دفتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه مازندران راه‌اندازی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
دفتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه مازندران راه‌اندازی می‌شود

دفتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه مازندران راه‌اندازی می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس دانشگاه مازندران گفت: دفتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاههای استان در دانشگاه مازندران راه اندازی می شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابلسر، دکتر یحیی طالبی رستمی امروز در کارگاه آموزشی رسالت خبرنگاران و روابط عمومی‌ها در ارتقای سرمایه اجتماعی در سالن اجتماعات دانشگاه مازندران، اظهار داشت: خبرنگاران و مسئولان روابط عمومی رسالتهای مهمی دارند و ارتباط با این دو قشر فضای کار را برای توسعه شهر، استان و کشور آماده میکند.

وی افزود: تفاهم نامهای میان دانشگاه مازندران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران منعقد شده که برای اجرایی شدن آن باید ارتباط میان دانشگاه و شهر بیشتر شود.

رییس دانشگاه مازندران با بیان اینکه پیگیری برای رفع مشکلات و معضلات شهر و استان باید در اولویت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: خبرنگاران و روابط عمومیها صاحب نظر هستند و در زمینههای مختلف تخصص دارند و با تعاملی که وجود دارد، میتوان جامعه را به سمت پیشرفت سوق داد.

طالبی رستمی با اشاره به اینکه معتقدم دانشگاه باید در خدمت جامعه باشد، گفت: تمام تلاش ما استفاده از ظرفیتهای دانشگاه مازندران برای توسعه شهر بهویژه در حوزههای فکری، فرهنگی و پژوهشی است.خبرنگاران نقش مهمی در حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی دارندمعاون وزیر علوم: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در بدنه جامعه تاثیرگذار استرشد 21 درصدی اعتبار هزینه‌ای دانشگاه فرهنگیان در لایحه بودجه سال 1398

رییس دانشگاه مازندران با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی، گفت: دشمن در شرایط کنونی در تلاش است تا مانع از پیشرفت ایران اسلامی شود و در این برهه حساس انتشار اخبار با صداقت و درستی مانع از سوء استفاده دشمنان میشود.

طالبی رستمی از راه اندازی دفتر امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاههای استان در دانشگاه مازندران خبر داد و افزود: این دفتر با هدف صدور ویزای تحصیلی، اقامت تحصیلی، تمدید اقامت تحصیلی، صدور خروج و مراجعت و خروج قطعی بعد از دانش آموختگی برای دانشجویان غیر ایرانی راه اندازی و فعالیت میکند.

وی خاطرنشان کرد: این دفتر بهزودی و با حضور مسئولان در دانشگاه مازندران افتتاح و فعالیت خود را شروع میکند و میتواند نوید اتفاقات خوب در این استان باشد.

رییس دانشگاه مازندران افزود: با ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه مازندران زمینه تبادل روابط علمی و فرهنگی در استان مازندران فراهم میشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جوی نسبتا آرام و پایدار در اکثر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز در بیشتر مناطق کشورمان جوی نسبتا آرام و پایدار داریم که این شرایط تا چند روز آینده نیز تداوم خواهد داشت. وی گفت: تنها در بخش‌هایی از نوار شمالی کشورمان از جمله شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر احتمال بروز ناپایداری‌ها بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب وجود دارد. کارشناس هواشناسی افزود: در بخش‌های شمالی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و بخش‌هایی از استان‌های گیلان و مازندران و با شدت کمتر در استان گلستان و در برخی نقاط استان زنجان، قزوین، البرز و سمنان؛ احتمال وقوع بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و لحظه‌ای پیش بینی می‌کنیم. وی گفت: برای فردا نیز شرایط وقوع بارش در مناطق شمالی کشورمان مهیا خواهد بود. احمدی گفت: در بخش‌های شرق و جنوب شرق کشورمان نیز همچنان تداوم وزش باد را پیش رو داریم به طوری که در بخش‌هایی از استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بویژه زابل وزش باد می‌تواند به خیزش گرد و خاک منجر شود. وی افزود: همین شرایط را در جنوب شرق یعنی استان خوزستان نیز پیش بینی می‌کنیم به طوری که در مناطق مرکزی مثل قم، مرکزی و اصفهان نیز احتمال وزش باد شدید وجود دارد. کارشناس هواشناسی گفت: در ۲۴ ساعت آینده به لحاظ شرایط دمایی روند افزایش یک تا دو درجه‌ای دما را پیش رو داریم و دما در گرم‌ترین ساعات در تهران به حدود ۳۵ تا ۳۶ درجه می‌رسد و در پایان هفته در بخش‌های شمالی کشور کاهش نسبی دما را داریم. وی افزود: امروز آسمان تهران صاف همراه با رشد ابر در ارتفاعات است و دمای پیشینه به حدود ۳۵ درجه می‌رسد.

پلیس حرفه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
گزارش اختصاصیپلیس حرفه ایامیدواریم مسائل ترافیکی با جدیت بیشتری پیگیری شود که از جمله سد معبرها توقف دوبله‌ها وایستادن خودرو‌ها دربزرگراه‌ها قبل از به اتمام رسیدن طرح زوج و فرد.

فیلم | لحظاتی هولناک از رانش زمین و سیل در چین

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
تصاویری هولناک از سیل و رانش زمین در چین می‌بینید. شمار تلفات این حادثه به ۶۱ نفر رسید و ۳۵۰ هزار نفر محل زندگی خود را ترک کردند.

چالش‌های گاز سوز کردن خودرو‌ها

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

ورود روحانی به محل برگزاری نشست سران کنفرانس «سیکا» +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

تکرار تاریخ در مسیر مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
منشی که در تاریخ به عنوان نماد عزت و مقاومت در برابر ابر قدرت ثبت شد. وقتی رهبری فرمودند ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. اندیشه مقاومت و منطق این مقاومت که از چهل سال پیش و حتی قبل‌تر بوسیله امام خمینی پایه گذاری شد و گفت: ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم اکنون با همان صلابت ادامه دارد. اندیشه مقاومت امام خمینی و منطق آن که همین یازده روز پیش تبیین شد و رهبری فرمودند مقاومت واکنش طبیعی هر ملت آزاده و با شرف در مقابل تحمیل و زورگویی است. روز پنجشنبه تبلور عینی و عملی آن را همگان دیدندامریکایی‌ها هرچه دشمنی که می‌توانستند کردند و دارند ادامه می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر