1. خبری
  2. فرهنگ
خدمات کمیته امداد همدان در تمام روستاهای محروم ‌ارائه می‌شود

خدمات کمیته امداد همدان در تمام روستاهای محروم ‌ارائه می‌شود

خبرگزاری تسنیم |

- اخبار استانها -

پیمان ترکمانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: با نگاهی ظریف به تشکیل نهاد کمیته امداد متوجه می‌شویم که تیزبینی، ذکاوت، دوراندیشی و آینده نگری امام راحل در صدور دستور تأسیس کمیته امداد در آن فضای امنیتی، بحرانی و بهم ریخته ابتدای پیروزی انقلاب یک اتفاق فوق‌العاده بود.

وی افزود: در آن ایام با همه گرفتاری‌ها و مشغله‌های طبیعی اقتضای هر انقلاب امام خمینی ره، این مرد آسمانی از توجه به نیازمندان و پا برهنگان غافل نشد این اتفاق ویژه بود.پیش‌بینی ایجاد 162 هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد در سال 98 همه خانواده‌های ایتام کمیته امداد صاحب‌خانه می‌شوند "تورم افسارگسیخته" محاسبات کمیته امداد را به هم زد/ افزایش شدید مراجعات به کمیته امداد در سال جاری

ترکمانه با بیان اینکه پیروزی، حفظ و به ثمر نشاندن انقلاب هنری بود که با هدایت امام ره و به دست پابرهنگان و فقرا اتفاق افتاد، گفت: امروز بعد از چهل سال نهال انقلاب که بسیاری فکر می‌کردند همان روزهای اول انقلاب با نسیمی ممکن است از جای در بیاید در چهلمین سال انقلاب به درخت تناوری تبدیل شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با تأکید بر اینکه در چهل سالگی انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب به بلوغ و تنومندی رسیده است، تصریح کرد: می‌شود اینطور تعبیر کرد که دیگر گزندی به این انقلاب نخواهد رسید و در همین فرآیند معتقدم تاسیس و ایجاد کمیته امداد خودش یکی از دستاوردهای انقلاب بوده است.

ترکمانه در مورد تفاوت خدمات و فعالیت‌های کمیته امداد در سال‌های ابتدایی انقلاب و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بیان کرد: از سال ۴۲ تا ۵۷ تعدادی از بزرگان انقلاب به تأکید و دستور امام راحل مسئول رسیدگی به خانواده‌های زندانیان سیاسی و کسانی که همسران آنها انقلابی زندان‌ها بودند.

وی با اشاره به اینکه می‌توان گفت بنیاد کمینه امداد از سال ۴۲ گذاشته شده بود، بیان کرد: در زمان طاغوت به دلیل جو سیاسی و امنیتی کشور جلوه‌های فقر در پوشش داده شده و عیان نبود اما زمانی که انقلاب پیروز شد و جلوه‌های فقر در کشور نمایان‌تر شد چون در زمانی طاقوت این‌ها خیلی پوشش داده می‌شد و عیان نبود اما بعد از انقلاب عیان شد و آن زمان فعالیت کمیته امداد صرفا سیر کردن شکم فقرا و تأمین معیشت روزانه نیازمندان بود.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان عنوان کرد: شاید به تعبیری در ابتدای انقلاب فلسفه تشکیل کمیته امداد مکانی موقت برای کمک به فقرا بود اما امروز از این نهاد به عنوان یکی استوانه‌های حفظ نظام یاد می‌شود.

ترکمانه با بیان اینکه امروز خدماتی که کمیته امداد به خانواده‌های نیازمندان ارائه می‌کند خدمات به روز و فنی است، افزود: امروز تنها سیر کردن شکم نیازمندان مدنظر نیست بلکه موضوع حفظ کرامت، تقویت و توسعه عزت نفس خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش مدنظر است.

وی با تأکید بر اینکه امروز مدل ارائه خدمات کمیته امداد بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب به مدل علمی و روزآمد تبدیل شده است، گفت: شاید روزهای اول انقلاب نیروهایی که در کمیته امداد مشغول خدمت به نیازمندان بودند صرفا نیروهای انقلابی بودند که در جریان انقلاب زحمانی کشیده و تلاش‌های موثری انجام داده بودند و در ادامه این تلاش موظف شده بودند که در ادامه انقلاب به فقرا کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه امروز بزاعت علمی و فنی کارکنان کمیته امداد در حوزه مشاوره، روانشناسی، تقدیم خدمات فنی، درمان، اشتغال، حقوقی، آموزش، فرهنگی و غیره زبان زد است، تصریح کرد: امروز در کمیته امداد خدمات فنی توسط افراد فنی و متخصص که در عین حال انقلابیگری ولایت‌مداری و تدین خود را توانسته‌اند حفظ کنند به خانواده‌های نیازمند در کشور تقدیم می‌شود که این اولین اتفاق مبارک است که در چهل سالگی انقلاب می‌شود از آن به عنوان یک تفاوت برجسته یاد کرد.

ترکمانه با بیان اینکه امروز جامعیت خدمات کمیته امداد نسبت به ابتدای انقلاب اصلا قابل مقایسه نیست، عنوان کرد: امروز سبد خدمتی که به خانواده‌ها تقدیم می‌شود سبدی کاملا پر از همه نیازمندی‌ها است که تمام نیازهای حیاتی، معیشتی، اعتقادی، فرهنگی و اقتصادی خانواده‌ها را شامل شده و مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از شاخص‌ترین خدماتی که امروز کمیته امداد به خانواده‌های نیازمند در اقصی نقاط کشور ارائه می‌کند خدمات اشتغال است، ابراز کرد: امروز دیگر از کمیته امداد کسی نمی‌پذیرد بعد از چهل سال صرفا با دادن مقداری مستمری فقط به خانواده‌ها کمک کند این از ما پذیرفتنی نیست و ما نیز امروز به صورت فنی در این حوزه ارائه خدمات می‌کنیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه امروز ایجاد مشاغل خرد و خانگی که رویکرد حفظ و تحکیم بنیاد خانواده را دارد یکی از فعالیت‌های اصلی کمیته امداد است که مورد توجه قرار می‌گیرد، اعلام کرد: امروز در حوزه اشتغال ضمن اینکه امکان پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و قرض الحسنه برای خانواده‌ها را فراهم کرده‌ایم، به خانواده‌ها با استفاده از نیروهای مشاور شغلی کار آزموده مشاوره و به متقاضیان آموزش فنی و حرفه‌ای رایگان و برای محصولات مددجویان بازاریابی می‌شود که این اتفاق، اتفاقی مبارک و خدمتی برجسته است.

ترکمانه با بیان اینکه امروز خدمات کمیته امداد در عمق روستاهای محروم کشور به خانواده‌های نیازمند ارائه می‌شود، تصریح کرد: در استان همدان روستای محرومی وجود ندارد که از خدمات کمیته امداد بهره‌مند نباشد و این افتخاری برای نظام است.

وی با اشاره به اینکه تقدیم خدمات درمانی به خانواده‌ها یکی از فوق‌العاده‌ترین اتفاقاتی است که در کمیته امداد افتاده، بیان کرد: از این اتفاق مبارک در کشور تبعیت شده و در کشور نظام ارجاع درمان مورد توجه قرار گرفته در حالی که بیش از ۲۰ سال است که در کمیته امداد مدل ارائه خدمات درمان به خانواده‌های تحت پوشش نظام ارجاع بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه خانواده نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امروز پزشک خانواده دارد، اظهار داشت: این پزشک تمام مختصات سلامت خانواده را در نظر می‌گیرد و در ضرورت‌ها با ارجاع به مراکز تخصصی درمانی و پاراکلینیکی این مشکلات درمانی خانواده‌ها مدیریت می‌شود.

ترکمانه با تأکید بر اینکه امروز کمیته امداد در کنار سه بیمه پایه تأمین اجتماعی، خدمات درمانی و خدمات درمان نیروهای مسلح به عنوان چهارمین بیمه پایه کشور در حال ارائه خدمات به مردم است، گفت: در کنار این بیمه پایه تمام مددجویان شهری و روستایی کمیته امداد از خدمات بیمه تکمیلی بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه تقریبا تمام خدماتی که به نیازمندان ارائه می‌شود رایگان است این نشان از این است که امروز خانواده نیازمند در کشور عزت دارد، ابراز کرد: بعد از گذشت چهل سال از عمر انقلاب خانواده‌های نیازمند برای مشکلاتشان نیازمند دریافت خدمات با منت نیستند و در کنار مسائل بهداشتی و سایر خدمات درمان، به خانواده‌ها آموزش‌های لازم نیز ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه از دیگر خدمات کمیته امداد ارائه خدمات حقوقی و قضایی به خانواده‌ها است، عنوان کرد: امروز تمام مددجویان کمیته امداد برای مراجعه به محاکم قضایی و مکان‌هایی که فعالیت حقوقی انجام می‌شود و نیازمند پیگیری‌های قضایی است دارای وکیل رایگان هستند که این یکی از افتخارات نظام است که نیازمندی که دستش به جایی نمی‌رسد و شاید توانایی پیگیری حقوق اجتماع خود را ندارد امروز کمیته امداد این خدمت را به‌صورت رایگان به آن‌ها ارائه می‌کند.

ترکمانه با تأکید بر اینکه تمام هزینه‌های دادرسی خانواده‌های تحت‌ پوشش کمیته امداد امروز رایگان است، بیان کرد: این خدمت به نیازمندان از عنایات نظام جمهوری اسلامی، دولت و مجلس است که مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مسکن کمیته امداد در ارائه خدمت به خانواده‌ها از بهترین متدهای احداث مسکن استفاده می‌کند، مطرح کرد: مفتخریم که امروز با کمک بنیاد مسکن در بهسازی روستاها قدم‌های بسیار بلندی برداشته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: یکی از خدمات بسیار برجسته که شاید یکی از فلسفه‌های اصلی ایجاد کمیته امداد هم همین بود این است که امروز ما موفق شدیم بعد از گذشت چهل سال از عمر امداد بار نیاز نیازمندان را به روی دوش خیران و نیکوکاران کشور بگذاریم.

ترکمانه با بیان اینکه میزان اعتماد عمومی نسبت به کمیته امداد این نهاد مقدس یادگار امام ره بسیار بالا است، تأکید کرد: امروز در استان همدان بیش از ۲۵ هزار نفر به صورت مستمر و ماهیانه کمک‌ها را به حساب ایتام تحت‌پوشش خود واریز می‌کنند.

وی گفت: امروز مفتخریم به اینکه در حفظ امانت مردم به گونه‌ای عمل کردیم که فقط در حوزه صندوق‌های صدقات که امروز به عنوان یکی از نمادهای عمل به آیات‌ قرآن و عمل به توصیه‌های و رهنمودهای اهل بیت علیهم السلام در استان همدان بیش از ۲۶۰ هزار مشترک صندوق‌های صدقات داریم و این سیستم به شکل نظامند ماشینی و سیستمی صدقه مردم را جمع آوری می‌کند و در کمترین زمان به دست مردم می‌رساند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
برخورد دو خودرو در لوئیزیانای آمریکا موجب آتش گرفتن مخزن بنزین یکی از آنها شد. چند عابر پیاده که در محل حضور داشتند بلافاصله وارد عمل شدند و راننده زنی را که داخل خودرو گرفتار شده بود، نجات دادند. با رسیدن اورژانس مشخص شد هر دو راننده و افراد امدادگر دچار سوختگی‌های سطحی شدند ولی هیچ کس آسیب جدی ندید.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
بزرگترین زنبور جهان که در شمال منطقه مولوکاس در اندونزی پیدا شده، ۴ برابر بزرگترین زنبور اروپایی است که می‌تواند ۴ سانتی‌متر طول داشته و وقتی پرواز می‌کند طول بالهایش به ۶ سانتی‌متر برسد.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
اگر دوست دارید که تصاویری جالب از کودکی ستاره‌ها را ببینید، در ادامه مطلب همراه مان باشید. جی جی حدیدجی جی حدید هم جزو ستاره هایی ست که انگار چهره او از دوران کودکی هیچ تغییری نکرده است. درست است که جی جی توانایی و مهارت لازم را در زمینه مادلینگ دارد اما نمی‌توان تاثیر شهرت خانوادگی اش را نادیده گرفت. ریحاناشاید با کمی دقت بتوانید چهره ریحانا را از روی عکس دوران کودکی اش حدس بزنید. مگان فاکستشخیص چهره مگان فاکس از روی عکس دوران کودکی اش آسان نیست اما او به همان اندازه که در سن ۳۴ سالگی جذاب است، در دوران کودکی هم بود.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
چندی پیش شاهدانتشارویدئویی حاشیه ساز از رقص بدنسازان در یک مراسم بودیم. به تازگی پرستو صالحی بازیگر که مدتی قبل به خاطر ازدواج و جدایی ناگهانی‌اش خبرساز شده بود، اینبار با لایو جنجالی‌اش نام خود را بر سر زبان‌‌ها انداخت. بازنشر لایو این سلبریتی که حضور وی در یک باشگاه مختلط ورزشی را به تصویر می‌کشید، موجب اختلاف نظر میان کاربران شده است.

اخبار بیشتر