1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
مدیریت واحد آب و خاک راه نجات از بحران آب

مدیریت واحد آب و خاک راه نجات از بحران آب

ایسناخبرگزاری ایسنا |
استاندار خراسان رضوی گفت: مدیریت واحد منابع آب و خاک راهکار اصلی و محوری برای کشور و استان در نجات از بحران آب است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در نشست بررسی وضعیت و نحوه مدیریت منابع آبی استان و نیز طرح خط انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور، اظهار کرد: بدین منظور از سال آینده طرح همیاران آب در استان رونمایی و اجرایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: در این طرح همه بخش‌ها اعم از ما به عنوان برنامه‌ریزان و فرمانده و شرکت‌های حوزه آب به عنوان نگهدارنده و بخش کشاورزی هم به عنوان مصرف‌کننده باید با هم هماهنگ شده و وضعیت منابع و مصارف را به درستی تنظیم و مدیریت کنیم.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تمامی اقدامات در حوزه مدیریت مصارف و منابع باید هماهنگ با هم پیش برود، افزود: چنانکه در کنار مدیریت و بازچرخانی آب و توسعه تصفیه‌خانه‌ها و کاهش مصارف آب در بخش‌های مختلف باید توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و هیدروپونیک که مصرف آب آن یک چهلم نسبت به کشت‌های عادی کاهش یابد، اجرا گردد.

رشیدیان با تاکید بر اینکه باید مصارف آب در بخش کشاورزی را با طرح‌های مختلف مدیریت کرده و کاهش داد، ادامه داد: نمی‌توان بر روی منابع نداشته برنامه‌ریزی کرد و باید بهره‌وری از داشته‌ها را نیز با نگاه به آینده افزایش و حفظ کرد.

وی با تاکید بر مدیریت مردمی بر مصارف آب بخش کشاورزی، گفت: باید این تفکر توسعه‌یافته و نقش تشکل‌های مردمی و آب بران در این زمینه تقویت شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

استاندار خراسان رضوی در ادامه با تاکید بر ضرورت اجرای هر چه سریعتر خط انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور، گفت: سرمایه‌گذاری در این پروژه رقم سنگینی است که با تمرکز بر بخش خصوصی طرح دنبال می‌شود و مدل مالی این پروژه هم باید متکی بر حوزه صنعت باشد؛ زیرا برای صنعت خرید این آب صرفه اقتصادی دارد، اما برای شرب اینگونه نیست.

رزم حسینی عنوان کرد: در این میان بخش دولتی هم از محل منابع صندوق ارزی تسهیلاتی را در اختیار قرار دهد؛ اما خرید تضمینی آب انتقالی از سوی دولت راهکار خیلی مطلوبی نیست و جواب هم نمی‌دهد.

وی اظهار کرد: این از جمله طرح‌هایی است که در آینده برای شرق کشور می‌تواند راهگشا باشد و نه تنها سه استان مسیر یعنی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی بلکه می‌تواند در فازهای توسعه‌ای بخشی از نیاز آبی استان‌های اطراف را هم تامین کند از این رو فازهای توسعه‌ای این خط انتقال هم باید از هم اکنون طراحی و برنامه‌ریزی و در اجرای این طرح دیده شود.

در ادامه این جلسه گزارشی از وضعیت طرح خط انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور و نیز گزارشاتی از وضعیت منابع آبی استان و مشهد توسط مدیران شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان ارائه شد.

انتهای پیام

دبیر: شیده ناعمی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب10 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

حاشیه نشینی ۱۱ میلیون ایرانی و مهاجرت معکوس

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
مصاحبه اختصاصی با قاضی مسعودی مقام و نگاه تفصیلی به زندگی شخصی این قاضی پرونده‌های مفاسد اقتصادیجامعه و شهری: رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: بیش از ۱۱ میلیون نفر در مناطق حاشیه‌نشین کشور زندگی می‌کنند و ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند که درمجموع جمعیت زیادی را شامل می‌شوند و حدود ۱۹ میلیون نفر از جمعیت ۶۰ میلیون نفری شهرنشین، در محلات حاشیه‌ای زندگی می‌کنند
ایرناایرنا5 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

امکان گزارش تخلفات احتمالی در محله‌ها

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنند. این کار موجب می‌شود مسئولان سریع‌تر به این تخلفات رسیدگی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر