1. خبری
  2. اقتصادی

مدیریت یکی از کارخانه‌های خودروسازی در اختیار قرارگاه اقتصادی سپاه قرار گیرد

خبرگزاری الف |

فارس در یادداشتی به قلم حسین شعبانی نوشت: خودروسازی در ایران سابقه‌ای چند ده ساله دارد، در سال‌هایی که برخی کشورهای منطقه از داشتن کارخانه و کارگاه‌های تولیدی بزرگ محروم بودند، ایران دارای کارخانه خودروسازی بود و ماشین «پیکان» یا «آریا» و یا «جیپ» تولید می‌کرد. هر چند این تولیدات در قالب مونتاژ و سرهم کردن قطعات خارجی در ایران تحت نام خودرو داخلی قرار می‌گرفت ولی در همان سال‌ها این اقدام نیز اهمیت داشت و به نوبه خود در تولید داخلی محصولات اثر داشت.

در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی با انتقاد از وضعیت مونتاژ خودرو در کارخانه «ایران ناسیونال» و دستور پرهیز از تداوم این کار، تلاش شد تا تولید پیکان به سمت تولید قطعات داخلی پیش برود و البته با وجود برخی تغییرات شکلی و اسمی و مدیریتی، ظاهرا این امر به طور کامل محقق نشد و پیکان همچنان محتاج قطعات کلیدی خارجی باقی ماند.

با دخالت دست‌های دلال یا مافیای خودرو به واردات اتومبیل خارجی به داخل کشور، مونتاژ برخی خودروها در داخل کشور تداوم یافت و خودروهایی چون پژو و پراید و دوو در کارخانجات مونتاژ و روانه بازار می‌شد. البته شاید برخی قطعات در داخل کشور تولید می‌شد ولی صرفنظر از کیفیت پائین و غیرقابل رقابت با تولیدات خارجی، به تولید محصولات غیرکلیدی و مصرفی کم اهمیت محدود شد.

این رویه درباره خودروهای دیگری چون «هیوندا» و «ام وی ام» و «جک» و … نیز در ایران ادامه یافت و البته همچنان ورود قطعات کلیدی و اصلی به داخل کشور و مونتاژ و سرهم‌بندی کردن اتومبیل به نام تولید داخلی استمرار داشت. دلالان نیز به واسطه دریافت پورسانت دریافت مجوز مونتاژ، عملا اجازه ساخت و تولید خودرو داخلی را نداده و نمی‌دهند.

به موازات فعالیت‌های خودروسازی، نیروهای نظامی نیز در صنایع دفاعی، موشکی، هسته‌ای و هوا فضا وارد شدند و ابداعات و ابتکارهای را بروز دادند که به اطلاع مردم می‌رسد و دوست و دشمن بر آن معترف هستند.

هر چند کارزارهای انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری، بر دخالت سپاه در امور اقتصادی نگاه انتقادی و مخالفتی داشت، ولی روشن است که دولتمردان امروزی هم با فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی سپاه مشکلی ندارند و صد البته آن‌ را لازم و ضروری می‌دانند. فقط در ایام تبلیغات قصد داشتند خوراک تبلیغاتی تهیه و با رجز مخالفت، آرای منتقدین را جذب کنند که البته شد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | بهترین اخبار تکنولوژی جهان

با توجه به مطالب فوق:

- حال که بعد از حداقل ۶۰ سال هنوز نتوانسته‌ایم در چرخه تولید و ساخت خودرو کاملا داخلی قرار گیریم و تحریم‌های مجدد وابستگی کامل صنعت خودرو سازی و ضعف کامل آن را آشکار کرد؛

- در وضع فعلی با بیکاری تعداد ۱۲۰ هزار کارگر کارگاه‌های تولید قطعات مواجه و احتمالا در آینده شاید با بیکاری کارگران شرکت‌های خودروسازی روبرو شویم و اعتراضات عمده مالکان خودرو در گران و کمیاب شدن قطعات یدکی وجود دارد.

- صنعت تولیدات دفاعی و نظامی کشور به مرحله خودکفایی رسیده و این امر به اعتراف و اقرار اکثر جناح‌های سیاسی داخل کشور با هر تفکری علت تامه پیشگیری از تجاوز نظامی به کشور شده است.

* مدیریت یکی از کارخانه اصلی خودروسازی کشور به مدت ۱۰ سال در اختیار قرارگاه اقتصادی سپاه قرار گیرد

- نه تنها جناح راست بلک جناح چپ حاکم بر قوه مجریه و دولتمردان فعلی بر فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی قرارگاه سپاه صحه گذاشته و آن را در دوران مقاومت و تحریم ضروری می‌دانند

پیشنهاد می‌کنم مدیریت اجرایی و تولیدی یکی از دو کارخانه اصلی خودروسازی کشور (ایران خودرو یا سایپا) به مدت ۱۰ سال در اختیار قرارگاه اقتصادی سپاه قرار گیرد با این شرط که در این مدت تولید خودرو کاملا داخلی انجام و در چرخه فروش یا صادرات قرار گیرد و بعد از ۱۰ سال کارخانه به دولت مسترد و البته تداوم صنعت خودروسازی سپاه، از سوی دولت تضمین و تقویت شود.

به منظور اطمینان از استرداد کارخانه به دولت در کنار تضمین فرماندهان سپاه، می‌توان از حکم حکومتی فرمانده معظم کل قوا نیز بهره‌مند شد.

تا سیه‌روی شود هر که در او غش باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

الفالف10 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۲ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۱۰ ۳۹۷۱۲۰۲۱۸۹نماینده ویژه مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در حوزه فروش و خدمات پس از فروش، از ادامه طرح فروش محصولات گروه سایپا خبر داد و گفت: طرح فروش محصولات گروه سایپا باهدف رفاه مشتریان گرانقدر و تنظیم بازار، روز جمعه هم ادامه می‌یابد. عبدالله بابایی با اعلام مطلب فوق افزود: باتوجه به استقبال گسترده مشتریان، افزایش تولید محصولات سایپا و برنامه روبه‌رشد آن و هم‌چنین اثرگذاری بالای این طرح بر روی شرایط بازار در حوزه قیمت‌ها، فروش محصولات سایپا در روز جمعه ادامه می‌یابد. به‌گفته وی اجرای این‌طرح از سی ام بهمن ماه موجب افزایش رضایت مشتریان شده و برآوردها نشان می‌دهد ادامه آن، زمینه بازگشت ثبات و آرامش را به بازار خودرو فراهم خواهد کرد. در این طرح فروش خودروهای پراید۱۳۱، ساینا دنده‌ای، کوئیک دنده‌ای، وانت پراید و نیسان دوگانه سوز و تک سوز به صورت فروش فوری عرضه شده است. در این طرح نیز افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته از شرکت سایپا محصولی را ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این شرایط فروش را ندارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
وزیر کشور گفت: ‌ اخیرا مجوزی به سپاه داده شده تا در مناطق دریایی با قاچاق کالا مبارزه کنند. وی با اشاره به این‌که مناطق مرزی کشور گزارشات اولیه را در حوزه قاچاق دام ارائه دادند، افزود: براساس این گزارشات در مناطق شرقی کشور اصلا قاچاق دام نداریم. رحمانی‌فضلی گفت: اخیرا مجوزی به سپاه داده شده تا در مناطق دریایی با قاچاق کالا مبارزه کنند. وی تاکید کرد: امیدواریم با تلاشی که صورت می‌گیرد موضوع قاچاق کالاهای اساسی به ویژه قاچاق دام را کنترل بیشتری داشته باشیم. مسئولیت این کار را ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عهده‌دار شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
سرویس اقتصاد مشرق - حجم پایه پولی در پایان آذرماه امسال به رکورد ۲۴۴٫۸ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. بیشتر بخوانید پایه پولی در یک سال اخیر به اندازه ۴ سال زیاد شد+جدولرشد پایه پولی در آذرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۲۳ درصد افزایش یافته است. در آذرماه سال قبل حجم پایه پولی ۱۹۹٫۴ هزار میلیارد تومان بود بدین ترتیب در یک سال اخیر بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان بر حجم پایه پولی اضافه شده است. در حالی که در ۴ سال دولت دهم ۴۵ هزار میلیارد تومان بر حجم پایه پولی اضافه شده بود، فقط در یک سال گذشته همین مقدار بر حجم پایه پولی افزوده شده است. انتقاد از رشد پایه پولی در دولت‌های نهم و دهم به طور مرتب از سوی حسن روحانی تکرار شده است.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
از سال ۶۰ به این سو قیمت بلیت سینماها حدود ۱۳۰۰ برابر گران‌تر شده است. قیمت بلیت سینماها در سال ۱۳۶۱ تنها ۵ تومان بوده که این مبلغ در سال ۶۳ به ۷ تومان، در سال ۶۴ قیمت بلیت فیلم‌های سینمایی به ۸ تومان و در سال ۶۵ این رقم به ۱۰ تومان افزایش می‌یابد. قیمت بلیت در اواخر دهه ۷۰ یعنی در سال ۷۹ به ۳۰۰ تومان رسید. دهه ۸۰ این رقم را به ۳ هزار تومان رساند و در دهه ۹۰ تا امروز قیمت بلیت سینماها به‌طور میانگین بیش از ۸۷۰۰ تومان است.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
معاون سازمان انرژی اتمی گفت: سال آینده اداره نیروگاه اتمی بوشهر با اما و اگر همراه است. به گزارش ایسنا، محمد احمدیان گفت: تأمین هزینه‌های نیروگاه اتمی بوشهر، نگهداری و بهره برداری ایمن و مطمئن از این نیروگاه متکی بر درآمدهای حاصل از فروش برق به شبکه سراسری است. وی اظهار کرد: اگرچه هزینه‌های ارزی نیروگاه بوشهر به دلیل استفاده از خدمات و امکانات شرکت‌های داخلی نسبت به سال نخست راه اندازی نصف شده است اما در سال آینده به دلیل قیمت پایین فروش برق ما قادر به اداره این نیروگاه با شرایط موجود نخواهیم بود. احمدیان خاطرنشان کرد: دولت تقریبا به تمام نیروگاه‌های حرارتی سوخت رایگان یا سوخت با قیمت‌های بسیار پایین تحویل می‌دهد. وی تصریح کرد: اگرچه دولت در سالهای گذشته بخشی از هزینه سوخت نیروگاه اتمی بوشهر را پرداخت می‌کرد اما به دلیل افزایش نرخ ارز در حال حاضر این کمک برای تأمین سوخت کافی نیست و در صورتی که به صورت جدی تدابیر لازم برای حل مشکلات اتخاذ نشود در سال آینده اداره نیروگاه اتمی بوشهر با اما و اگر همراه است.

اخبار بیشتر