1. خبری
  2. تکنولوژی

دختر جوان مشهدی نقشه پلیدی داشت / پسر لکسوس سوار راز او لو داد!

خبرگزاری رکنا |

البته برخی از اوقات همین سرقت ساده رنگ خون می‌گیرد و مقاومت مال‌باخته پای تیغه چاقوی قاپ‌ز‌نان را به وسط می‌کشد. به گفته مسئولان انتظامی کشور بیشتر قاپ‌زنان، سارقان سابقه‌داری هستند که به دلیل همین اعمال هنجار‌شکنانه، چند مرتبه‌ای دستگیر و روزهایی را پشت میله‌های زندان سپری کرده‌اند. این افراد بجای اینکه پس از حبس سر به راه شوند همچنان بر طبل جرم می‌کوبند و برای افراد جامعه ناامنی ایجاد می‌کنند.

سرقت‌های تیزدستانه از شهروندان

چند روز پیش مأموران پلیس مشهد در پی جریان یکی از همین پرونده‌های قاپ‌زنی قرار گرفتند که طبق اظهارات مال‌باختگان متهم این پرونده دختری جوان بوده و باترفندی حیله‌گرانه تلفن همراه آن‌ها را دزدیده و به همراه همدستانش از محل متواری شده‌اند.

یکی از شاکیان این پرونده که پسری جوان است در اظهاراتش به پلیس گفت: «داخل ایستگاه اتوبوس ایستاده بودم و تلفن همراهم را در دست گرفته و مشغول چک کردن صفحات شبکه‌های اجتماعی‌ام بودم که یک دستگاه خودروی سواری مقابلم توقف کرد و دختری جوان شیشه سمت راست را پایین کشید و از من خواست تا تلفن همراهم را برای یک تماس کوتاه به او بدهم. من نیز تلفنم را در اختیارش گذاشتم. تا به خودم آمدم راننده پایش را بر روی پدال گاز فشرد و فرار کرد. چند قدمی دنبال خودرو دویدم اما سرعت بالای آن و شلوغی خیابان مانع ادامه مسیرم شد.»

دیگر شاکیان این پرونده نیز اظهاراتی بر همین اساس به پلیس ارائه دادند و اظهارات این پسر جوان را تأیید کردند. با به دست آمدن این اطلاعات با توجه به موقعیت جغرافیایی محل ارتکاب جرم تیمی از مأموران دایره تجسس کلانتری نجفی برای شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

مأموران در قدم اول پیگیری‌هایشان، با همکاری شاکیان که متهمان پرونده را مشاهده کرده بودند، چهره آن‌ها را ترسیم و در اختیار دیگر تیم‌های گشتی قرار دادند.

تصادف با خودرو لوکس

تحقیقات پرونده ادامه داشت تا اینکه خودرو متهمان در بولوار وکیل‌‌آباد به رؤیت یکی از اکیپ‌های گشتی پلیس راهنمایی و رانندگی رسید. اعلام این خبر به مرکز پیام پلیس بلافاصله پای مأموران کلانتری نجفی را به این بولوار کشاند اما قبل از حضور مجریان قانون متهمان پا به فرار گذاشته بودند.

طبق گزارش اعلام شده از سوی مأموران پلیس راهور مشخص شد که متهمان به قاپ‌زنی گوشی تلفن همراه یکی از شهروندان اقدام کرده و برای فرار از دست مال‌باخته به صورت دنده‌ عقب به سمت یکی از خروجی‌های این بولوار حرکت کرده‌اند که در این بین با یک دستگاه خودرو لکسوس و پژو برخورد کرده‌اند. متهمان از ترس دستگیری بلافاصله از خودرو پیاده شده و قبل از حضور پلیس فرار کرده‌اند. تیم رسیدگی‌کننده با بررسی مستندات تصویری دوربین‌های مداربسته که لحظه فرار متهمان را ثبت کرده بود، متوجه شدند که چهره سارقان فراری با تصویر متهمان تحت تعقیبشان برابری دارد، ازاین‌رو پیگیری‌های میدانی پلیس در آخر سر به ردزنی راننده این خودرو سواری در همان حوالی بولوار وکیل‌آباد مشهد منجر شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری | اخبار حوادث روز ایران و جهان

دستگیری اولین مهره

مأموران دایره تجسس کلانتری نجفی پس از شناسایی این فرد طی هماهنگی قضایی به سراغش رفتند و او را در اقدامی غافل‌گیرانه دستگیر کردند. این مرد سی‌ و دوساله که دارای ٢‌سابقه کیفری است در اظهاراتش ضمن اعتراف به جرم خود دو همدست دیگرش را به مأموران معرفی کرد. مأموران پس از کسب این اطلاعات در اقدامی ضربتی دو سارق دیگر را که یکی از آن‌ها دختر تحت تعقیبشان بود دستگیر کردند. ٣متهم دستگیر شده پس از انتقال به کلانتری نجفی از سوی چند نفر از شکات مورد شناسایی قرار گرفتند و مشخص شد که آن‌ها عامل اصلی قاپ‌زنی‌های تلفن همراه در حوزه استحفاظی این کلانتری بوده‌اند.

فرمانده انتظامی مشهد درباره شگرد متهمان در این پرونده گفت: متهمان با یک دستگاه خودرو سواری در خیابان‌های خلوت پرسه‌زنی می‌کردند و دختر جوان دستگیر شده نیز به بهانه اینکه شارژ تلفن همراهش تمام شده گوشی تلفن همراه برخی از پسران جوان را می‌گرفته و در این لحظه با خودرو متواری می‌شده‌اند. سرهنگ اکبر آقابیگی ادامه داد: در آخرین سرقت، مال‌باخته دست متهمان را می‌خواند و مانع فرار آن‌ها می‌شود و راننده که انتظار چنین حرکتی را نداشته هول می‌شود و با دنده‌عقب حرکت می‌کند که به تصادف منجر می‌شود. تاکنون چند شاکی به کلانتری نجفی مراجعه کرده‌اند و از متهمان شکایت کرده‌اند و تحقیقات در‌این‌باره ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مهدی قرآنی

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
رویاهای رحمان در پی قتل یک پیرمرد و پیرزن و با صدور حکم قصاص از بین رفت. وی ادامه داد: مدتی بعد وقتی کارآگاهان پلیسآگاهی به من مشکوک شدند و دستگیر شدم زیر بار قتل نرفتم. چند سالی زندانی شدم اما بعدها با سپردن وثیقه به دادسرا، تا زمان تکمیل تحقیقات به طور موقت از زندان آزاد شدم. متهم اظهار داشت: در این هنگام بود که رای دادگاه درباره من و ۳ همدستم صادر شد که ۳ نفرمان به قصاص نفس محکوم شدیم. روزی که حکم قصاص را به دستم دادند همه آرزوهایم به هم ریخت فکر می‌کردم اگر اعتراف نکنم شاید آزاد شوم ولی دیگر دیر شده بود.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
با تلاش و کوشش دبیر و اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر اهواز یک اعدامی با عفو و بخشش اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. سال‌ها پیش دو خانواده از دو طایفه در دشت آزادگان به دلیل خصومت شخصی با هم درگیر می‌شوند که در این نزاع یک خانم به قتل می‌رسد. همین مسأله منجر به ایجاد اختلافات و خصومت‌های شدید بعد از قتل بین این دو طایفه می‌شود. با دستگیری فرد متهم به قتل و تشکیل پرونده این نزاع در دادسرای دشت آزادگان و محاکمه او، متهم محکوم به اعدام شده و حکم قصاص وی مورد تأیید دیوان‌ عالی کشور قرار می‌گیرد. با دخالت و وساطت و تلاش‌های دبیر و اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر و تشکیل چندین نشست بین بزرگان و ریش‌سفیدان طرفین و با حضور معتمدین و مصلحین منطقه، اولیای دم از اجرای حکم قصاص قاتل صرف نظر کردند و قاتل پس از طی مراحل قانونی، آزاد شد و به آغوش خانواده خود بازگشت و این پرونده با صلح و سازش مختومه شد.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
دختر جوان روسی بر اثر ضرب و شتم با چاقو و چکش جان باخت. دختر روسی که نامزدش را به‌خاطر شکستن بینی‌اش بخشیده بود، چند‌ماه بعد بر اثر ضرب و شتم او باچاقو و چکش جان باخت. اولک ‌۲۰ ساله که سابقه بار‌ها خشونت علیه نامزدش را داشت با بخشش نامزدش برای شکستن بینی از بازداشتگاه آزاد شد، اما همانطور که روانشناس‌ها پیش‌بینی می‌کنند خشونت علیه همسر می‌تواند روندی صعودی و مرگبار را طی کند. به گزارش دیلی‌میل، این پیش‌بینی در مورد این دختر و پسر مصداق داشت.
فراروفرارو9 ساعت قبل
رئیس پلیس آگاهی البرز از دستگیری سه سارق کیف قاپ حرفه‌ای با ۴۰ فقره کیف قاپی با خودرو خبر داد و گفت: این افراد در یکی از سرقت‌های خود با خودرو پراید، یک خانم را چندین متر بر روی زمین کشیده بودند. این مقام انتظامی نشان کرد: در تحقیقات ویژه پلیس مشخص شد که خودرو پراید سرقتی بوده و سارقان پس از رها کردن این خودرو پراید با خودروی سمند سرقت شده دیگر به اقدامات مجرمانه خود ادامه دادند. سرهنگ نادر بیگی افزود: با انجام کار اطلاعاتی سه سارق دستگیر و در بازجویی‌ها اذعان کردند که توسط سه خودروی سرقتی پراید مشکی، پراید سفید و سمند اقدام به سرقت کیف دستی خانم‌ها می‌کردند. وی گفت: با دستور دادستان استان البرز تصاویر سارقان بدون پوشش منتشر تا چنانچه شهروندان با این شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند جهت اعلام شکایت به پلیس آگاهی استان البرز به آدرس میدان طالقانی ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند. رئیس پلیس آگاهی البرز با اشاره به اینکه بیشترین طعمه این سارقان خانم‌ها هستند، از عموم شهروندان خواست که مراقب کیف دستی خودهنگام عبور از خیابان باشند و از حمل پول زیاد و اشیای قیمتی خودداری کنند.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
فرمانده انتظامی شهرستان داراب گفت: یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ توقیف و در بازرسی از آن ۲۷ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک کشف شد. سرهنگ عبدالرضا ضربت فرمانده انتظامی شهرستان داراب گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان، در اجرای طرح کنترل محور‌های مواصلاتی و خودرو‌های عبوری در محور بندرعباس – داراب به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مظنون و آن را متوقف کردند. این مقام انتظامی بیان کرد: در بازرسی از این خودرو، ۲۷ کیلو و ۶۰۰ گرمتریاک که به صورت ماهرانه‌ای در صندوق عقب خودرو جاسازی شده بود، کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان داراب با بیان اینکه در این رابطه یک قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و به همراه مواد مکشوفه تحویل مراجع قضائی شد، افزود: شهروندان برای مقابله با تهیه و توزیع مواد مخدر، هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

اخبار بیشتر