ماکرون در حال ارزیابی برگزاری همه‌پرسی برای پایان دادن به اعتراض‌هاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

ماکرون در حال ارزیابی برگزاری همه‌پرسی برای پایان دادن به اعتراض‌هاست

ایلناخبرگزاری ایلنا |
روزنامه «ژورنال دو دیمانش» نوشت که رئیس‌جمهوری فرانسه به طور پنهانی در صدد برگزاری رفراندوم به منظور پایان دادن به به بحران سیاسی – افتصادی است که موج معترضان موسوم به «جلیقه‌زردها» را به خیابان‌ها کشانده است.

ماکرون در حال ارزیابی برگزاری همه‌پرسی برای پایان دادن به اعتراض‌هاست - 1

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، روزنامه ژورنال دو دیمانش نوشت که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه به طور پنهانی در حال ارزیابی همه‌پرسی برای پایان دادن به بحران تظاهرات جلیقه‌زردهاست و در همین حال مقام‌های رسمی مقدمات برگزاری این همه‌پرسی را فراهم کرده‌اند و تنها منتظر چراغ سبز ماکرون هستند.

بر اساس این گزارش، ماکرون گزینه برگزاری این همه‌پرسی در تاریخ بیست و ششم ماه می‌را بررسی می‌کند. قرار است در این تاریخ، انتخابات پارلمان اروپا برگزار شود و احتمال برگزاری همه‌پرسی در فرانسه در این روز «بسیار بالا» است.

منابع آگاه اعلام کرده‌اند که بخش انتخابات در وزارت کشور فرانسه که مسئول برگزاری رای‌گیری است، اقدام به رزرو کردن پاکت‌ها و برگه‌های انتخاباتی کرده است و منتظر «چراغ سبز» رئیس‌جمهوری است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

این روزنامه همچنین نوشت که ماکرون مصمم به برگزاری این همه‌پرسی است ولی درباره این رفراندوم بالقوه به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

موج اعتراض‌های جلیقه‌زردها از اواسط ماه نوامبر گذشته و در اعتراض به افزایش مالیات بر حامل‌های سوختی آغاز شد. این افزایش مالیات به طور موقت تعلیق شده اما تظاهرات در اعتراض به وضعیت معیشت و خشونت نیروهای پلیس همچنان ادامه دارد. روز گذشته دوازدهمین هفته این تظاهرات برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف1 روز قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رویارویی ارتش سوریه و آمریکا در مسیر شهر «منبج» +فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین18 ساعت قبل
خودروهای ارتش سوریه در مسیر پیشروی به سمت شهر «منبج» با کاروان نظامی آمریکا که در حال عقب‌نشینی از این شهر هستند رو در رو شدند. نیروهای ارتش سوریه از دو روز گذشته شروع به استقرار در شهرهای شمال سوریه کرده‌اند. (جزئیات بیشتر) حضور ارتش سوریه در شهرهای شمالی این کشور با درخواست شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» (عمدتا کرد) صورت می‌گیرد. این شبه‌نظامیان پس از نا امیدی از آمریکا جهت دفاع از آنها در مقابل حملات ارتش ترکیه، از ارتش سوریه خواستار کمک شدند. از همین رو نیروهای ارتش سوریه روز گذشته به تدریج وارد شهر «منبج» شدند.
الفالف11 ساعت قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!
الفالف18 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۱۳:۵۹ ۳۹۸۰۷۲۳۰۹۵ «تبلیغات» و فنون مربوط به آن در ذهن اغلب ما امری منفی و مذموم است. گمان می‌کنیم توسل به فنون رسانه‌ای و تبلیغاتی معمولا هنگامی باید صوت بگیرد که به اصطلاح عامیانه قرار است چیزی را «بپیچانیم» یا حقیقتی را پنهان کنیم! یکی از مهم‌ترین دلایل چنین بدسلیقه‌گی‌هایی، بدبینی یا دستکم تردید بیش از حد مدیران امنیتی در اعتماد به ظرفیت رسانه‌ای موجود در کشور است. واقعیت این است که در میان اهالی رسانه انسان‌های کاربلد، ‌دلسوز و سالم کم نیستند. به اعتقاد آنان اگر دل در گروه رساندن «حقیقت» به مخاطب داریم باید از تشبه به روش‌های رسانه‌ای منسوخ و متداول بپرهیزیم و کار را به خود اهالی رسانه که آشنا و آگاه به فنون کار رسانه و تبلیغ هستند بسپاریم.
الفالف21 ساعت قبل
نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد و در سال‌های گذشته با بومی سازی ادوات لازم تمامی نیاز‌های خود را بومی کرده است. زیردریایی کاملا بومی فاتح که اولین زیردریایی نیمه سنگین ایرانی محسوب می‌شود دارای ۵۲۷ تن وزن می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی فاتح را می‌توان تجهیز آن به سامانه شلیک و هدایت موشک‌های کروز زیر سطحی به سطح عنوان کرد. نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از حساس‌ترین نیرو‌های مسلح کشور است. واکنش عربی – غربی به زیردریایی فاتحپس از رونمایی از زیردریایی فاتح بسیاری از کشور‌های منطقه‌ای و غربی که در تعجب این اقدام ایران بودند واکنش‌های متفاوتی به این موضوع نشان دادند.

نظرها

اخبار بیشتر