفت از ایران، معافیت قائل نخواهد شد.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، این کلینیک از روز یکشنبه با حضور داوران المپیکی (۱S) قاره کهن در سالن کنفرانس هتل چی یو آن شهر «شیان» چین به مدت دو روز و با حضور ۴ داور المپیکی کشورمان (محمد ابراهیم امامی، نیما صادقی، محمد مصلایی پور و سعید عباسی) با تدریس ابراهیم چی‌چی اوغلو از ترکیه و سرنک از اسلوونی برگزار و با انجام آزمون‌های مقررات داوری به زبان انگلیسی و ویدئو (پخش فیلم) به پایان رسید. محمد ابراهیم امامی رئیس کمیته داوران کشتی کشورمان در خصوص برگزاری این کلاس دو روزه گفت: حضور داوران المپیکی قاره آسیا در این کلینیک از سوی اتحادیه جهانی کشتی الزامی اعلام شده بود و مهمترین مرحله گزینش داوران قاره آسیا برای قضاوت مسابقات بزرگسالان جهان در قزاقستان این مسابقات است. در مدت ۶ روز برگزاری مسابقات آسیایی بزرگسالان، قضاوت داوران مورد ارزیابی مدرسین اتحادیه جهانی قرار می‌گیرد که در نهایت پس از مدتی لیست داوران قضاوت کننده در مسابقات بزرگسالان جهان از سوی کمیسیون داوران اتحادیه جهانی اعلام خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین20 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دوفوریتی تحریم شرکت آمریکایی آیفون به احتمال زیاد هفته آینده به صحن مجلس می‌آید. به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حجت‌الاسلام حسن نوروزیدرباره طرح دوفوریتی تحریم شرکت آمریکایی آیفون که با یک ماده واحده و ۶ تبصره توسط جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، اظهار کرد: این طرح یکی از طرح‌های مقابله با اقدامات آمریکاست که از سوی احمد امیرآبادی‌فراهانی نماینده مردم قم در مجلس مطرح شد و من هم آن را امضا کردم. وی تأکید کرد: طرح مذکور به امضای نمایندگان رسیده و در دستور کار مجلس است و به احتمال قوی هفته آینده به صحن می‌آید. سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورت تصویب، این قانون لازم‌الاجرا می‌شود و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است از ثبت تلفن همراه گوشی‌های متعلق به شرکت آمریکایی آیفون خودداری کرده و ارائه هرگونه خدمات به این شرکت و شرکت‌های وابسته به آن‌ها و نمایندگی‌های آنها ممنوع می‌شود. منبع: آناانتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر