تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی

تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رویکرد خاص رسانه‌های اماراتی و سعودی در پوشش مسابقه فینال جام ملت‌های آسیا و خودداری از اشاره به نام قهرمان این بازی‌ها یعنی قطر از عمق کینه‌توزی و خصومت‌ورزی این سعودی‌ها و اماراتی‌ها نسبت به همسایه عرب خود حکایت می‌کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خصومت‌ورزی سعودی‌ها و اماراتی‌ها با قطر در فاز ورزش هم تشدید شده است، ‌ ریاض و ابوظبی که به همراه منامه و قاهره از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ (۱۵ خرداد ۹۶) روابط خود با قطر را به‌بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع و تمام گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را مسدود کردند، در بعد رسانه‌ای هم بر هجمه خود به قطر افزوده‌اند که اوج آن رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا در امارات بود که عمق کینه و خصومت خود را با نادیده گرفتن موفقیت تاریخی تیم ملی فوتبال قطر و زیر سئوال بردن آن نشان دادند.

رسانه‌های سعودی و امارات در پی پیروزی تیم ملی فوتبال قطر بر ژاپن و ثبت اولین قهرمانی تیم ملی قطردر جام ملت‌های آسیا، دشمنی و کینه‌توزی خود نسبت به همسایه کوچک عرب خود را اثبات کردند.

روزنامه البیان امارات برای اینکه اشاره‌ای به قهرمانی تیم ملی فوتبال قطر نکند و به جای اعلام قهرمانی تیم قطر، اینگونه تیتر زد: تیم ژاپن بازی فینال را باخت. این رویکرد رسانه اماراتی با انتقاد گسترده فعالان فضای مجازی روبرو شده است.

البیان به جای تمجید از تیم قطر، قهرمان این رقابت‌ها، به دستاوردها و موفقیت‌های تیم ملی فوتبال ژاپن پرداخت و نوشت تیم ژاپن چهار بار در این رقابت‌ها قهرمان شده است.

فعالان رسانه‌ای رویکرد خصمانه رسانه‌های اماراتی و سعودی را «سقوط اخلاقی و رسانه‌ای، سقوط تمام ارزش‌ها و عرف بین المللی» خوانده‌اند، آنها از اهانت آشکار اماراتی‌ها به ملت قطر با چند ملیتی خواندن تیم ملی کشورشان هم انتقاد کرده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

یک فعال عرب با تمسخر قراردادن رویکرد خصمانه رسانه‌های اماراتی اینگونه نوشته است یعنی ملت امارات باید در گوگل سرچ کنند که قهرمان جام ملت‌ها کدام تیم است؟ واکنش این کاربر به تیتر البیان بود که نوشته بود: ژاپن در فینال باخت.امارات شکایتش از بازیکنان خارجی قطر را به دادگاه عالی ورزش می‌بردتبریک ایران به قطر برای قهرمانی جام ملت‌های آسیاواکنش امیر قطر به قهرمانی کشورش در جام ملت‌های آسیا

تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر - 9

کاربر دیگری با تمسخر قرار دادن روزنامه اماراتی نوشته است البیان امارات نوشته است ژاپن فینال آسیا را باخت. باید سئوال کرد در مقابل چه تیمی باخت و کدام تیم برنده شد؟

تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر - 11تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر - 12تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر - 13تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر - 14تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر - 15

روزنامه البیان در داخل متن خبر خود آن هم در چند کلمه کوتاه نوشت تیم قطر برای اولین بار در تاریخ خود قهرمان شد. این روزنامه بلافاصله شروع به تمجید از ژاپن و تعداد قهرمانی‌هایش کرد.

رسانه‌های سعودی هم رویکرد خصمانه خود در پوشش خبر قهرمانی تیم ملی فوتبال قطر را نشان دادند، عکاظ در توهین به مردم قطر نوشت بازیکنان چند ملیتی، قطر را قهرمان آسیا کردند.

تشدید جنگ امارات و عربستان با قطر این بار در صحنه ورزشی؛ پوشش عجیب بازی فینال+تصاویر - 18

روزنامه الوطن هم خبر قهرمانی تیم ملی فوتبال قطر را سانسور کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز به کار قطار بین‎المللی تهران-وان

مهرمهر1 روز قبل
شرکت رجا در راستای توسعه‌ همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه، قطار بین‌المللی تهران-وان را راه‌اندازی کرد.

دست و پا زدن …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکایی‌ها پس از هدف قرار گرفته شدن پهپاد جاسوسی‌شان در منطقه، برای کم کردن خجالت‌شان از این رسوایی در ژستی تبلیغاتی از تحریم‌های جدید سخن می‌گویند؛ تحریم‌هایی که به نظر می‌رسد بیشتر از آنکه واقعیت داشته باشد، سروصدا است. آمریکایی‌ها در هشت ماه گذشته، هر تحریمی را که می‌توانستند انجام داده‌اند و دیگر تحریمی باقی نمانده؛ بنابراین ادعای مقامات آمریکایی بیشتر یک ژست تبلیغاتی برای به‌اصطلاح حفظ آبروی رفته خود در مقابل ایران و رسوایی هدف قرار گرفته شدن پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آر کیو-۴ است. اما آمریکایی‌ها همان زمان که از تحریم سخن می‌گویند، دستانشان را برای مذاکره هم دراز کردند؛ وزیر خارجه آمریکا ثانیه‌هایی پس از صحبت از تحریم‌های به‌اصطلاح جدید، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بی قید و شرط هم گفت. آمریکایی‌ها در یک رفتار پیچیده که حاکی از گیج شدن آنهاست از یک طرف تحریم‌های جدید را به رخ می‌کشند و از سوی دیگر باب مذاکره را باز می‌کنند، ​آن هم همراه تحریم، بدون آن که نگاهی به بدعهدی‌های گذشته خود چه در خروج از برجام و چه در دوران مذاکرات و توافق بیاندازند سابقه بدی که به ملت ایران نشان داده مذاکره زیر بار تحریم، تسلیم است. به نظر می‌رسد کاخ سفید این روز‌ها در اتاق فکر خود، ایده جدیدی ندارد، تکرار واژه تحریم بدون داشتن برگ برنده‌ای در دست، گفتن چند باره مذاکره بدون نشان دادن حسن نیت و کارنامه سیاه بدعهدی‌ها همه نشان از افول امریکا در مقابل تفکر مقاومت دارد، تفکری که تاثیرات آن بتدریج درحال آشکار شدن است.

هدفگیری پهپاد آمریکایی با سامانه ساخت ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر محمد جواد ظریف با رد برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه این سامانه روسی بوده است، اظهار داشت: من در این زمینه‌ها تخصص ندارم ولی این سامانه ایرانی بوده و این باعث افتخار ملت ایران است که به این حد از پیشرفت در عرصه دفاعی دست یافته‌ایم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اگر دختران ما حجاب و عفاف را فهم و به قول شما فرهنگ آن را درک کرده باشند، با مشکل مواجه نخواهیم شد. وی ادامه داد: دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس ضوابط و قانون باید درباره عفاف و حجاب عمل کنند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دستگاه‌های نظارتی، گفت: قوانینی باید باشد که نه به صورت سلبی بلکه به صورت ایجابی که همان فرهنگ‌سازی است باعث ملزم شدن مردم شود. وی افزود: فرهنگ‌سازی ضرورت دارد، حوزه‌های علمیه، تریبون‌های نمازهای جمعه، رسانه‌ها و رسانه ملی باید برای ترویج عفاف و حجاب ارزشی و حفظ ناموس این مملکت دست به کار شوند تا اتفاق خاصی نیفتد. نماینده مردم اصفهان افزود: ‌ جوانی که آن را می‌بیند باخودش می‌گوید که این خانم قرآن را تفسیر می‌کند و بر اساس مشاهداتش نتیجه می‌گیرد.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
در این میان بازی دادن کولاکوویچ به برخی از بازیکنان جوان در بالاترین سطح والیبال جهان در نوع خود جالب توجه است. این والیبالیست خراسانی که با ۲۰۹ سانتی متر بلندقدترین بازیکن تیم ملی ایران به شمار می‌رود، دیروز به صورت بازیکن ثابت مقابل فرانسه به میدان رفت. در ادامه مشروح صحبت‌های پوریا یلی، ملی پوش بلندقامت والیبال ایران در گفت‌وگو با «ورزش سه» را می‌خوانید. الگوی ورزشی‌ام «سوکولوف» بلغارستانی استالگوی خاصی در والیبال ایران ندارم، اما در جهان «سوکولوف» بلغارستانی را دوست دارم و به عنوان الگوی خود انتخاب کرده‌ام. جوان هایی همچون من باید در تیم ملی والیبال حضور داشته باشند که در این زمینه تیم‌های باشگاهی می‌توانند به حضور والیبالیست‌های جوان خراسانی در تیم‌های ملی کمک زیادی بکنند، چراکه اکثر شهرها چند ملی پوش دارند اما از خراسان رضوی فقط من هستم و طبیعتا حق این استان بیشتر از این هاست.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، روز گذشته فرشاد احمدازه پس از حضور در باشگاه پرسپولیس با این تیم قرارداد سه ساله‌اب به امضا رساند تا پس از گذاراندن یک فصل ناموفق در اروپا دوباره به جمع سرخ‌پوشان بازگردد. احمدزاده در خصوص پیوستن به پرسپولیس پس از جدایی برانکو مشکش با بشار رسن گفت: در فهرست برانکو بودم که متاسفانه از تیم جدا شد و این افتخار را نداشتم که دوباره زیر نظر او کار کنم. پست من با بشار فرق دارد و متوجه این شایعات نمی‌شوم. همیشه رابطۀ صمیمی با هافبک عراقی داشته‌ام و دوست دارم همه بازیکنان حفظ شودند تا پرسپولیس با قدرت در مسابقات حاضر شود.

نظرها

اخبار بیشتر