1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
اتریش: اتحادیه اروپا در یک بحران داخلی گرفتار شده است

اتریش: اتحادیه اروپا در یک بحران داخلی گرفتار شده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
صدر اعظم اتریش تصویر تیره و تاری از اتحادیه اروپا ترسیم کرده و آن را گرفتار در بحرانی داخلی ارزیابی کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «سباستین کورس»، صدر اعظم اتریش در مصاحبه‌ای با روزنامه "دی ولت" آلمان تصویری تیره و تار از اتحادیه اروپا را ترسیم کرده و تاکید کرد که اروپا در جایی است که در رقابت جهانی بر سر بهترین ایده‌ها از آمریکا و چین عقب بماند.

وی افزود: من در اتحادیه اروپا یک احساس ترس روزافزون از نوآوری را می‌بینم. علاوه بر این اتحادیه اروپا در یک بحران داخلی گرفتار شده است.

این مسئله بخصوص برای کورس بسیار نگران کننده است که اروپا این توان را ندارد که بر وضعیت سکون فعلی غلبه کند. وی همچنین از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست که از قوانینی مانند دوبلین و یا معیار پایداری یورو پیروی کنند.

وی ایده‌های اصلاحی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه یک بودجه منطقه یوروی مشترک و یا یک وزیر دارایی اتحادیه اروپا باید وجود داشته باشد را آشکارا رد کرده و گفت: این رویکرد غلطی است.

«کورس» درباره رد بسته مهاجرتی سازمان ملل از طرف اتریش نیز این مسئله را آشکار کرد که نه تنها شریک ائتلافی من یعنی حزب آزادی اتریش بلکه همچنین حزب مردم هم با دید انتقادی به این بسته جهانی برای مهاجرت‌های منظم و امن‌تر نگاه می‌کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی تصریح کرد که این بسته حاوی یک مخلوطی نگران کننده از مسئله پناهندگی و مهاجرت است.

وی همچنین انتقاد شدیدی به کشورهای یونان، ایتالیا و اسپانیا وارد کرد و آن‌ها را در این زمینه مقصر دانست که تقویت آژانس حمایت از مرزهای خارجی اروپا با تاخیر انجام می‌شود.هشدار اتحادیه اروپا در پی رأی منفی پارلمان انگلیس به توافق برگزیتآمادگی اتحادیه اروپا برای مذاکره با بریتانیا درباره برگزیت

صدر اعظم اتریش خود را در سیاست مهاجرت در اتحادیه اروپا پیشتاز دانسته و گفت: در سال ۲۰۱۵ اکثر کشورهای اروپایی هنوز بر این عقیده بودند که ما به مرزهای باز و پذیرش نامحدود پناهندگان نیاز داریم. همواره تعداد بیشتری از کشورهای اروپایی این رویکرد را رد می‌کنند. ما باید خودمان در این باره تصمیم بگیریم که چه کسی اجازه دارد به سوی ما بیاید و ما به قربانی شدن افراد در دریای مدیترانه خاتمه می‌دهیم و به این رسیده‌ایم.

کورس در بخش دیگری از این مصاحبه درباره پایداری منطقه ارز مشترک اروپایی ابراز نگرانی کرده و گفت: کمیسیون اتحادیه اروپا باید نه تنها کشورهای کوچک بلکه کشورهای بزرگ اروپایی مانند فرانسه را به پایبندی به بسته پایداری و رشد اقتصادی وادارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب23 ساعت قبل
بازداشت بی‌دلیل شهروندان آمریکایی را متوقف کنید.» بسیاری گمان می‌کردند با افزایش بهای نفت، آمریکا معافیت‌های نفتی ایران را تمدید کند. علی‌رغم تمایل اروپایی‌ها به حفظ روابط با ایران، ترامپ و بولتون به دنبال افزایش فشار بر ایران بودند. هر سه کشور خریداران عمده نفت ایران هستند و در کنار هم یک میلیون بشکه نفت ایران را خریداری می‌کنند. نفت همه کشورها باهم شباهت ندارد و سایر کشورها نفت سنگینی از نوع نفت ایران تولید نمی‌کنند که مورد مطالبه اغلب پالایشگران است. کارشناسان معتقدند چین در نهایت برای این توافق اهمیت بیشتری نسبت به چند صد هزار بشکه نفت ایران قائل خواهد شد.
الفالف17 ساعت قبل
علی مطهری از نظر سابقه سیاسی مانند فرزند برخی از اعضای مجمع است. شایسته بود علی مطهری استدلال مخالفین لوایح را نقد می‌کرد نه‌اینکه به ایشان توهین کند. محور بحث‌های وی در این یادداشت به FATF اختصاص داده شده است. امروز سه‌شنبه هم با توجه به اخباری که از گذشته درباره سفر رییس‌جمهوری به مناطق سیل‌زده وجود داشت، اخباری منتشر و براساس آن اعلام شد رییس‌جمهوری پنجشنبه به کرمانشاه سفر می‌کند. با توجه به روش‌هایی که وزارت نفت برای فروش در نظر گرفته به نظر نمی‌رسد، بود و نبود معافیت‌ها تغییری در فروش نفت داشته باشد.»
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم تکریم و معارفه فرمانده کل سپاه، گفت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) اوامر موکدی به سردار سلامی فرموده‌اند که ان شاالله دنبال می‌کنند و اجرا می‌شود. اوامر ایشان در حکم سردار سلامی و سردار جعفری باید مورد دقت و پژوهش قرار گیرد و به صورت کاربردی درآید. وی افزود: در خصوص قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه الله (عج) نیز باید بازتعریف صورت گیرد و همینطور درباره راهبردهای اصولی سپاه، گام‌های تکاملی باید تبیین و به فرمانده معظم کل قوا گزارش شود. سردار شیرازی ادامه داد: یکی از اوامر مؤکد رهبری در جابجایی و انتصابات، استفاده از نقاط قوت کارهای انجام شده و برطرف کردن ضعف‌ها و اشکالات است. رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در پایان تاکید کرد: امروز سپاه با سابقه ٤٠ ساله به جایگاه متعالی رسیده اما انتظارات رهبری بیشتر است که باید دنبال شوند.
الفالف20 ساعت قبل
هیئتی اما در این کشور زندگی می‌کنند که تابلو ندارند، هفته‌ای یا سالی یکبار هم کنار هم جمع نمی‌شوند، چراغی هم روشن نمی‌کنند تا شناخته شوند، اما به واقع گویی اهالی جای دیگری هستند و فعلا در ایران مقیم‌اند: «هیئت سوئیسی‌های مقیم ایران» است و از این دست اهالی کشورهای دیگر - ژاپنی‌ها، دانمارکی‌ها، آلمانی‌ها یا آمریکایی‌های مقیم ایران – هم داریم. «هیئت سوئیسی‌های مقیم ایران» نیز اصرار دارند به دیگران و از جمله کودکان امروز بیاموزند که هیچ چیز نمی‌شوند و ایستادن پای این وطن، بی‌حاصل است. حاصل کنش‌های «هیئت سوئیسی‌های مقیم ایران» روح‌های خسته، ناامید و مستأصلی است که فقط از آن‌چه هستند شاکی‌اند و از آن‌چه می‌خواهند به آن برسند تصویری دارند مبهم و معلوم نیست چقدر واقعی، و به هر گامی مثبتی که زمزمه رو به جلو بودن دارد، بی‌اعتماد و ناامیدند. ایران ما حالش خوب نیست، اما «هیئت سوئیسی‌های مقیم ایران» هم حالش را اگر بدتر نکنند، درمانش هم نخواهند کرد. آن‌ها الزاما هم مقیم ایران نیستند، شاید گوشه‌ای از دنیا، فقط شهروند ایران در دنیای مجازی هستند.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، منابع محلی در ایالت فراه افغانستان از حمله موشکی طالبان به پایگاه هوایی تروریست‌های امریکایی خبر داده‌اند. بر اساس این گزارش، در جریان این حمله منازل مسکونی تروریست‌های آمریکایی هدف اصابت موشک‌های طالبان قرار گرفته است. تا کنون اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر نشده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر