1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. تکنولوژی

دختر جوان مشهدی نقشه پلیدی داشت / پسر لکسوس سوار راز او لو داد!

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: بارها داستان حوادثی همچون کیف‌قاپی و گوشی‌قاپی را شنیده و حتی صحنه‌هایی از آن‌ها را در فضای مجازی دیده‌ایم. صحنه‌هایی که فردِ قربانی بی‌اطلاع از اینکه قرار است چه بلایی سرش بیاید در تیررس چند فرد ضد‌اجتماع قرار می‌گیرد و در یک چشم بر‌هم زدنی کیف و یا تلفن همراهش را از دست می‌دهد.

البته برخی از اوقات همین سرقت ساده رنگ خون می‌گیرد و مقاومت مال‌باخته پای تیغه چاقوی قاپ‌ز‌نان را به وسط می‌کشد. به گفته مسئولان انتظامی کشور بیشتر قاپ‌زنان، سارقان سابقه‌داری هستند که به دلیل همین اعمال هنجار‌شکنانه، چند مرتبه‌ای دستگیر و روزهایی را پشت میله‌های زندان سپری کرده‌اند. این افراد بجای اینکه پس از حبس سر به راه شوند همچنان بر طبل جرم می‌کوبند و برای افراد جامعه ناامنی ایجاد می‌کنند.

سرقت‌های تیزدستانه از شهروندان

چند روز پیش مأموران پلیس مشهد در پی جریان یکی از همین پرونده‌های قاپ‌زنی قرار گرفتند که طبق اظهارات مال‌باختگان متهم این پرونده دختری جوان بوده و باترفندی حیله‌گرانه تلفن همراه آن‌ها را دزدیده و به همراه همدستانش از محل متواری شده‌اند.

یکی از شاکیان این پرونده که پسری جوان است در اظهاراتش به پلیس گفت: «داخل ایستگاه اتوبوس ایستاده بودم و تلفن همراهم را در دست گرفته و مشغول چک کردن صفحات شبکه‌های اجتماعی‌ام بودم که یک دستگاه خودروی سواری مقابلم توقف کرد و دختری جوان شیشه سمت راست را پایین کشید و از من خواست تا تلفن همراهم را برای یک تماس کوتاه به او بدهم. من نیز تلفنم را در اختیارش گذاشتم. تا به خودم آمدم راننده پایش را بر روی پدال گاز فشرد و فرار کرد. چند قدمی دنبال خودرو دویدم اما سرعت بالای آن و شلوغی خیابان مانع ادامه مسیرم شد.»

دیگر شاکیان این پرونده نیز اظهاراتی بر همین اساس به پلیس ارائه دادند و اظهارات این پسر جوان را تأیید کردند. با به دست آمدن این اطلاعات با توجه به موقعیت جغرافیایی محل ارتکاب جرم تیمی از مأموران دایره تجسس کلانتری نجفی برای شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

مأموران در قدم اول پیگیری‌هایشان، با همکاری شاکیان که متهمان پرونده را مشاهده کرده بودند، چهره آن‌ها را ترسیم و در اختیار دیگر تیم‌های گشتی قرار دادند.

تصادف با خودرو لوکس

تحقیقات پرونده ادامه داشت تا اینکه خودرو متهمان در بولوار وکیل‌‌آباد به رؤیت یکی از اکیپ‌های گشتی پلیس راهنمایی و رانندگی رسید. اعلام این خبر به مرکز پیام پلیس بلافاصله پای مأموران کلانتری نجفی را به این بولوار کشاند اما قبل از حضور مجریان قانون متهمان پا به فرار گذاشته بودند.

طبق گزارش اعلام شده از سوی مأموران پلیس راهور مشخص شد که متهمان به قاپ‌زنی گوشی تلفن همراه یکی از شهروندان اقدام کرده و برای فرار از دست مال‌باخته به صورت دنده‌ عقب به سمت یکی از خروجی‌های این بولوار حرکت کرده‌اند که در این بین با یک دستگاه خودرو لکسوس و پژو برخورد کرده‌اند. متهمان از ترس دستگیری بلافاصله از خودرو پیاده شده و قبل از حضور پلیس فرار کرده‌اند. تیم رسیدگی‌کننده با بررسی مستندات تصویری دوربین‌های مداربسته که لحظه فرار متهمان را ثبت کرده بود، متوجه شدند که چهره سارقان فراری با تصویر متهمان تحت تعقیبشان برابری دارد، ازاین‌رو پیگیری‌های میدانی پلیس در آخر سر به ردزنی راننده این خودرو سواری در همان حوالی بولوار وکیل‌آباد مشهد منجر شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری | اخبار حوادث روز ایران و جهان

دستگیری اولین مهره

مأموران دایره تجسس کلانتری نجفی پس از شناسایی این فرد طی هماهنگی قضایی به سراغش رفتند و او را در اقدامی غافل‌گیرانه دستگیر کردند. این مرد سی‌ و دوساله که دارای ٢‌سابقه کیفری است در اظهاراتش ضمن اعتراف به جرم خود دو همدست دیگرش را به مأموران معرفی کرد. مأموران پس از کسب این اطلاعات در اقدامی ضربتی دو سارق دیگر را که یکی از آن‌ها دختر تحت تعقیبشان بود دستگیر کردند. ٣متهم دستگیر شده پس از انتقال به کلانتری نجفی از سوی چند نفر از شکات مورد شناسایی قرار گرفتند و مشخص شد که آن‌ها عامل اصلی قاپ‌زنی‌های تلفن همراه در حوزه استحفاظی این کلانتری بوده‌اند.

فرمانده انتظامی مشهد درباره شگرد متهمان در این پرونده گفت: متهمان با یک دستگاه خودرو سواری در خیابان‌های خلوت پرسه‌زنی می‌کردند و دختر جوان دستگیر شده نیز به بهانه اینکه شارژ تلفن همراهش تمام شده گوشی تلفن همراه برخی از پسران جوان را می‌گرفته و در این لحظه با خودرو متواری می‌شده‌اند. سرهنگ اکبر آقابیگی ادامه داد: در آخرین سرقت، مال‌باخته دست متهمان را می‌خواند و مانع فرار آن‌ها می‌شود و راننده که انتظار چنین حرکتی را نداشته هول می‌شود و با دنده‌عقب حرکت می‌کند که به تصادف منجر می‌شود. تاکنون چند شاکی به کلانتری نجفی مراجعه کرده‌اند و از متهمان شکایت کرده‌اند و تحقیقات در‌این‌باره ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مهدی قرآنی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
ساعت۲۴ -سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر: نیمه شب گذشته کشتی باری ایران در خلیج فارس غرق و ۴ نفر از سرنشینان آن مفقود شده‌اند. دهقانی افزود: این مرکز با وجود وزش تندباد و مواج بودن خلیج فارس، یک فروند شناور ناجی را به منطقه مورد نظر اعزام می‌کند. سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهر بیان کرد: آن طور که گفته شده این لنج نیمه شب غرق شده است. این روز‌ها خلیج فارس به علت وزش تند باد مواج است و سرعت وزش باد امروز در منطقه‌ای که لنج دچار حادثه شده ۷۰ کیلومتر در ساعت بوده است. هواشناسی از هفته پیش درباره طوفانی بودن خلیج فارس هشدار داده بود.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تشکیل پرونده تعمیر و بازسازی ۹۸ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده خبر داد. اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ۱۷۹ هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده دچار خسارت شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۳۰۵ واحد تعمیری دارند که تا کنون برای ۹۸ هزار واحد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرونده تشکیل شده و کار پرداخت خسارت‌ها آغاز و در حال انجام است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آغاز رسمی فعالیت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل خبر داد و گفت: از آنجایی که موضوع بازسازی، نوسازی و تامین خسارت به عنوان اصلی ‌ترین دغدغه مردم مناطق سیل زده می‌باشد این قرارگاه تشکیل شد تا سلسله عملیات بازسازی‌ و نوسازی‌ در مناطق سیل ‌زده زیر نظر این قرارگاه با فرماندهی وزیر کشور، انجام ‌شود و همه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی دست به دست هم داده و در این راستا برای کاهش مشکلات سیل زدگان کمک کنند. نجار گفت: همچنین کمک‌‌های جمع آوری شده با توجه به نیاز جدی سیل زدگان به سرعت به مناطق سیل زده ارسال می‌شود تا با توزیع سریع در کاهش آلام و مشکلات سیل زدگان توزیع شود.
فردا نیوزفردا نیوز8 ساعت قبل
ماجرای حذف طلگرام طلایی چیست؟ حذف هاتگرام و تلگرام طلایی از گوشیکاربران تلگرام طلایی و هاتگرام از صبح امروز در شبکه‌های اجتماعی از هشدار گوگل برای حذف این پیام رسان‌ها از روی گوشی خود خبر دادند؛ حال به نظر می‌رسد گوگل وارد عمل شده و این دو اپلیکیشن را به صورت خودکار از روی گوشی کاربران حذف کرده است. چندی پیش تلگرام بر استفاده کردن از این نسخه‌ها و عدم ایمن بودن آن‌ها هشدار داده بود و حال به‌نظر می‌رسد نوبت به خود گوگل و سیستم عامل اندروید رسیده است تا به کاربران در این ارتباط یک هشدار بسیار جدی بدهد. اخیرا آنتی‌ویروس Play Protect تلگرام طلایی و هاتگرام را به علت آنچه که تلاش برای به سرقت بردن اطلاعات حساس عنوان کرده، مسدود و از روی گوشی افراد پاک کرده است و تلاش کاربران برای نصب مجدد این اپلیکیشن‌ها بی فایده بوده و اجازه نصب را به کاربر نمی‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان مسئول کارگروه فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه برگزار شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نخستین جلسه کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری و آمار وزارت کشور و مسئول کمیته فناوری اطلاعات و آمار قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع و نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی، جمعیت هلال احمر، سازمان بهزیستی و سازمان نقشه برداری کشور روز سه شنبه سوم فروردین ماه در وزارت کشور تشکیل شد. در این جلسه نیاز‌های اطلاعاتی جهت ایجاد سامانه امداد و بازسازی دولت (سجاد) ارائه شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این کمیته به منظور راه اندازی سامانه جامعی برای ثبت اطلاعات خسارات ناشی از سیل و افراد حادثه دیده، هزینه‌ها و نحوه تخصیص و توزیع منابع به دستور دکتر رحمانی فضلی رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تشکیل شده است.

فاتحان خشمگین آب‌های گل‌آلود

4+
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور بابیان اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی ۲۱۵۰ خانواده ایثارگر در استان‌های مختلف دچار آسیب شده‌اند، گفت: با اقدامات صورت گرفته پرونده ۱۸۷۰ منزل خسارت دیده ایثارگران تشکیل و به بیمه کوثر ارجاع شده است که ارزیابی خسارت ۱۴۶۰ پرونده توسط کارشناسان بیمه انجام شده و تاکنون خسارت مربوط به ۱۸۰ پرونده نیز پرداخت شده است. وی با تأکید بر ضرورت تسریع در فرایند پرداخت خسارت ایثارگران افزود: مهم‌ترین مشکل در روند ارزیابی و پرداخت خسارت منازل ایثارگران این است که متأسفانه هنوز گل و لای برخی منازل تخلیه نشده و ارزیابی دقیق میزان خسارت زمانبر است که این روند باید با سرعت بیشتری پیگیری شود. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی درباره دیگر اقدامات صورت گرفته بنیاد برای جبران خسارت ایثارگران گفت: ارائه تسهیلات مسکن، اعطای وام به اعضای خسارت دیده صندوق قرض‌الحسنه شاهد و اعطای وام اشتغال توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در دستور کار قرار دارد و مطالبات معوق خانواده معظم شهدای آسیب دیده در استان‌های سیل زده به زودی پرداخت می‌شود. وی گفت: هرچند بیش از صدنفر از ایثارگران آسیب دیده در مجتمع‌های فرهنگی و توانبخشی متعلق به بنیاد اسکان داده شده‌اند، اما با تداوم این وضعیت مشکلات آنان حل نمی‌شود، بنابراین پیگیری حل اسکان موقت ضرورت دارد. حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه فعالیت‌های مستمر این ستاد برای کمک به ایثارگران سیل زده تأکید کرد.

نظرها

اخبار بیشتر