تصاویری از نخستین انتخابات ریاست جمهوری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

تصاویری از نخستین انتخابات ریاست جمهوری

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |

به گزارش مشرق، صفحه تاریخ ایران و جهان در اینستاگرام با انتشار تصاویری دیدنی از نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری نوشت:

پنجم بهمن ۱۳۵۸، نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ایران برگزار شد. در این انتخابات آقایان بنی‌صدر، حبیبی، سیدصادق طباطبایی، احمد مدنی، قطب‌زاده و…، اعلام نامزدی کردند. صلاحیت مسعود رجوی هم به علت اعلام رسمی وی مبنی بر شرکت نکردن در همه‌پرسی قانون اساسی کشور احراز نشد.

تصاویری از نخستین انتخابات ریاست جمهوری - 3

آیت‌الله خامنه‌ای، همانند دیگر یاران خود در حزب جمهوری، در ابتدا خواهان کاندیداتوری آیت‌الله #بهشتی بودند، اما با مخالفت امام با حضور روحانیون در مناصب اجرایی کشور در آن مقطع، به سراغ آقای جلال‌الدین فارسی رفتند. با اثبات تابعیت غیرایرانی پدر آقای فارسی، در واپسین روزهای مانده به انتخابات، اعضای حزب جمهوری، به آقای حسن حبیبی رأی دادند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

تصاویری از نخستین انتخابات ریاست جمهوری - 6

سرانجام در این انتخابات، بنی‌صدر با بیش از ده میلیون رأی، به پیروزی دست پیدا کرد.

تصاویری از نخستین انتخابات ریاست جمهوری - 8تصاویری از نخستین انتخابات ریاست جمهوری - 9تصاویری از نخستین انتخابات ریاست جمهوری - 10

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ مردم به آمریکایی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پهپادهای یمن علیه عربستان

همشهریهمشهری21 ساعت قبل

توییت علی علیزاده درباره هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی در توئیتر به هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها واکنش نشان داد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
جام نیوزجام نیوز21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، رژیم سعودی روز نهم ماه مبارک رمضان (بیست و پنجم اردیبهشت ماه) را به خوبی به خاطر دارد. اتاق‌های کنترل و هدایت پرواز هواپیما‌های بدون خلبان در جیزان در این عملیات هدف حمله قرار گرفت. این عملیات نیز سومین عملیات علیه فرودگاه ابها طی ماه کنونی میلادی است. پس از حمله موشکی هم پهپاد‌های قاصف کا-۲ به این فرودگاه حمله کردند. این سخنگو، رژیم سعودی را به مواجه شدن با روز‌هایی دردناکتر در صورت ادامه تجاوز و محاصره تهدید کرده است.
الفالف1 روز قبل
با این حال؛ آنها که طی این سال‌ها بارها نتیجه اقدامات شرورانه خود در تقابل با جبهه حق را آزموده و طعم شکست نقشه‌های شیطانی خود را چشیده‌اند، اینبار نیز در رفتاری حقیرانه شاید برای آخرین بار شانس خود برای تحمیل خواسته‌هایشان به ایران اسلامی را با فرستادن پیغام و بسته‌های پوچ محک زدند. گویا چنان در جهل و جاه‌طلبی خود غرق شده‌اند که پایانی بر سیاست‌های شکست‌خورده آنها متصور نیست و هنوز واقعیت این ضرب‌المثل معروف ایرانی را که می‌گوید؛ «آزموده را آزمودن خطاست» باور نکرده‌اند. ۲- متهم‌سازی ایران به جنگ‌افروزی و القای ناامنی به کشورهای منطقه و فراهم نمودن شرایط برای طرح دعوای جدید در سازمان‌های بین‌المللی، هدف دیگری است که نمی‌تواند، دور از انتظار باشد. ۳- همچنین این اقدام می‌تواند تاکتیکی باشد برای فراهم نمودن شرایط حضور پررنگ‌تر در منطقه، به بهانه تأمین امنیت تردد شناورها و در واقع حفظ منافع و تأمین اهدافی که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند. ۵- بی‌شک تشدید سیاست پوسیده ایران‌هراسی و گرم کردن بازار فروش تسلیحات بیشتر به کشورهای مرعوب منطقه و دوشیدن مجدد گاوهای عربی، یکی دیگر از اهداف آمریکایی‌ها برای سناریوسازی‌ اتفاقات اخیر محسوب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر