1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
خدمات کمیته امداد همدان در تمام روستاهای محروم ‌ارائه می‌شود

خدمات کمیته امداد همدان در تمام روستاهای محروم ‌ارائه می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه فلسفه اصلی ایجاد کمیته امداد بعد از چهل سال قرار دادن بار نیاز نیازمندان بر روی دوش خیران و نیکوکاران است، گفت: خدمات کمیته امداد در عمق روستاهای محروم ‌ارائه می‌شود.

- اخبار استانها -

پیمان ترکمانه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: با نگاهی ظریف به تشکیل نهاد کمیته امداد متوجه می‌شویم که تیزبینی، ذکاوت، دوراندیشی و آینده نگری امام راحل در صدور دستور تأسیس کمیته امداد در آن فضای امنیتی، بحرانی و بهم ریخته ابتدای پیروزی انقلاب یک اتفاق فوق‌العاده بود.

وی افزود: در آن ایام با همه گرفتاری‌ها و مشغله‌های طبیعی اقتضای هر انقلاب امام خمینی ره، این مرد آسمانی از توجه به نیازمندان و پا برهنگان غافل نشد این اتفاق ویژه بود.پیش‌بینی ایجاد 162 هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد در سال 98 همه خانواده‌های ایتام کمیته امداد صاحب‌خانه می‌شوند "تورم افسارگسیخته" محاسبات کمیته امداد را به هم زد/ افزایش شدید مراجعات به کمیته امداد در سال جاری

ترکمانه با بیان اینکه پیروزی، حفظ و به ثمر نشاندن انقلاب هنری بود که با هدایت امام ره و به دست پابرهنگان و فقرا اتفاق افتاد، گفت: امروز بعد از چهل سال نهال انقلاب که بسیاری فکر می‌کردند همان روزهای اول انقلاب با نسیمی ممکن است از جای در بیاید در چهلمین سال انقلاب به درخت تناوری تبدیل شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با تأکید بر اینکه در چهل سالگی انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب به بلوغ و تنومندی رسیده است، تصریح کرد: می‌شود اینطور تعبیر کرد که دیگر گزندی به این انقلاب نخواهد رسید و در همین فرآیند معتقدم تاسیس و ایجاد کمیته امداد خودش یکی از دستاوردهای انقلاب بوده است.

ترکمانه در مورد تفاوت خدمات و فعالیت‌های کمیته امداد در سال‌های ابتدایی انقلاب و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بیان کرد: از سال ۴۲ تا ۵۷ تعدادی از بزرگان انقلاب به تأکید و دستور امام راحل مسئول رسیدگی به خانواده‌های زندانیان سیاسی و کسانی که همسران آنها انقلابی زندان‌ها بودند.

وی با اشاره به اینکه می‌توان گفت بنیاد کمینه امداد از سال ۴۲ گذاشته شده بود، بیان کرد: در زمان طاغوت به دلیل جو سیاسی و امنیتی کشور جلوه‌های فقر در پوشش داده شده و عیان نبود اما زمانی که انقلاب پیروز شد و جلوه‌های فقر در کشور نمایان‌تر شد چون در زمانی طاقوت این‌ها خیلی پوشش داده می‌شد و عیان نبود اما بعد از انقلاب عیان شد و آن زمان فعالیت کمیته امداد صرفا سیر کردن شکم فقرا و تأمین معیشت روزانه نیازمندان بود.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان عنوان کرد: شاید به تعبیری در ابتدای انقلاب فلسفه تشکیل کمیته امداد مکانی موقت برای کمک به فقرا بود اما امروز از این نهاد به عنوان یکی استوانه‌های حفظ نظام یاد می‌شود.

ترکمانه با بیان اینکه امروز خدماتی که کمیته امداد به خانواده‌های نیازمندان ارائه می‌کند خدمات به روز و فنی است، افزود: امروز تنها سیر کردن شکم نیازمندان مدنظر نیست بلکه موضوع حفظ کرامت، تقویت و توسعه عزت نفس خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش مدنظر است.

وی با تأکید بر اینکه امروز مدل ارائه خدمات کمیته امداد بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب به مدل علمی و روزآمد تبدیل شده است، گفت: شاید روزهای اول انقلاب نیروهایی که در کمیته امداد مشغول خدمت به نیازمندان بودند صرفا نیروهای انقلابی بودند که در جریان انقلاب زحمانی کشیده و تلاش‌های موثری انجام داده بودند و در ادامه این تلاش موظف شده بودند که در ادامه انقلاب به فقرا کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه امروز بزاعت علمی و فنی کارکنان کمیته امداد در حوزه مشاوره، روانشناسی، تقدیم خدمات فنی، درمان، اشتغال، حقوقی، آموزش، فرهنگی و غیره زبان زد است، تصریح کرد: امروز در کمیته امداد خدمات فنی توسط افراد فنی و متخصص که در عین حال انقلابیگری ولایت‌مداری و تدین خود را توانسته‌اند حفظ کنند به خانواده‌های نیازمند در کشور تقدیم می‌شود که این اولین اتفاق مبارک است که در چهل سالگی انقلاب می‌شود از آن به عنوان یک تفاوت برجسته یاد کرد.

ترکمانه با بیان اینکه امروز جامعیت خدمات کمیته امداد نسبت به ابتدای انقلاب اصلا قابل مقایسه نیست، عنوان کرد: امروز سبد خدمتی که به خانواده‌ها تقدیم می‌شود سبدی کاملا پر از همه نیازمندی‌ها است که تمام نیازهای حیاتی، معیشتی، اعتقادی، فرهنگی و اقتصادی خانواده‌ها را شامل شده و مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از شاخص‌ترین خدماتی که امروز کمیته امداد به خانواده‌های نیازمند در اقصی نقاط کشور ارائه می‌کند خدمات اشتغال است، ابراز کرد: امروز دیگر از کمیته امداد کسی نمی‌پذیرد بعد از چهل سال صرفا با دادن مقداری مستمری فقط به خانواده‌ها کمک کند این از ما پذیرفتنی نیست و ما نیز امروز به صورت فنی در این حوزه ارائه خدمات می‌کنیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه امروز ایجاد مشاغل خرد و خانگی که رویکرد حفظ و تحکیم بنیاد خانواده را دارد یکی از فعالیت‌های اصلی کمیته امداد است که مورد توجه قرار می‌گیرد، اعلام کرد: امروز در حوزه اشتغال ضمن اینکه امکان پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و قرض الحسنه برای خانواده‌ها را فراهم کرده‌ایم، به خانواده‌ها با استفاده از نیروهای مشاور شغلی کار آزموده مشاوره و به متقاضیان آموزش فنی و حرفه‌ای رایگان و برای محصولات مددجویان بازاریابی می‌شود که این اتفاق، اتفاقی مبارک و خدمتی برجسته است.

ترکمانه با بیان اینکه امروز خدمات کمیته امداد در عمق روستاهای محروم کشور به خانواده‌های نیازمند ارائه می‌شود، تصریح کرد: در استان همدان روستای محرومی وجود ندارد که از خدمات کمیته امداد بهره‌مند نباشد و این افتخاری برای نظام است.

وی با اشاره به اینکه تقدیم خدمات درمانی به خانواده‌ها یکی از فوق‌العاده‌ترین اتفاقاتی است که در کمیته امداد افتاده، بیان کرد: از این اتفاق مبارک در کشور تبعیت شده و در کشور نظام ارجاع درمان مورد توجه قرار گرفته در حالی که بیش از ۲۰ سال است که در کمیته امداد مدل ارائه خدمات درمان به خانواده‌های تحت پوشش نظام ارجاع بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه خانواده نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امروز پزشک خانواده دارد، اظهار داشت: این پزشک تمام مختصات سلامت خانواده را در نظر می‌گیرد و در ضرورت‌ها با ارجاع به مراکز تخصصی درمانی و پاراکلینیکی این مشکلات درمانی خانواده‌ها مدیریت می‌شود.

ترکمانه با تأکید بر اینکه امروز کمیته امداد در کنار سه بیمه پایه تأمین اجتماعی، خدمات درمانی و خدمات درمان نیروهای مسلح به عنوان چهارمین بیمه پایه کشور در حال ارائه خدمات به مردم است، گفت: در کنار این بیمه پایه تمام مددجویان شهری و روستایی کمیته امداد از خدمات بیمه تکمیلی بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه تقریبا تمام خدماتی که به نیازمندان ارائه می‌شود رایگان است این نشان از این است که امروز خانواده نیازمند در کشور عزت دارد، ابراز کرد: بعد از گذشت چهل سال از عمر انقلاب خانواده‌های نیازمند برای مشکلاتشان نیازمند دریافت خدمات با منت نیستند و در کنار مسائل بهداشتی و سایر خدمات درمان، به خانواده‌ها آموزش‌های لازم نیز ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه از دیگر خدمات کمیته امداد ارائه خدمات حقوقی و قضایی به خانواده‌ها است، عنوان کرد: امروز تمام مددجویان کمیته امداد برای مراجعه به محاکم قضایی و مکان‌هایی که فعالیت حقوقی انجام می‌شود و نیازمند پیگیری‌های قضایی است دارای وکیل رایگان هستند که این یکی از افتخارات نظام است که نیازمندی که دستش به جایی نمی‌رسد و شاید توانایی پیگیری حقوق اجتماع خود را ندارد امروز کمیته امداد این خدمت را به‌صورت رایگان به آن‌ها ارائه می‌کند.

ترکمانه با تأکید بر اینکه تمام هزینه‌های دادرسی خانواده‌های تحت‌ پوشش کمیته امداد امروز رایگان است، بیان کرد: این خدمت به نیازمندان از عنایات نظام جمهوری اسلامی، دولت و مجلس است که مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مسکن کمیته امداد در ارائه خدمت به خانواده‌ها از بهترین متدهای احداث مسکن استفاده می‌کند، مطرح کرد: مفتخریم که امروز با کمک بنیاد مسکن در بهسازی روستاها قدم‌های بسیار بلندی برداشته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: یکی از خدمات بسیار برجسته که شاید یکی از فلسفه‌های اصلی ایجاد کمیته امداد هم همین بود این است که امروز ما موفق شدیم بعد از گذشت چهل سال از عمر امداد بار نیاز نیازمندان را به روی دوش خیران و نیکوکاران کشور بگذاریم.

ترکمانه با بیان اینکه میزان اعتماد عمومی نسبت به کمیته امداد این نهاد مقدس یادگار امام ره بسیار بالا است، تأکید کرد: امروز در استان همدان بیش از ۲۵ هزار نفر به صورت مستمر و ماهیانه کمک‌ها را به حساب ایتام تحت‌پوشش خود واریز می‌کنند.

وی گفت: امروز مفتخریم به اینکه در حفظ امانت مردم به گونه‌ای عمل کردیم که فقط در حوزه صندوق‌های صدقات که امروز به عنوان یکی از نمادهای عمل به آیات‌ قرآن و عمل به توصیه‌های و رهنمودهای اهل بیت علیهم السلام در استان همدان بیش از ۲۶۰ هزار مشترک صندوق‌های صدقات داریم و این سیستم به شکل نظامند ماشینی و سیستمی صدقه مردم را جمع آوری می‌کند و در کمترین زمان به دست مردم می‌رساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی: لایحه تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی بعد از ۱۶ سال به دلایل مختلف از جمله بار مالی هنوز به سرانجام نرسیده استلایحه بیمه همگانی حوادث ۱۶ سال در پیچ و خم مجلس و دولتلایحه بیمه همگانی حوادث ۱۶ سال در پیچ و خم مجلس و دولتبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، ­رحیم مصدق معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی در تیتر امشب شبکه خبر سیما گفت: فراگیر بودن و عام بودن خسارت بیمه طبیعی یکی از مسائل مهم و ضروری در پوشش بیمه حوادث است که پوشش بیمه‌ای در حوادث طبیعی مستلزم مشارکت هم دولت هم حاکمیت است. برخی نهادها و سازمان‌ها منازل مسکونی تحت پوشش را بیمه کرده‌اند و این موجب شده که بسیاری از منازل روستایی شامل بیمه خسارت شوند. مردم بیمه شخص ثالث در ظاهر اجبار قانونی که دارد این نوع بیمه را پذیرفته‌اند اما در بیمه حوادث به دلیل پایین بودن درآمد پایین سرانه مردم باید بیمه را بپذیرند. او گفت: کمیسیون تخصصی مجلس تشکیل صندوق بیمه را مصوب کرده و لایحه را به شورای نگهبان فرستاده است اما بسیاری از مردم هنوز­ تمایلی به بیمه حوادث منازل ندارند. او افزود: با تامین بار مالی صندوق از سوی دولت صندوق همگانی بیمه حوادث زودتر به نتیجه خواهد رسید.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
قادر آشنا قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هم با حضور در این برنامه گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کم نظیر است و جزو پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌های کتاب جهان است. آشنا اضافه کرد: نمایشگاه کتاب تهران هم فروشگاه و هم نمایشگاه بزرگی است اما بخش فروش آن به بخش نمایشگاهی غلبه پیدا می‌کند. وی گفت: نمایشگاه کتاب تهران گردش مالی بسیار بالایی دارد و ناشران می‌توانند از طریق آن بخش عمده‌ای از مشکلات خود را حل کنند. وی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب تهران، بزرگ و فربه شده است، اضافه کرد: باید به سمت چابکسازی نمایشگاه پیش برویم. وی گفت: مجلس شورای اسلامی بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت می‌کند اما نظارت بر حوزه کتاب بر اساس قانون بر عهده وزارت ارشاد است.
الفالف22 ساعت قبل
بر اساس بیانیه منتشر شده هدف به صفر رساندن صادرات نفت است تا منابع درآمدی ایران از بین برود. برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران نیز مدعی شد که صادرات نفت ایران در سال میلادی کاملا قطع خواهد شد. پیش بینی می‌شود با اجرایی شدن پایان معافیت‌ها، صادرات نفتی ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد. به نظر می‌رسد پایان معافیت‌ها توسط دولت دونالد ترامپ در راستای سیاست حداکثر فشار برای گرفتن نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. پاسخ ایران چه خواهد بود؟ همان طور که گفته شد پاسخ ایران تاثیر تعیین کننده‌ای بر اجرایی شدن پایان معافیت‌ها و قیمت نفت و ادامه سیاست فشار حداکثری ترامپ خواهد داشت.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
روشن است که وقتی در ایران از منابع انرژی می‌گوییم منظور سوخت‌های فسیلی یا همان نفت و گاز و زغال سنگ است. ۲. هفت سال و سه ماه پیش همین آقای احمدی نژاد و البته در جایگاه رییس جمهوری ایران به مجلس شورای اسلامی رفت تا از طرح اقتصادی خود در شرایط تحریم رونمایی کند. در آن زمان اما نه از منابع انرژی که از بلوط گفت! اگر به جای بلوط و منابع انرژی توریست جلب می‌کردیم درآمد کسب می‌شد. راهکار نجات اقتصاد ایران و بهبود زندگی و معیشت مردم اما نه در تقسیم منابع انرژی و توزیع پول است که نقدینگی را افزایش می‌دهد.
تابناکتابناک19 ساعت قبل
در این روز‌ها یک گفتگو هم در فضای مجازی منتشر شده که ادعا می‌شود، بین فردوسی پور و مدیر شبکه سه رد و بدل شده است. در این گفتگو فردوسی پور تاکید می‌کند که برنامه‌اش بین مردم محبوب است و چرا باید حذف شود، اما فروغی جواب می‌دهد: «بگو همون مردم بهت آنتن بدن!». دوشنبه شب دیگری از سال ۹۸ هم بدون عادل فردوسی پور و برنامه پرمخاطبش شب گذشته سپری شد. برنامه‌ای که حدود دو دهه محبوب‌ترین برنامه تلویزیون بود، اما این محبوبیت برای بعضی قابل قبول نبود تا پروژه حذف عادل فردوسی پور کلید بخورد. در این گفتگو فردوسی پور تاکید می‌کند که برنامه‌اش بین مردم محبوب است و چرا باید حذف شود، اما فروغی جواب می‌دهد: «بگو همون مردم بهت آنتن بدن!».

نظرها

اخبار بیشتر