قتل‌عام داعش در نیجریه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
قتل‌عام داعش در نیجریه

قتل‌عام داعش در نیجریه

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایرنا نوشت: گروه تروریستی داعش شامگاه یکشنبه مدعی شد که عناصر این گروه در حمله به منطقه ای در شمال شرق نیجریه شمار زیادی از سربازان نیجریه ای را کشتند.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، داعش اعلام کرده طی حمله روز شنبه عناصر این گروه به روستایی در استان بورنو واقع در شمال شرق نیجریه ۳۰ سرباز این کشور را کشته است.

در همین حال سخنگوی ارتش نیجریه اعلام کرد که نیروهای نظامی موفق شدند حمله عناصر بوکوحرام در روستای لومانی واقع در استان بورنو را دفع کنند.

سخنگوی ارتش نیجریه افزوده است که در این حمله تنها هشت سرباز نیجریه‌ای زخمی شدند.

درگیری‌های ۹ ساله بوکوحرام و ارتش نیجریه تاکنون بیش از ۲۷ هزار کشته برجای گذاشته و ۱٫۸ میلیون نفر را بی خانمان کرده و باعث بروز بحران انسانی شده است.

بوکوحرام در اواخر ماه دسامبر کنترل دو پایگاه نظامی را در شمال شرق نیجریه در دست گرفت. به گفته کالون این حمله باعث «آوارگی گسترده» شهروندان شده است.

وی هشدار داد: درگیری‌های اخیر تاثیرات ویرانگری بر شهروندان بی گناه داشته و باعث بروز تراژدی انسانی شده است.

«محمدو بوهاری» رئیس جمهوری نیجریه در دسامبر سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که بوکوحرام «از لحاظ فنی شکست خورده است.» اما وی روز چهارشنبه اظهار داشت که حملات ارتش با ناکامی هایی مواجه شده است. به گفته بوهاری، استفاده بوکوحرام از تاکتیک‌های چریکی و بمب گذاری انتحاری باعث خستگی سربازان از ادامه جنگ شده است.

بوهاری سال ۲۰۱۵ با وعده پایان دادن به جنگ و استقرار امنیت به ریاست جمهوری رسید. ماه آینده که دوباره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود، این مساله به یک موضوع انتخاباتی تبدیل شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر