1. خبری
  2. سیاسی

روایت زنگنه از همراهی عراق با تحریم‌ها علیه ایران: هرچه پیشنهاد دادم عراق قبول نکرد+فیلم

خبرگزاری آفتاب‌نیوز |

آفتاب‌‌نیوز : بیژن زنگنه، وزیر نفت دیروز در نشست خبری گفت: یازده هزار بشکه نفت از کرکوک سواپ می‌شد، بعد از تحریم عراقی‌ها همان را هم قطع کردند.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ وزیر نفت افزود: دو میلیارد دلار از عراق بابت گاز و برق طلب داریم همان را بدهند.

زنگنه با بیان اینکه «هیچکس خودش را فدای ما نمی‌کند. ما باید خودمان را فدای ملت کنیم»، گفت: هیچ وقت عراق برای منافع ما فداکاری نمی‌کند. عراق خیلی کارهای ساده می‌تواند بکند. من همه آنها را پیشنهاد دادم یک مورد را هم قبول نکردند.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

روایت زنگنه از همراهی عراق با تحریم‌ها علیه ایران: هرچه پیشنهاد دادم عراق قبول نکرد+فیلم - 5

وی ادامه داد: می‌گویند سواپ نفت را قبول کنید. شما می‌دانید من هرچه پیشنهاد دادم عراق قبول نکرد؟ گفتیم پول گازمان را بدهید گفتند حق با شماست اما معذوریت داریم. به من می‌گویند عراق را وارد میدان‌های بزرگ کن پیشنهادهای بسیار کوچکتر را عراق قبول نکرد. کجاست آن نامه‌ای که می‌گویند عراق در آن اعلام آمادگی کرده؟ من به عراق رفتم پیشنهادات متعدد دادم اما قبول نکردند. (جزئیات بیشتر)

روایت زنگنه از همراهی عراق با تحریم‌ها علیه ایران: هرچه پیشنهاد دادم عراق قبول نکرد+فیلم - 8

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(16)

ریس های جمهوری اسلامی ایران که همش عراقین گدومش میان برای ما دل بسوزان از قدیم گفتن که برادر گوشت برادرشو بخوره استخوانشو پرت نمیکنه اینها هم استخوان برادر خودشونو پرت نمیکنن ما هم هی بگیم از تبار گوشیم اینها عربن به گورش کار ندارن

2 هفته قبل

شروع شد،الان بعد از مسایل زوار عرقی در مشهد،نوبت به اراجیف رسید،،اولا عراق کشوری است که توسط امریکا اشغال شده و در اختیار ان است،،ژاپن و کره با انهمه قدرت و ثروت اقتصادی بعد از جنگ اکنون هفتاد سال در سیتره امریکا هستن،حتی حق ندارند بدون اجازه امریکا اب بخورند،،عراق با اینهمه گرسنه،،نابودی توسط داعش،،فقر،،واز همه مهمتر حکومت ضعیف و چند فرقه ایی،شمالش در اختیار کردهاست،،جنوبش کسی دیگر،،مرکزش ،همچنین حتی دولتش با ریس جمهور و ریس مجلسش واحد نیستن،،کشوری که یک روز ترکیه به ان حمله میکند،روز دیگر امریکا،،بعضی اوقات ایران و هنوز قسمتی در دست داعش و بعث،،استاد اکنون در این مقطع همه دنیا را کنار گذاشته از عراق بدگوبی میکند،،استاد چرا ان بیست سال پول گاز مجانی به ترکیه و در کرسنت بیست سال گاز مجانی به امارات را زنده نمیکنی،،ایا در مقابل چهل سال تاراج گاز ایران به ترکیه و امارات،،از انها کمکی گرفته اید،ایا شما را در مقابل تحریمها کمک کرده اند،،ایا امارات که تا دسته خنجر به پشت ما کرده،،و دشمنی هایش تمامی ندارد،،نیاز به زکات گاز ما داشت،،ایا ترکیه در این چهل سال از پول ایران اباد نشده،،ایا در وزارت شما،قرارداد ننگین کرسنت امضا نشده،،بابت این خیانت چند بار از شما توضیح خواسته شده،

2 هفته قبل

وقت شناخت دوست و از دشمن است.......بیچاره ملت ایران کی مسولینش می خواهند از خواب غفلت مقدم دانستن غیر بر ملت خود دست بردارند ادم غصه اش می گیره ....

2 هفته قبل

این آقای آیت الله سیستانی پس کجاست چرا دخالت نمیکه

2 هفته قبل

این هم سناریوی جدید زنگنه ای ها برای همراهی با تحریمهای امریکاست

2 هفته قبل

خودت پس اعتراف کردی که زمان صدام،اوضاع کشور شما به مراتب بهتر از حالا بوده چون در اشغال آمریکا نبود.شمال عراق دست کردها،جنوب عراق دست یک گژوه و غرب داعش در دست داعش نبود و اوضاع اقتصادی و اجتماعی نابسامان و به هم ریخته نداشت.در ضمن از جانب ایرانیها صحبت نکن.برو از جانب کشور خودت حرف بزن.

2 هفته قبل

شما عربهای عراقی که می گویید از خودتان اختیاری ندارید،به چه حقی انتظار دارید که ما ایرانیها جای شما با داعش جنگیم؟حضور به نام ایرانیان در عراق،به خواست دولتمردان عراق و یک اجبار از سوی مسئولان عراقی تبار ایران برای جنگ با گروهی بوده که کوچکترین ارتباطی به ایران و ایرانی نداشته و همواره شماها خواسته اید که ایرانی را همواره جزو معادلات و تکیه گاه برای فرار از عملکرد نادرست دولتمردانتان داشته باشید که در مواقع لزوم بتوانید عنوان کنید که ببینید یک سر اوضاع آشفته و امروزی به خاطر حضور ایرانیها در عراق است در حالیکه مسائل داخلی کشور پیذوری شما کوچکترین ارتباطی به فارس و ایرانی ندارد.در ضمن رو از جانب خودت و کشور خودت صحبت کن نه از جانب ملت ایران.بر و عملکرد دولتمردان فاسد مملکت خودت را به نقد بکش که هر چه قرارداد با این کشور و آن کشور بوده،به خاطر عزتخواهیه وا هزینه های مسئولان عراقی تبار بوده که باید برای جنگ با داعش و گسترش عتبات،هزینه می شد.

2 هفته قبل

این هم سناریوی جدید زنگنه ای ها برای همراهی با تحریمهای امریکاست

2 هفته قبل

چرا باید ملت ایران باید خود را برای کشوری هزینه کند که مردمان بیفوفا و پیمان شکن و بهانه تراشی بوده؛سرور خود حسین را کشته و با علی ابن ابیطالب آن برخورها کردند؟امام زین العابدین و زینب کبری بارها و بارها این جماعت پلید را نفرین کرده اند و گفته اند و خداوند بکشد ملتی را که تو(حسین) را با دست و زبان کشته اند.اهل کوفه و عراق بیوفا و خائن بوده و برای ملت ایران نیز،این کشور چندان اهمیتی نداشت جز همان کربلا که مردم فقط برای زیارت سالیانه آنجا می رفتند.

2 هفته قبل

خطاب به این عرب عراقی باید گفت همه این هزینه ها مثل کرسنت و باج به ترکیه و امارات هم شده،به خاطر خواسته هاو عزتخواهیهای هموطنانتان که متاسفانه شده اند مسئولان این مملکت،صورت گرفته و جنگ با داعش و گسترش عتبات و گرنه ملت ایران هیچگونه علاقه ای به کشورتان ندارد.متاسفانه صدها هزار نفر از هموطنان تو که به این دیار ریختند و حتی شناسنامه ایرانی به آنها داده اند و مثل جنابعالی خود را جای ایرانی جا زده و حتی مسئول این دیار می شوند و رای می دهند،همواره خواسته اند که مسئولیت اعمال و زیاده خواهیهای خود را به پای ملت بینوای ایران بنویسند.

2 هفته قبل

اینها ندارند؟!اینها فقیر و ندارند؟!پس اینهمه عراقی از کجا می آید بازارهای خرمشهر و آبادان را لخت می کنند؟از کجا می آیند شهرهای ما را قرق کرده و ملک و خانه و مغازه برای خود دست و پا می کنند؟از کجا آورده اند که محله هایی مثل دولت آباد تهران و بخشهایی از مشهد و کرج و شمال و اصفهان و شیراز و جنوب را قبضه کنند؟اینها بی پول و ندارند؟!بازار تهران را می خواهند در اختیار بگیرند.اینها ندارند؟!دروغ است.مولتی میلیاردرهای سرمایه دار سرمایه بر.حتی بهترین نقاط دماوند را که کلی قیمت دارند را گرفته اند.فقط آذربایجان و کردستان مانده که دستشان بدانجا نرسیده.

2 هفته قبل

این هم از عرب عراقی که همه چیزمان برای آنها هزینه شده است.

2 هفته قبل

اگر امثال سردار نقدی عراقی الاصل با آمریکا دشمن سرسخت است،چرا باید ملت ایران بایستی بهایش را بپردازد؟در حالیکه امثال نوری مالکی که همدوره ایشان و عضو سپاه بدر عراق بوده،با امثال جرج بوش لاس سیاسی می زند و امثال این سایت هم می آید مزخرفات یک عرب عراقی پلید را انتشار می دهد.

2 هفته قبل

اراجیف مال شماها عربهای عراقیست که عذر بدتر از گناه می آورید.ارتش عراق ۱۲۰۰۰۰۰ تا بن دندان مسلح عراق با آخرین تانکهای پیشترفته و هلی کوپترهای پاچی آمریکایی بایستی از تمامیت ارضی کشور خودش دفاع می کرد نه اینکه ایران و ایرانی را با هزار ترفند و دسیسه بزور وارد جنگهای داخلی عراق کنند.ما حصل ورود بزور ما ایرانیها در مسایل داخلی عراق آن بود که به ما فرس المجوسی و فرس الکلب و به مردم آذربایجان،رافضی صفوی مجوسی بگویند.اتفاقا شما عراقیها،آخرین مدلهای اتومبیلهای آمریکایی و اروپایی،زیر پایتان است و اینجا برای ما مظلوم نمایی می کنید.چطور ۸سال دست به نقد شما برای جنگ با ملت ما و کشتار مردم بینوای ما روبراست و شماها خسارات جنگ با کویت را تمام و کمال به عربستان می پردازید اما تا حق ملت ما و خسارات جنگ تحمیلیتان می رسد،هزار جور ترفند و عذر بدتر از گناه می آورید و خود را به فقر و نداری و مظلوم نمایی می زنید؟بروید کشور خودتان.میلیاردها میلیارد از پول ملت شریف ما تو حلقوم شما عربهای عراقی بابت مثلا عتبات عالیات می رود.شماها هزار تا عقبه و تکیه گاه دارید یکیش متاسفانه اینجاست و اعتبار و آبرو و سرمایه و عزت و پول ما بابت شما عراقیها خرج می شود.ادعای دوستی شما عربهای عراقی،اراجیفی بیش نیست.

2 هفته قبل

این پذیرفتنی نیست که امثال نوری مالکی یا مسئولان فعلی عراق که زمانی با امثال هاشمی شاهرودی و سردار نقدی که از دشمنان سرسخت اسرائیل است همدوره و همرزم و هم مدرسه ای بوده و عضو سپاه بدر عراق یا مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق بوده،حالا بروند با امثال ترامپ یا جرج بوش،لاس سیاسی بزنند و از پشت به ما خنجر زده و در تحریمها علیه ملت شریف ایران شرکت کرده اما ملت شریف ایران،هزینه عزتخواهیهای مسئولان عراقی تبار را که هیچ ارتباطی به ملت شریف ایران نداشت،با گوشت و پوست و استخوان خود بپردازند.

2 هفته قبل

پس انتظار داری مردمی که که قیمت یک کیلو گوشت صدهزار تومن شده،بروند به جای شما با داعش بجنگند؟!در ضمن ملت ایران کوچکترین علاقه ای به حضور در کشور شما ندارد و آنهایی که به عراق می روند،اصالتا عراقی بوده که با هزاران ترفند در این سالیان اخیر تابعیت ایرانی گرفته اند.

2 هفته قبل

در ادامه بخوانید

مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان، حرفهای الیزابت ریچارد سفیر آمریکا در لبنان درباره نگرانی واشنگتن از نقش حزب الله لبنان را محکوم کرد. در بیانیه فراکسیون مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: موضع منفی مقامات آمریکا درباره حزب الله لبنان که از زبان آنها پس از هر دیدار با مقامات لبنانی تکرار می‌شود، مردود و محکوم است و به حاکمیت ملی لبنان خدشه وارد می‌کند و منکر حق مشروع در قانون بین المللی مبنی بر حق دفاع از خویشتن و مقاومت در برابر هر تهدید یا دشمن است و نوعی جانبداری به ناحق از رژیم صهیونیستی است؛ که به اشغال اراضی لبنان ادامه می‌دهد و همه روزه حاکمیت لبنان را نقض می‌کند. فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان اعلام کرد: این مواضع به سبب خوی سلطه طلبی و هیمنه آمریکاست که بر تنفر ملتها از دولت آمریکا می‌افزاید به ویژه که دولت آمریکا معیارهای عادلانه را مورد توجه قرار نمی‌دهد و زور و تروریسم را بر حقوق بشر ترجیح می‌دهد. دولت آمریکا حامی رژیمهای دیکتاتوری است. در بیانیه فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان آمده است: ظلم و زورگویی آمریکا عامل همه بحرانها و منشا همه مشکلات ملتها و کشورهای دنیاست.

آیت الله مومن درگذشت + زندگینامه

3+
فارسفارس9 ساعت قبل
ایسناایسنا9 ساعت قبل
آیت‌الله مومن از اعضای باسابقه شورای نگهبان و نایب رییس مجلس خبرگان رهبری پس از تحمل دوره‌ای بیماری شامگاه پنجشنبه دار فانی را وداع گفت. به گزارش ایسنا، آیت‌الله محمد دانش‌زاده قمی (مؤمن) متولد ۲۳ دی ماه ۱۳۱۶ در قم بود. او با بهره‌گیری از اساتیدی چون امام (ره)، علامه طباطبایی، آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله حائری یزدی و آیت‌الله گلپایگانی گلپایگانی به درجه اجتهاد رسید. او همچنین عضو مجلس خبرگان رهبری و نایب رئیس این مجلس بود که از دوره‌ی اول تا پنجم در مجلس خبرگان رهبری حضور داشت. آیت‌الله مؤمن در حدود دو ماه پیش به علت کهولت سن دچار مشکلات جسمانی و خونریزی مغزی و در پی آن به بیمارستان منتقل شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
دو تیم تروریستی که به دنبال بمب‌گذاری و اقدامات ایذایی بودند، شناسایی و دستگیر شدند. آفتاب‌‌نیوز: وزارت اطلاعات اعلام کرد: ۱۳ نفر از عناصر وابسته به گروهک داعش که در قالب دو تیم تروریستی قصد بمب‌گذاری و کشتار مردم و ترور برخی روحانیون اهل سنت کشور را داشتند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان کردستان شناسایی و دستگیر شدند. برخی از این افراد در خارج از کشور آموزش نظامی دیده و با هدایت یکی از سرکردگان عملیات نظامی گروهک داعش به دنبال اقدام تروریستی بودند. از این عناصر بمب‌های کنترل از راه دور و اسلحه و مهمات کشف گردیدمنبع: ایلنا
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از آسوشیتدپرس، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا می‌گوید دستور به بسته شدن مرز کشورش با برزیل به دلیل تدارک مخالفان به منظور وارد ساختن محموله‌های کمک‌های انساندوستانه طرفهای خارجی به ویژه آمریکا از مرز کشورهای همسایه را داده است. همچنین رئیس جمهور ونزوئلا در صحبتهایش در تلویزیون دولتی این کشور امروز پنجشنبه گفت که بستن مرز ونزوئلا با کلمبیا را نیز در نظر دارد. رهبران مخالفان مادورو گفته‌اند که قصد سازماندهی کاروانهایی از کمکهای انساندوستانه خارجی و وارد کردن این کمکها به ونزوئلا از طریق خاک کلمبیا و برزیل را دارند. مادورو با این حال ضمن مخالفتش با ورود چنین کمکهایی به ونزوئلا، چنین اقدامی را تلاش برای تضعیف و سرنگون کردن دولتش میداند و بر عدم نیاز ونزوئلا به چنین کمکهایی تاکید کرده است.

اخبار بیشتر