1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
تهران شهر ضد گردشگر است

تهران شهر ضد گردشگر است

مهرخبرگزاری مهر |
یک کارشناس گردشگری گفت: شهر تهران برای حضور گردشگران مناسب نیست. حرمت پیاده روها را رعایت نمی کنیم و آلودگی رفتاری و محیطی در شهر گردشگر را آزار می دهد.

آرش نورآقایی راهنمای گردشگری درباره مشکلات گردشگران خارجی در تهران به خبرنگار مهر گفت: هر گردشگری که وارد هر شهری می‌شود اولین چیزی که از آن مقصد گردشگری می‌خواهد آرامش است. گردشگری ماحصل اوقات فراغت است. بنابراین آدمها برای اوقات فراغت به جایی که آلودگی صوتی و آلودگی رفتاری و محیطی داشته باشد نمی‌روند. اگر نخواهیم ناسیولیستی نگاه کنیم باید بگوییم که تهران شهر ضد گردشگر است. چون تهران شهر شلوغ و پر از آلودگی و ترافیک است.

وی ادامه داد: در بیشتر شهرهای پایتخت کشورها یا شهر گردشگری هستند و یا جزو یکی از شهرهای مهم برای بازدید. به عنوان مثال پاریس در فرانسه مهمترین شهر گردشگری و البته پایتخت آن است. اما تهران که از دوره قاجار پایتخت شد هنوز برای ورود گردشگر آماده نیست و نابه سامانی هایی دارد.

نورآقایی بیان کرد: اگر شهر دوستدار گردشگر باشد باید به چند نکته در آن توجه کرد. یکی اینکه پیاده رو مناسب در شهر وجود ندارد. برای پیاده روها حرمتی قائل نیستیم برای شهری که ۱۳ میلیون جمعیت دارد مسیرهای پیاده روی مناسبی تهیه نشده است. حتی در این شهر هویت سازی انجام نشده است. برخی کارها شده اما کافی نیست.

این پژوهشگر گردشگری بیان کرد: ما نمی‌دانیم هویت تهران چیست. نمی‌دانیم باید روی چه چیزی از شهر تهران مانور بدهیم آیا باید روی مناظر طبیعی و آثار طبیعی آن مانور داد و یا سبک زندگی تهرانی و یا کاخ موزه‌های آن. ما در تهران هویت سازی نکرده‌ایم چون شهرمان زیبا نیست. شهر تهران از وجود خیلی از سرگرمی‌ها از جمله شب‌های روشن و زنده و یا موسیقی یا نمایش‌های روحوضی و … محروم است.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

وی افزود: شهر تهران در برخی موارد به عمد زشت شد و بخشی از هویت آن نیز از بین رفت. ضمن اینکه تهران در بخشی از فلات ایران است که باید از آن استفاده می‌شد. به عنوان مثال در برخی از شهرهای گردشگری به رایگان وارد کلیسا می‌شوید اما زمانی که می‌خواهید از پله‌های آن بالا رفته و منظره شهر را ببینید باید پول پرداخت کنید آنها منظره شهر را می‌فروشند. ما هم باید میتوانستیم منظره شهرمان را می‌فروختیم. مکان‌های مناسب آن هم شاید جایی مانند برج میلاد و برج آزادی بود.

نورآقایی تصریح کرد: گردشگر در خیابان‌های تهران با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند. تاکسی‌های شهر باید گردشگر پذیر باشند. ایمنی در تهران بسیار ضعیف است. خارجی‌ها از رانندگی در تهران شوکه می‌شوند. تهران شاید از نظر زیرساخت مناسب باشد اما کمترین بهره را به مثابه پایتخت دارد. اگر امکانات و زیرساخت‌های گردشگری را خوب بسنجیم و آن را با شهرهای گردشگری مقایسه کنیم این سوال برایمان بوجود می‌آید که چرا با وجود زیرساخت بازهم نمی‌تواند یک شهر گردشگری باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ محمد ابراهیم لاریجانی با اعلام این خبر گفت: نخستین جلسه شورای سیاست گذاری نمایشگاه‌های خارج از کشور با حضور رؤسا و نمایندگان تشکل‌های گردشگری اعم از انجمن دفاترخدمات مسافرتی ایران، جامعه تخصصی تورگردانان، انجمن راهنمایان ایران، انجمن بوم گردی‌های ایران، جامعه هتل داران ایران و شرکت‌های تابعه سازمان میراث‌فرهنگی با هدف تصویب فهرست نمایشگاه‌های خارجی و چگونگی روند برگزاری نمایشگاه‌ها برگزارشد. او افزود: پارسال پس از استعلام از تشکل‌های مختلف گردشگری برای تنظیم فهرست نمایشگاه‌های خارجی و تطبیق آن با فهرست کشورهای اولویت دار بازار هدف، ۲۰ نمایشگاه در دستور کار قرار گرفت. لاریجانی خاطر نشان کرد: در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری نمایشگاه‌های خارج از کشور فهرست نهایی نمایشگاه‌های خارجی به تصویب رسید و مقرر شد صنعت گردشگری کشور به طور متمرکز و در قالب پاوین جمهوری اسلامی ایران در آن شرکت کند. مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری گفت: نقش استان‌ها، جوامع و تشکل‌ها، حضور فرهنگ، آداب و موسیقی ایران، ضرورت توجه به نمایشگاه‌ها و همچنین برنامه‌ریزی برای بهره برداری از ظرفیت رسانه‌های داخلی و خارجی از جمله مواردی بود که در راستای چگونگی برگزاری نمایشگاه‌های خارجی در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. لاریجانی گفت: نمایشگاه‌های بین‌المللی سفر و گردشگری AITFآذربایجان، COTTMچین، ATM دبی، عراق، Kotfaکره جنوبی، CMT چین، پاکستان، OIPYKAروسیه، CITMچین، JATA ژاپن، TOP RESA فرانسه، عمان، هند، IITT هند، Fitur اسپانیا، EMITT ترکیه، TTG ایتالیا، ITB برلین، MITT روسیه و Gitf چین نمایشگاه هایی هستند که جمهوری اسلامی ایران درحوزه گردشگری در آن‌ها حضور خواهد داشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ این نشست با همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد. این نشست استانی، از ساعت ۹ تا ۱۲ روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸، در شهرستان فومن برگزار و علاقه مندان می‌توانند برای شرکت در این نشست به شهرستان فومن، خیابان شهید بهشتی، بالاتر از پمپ بنزین، مجتمع فرهنگی – هنری سید الشهدا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن مراجعه کنند. این نشست، با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان، معاون صنایع دستی این استان، فرماندار فومن، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فومن، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن، رئیس پژوهشکده هنرهای سنتی، رئیس دبیرخانه شورای عالی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دبیر علمی همایش و یک عضو هیأت علمی پژوهشکده هنرهای سنتی برگزار می‌شود.
آخرین خبرآخرین خبر19 ساعت قبل
زیبا و جوان ماندن در سن ۴۰ سالگی! زیبامون/ زیبا و جوان ماندن در سن ۴۰ سالگی، تماما بستگی به مراقبت‌ها و تلاش شما برای این موضوع داره. به میزان کافی آب بنوشیددر طول روز برای هیدراته ماندن بدن و پوست که کمک زیادی به شاداب ماندن می‌کنه، از میزان کافی آب و مایعات استفاده کنید. ورزش کنیدحداقل روزانه ۳۰ دقیقه ورزش کنید تا به سالم و جوان ماندن بدن کمک کنید. مدل مو و رنگ موهمواره مدل مو و رنگ موهاتونو تغییر بدید و از مدل‌های شیک و مناسب سنتون استفاده کنید.

بوراک این بار هنر شیرینی پزی را به رخ می‌کشد

آخرین خبرآخرین خبر21 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، 'دلاور بزرگ نیا' زمان بازداشت را هفته گذشته اعلام کرد. وی درباره علت بازداشت تصریح کرد: ازآنجاکه موضوع دردست بررسی متولیان امر قرار دارد لذا بیان جزییات بیشتر دراین زمینه در زمان حاضر میسر نیست. شب گذشته در برخی شبکه‌های اجتماعی آمده بود که' برخی مدیران میراث استان تهران بازداشت شده اند'. مدیرکل میراث استان تهران بازداشت چند نفر درمجموعه این اداره کل را تکذیب کرد و در پاسخ به خبر بازداشت چند نفر توضیح داد: در اداره کل استان تهران تنها یک نفر بازداشت شده است. تاکنون به طور رسمی علت یا علت‌های این بازداشت اعلام نشده اما برخی شنیده‌های غیررسمی حاکیست که احتمال دارد موضوع با فعالیت برخی آژانس‌های مسافرتی مرتبط باشد؛ موضوعی که تاکنون به طور قطعی نمی‌تواند آن را تایید کند.

نظرها

اخبار بیشتر