1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. سیاسی

روایت زنگنه از همراهی عراق با تحریم‌ها علیه ایران: هرچه پیشنهاد دادم عراق قبول نکرد+فیلم

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
زنگنه با بیان اینکه "هیچکس خودش را فدای ما نمی‌کند. ما باید خودمان را فدای ملت کنیم"، گفت: هیچ وقت عراق برای منافع ما فداکاری نمی‌کند. عراق خیلی کارهای ساده می‌تواند بکند. من همه آنها را پیشنهاد دادم یک مورد را هم قبول نکردند.

آفتاب‌‌نیوز : بیژن زنگنه، وزیر نفت دیروز در نشست خبری گفت: یازده هزار بشکه نفت از کرکوک سواپ می‌شد، بعد از تحریم عراقی‌ها همان را هم قطع کردند.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ وزیر نفت افزود: دو میلیارد دلار از عراق بابت گاز و برق طلب داریم همان را بدهند.

زنگنه با بیان اینکه «هیچکس خودش را فدای ما نمی‌کند. ما باید خودمان را فدای ملت کنیم»، گفت: هیچ وقت عراق برای منافع ما فداکاری نمی‌کند. عراق خیلی کارهای ساده می‌تواند بکند. من همه آنها را پیشنهاد دادم یک مورد را هم قبول نکردند.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

روایت زنگنه از همراهی عراق با تحریم‌ها علیه ایران: هرچه پیشنهاد دادم عراق قبول نکرد+فیلم - 5

وی ادامه داد: می‌گویند سواپ نفت را قبول کنید. شما می‌دانید من هرچه پیشنهاد دادم عراق قبول نکرد؟ گفتیم پول گازمان را بدهید گفتند حق با شماست اما معذوریت داریم. به من می‌گویند عراق را وارد میدان‌های بزرگ کن پیشنهادهای بسیار کوچکتر را عراق قبول نکرد. کجاست آن نامه‌ای که می‌گویند عراق در آن اعلام آمادگی کرده؟ من به عراق رفتم پیشنهادات متعدد دادم اما قبول نکردند. (جزئیات بیشتر)

روایت زنگنه از همراهی عراق با تحریم‌ها علیه ایران: هرچه پیشنهاد دادم عراق قبول نکرد+فیلم - 8

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمایندگان در جلسه نوبت صبح مواد باقی مانده طرح اصلاح قانون انتخابات و همچنین طرح مقابله با اقدامات آمریکا علیه سپاه را به تصویب رساندند. قرار است دقایقی دیگر پیشنهادات الحاقی به طرح مقابله با اقدامات آمریکا علیه سپاه نیز مورد بررسی قرار گیرد. نمایندگان همچنین سوال تعدادی از نمایندگان از وزیر نفت و گزارش کمیسیون اقتصادی درباره تحقیق و تفحص از بانک مرکزی و همچنین نحوه خرید، تشکیل و جذب نیرو در بانک شهر را نیز در دستور کار دارند.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، تجمیع افکار و ایده‌ها در زمینه مشارکت فرهنگی و پژوهشی تولید ادبیات و تالیفات مرتبط با جاده ابریشم از اهداف برگزاری نشست ارتباطات مردمی ابتکار کمربند -راه به شمار می‌رود. این مراسم با مشارکت موسسه (چونگ یانک) چین و مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد. براساس این گزارش هیئتی که از موسسه چونگ یانک برای نمایشگاه بین المللی کتاب به تهران سفر کرده در این نشست ۷۰۰ عنوان کتاب با موضوع جاده ابریشم به نمایش گذاشته است که این آثار در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب نیز به نمایش در می‌آید. در مراسم امروز در کنار رونمایی از کتاب‌های موسسه چونگ یانک، از کتاب راهبرد جاده ابریشم نوشته پریسا شاه محمدی نیز رونمایی شد. بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این نشست از امادگی برای تعامل با کشور‌های منطقه دربخش اسناد و حفظ و نگهداری آن‌ها با هدف انتقال اطلاعات کشور‌ها خبر داد وگفت: در حال حاضر در برخی کشور‌ها ایران پنجره فرهنگی دارد و در کتابخانه ملی ایران نیز این پنجره‌ها ایجاد شده‌اند. وی افزود: ایجاد پنجره در کشور‌ها میتواند پایگاهی برای معرفی و انتقال ادبیات و فرهنگ‌ها باشد. بروجردی با اشاره به گسترش فضای مجازی گفت:: ایجاد کتابخانه‌های دیجیتال در کشور‌های منطقه می‌تواند راهی برای انتقال فرهنگ‌ها میان کشور‌ها باشد. آقای پنک سن سفیر چین در ایران نیز گفت:: بسیار خوشحالم که این نشست در سطح قابل توجهی از کارشناسان مرتبط با موضوع در حال برگزاری است و این نشاندهنده این است که برای نشست ارتباطات مردمی -کمربند راه ارزش بسیاری قائل هستید و امیدوارم نتیجه آن دستاورد‌های فرهنگی خوبی به ارمغان بیاورد. دو نشست کارشناسی با موضوع تمدن و توسعه ملی، آینده مشترک بشری و نقش همکاری‌های انتشاراتی وکاربرد کتاب در تعاملات مردمی ابتکار کمربند راه برگزارشد و کارشناسان این حوزه به بحث وتبادل نظر پرداختند. همچنین در پایان این مراسم تفاهمنامه همکاری میان موسسه چونگ یانگ چین و مرکز مطالعات سیاسی وبین المللی وزارت خارجه امضا شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشست بررسی روند بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای با مقام معظم رهبری داشتیم که ایشان بر سرعت بخشی اقدامات برای مناطق سیل زده تاکید داشتند. وی افزود: ما دستور مقام معظم رهبری را جامه عمل می‌پوشانیم و سعی می‌کنیم کارها را با سرعت بیشتری انجام دهیم. رحمانی فضلی تصریح کرد: مصوبات بسیار مناسبی برای مناطق سیل‌زده و مردمانش انجام شده است. درواقع مسئول اجرا و عملیات برعهده استان‌های معین است و این استان‌های معین باید از منابع و امکانات استانی‌اش در این مناطق سیل‌زده مطرح کند. وی بیان کرد: همه خدمات، اقدامات و منابع باید به صورت متمرکز در مناطق سیل‌زده توزیع شود.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
یکی از سیاست‌های روی میز آنها؛ موضوع تحریم‌های ایران است. او ادامه داد: در حال حاضر شاهدیم طی سال گذشته موضوع به صفر رساندن صادرات نفت ایران در دستور کار امریکا قرار دارد و تاریخ ۴ نوامبری را هم برایش در نظر گرفته بودند که این اتفاق نیفتاد. کارشناسان اقتصادی و بازار نفت امریکا معتقدند به دو دلیل امریکا نمی‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند؛ اول اینکه ایران در زمینه دور زدن تحریم‌ها و فروش نفت بسیار تبحر دارد و از زمان بیل کلینتون و اوباما هم هرگز چنین اقداماتی از سوی آمریکا به ثمر ننشست. دوم اینکه بازار کشش چنین داستانی ندارد، در حال حاضر امارات و رژیم سعودی به جهت فنی بیش از این توان تولید نفت را ندارند، دیگر اینکه با توجه به شرایط نظامی و سیاسی حاکم در ونزوئلا، لیبی و الجزایر و عدم صادرات نفت آنها، ایران نفت خود را صادر می‌کند. افزایش دو دلاری امروز نفت در حالی است که هنوز این اتفاق اجرایی نشده است.
الفالف14 ساعت قبل
بر اساس بیانیه منتشر شده هدف به صفر رساندن صادرات نفت است تا منابع درآمدی ایران از بین برود. برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران نیز مدعی شد که صادرات نفت ایران در سال میلادی کاملا قطع خواهد شد. پیش بینی می‌شود با اجرایی شدن پایان معافیت‌ها، صادرات نفتی ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد. به نظر می‌رسد پایان معافیت‌ها توسط دولت دونالد ترامپ در راستای سیاست حداکثر فشار برای گرفتن نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. پاسخ ایران چه خواهد بود؟ همان طور که گفته شد پاسخ ایران تاثیر تعیین کننده‌ای بر اجرایی شدن پایان معافیت‌ها و قیمت نفت و ادامه سیاست فشار حداکثری ترامپ خواهد داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی اظهار داشت: سمپاش‌های توربینی زراعی و توربینی باغی به دلیل ظرفیت و راندمان بالا و سرعت عملی که دارند می‌توانند برای مبارزه با ملخ صحرایی بسیار اثرگذار باشند. عباسی، عدم مبارزه با این ملخ صحرایی در عربستان و شرایط اقلیمی در ایران را از دلایل هجوم این آفت به استان‌های جنوبی دانست و گفت: با این حال زیرساخت‌های مبارزه با این آفت در بخش مکانیزاسیون کشاورزی فراهم است. وی ادامه داد: در حال حاضر فقط باید مدیریت بکارگیری از سمپاش‌های توربینی زراعی و توربینی باغی و زمانبندی برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی را انجام دهیم. رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: یکی از فاکتورهای مهم در سمپاشی و مبارزه با ملخ صحرایی، سرعت عمل است زیرا جابجایی این آفت سریع است. عباسی تعداد سمپاش‌های فعال در حوزه کشاورزی در سال ۹۲ را حدود ۷۵ تا ۸۰ هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: اکنون این عدد به ۱۷۵ هزار دستگاه سمپاش رسیده و بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه انواع سمپاش در اختیار کشاورزان قرار دارد.

نظرها

(16)

ریس های جمهوری اسلامی ایران که همش عراقین گدومش میان برای ما دل بسوزان از قدیم گفتن که برادر گوشت برادرشو بخوره استخوانشو پرت نمیکنه اینها هم استخوان برادر خودشونو پرت نمیکنن ما هم هی بگیم از تبار گوشیم اینها عربن به گورش کار ندارن

2 ماه قبل

شروع شد،الان بعد از مسایل زوار عرقی در مشهد،نوبت به اراجیف رسید،،اولا عراق کشوری است که توسط امریکا اشغال شده و در اختیار ان است،،ژاپن و کره با انهمه قدرت و ثروت اقتصادی بعد از جنگ اکنون هفتاد سال در سیتره امریکا هستن،حتی حق ندارند بدون اجازه امریکا اب بخورند،،عراق با اینهمه گرسنه،،نابودی توسط داعش،،فقر،،واز همه مهمتر حکومت ضعیف و چند فرقه ایی،شمالش در اختیار کردهاست،،جنوبش کسی دیگر،،مرکزش ،همچنین حتی دولتش با ریس جمهور و ریس مجلسش واحد نیستن،،کشوری که یک روز ترکیه به ان حمله میکند،روز دیگر امریکا،،بعضی اوقات ایران و هنوز قسمتی در دست داعش و بعث،،استاد اکنون در این مقطع همه دنیا را کنار گذاشته از عراق بدگوبی میکند،،استاد چرا ان بیست سال پول گاز مجانی به ترکیه و در کرسنت بیست سال گاز مجانی به امارات را زنده نمیکنی،،ایا در مقابل چهل سال تاراج گاز ایران به ترکیه و امارات،،از انها کمکی گرفته اید،ایا شما را در مقابل تحریمها کمک کرده اند،،ایا امارات که تا دسته خنجر به پشت ما کرده،،و دشمنی هایش تمامی ندارد،،نیاز به زکات گاز ما داشت،،ایا ترکیه در این چهل سال از پول ایران اباد نشده،،ایا در وزارت شما،قرارداد ننگین کرسنت امضا نشده،،بابت این خیانت چند بار از شما توضیح خواسته شده،

2 ماه قبل

وقت شناخت دوست و از دشمن است.......بیچاره ملت ایران کی مسولینش می خواهند از خواب غفلت مقدم دانستن غیر بر ملت خود دست بردارند ادم غصه اش می گیره ....

2 ماه قبل

این آقای آیت الله سیستانی پس کجاست چرا دخالت نمیکه

2 ماه قبل

این هم سناریوی جدید زنگنه ای ها برای همراهی با تحریمهای امریکاست

2 ماه قبل

خودت پس اعتراف کردی که زمان صدام،اوضاع کشور شما به مراتب بهتر از حالا بوده چون در اشغال آمریکا نبود.شمال عراق دست کردها،جنوب عراق دست یک گژوه و غرب داعش در دست داعش نبود و اوضاع اقتصادی و اجتماعی نابسامان و به هم ریخته نداشت.در ضمن از جانب ایرانیها صحبت نکن.برو از جانب کشور خودت حرف بزن.

2 ماه قبل

شما عربهای عراقی که می گویید از خودتان اختیاری ندارید،به چه حقی انتظار دارید که ما ایرانیها جای شما با داعش جنگیم؟حضور به نام ایرانیان در عراق،به خواست دولتمردان عراق و یک اجبار از سوی مسئولان عراقی تبار ایران برای جنگ با گروهی بوده که کوچکترین ارتباطی به ایران و ایرانی نداشته و همواره شماها خواسته اید که ایرانی را همواره جزو معادلات و تکیه گاه برای فرار از عملکرد نادرست دولتمردانتان داشته باشید که در مواقع لزوم بتوانید عنوان کنید که ببینید یک سر اوضاع آشفته و امروزی به خاطر حضور ایرانیها در عراق است در حالیکه مسائل داخلی کشور پیذوری شما کوچکترین ارتباطی به فارس و ایرانی ندارد.در ضمن رو از جانب خودت و کشور خودت صحبت کن نه از جانب ملت ایران.بر و عملکرد دولتمردان فاسد مملکت خودت را به نقد بکش که هر چه قرارداد با این کشور و آن کشور بوده،به خاطر عزتخواهیه وا هزینه های مسئولان عراقی تبار بوده که باید برای جنگ با داعش و گسترش عتبات،هزینه می شد.

2 ماه قبل

این هم سناریوی جدید زنگنه ای ها برای همراهی با تحریمهای امریکاست

2 ماه قبل

چرا باید ملت ایران باید خود را برای کشوری هزینه کند که

مردمان بیفوفا و پیمان شکن و بهانه تراشی بوده؛سرور خود حسین را کشته و با علی ابن ابیطالب آن برخورها کردند؟امام زین العابدین و زینب کبری بارها و بارها این جماعت پلید را نفرین کرده اند و گفته اند و خداوند بکشد ملتی را که تو(حسین) را با دست و زبان کشته اند.اهل کوفه و عراق بیوفا و خائن بوده و برای ملت ایران نیز،این کشور چندان اهمیتی نداشت جز همان کربلا که مردم فقط برای زیارت سالیانه آنجا می رفتند.

2 ماه قبل

خطاب به این عرب عراقی باید گفت همه این هزینه ها مثل کرسنت و باج به ترکیه و امارات هم شده،به خاطر خواسته هاو عزتخواهیهای هموطنانتان که متاسفانه شده اند مسئولان این مملکت،صورت گرفته و جنگ با داعش و گسترش عتبات و گرنه ملت ایران هیچگونه علاقه ای به کشورتان ندارد.متاسفانه صدها هزار نفر از هموطنان تو که به این دیار ریختند و حتی شناسنامه ایرانی به آنها داده اند و مثل جنابعالی خود را جای ایرانی جا زده و حتی مسئول این دیار می شوند و رای می دهند،همواره خواسته اند که مسئولیت اعمال و زیاده خواهیهای خود را به پای ملت بینوای ایران بنویسند.

2 ماه قبل

اینها ندارند؟!اینها فقیر و ندارند؟!پس اینهمه عراقی از کجا می آید بازارهای خرمشهر و آبادان را لخت می کنند؟از کجا می آیند شهرهای ما را قرق کرده و ملک و خانه و مغازه برای خود دست و پا می کنند؟از کجا آورده اند که محله هایی مثل دولت آباد تهران و

بخشهایی از مشهد و کرج و شمال و اصفهان و شیراز و جنوب را قبضه کنند؟اینها بی پول و ندارند؟!بازار تهران را می خواهند در اختیار بگیرند.اینها ندارند؟!دروغ است.مولتی میلیاردرهای سرمایه دار سرمایه بر.حتی بهترین نقاط دماوند را که کلی قیمت دارند را گرفته اند.فقط آذربایجان و کردستان مانده که دستشان بدانجا نرسیده.

2 ماه قبل

این هم از عرب عراقی که همه چیزمان برای آنها هزینه شده است.

2 ماه قبل

اگر امثال سردار نقدی عراقی الاصل با آمریکا دشمن سرسخت است،چرا باید ملت ایران بایستی بهایش را بپردازد؟در حالیکه امثال نوری مالکی که همدوره ایشان و عضو سپاه بدر عراق بوده،با امثال جرج بوش لاس سیاسی می زند و امثال این سایت هم می آید مزخرفات یک عرب عراقی پلید را انتشار می دهد.

2 ماه قبل

اراجیف مال شماها عربهای عراقیست که عذر بدتر از گناه می آورید.ارتش عراق ۱۲۰۰۰۰۰ تا بن دندان مسلح عراق با آخرین تانکهای پیشترفته و هلی کوپترهای پاچی آمریکایی بایستی از تمامیت ارضی کشور خودش دفاع می کرد نه اینکه ایران و ایرانی را با هزار ترفند و دسیسه بزور وارد جنگهای داخلی عراق کنند.ما حصل ورود بزور ما ایرانیها در مسایل داخلی عراق آن بود که به ما فرس المجوسی و فرس الکلب و به مردم آذربایجان،رافضی صفوی مجوسی بگویند.اتفاقا شما عراقیها،آخرین مدلهای اتومبیلهای آمریکایی و اروپایی،زیر پایتان است و اینجا برای ما مظلوم نمایی می کنید.چطور ۸سال دست به نقد شما برای جنگ با ملت ما و کشتار مردم بینوای ما روبراست و شماها خسارات جنگ با کویت را تمام و کمال به عربستان می پردازید اما تا حق ملت ما و خسارات جنگ تحمیلیتان می رسد،هزار جور ترفند و عذر بدتر از گناه می آورید و خود را به فقر و نداری و مظلوم نمایی می زنید؟بروید کشور خودتان.میلیاردها میلیارد از پول ملت شریف ما تو حلقوم شما عربهای عراقی بابت مثلا عتبات عالیات می رود.شماها هزار تا عقبه و تکیه گاه دارید یکیش متاسفانه اینجاست و اعتبار و آبرو و سرمایه و عزت و پول ما بابت شما عراقیها خرج می شود.ادعای دوستی شما عربهای عراقی،اراجیفی بیش نیست.

2 ماه قبل

این پذیرفتنی نیست که امثال نوری مالکی یا مسئولان فعلی عراق که زمانی با امثال هاشمی شاهرودی و سردار نقدی که از دشمنان سرسخت اسرائیل است همدوره و همرزم و هم مدرسه ای بوده و عضو سپاه بدر عراق یا مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق بوده،حالا بروند با امثال ترامپ یا جرج بوش،لاس سیاسی بزنند و از پشت به ما خنجر زده و در تحریمها علیه ملت شریف ایران شرکت کرده اما ملت شریف ایران،هزینه عزتخواهیهای مسئولان عراقی تبار را که هیچ ارتباطی به ملت شریف ایران نداشت،با گوشت و پوست و استخوان خود بپردازند.

2 ماه قبل

پس انتظار داری مردمی که که قیمت یک کیلو گوشت صدهزار تومن شده،بروند به جای شما با داعش بجنگند؟!در ضمن ملت ایران کوچکترین علاقه ای به حضور در کشور شما ندارد و آنهایی که به عراق می روند،اصالتا عراقی بوده که با هزاران ترفند در این سالیان اخیر تابعیت ایرانی گرفته اند.

2 ماه قبل

اخبار بیشتر