استفاده از ظرفیت‌های گردشگری راهکاری برای دور زدن حلقه تحریم‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سرگرمی
استفاده از ظرفیت‌های گردشگری راهکاری برای دور زدن حلقه تحریم‌ها

استفاده از ظرفیت‌های گردشگری راهکاری برای دور زدن حلقه تحریم‌ها

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |
نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه استفاده از ظرفیتهای گردشگری  راهکاری اساسی برای دور زدن حلقه تحریم ها است،گفت: کمبود اقامتگاه و نبود راهنمایی گردشگری از موانع اساسی در حوزه جذب توریست تلقی می‌شود.

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صنعت گردشگری در کشور، گفت: عدم استفاده از ظرفیتهای ناب گردشگری جمهوری اسلامی ایران موجب شده است که نتوان از ظرفیتهای اقتصادی و فرهنگی این صنعت مولد بهره برد‌ تا بتوان شرایط اقتصادی کشور را به نوعی ساماندهی کرد.

توسعه راهنمایی گردشگری بین المللی راهکار اساسی برای جذب گسترده توریست خارجی

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه راهنمایی گردشگری بین الملی راهکار اساسی برای جذب توریست خارجی به کشور تلقی می‌شود تصریح کرد: برخی ازآثار تاریخی در حوزه گردشگری در کشور غریب هستند.

سلیمی افزود: برای توسعه اقتصادی گردشگری الزامی است که آثارباستانی کشور با برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی توسط راهنمایی گردشگری برای توریست‌های داخلی و خارجی تشریح شود تا گردشگران با توجه به ظرفیتهای گردشگری، ایران را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

توسعه صنعت گردشگری در کشور نیازمند ایجاد وتحول در زیر ساخت‌ها

وی ادامه داد: توسعه صنعت گردشگری در کشور نیازمند ایجاد تحول در زیر ساخت‌ها گردشگری از جمله مراکز اقامتی، آنلاین بودن نقشه گردشگری است تا بتوان به سرعت صنعت گردشگری را به سمت توسعه اقتصادی حرکت داد.

سلیمی افزود: صادرات صنایع دستی و در نهایت ارزآوری برای کشور مان از دل صنعت گردشگری ایجاد می‌شود بنابراین برای کاهش فشارهای اقتصادی به کشور می‌بایست به طریق کاربردی توسعه صنعت گردشگری مدنظر قرار بگیرد.

کمبود اقامتگاه و نبود راهنمایی گردشگری از موانع اساسی در حوزه جذب توریست

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی با بیان اینکه ظرفیتهای گردشگری راهکاری اساسی برای دور زدن حلقه تحریم‌ها است یادآورشد: کمبود اقامتگاه و نبود راهنمایی گردشگری از موانع اساسی در حوزه جذب توریست تلقی می‌شود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط‌ عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در کنار ۳۴ کشور عضو از سراسر جهان، در این نشست حضور خواهد داشت. قرار است موضوعاتی همانند «تصمیم گیری درباره برگزاری کنوانسیون جهانی اخلاق در گردشگری»، «راهکار‌های حفاظت از میراث گردشگری همچون پایداری در محیط زیست، فرهنگ و الگو‌های اجتماعی»، «ایجاد شبکه مراکز خلاقیت در گردشگری» و همچنین «تصمیم مشترک در خصوص شعار گردشگری در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱» در یکصد و دهمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مورد بحث و بررسی قرار گیرد. دیدار و گفتگو با دبیر کل سازمان جهانی گردشگری، وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان و مقامات عالی رتبه گردشگری شرکت کننده در این اجلاس از کشور‌های چین، روسیه، ژاپن و هند از برنامه‌هایی است که در حاشیه نشست شورای اجرایی در دستور کار معاون گردشگری کشورمان قرار دارد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
برخی از این مرگ و میرها ناشی از تصمیمات عجیب او و برخی دیگر حاصل مواردی مثل کار اجباری است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، رفتارهای عجیب مائو کم تعداد نیستند و بسیاری از رفتارهای او در طول تاریخ بارها مطرح شده‌اند. بنابراین وقتی خروشچف از چین بازدید کرد، مائو چندین بار انتقام خود را گرفت. کشتار به خاطر انبهدر سال ۱۹۶۸، وزیر امور خارجه پاکستان به مائو تعدادی انبه پیشکش کرد. مائو این انبه‌ها را در اقدامی نمادین به کارگرن کارخانه‌ها هدیه داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
لحظاتی که گذشت راننده تغییر مسیر داد و در برابر اعتراضم ترافیک را بهانه کرد. شکایت‌های سریالیبا شکایت زن جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شماره‌هایی که زن جوان در اختیارشان قرار داده بود، به بررسی برای شناسایی خودروی مورد نظر پرداختند. در تمامی شکایت‌ها راننده خودروی پراید دختران و زنان جوان را تحت عنوان مسافر سوار کرده و با کشاندن به محلی خلوت آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده بود. با توجه به مشخصاتی که قربانیان در اختیار پلیس قرار دادند مشخص شد که نقشه آزار و اذیت‌ها از سوی یک نفر اجرا شده است. همین مسأله باعث شد از زنان و دختران کینه به دل بگیرم و به فکر انتقام از آنها بیفتم.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بازیگری از مشاغلی است که این روزها طرفدارانی پرشمار دارد اما جالب است بدانید که این شغل تا پیش از قرن نوزدهم میلادی چندان مورد احترام نبود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اگرچه این روزها بازیگران طرفدارانی پرشمار دارند و بسیاری از افراد علاقه مندند بازیگر شوند اما سالها پیش بازیگران شرایط راحتی نداشتند. تا پیش از قرن نوزدهم، بازیگری به عنوان یک حرفه مهم مورد توجه قرار نداشت و و بازیگران در سطوح مختلف مورد حمله قرار می‌گرفتند. تهمت‌ها به بازیگران شامل مواردی مثل افراد بی اعتقاد به مسائل اخلاقی، خطرناک و بت پرست می‌شد. شهرت منفی بازیگران در قرن نوزدهم به اوج رسید اما در قرن بیستم بازیگری به سمبل پول، شهرت و افتخار تبدیل شد.
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
شاید باورکردنی نباشد اما بین موشک بالستیک و اهرام ثلاثه شباهت هایی وجود دارد. این موضوع عجیب بر اساس کار اجباری و برده داری قابل توصیف است. موشک V_۲ آلمان، اولین موشک بالستیک هدایت شده در جهان بود. برای طراحی این پروژه ۱۲، ۰۰۰ کارگر برده از اردوگاه‌های کار اجباری، از جمله آشویتس، در تولید آن مورد استفاده قرار گرفتند. از سوی دیگر، برای کار ساخت اهرام مصر که بیش از ۴، ۰۰۰ سال پیش ساخته شده است، هزاران کارگر همکاری کردند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این نمایشگاه، ده‌ها شرکت و واحد تولیدی جدیدترین تولیدات و خدمات صنعت اسباب بازی را به نمایش گذاشتند. دومین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای نظارت بر اسباب بازی، وزارت صمت و با حضور تولیدکنندگان برتر صنعت اسباب بازی کشور و با شعار (با کیفیت بازی کنیم) برگزار شد. دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی کشور هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی صنعت اسباب بازی اعلام کرد و گفت: دومین نمایشگاه اسباب بازی و سرگرمی در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و رونق کسب و کار برگزار شده است. وی افزود: در دومین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی؛ تولیدکنندگان ایرانی محصولات با کیفیت خود را که منطبق با فرهنگ ایرانی و تحت نظارت شورای نظارت بر اسباب بازی تولید شده است، ارائه و در دید علاقه‌مندان قرار دادند. دومین نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی از امروز تا ۳۱ خرداد، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۱ (۹ شب) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان حجاب تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

نظرها

اخبار بیشتر