1. خبری
  2. سرگرمی

قرص خواب آور نخورید / عوارض جدی وابستگی به برخی داروهای شیمیایی خواب آور

خبرگزاری انتخاب |
قرص خواب آور نخورید / عوارض جدی وابستگی به برخی داروهای شیمیایی خواب آور - 0

این روزها بسیاری از افراد برای خواب راحت به قرص خواب آور رو می‌آورند. اما قرص‌های خواب آور می‌توانند عوارضی جدی برای سلامتی افراد داشته باشند.

به گزار سرویس خواندنی‌های انتخاب، مصرف قرص‌های خواب آور به مرور زمان منجر به علائمی مثل اعتیاد به داروهای خواب آور می‌شود، افرادی که عادت کرده‌اند هر شب یا بیش از ۳ شب در هفته با قرص‌های خواب آور به خواب روند در صورت فقدان این قرص‌ها با علائم اضطراب، افسردگی، سردرد، گیجی و … مواجه می‌شوند.

بر همین اساس به همه افراد توصیه می‌شود مصرف قرص‌های خواب آور را برای دوره‌های زمانی کوتاه و بر اساس نیاز بدن خود تنظیم کنند.

مصرف طولانی مدت قرصهای خواب آور می‌تواند به کبد و کلیه‌ها نیز فشار وارد کند. احساس گیجی در روزهای بعد از مصرف قرص خواب آور، سستی و بی انگیزگی نیز از دیگر عوارض قرصهای خواب آور محسوب می‌شود.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

قرص خواب آور نخورید / عوارض جدی وابستگی به برخی داروهای شیمیایی خواب آور - 7

احساس اضطراب یکی از علائمی است که افرادی که مرتب از قرص خواب آور استفاده می‌کنند، تجربه می‌کنند. درواقع در ساعات پایانی شب و نزدیک به زمانی که فرد عادت دارد قرص خواب آور مصرف کند، با احساسهای نامشخص رو به رو می‌شود که می‌توانند روحیه او را تخریب کنند.

اما یک مشکل بزرگ در خصوص داروهایخواب آور این است، که وابستگی بیش از حد به این داروها باعث می‌شود اگر فرد مشکل جانبی دیگری پیدا کند و مجبور شود به علت تداخل دارویی، خواب آور مصرف نکند با مشکلاتی مثل سردرد، بی خوابی و … مواجه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فال روزانه ۰۳/ ۱۲/ ۱۳۹۷

10+
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
ایسناایسنا9 ساعت قبل
در مراسمی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، استاندار و جمعی از مسئولان لرستان کلنگ احداث فاز نخست مجتمع گردشگری کشت و صنعت استان به زمین زده شد. به گزارش ایسنا، سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در این خصوص گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت ۱۲۸ هکتار و شامل دو بخش پارک جنگلی دهکده سبز و مؤسسه خیریه فجر احداث می‌شود. وی با اشاره به اینکه در مجموع ۴۴۰ میلیارد ریال برای ساخت این مجتمع گردشگری اعتبار درنظر گرفته شده است، افزود: با بهره‌برداری از این مجتمع برای ۱۷۵ نفر شغل ایجاد خواهد شد. قاسمی امکاناتی چون شهربازی، پارک آبی، رستوران، مجتمع‌های ویلایی، دریاچه و آبشار مصنوعی، نمایش زندگی عشایری و نمایشگاه صنایع دستی، باغ پرندگان، بالون گردشگری، اورژانس بین راهی، خانه بهداشت و مرکز درمانی آموزشی را از جمله بخش‌های مجتمع گردشگری کشت و صنعت صفا لرستان عنوان کرد. انتهای پیام
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
وی با اشاره به تأکید ویژه و خاص استاندار بر موضوع گردشگری افزود: گردشگری نیازمند برنامه‌ریزی مستمر و قوی است؛ بنابراین نمی‌توان در این راستا به شکل تصادفی کارها را پیش برد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: توسعه زیرساخت‌ها و امکانات در حوزه گردشگری نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و همچنین همراهی دستگاه‌های اجرایی است. عسگری با بیان اینکه در حوزه گردشگری نیازمند برنامه‌ای عملیاتی دقیق و روزشمار هستیم، ادامه داد: باید برای جذب گردشگری خارجی تلاش بیشتری صورت گیرد. وی تصریح کرد: استان سمنان در حوزه گردشگری نیاز جدی به بازار سازی و برند سازی دارد که باید در قالب سند جامع گردشگری لحاظ شود. معاون استاندار سمنان با بیان اینکه باید از صنعت گردشگری برای توسعه استان بهره برد افزود: باید عوامل جذب گردشگری تقویت و موارد مخل در این حوزه حذف شوند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
رئیس حراست ویژه پلیس مهاجرت و گذرنامه خبر داد: گردشگران و اتباع خارجی بدون ویزا و آزاد می‌توانند بین مناطق آزاد اروند و کیش تردد کنند. به گزارش ایسنا، سرهنگ داوود محمدی با اشاره به ورود بدون ویزای اتباع و گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند، گفت: استارت این کار، بعد از ١٢ سال که به موضوعی غیر قابل اجرا تبدیل شده بود، با مدیریت پلیس زده شد و حالا گردشگران می‌توانند از این منطقه به کیش نیز سفر کنند. او می‌گفت که به کشورهای مختلفی سفر کرده اما چنین جدیتی را از پلیس در پیگیری این موضوعات ندیده است. این گردشگر هم می‌گفت که به کشورهای زیادی سفر کرده اما کمتر دیده پلیس این موضوعات را اینقدر جدی پیگیری کند. ما با شرایط روز پیش می‌رویم و امیدواریم در آینده مدت این ایستایی را که برخی اساتید گردشگری به آن نقد دارند به حداقل برسانیم.

اخبار بیشتر