1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
باران و ترافیک مسافران مازندران را زمین گیر کرد

باران و ترافیک مسافران مازندران را زمین گیر کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
ساری - ایرنا - با وجود آغاز محدودیت های ترافیکی از ظهر امروز ، بارش باران و برف و حجم زیاد تردد در جاده های مازندران از ساعات آغازین امروز منجر به ترافیک سنگین شد و مسافران را در جاده های این استان منتهی به تهران زمین گیر کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، همزمانی تعطیلات پایان هفته با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ۲۲ بهمن، حجم زیادی از مسافران را برای مسافرت زمستانه به استان همیشه سبز مازندران کشاند و با توجه به اینکه از فردا آغاز روز کاری بعد از تعطیلات است، جاده‌های مازندران در مسیر بازگشت به پایتخت و مرکز کشور با ترافیک سنگین مواجه شده است.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا و شاهدان عینی در جاده‌های هراز و کندوان مسافران و بومیان با ترافیک سنگین و بارش باران و مه غلیظ در برخی مسیرها رو به رو شدند و ترافیک در برخی مسیر‌های این ۲ جاده به چندین لاین کشیده شده است و باران نیز از حرکت خودرو‌ها که اکثرا پلاک استان تهران هستند، کاسته است.

همچنین امروز سومین روز ترافیکی مازندران است و مردم استان و مسافران از روز شنبه شاهد ترافیک سنگین در محور‌های ورودی و خروجی استان هستند.

پیش از این نیز هواشناسی مازندران نسبت به ورود سامانه بارشی به استان و وزش باد شدید هشدار داده بود.

در حال حاضر نیز بارش باران در شهر‌های غربی و مرکزی آغاز شده و در ارتفاعات نیز بارش برف مشاهده می‌شود.

فرمانده پلیس راه مازندران روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که هم اکنون در مسیر رفت جاده هراز و همچنین در جاده کندوان از چالوس به سمت کرج در برخی مسیرها ترافیک سنگین است و تردد خودرو‌ها با کندی انجام می‌شود.

سرهنگ علیرضا قدمی با اشاره به اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های مازندران از ظهر امروز، افزود: در حال حاضر در محور هراز، حد فاصل پارک جنگلی تا سه راهی چلاو، پلیس راه بائیجان تا گزنک، سه راهی لاسم تا امام زاده هاشم و پلیس راه بایجان تا آب اسک ترافیک سنگین و در باقی مسیر پر حجم می‌باشد.

وی ادامه داد: محور کندوان هم در محدوده ورودی به جاده کندوان در شهر چالوس، شهر مرزن اباد تا هزار چم، بیلقان تا آدران، تونل تا پل زنگوله و محدوده ساحلی تا تونل ترافیک خودرو‌ها پرحجم و همچنین به صورت نقطه‌ای سنگین است و مه غلیظ نیز در طول مسیر جریان دارد.

سرهنگ قدمی از وجود ترافیک پرحجم در بخشی از محور فیروزکوه هم خبر داد و گفت که ترافیک در این محور در ورودی و خروجی شهر زیرآب و محدوده کارسالار به صورت پرحجم ولی روان جریان دارد.

خبری: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

فرمانده پلیس راه مازندران وضعیت ترافیکی محور کیاسر را هم تا حدودی عادی توصیف کرد و گفت که در این محور تردد خودرو‌ها در حد فاصل تاکام تا شهر ساری پرحجم است ولی در سایر نقاط ترافیک روان و عادی است.

کندوان، هراز و فیروزکوه سه محور اصلی ارتباط مازندران با پایتخت و غرب کشور است و محور کیاسر هم ارتباط این استان را با سمنان برقرار می‌کند. این محور در عین حال یکی از مهم‌ترین مسیرهای گردشگری مازندران به شمار می‌رود.

همچنین ۲ محور در شرق و غرب استان راه ورودی مازندران از استان گلستان و گیلان است.

مازندران ۱۰ هزار و۴۰۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان حدود سه هزار کیلومتر آن محور‌های اصلی است.

** توصیه‌های پلیسی برای امنیت بیشتر

فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به پیش بینی بارش‌های شدید تا صبح چهارشنبه، گفت: به دلیل لغزنده بودن جاده‌ها و کاهش میدان دید، رانندگان باید توجه بیشتری داشته باشند و از اقدام به رانندگی پر خطر خودداری نمایند.

قدمی همچنین با اشاره به آغاز موج بارش باران و برف در ارتفاعات محور‌های استان به رانندگان هشدار داد تا از رانندگی پر خطر، سبقت و سرعت غیر مجاز و همچنین عدم رعایت فاصله قانونی پرهیز کنند.

وی همچنین افزود: به علت ترافیک سنگین و مه غلیظ در جاده‌های مازندران، احتمال خواب آلودگی افزایش یافته، که هشیاری بیشتر رانندگان و دیگر سرنشینان را می‌طلبد.

سرهنگ قدمی از رانندگان خواست تا با خواب آلودگی رانندگی نکنند و به هیچ عنوان از کناره خاکی جاده‌ها ادامه مسیر ندهند و ضوابط راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

وی تعجیل در رسیدن به مقصد و رانندگی با سبقت‌های غیر مجاز در هوای بارانی را بشدت خطرناک اعلام کرد و گفت: رانندگان در این مواقع از سرعت خود کاسته و صبوری را پیشه کنند تا هم امنیت خود و هم امنیت دیگران را تضمین نمایند.

سرهنگ قدمی از رانندگان خواست تا در همه حال بویژه هنگام مواجه شدن با ترافیک سنگین با آرامش رانندگی کنند.

وی همچنین هشدار داد که رانندگانی که به دلیل رانندگی پر خطر از سوی پلیس راه متوقف شوند، تا ۷۲ ساعت خودرو انها توقیف خواهد شد.

۷۳۳۵/۱۶۵۴

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم، به پیشنهاد وی مقرر شد تا این پرونده در جلسه سران سه قوه مطرح شودوکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: در جلسه‌ای که با دادستان کل کشور داشتیم، به پیشنهاد دادستان کل مقرر شد تا این پرونده در جلسه سران سه قوه مطرح شود تا بتوان در مرحله دادسرا بخشی از مطالبات مالباختگان را پرداخت کرد. رسول کوهپایه زاده افزود: چهارشنبه هفته گذشته ۲۸ فروردین به اتفاق سه نفر از نمایندگان موکلان، جلسه با دادستان کل کشور برگزار شد که در این جلسه معاون دادستان کل در امور نظارت بر دادسراها نیز حضور داشت. وکیل پرونده سکه ثامن این خبر را خبری خوب و راه حلی عملی دانست و گفت: بر همین اساس درخواست کتبی خود را به وکالت از موکلان تقدیم دادستان کل کشور کردم و دادستان هم دستور داد گزارشی از پرونده مطرح شود تا هرچه سریعتر در جلسه سران سه قوه مطرح و دستور پرداخت مطالبات مالباختگان در این مرحله صادر شود. کوهپایه زاده گفت: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد، تناسب نداشتن قرار تأمین صادره برای متهم ردیف دوم پرونده با افعال ارتکابی مجرمانه و میزان خسارات وارده به موکلان بود. کوهپایه زاده گفت: این جلسه با توجه به شأن و جایگاه قانونی دادستان کل کشور و وظیفه دادستان در احقاق حقوق عامه و صیانت از حقوق جامعه و با توجه به شرایط پرونده آثار و نتایج مثبتی داشت که امیدواریم در جلسه سران سه قوه مورد موافقت قرار گیرد.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
بهمن کشاورز، وکیل پرآوازۀ دادگستری درگذشت. به گزارش عصر ایران، خبرگزاری ایلنا گزارش داد: بهمن کشاورز در پی ایست قلبی در بیمارستان مهراد تهران چشم از جهان بست. او که در سال ۱۳۲۳ به دنیا آمده بود در فاصلۀ سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ و نیز ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ ریاست اتحادیۀ سراسری کانون‌های وکلای دادگشتری ایران را بر عهده داشت. هر چند بهمن کشاورز، حقوق دانی شناخته شده بود اما نزد افکار عمومی بیشتر به خاطر وکالت غلامحسین کرباسچی شهردار وقت تهران شهرت یافت زیرا گزارش جلسات این دادگاه‌ها در سال ۱۳۷۷ از تلویزیون پخش می‌شد و مردم مانند یک سریال جذاب یا مسابقۀ فوتبال آنها را دنبال می‌کردند. او فرزند کریم کشاورز بود و به لحاظ خاوادگی نیز اشتهار داشت و برای فرزند خود نیز نام «کریم» را برگزیده بود و خبر درگذشت او را کریم کشاورز پسر تأیید کرد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
وی تصریح کرد: ولی مقوله هایی مانند تجهیزات پزشکی و رادیولوزی نیاز به حمایت خاص دارند تا شاهد کاهش کیفیت خدمات نباشیم. رئیس کل سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: تحریم غیرانسانی یک جانبه مشکلاتی را بوجود آورده و اگر چه به ظاهر دارو و تجهیزات پزشکی جزو تحریم‌ها نیست، اما تحریم در مبادلات ارزی مشکلاتی را در ارایه خدمات پزشکی بوجود می‌آورد. ظفر قندی خاطرنشان کرد: تحریم‌ها ممکن است در رشته رادیولوژی مشکلاتی ایجاد کند که باید راهکارهای اساسی در این زمینه اتخاذ شود. وی اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌هایی که وزارت بهداشت در تهیه برنامه‌های رشته‌های مختلف پزشکی دارد، انجمن‌ها می‌توانند بر اساس شرایطی که وجود دارد، برای رشته و حرفه خود تصمیم بگیرند. وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در توزیع تجهیزات پزشکی در کشور دیده می‌شود، افزود: ممکن است این توزیع به نادرستی انجام شده باشد که لازم است انجمن‌ها در توزیع درست تجهیزات پزشکی، با وزارت بهداشت همکاری کنند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران برای برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی (ره) را تشریح کرد. وی با بیان این که سازمان زیباسازی شهر تهران اقدامات لازم را در خصوص تبلیغات محیطی و فضاسازی شهری متناسب با نمایشگاه کتاب در اطراف مصلی و نیز در سطح شهر تهران برعهده دارد، اذعان کرد: تبلیغات محیطی نمایشگاه بر روی ۱۰۰ عرشه و ۵۰ پرتابل در سطح شهر تهران نصب شده است. همچنین استقرار و نصب ۹۰ عدد نیمکت و استقرار ۲۵۰ عدد نیمکت دیگر نیز در محوطه مصلی انجام شده است. وی اضافه کرد: نصب کپسول‌های اطفاء حریق در محوطه نمایشگاه کتاب و برنامه ریزی در خصوص آموزش کلیه نگهبانان و عوامل اجرایی نمایشگاه و … از جمله برنامه‌های این سازمان در برگزاری این نمایشگاه است. وی با اشاره به کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط یک و سه مترو در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: در این ایام فاصله حرکت قطارهای خط یک ۴ دقیقه خواهد بود. به گفته یزدانی با پیش بینی‌های صورت گرفته در ایام برپایی نمایشگاه کتاب، به‌جز کاهش فاصله حرکت قطارها، این آمادگی وجود دارد که در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده در تمامی خطوط اعزام شود.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
وی با اشاره به افزایش هزینه‌های مراکز رادیولوژی، گفت: این وضعیت باعث شده برخی مراکز رادیولوژی به چاپ کاغذی روی بیاورند، در حالی که این نوع ارائه خدمت از نظر مدارک پزشکی، قابل قبول نیست. جلال شکوهی همچنین به مشکلات تبدیل ارز و انتقال پول برای خرید وسایل مورد نیاز مراکز تصویر برداری پزشکی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هیچ گونه ارز دولتی و نیمایی به رادیولوژی تعلق نمی‌گیرد و این مراکز نیز توان خرید تجهیزات با ارز آزاد را ندارند. وی افزود: در حدود ۱۵ سال قبل قیمت یک دستگاه‌ام آر آی ۷۵۰ میلیون تومان بود که در حال حاضر باید برای خرید این دستگاه، ۱۴ میلیارد تومان پول داد. جلال شکوهی تاکید کرد: مراکز رادیولوژی در بخش دولتی بیشتر متضرر می‌شوند اما چون دولت پول آنها را می‌دهد، این مشکلات نمود ندارد. سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران از سوم تا ششم اردیبهشت در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
در منطقه هوراند نیز تمام مدارس روستایی در تمامی دوره‌های تحصیلی تعطیل و در مدارس شهری، پیش دبستانی، ابتدایی و استثنایی تعطیل و سایر مدارس با یک ساعت تأخیر شروع به فعالیت خواهند کرد. تمام مدارس شهری و روستایی مقاطع تحصیلی هشترود در روز سه شنبه تعطیل است. تعطیلی برخی مقاطع تحصیلی اردبیل به علت بارش برف و برودت هوابه علت بارش برف و برودت هوا روز سه‌شنبه، سوم اردیبهشت ماه برخی از مقاطع تحصیلی در استان اردبیل تعطیل است. براساس اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل، برخی از مقاطع تحصیلی سری صبح روز سه‌شنبه ۳اردیبهشت ماه در استان اردبیل به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل است. بارش برف شدید در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل باعث سفیدپوش شدن زمین و ایجاد لغزندگی در جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل شده است.

نظرها

اخبار بیشتر