نگذاریم «داعش» را بدزدند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی
نگذاریم «داعش» را بدزدند!

نگذاریم «داعش» را بدزدند!

الفخبرگزاری الف |

فیلم تحسین شده (Dunkirk ((۲۰۱۷، اثر «کریستوفر نولان»، بخشی از وقایع جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند. نکته عجیب و جالب فیلم، پرداخت حماسی و روایت جذاب نولان از عقب نشینی بزرگ نیروهای متفقین در سال ۱۹۴۰ به سمت سواحل انگلیس می‌باشد. در این فیلم به مدد نویسندگی و کارگردانی هنرمندانه، شکست و فرار سربازان انگلیسی و فرانسوی از مقابل ارتش قدرتمند آلمان به شکل یک حماسه بزرگ و شجاعت تاریخی تصویر شده است. در انتهای فیلم یکی از سربازها که در این عقب نشینی بزرگ جان سالم به در برده است، وقتی استقبال گرم انگلیسی‌ها از سربازان را می‌بیند، با تعجب می‌گوید: «مگر ما قهرمان هستیم؟!». پیرمرد بریتانیایی به سرباز پاسخ می‌دهد: «همین که از مهلکه آلمانی‌ها جان سالم به در برده‌اید، برای ما قهرمان هستید!».

سال ۲۰۱۴، وسعت سرزمین‌های تحت اشغال داعش، شاید هم اندازه چندین کشور اروپایی بود. جنایات، توحش و قتل عام‌های وحشتناک داعش هم چیزی نیست که بتوان به راحتی آنها را فراموش کرد. از طرف دیگر ماهیت نیروهای مبارزه کننده با داعش هم در غالب مواقع به شکل مردمی، دفاعی و مظلومانه بوده است. با این حال جای تاسف دارد که هنوز هم ابعاد بسیاری از جنایات وحشیانه داعش و مظلومیت و رشادت رزمندگان جبهه مقاومت برای مردم ما و حتی مردم جهان روشن نشده است. چرا؟! چون هنوز در بعد رسانه و هنر، آثار قابل توجه و در مقیاس مخاطب جهانی تولید نشده است. داعش افول کرده است و همه ما به راحتی، همه چیز را فراموش کرده‌ایم! گویی خوابی بود تلخ، که به پایانی خوش رسید و باید فراموش کرد!

دیروز که با دختر پنج ساله‌ام تکرار سریال «پایتخت۵» را می‌دیدیم، باز فهمیدم حتی داعش کاریکاتوری آن سریال هم، خوف به جان بچه‌ها و شاید برخی بزرگترها می‌اندازد. هانیه خیره به آرتیست بازی «نقی معمولی» شده بود و من به یاد «عباس جوما» بغض کرده بودم. رزمنده قهرمان و ترک زبان عراقی که سالها در سپاه بدر برعلیه صدام جنگیده بود و بعد ظهور داعش هم، در استان کرکوک عراق گروه ضربتی برای مبارزه چریکی با داعشیان تشکیل داده بود و شده بود کابوس داعشی‌ها!.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

رزمنده‌های عراقی تعریف می‌کردند که چند بار از عباس خواستیم که بی خیال حمله‌های شبانه شود و اینقدر خودش را به خطر نیاندازد. جواب جالبش، همیشه در گوشم زنده است: «ما باید حتی شده با شهادت خودمان، ابهت داعش را بشکنیم تا مردم خوف شان از داعش بریزد و جرات جنگ پیدا کنند!».

شرحش را شنیده‌ام و یقین دارم هرکدام از عملیات‌های قهرمانانه «عباس جوما» و گروه کوچکش، استعداد یک فیلم بزرگ را دارد، و مگر شکست داعش جز با جانفشانی صدها و هزاران «عباس جوما» ی ایرانی، عراقی، لبنانی و افغانی حاصل نشد؟! حالا، حتی با اغماض از شکست‌ها و عقب نشینی‌ها و صرفا با احتساب حماسه‌ها، رشادت‌ها و پیروزی‌ها، حساب کنید ما چند فیلم و کتاب روایت نشده داریم؟!

لرزه بر جانم می‌افتد وقتی پنجاه سال بعد را تصور می‌کنم. روزهایی که فیلمهای هالیوود، داعش و جنگش را روایت می‌کنند و رامبوها و آرنولدهای آمریکایی، لشگریان داعش را تارومار می‌کنند! در روایتی که هالیوود راوی آن باشد، جایی برای شهیدان «عباس جوما» عراقی و «محمودرضا بیضایی» و «وحید نومی» و «حامد جوانی» هموطن ما نخواهد بود! پس جهاد هنرمندان ما، کی آغاز خواهد شد؟! تا کی به تماشای تکرار «پایتخت۵» و «به وقت شام» بنشینیم؟! نکند دیر بجنبیم و سوژه داعش را هم از دستمان کش بروند!؟ خدا نکند!. ️

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

الفالف1 روز قبل
پس از توقیف این نفتکش فایل صوتی مکالمه قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با خدمه نفتکش انگلیسی منتشر شد و بازتاب‌های فراوانی در سطح رسانه‌های بین‌المللی داشت. متن این مکالمه به‌شرح زیر است: نیروی دریایی سپاه: ‌ اگر به دستورات توجه کنید در امان خواهید بود. نیروی دریایی سپاه: ‌ دوباره تأکید می‌کنم مسیر خود را به‌سمت ۳۶۰ درجه تغییر دهید. این جمله که گویا برای انگلیسی‌ها خیلی گران تمام شده در اکثر رسانه‌های معتبر جهانی انعکاس یافته و با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو بوده است. این نوع برخورد نیروهای سپاه با نیروهای انگلیسی در خلیج فارس جلوه دیگری از قدرت دریایی جمهوری اسلامی و حقارت انگلیسی‌ها را به‌نمایش می‌گذارد.

فیلم/ واکنش جالب پدر امام جمعه تبریز به حکم رهبر انقلاب برای پسرش

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
امام جمعه تبریز می‌گوید: پدرم به من گفتند شما تا دیروز فرزند من بودید اما از دیروز به بعد که حکم شما از سوی رهبر معظم انقلاب آمده است علاوه بر اینکه فرزند من هستید، پدرم هستید و این تو هستی که باید تصمیم بگیری که من به عنوان خطیب نماز جمعه شرکت بکنم یا نکنم و البته ما هم از محضر ایشان خواستیم که بزرگواری کردند و اقامه می‌کردند ولی از حدود یک سال پیش به علت مشکلات پادرد و کمردرد نمی‌توانند اقامه کنند.

نیروهای ویژه سپاه را بیشتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فارسی صحبت کردن افسر اطلاعاتی سازمان سیا

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، این وزارتخانه ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه‌ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد. صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات، مراجعه مستقیم به طعمه‌ها در حاشیه همایش‌های علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی از جمله روش‌های سرویس اطلاعاتی امریکا برای جذب جاسوسان بوده است. سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزار‌های مخصوص جاسوسی، استفاده از ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی، طراحی خط خروج اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچکدام از چشمان تیزبین جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند. اکنون با تبادل سرنخ‌های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره‌ای در انتظار امریکاست. همچنین سوءاستفاده عناصر سیا از برخی کشور‌های اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور‌ها انجام می‌شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر عهده این کشور‌ها خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
برادر میترا استاد امروز قبل از شروع جلسه سوم دادرسی پرونده جنایی مقتول در خصوص بزرگترین آرزوی خواهرش و میزان دارایی او توضیحاتی ارائه داد. به گزارش نامه نیوز، میترا استاد همسر محمد علی نجفی شهردار سابق تهران و وزیر آموزش و پرورش اسبق کشور هفتم خردادماه در حمام خانه خود در منطقه سعادت آباد تهران با شلیک گلوله کشته شد. محمد علی نجفی ساعاتی پس از این جنایت با معرفی خود به پلیس آگاهی تهران به قتل همسرش اعتراف کرد. نجفی حتی تاکید داشت که پیش از این درگیری خونین چندین مرتبه به میترا استاد پیشنهاد جدایی و طلاق با پرداخت تمام حق و حقوق را داده است، ولی مقتوله عنوان کرده که حاضر به جدایی نیست. مسعود استاد در مورد میزان دارایی‌هایی شخصی میترا استاد گفت: خواهرم هیچ سرمایه‌ای نداشت و هیچ سرمایه‌ای از او باقی نمانده است.

نظرها

اخبار بیشتر