1. خبری
  2. سیاسی
بیانیه جمعیت الوفاق درباره آزادی فوتبالیست بحرینی زندانی درتایلند

بیانیه جمعیت الوفاق درباره آزادی فوتبالیست بحرینی زندانی درتایلند

خبرگزاری مهر |

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعیت ملی اسلامی‌الوفاق بحرین در بیانیه‌ای از حکومت، جامعه و ملت استرالیا برای آزادی «حکیم العریبی» فوتبالیست بحرینی زندانی در تایلند قدردانی کرد.

جمعیت الوفاق در این بیانیه مراتب سپاس و قدردانی خود از حکومت استرالیا، تمامی موسسات و ارگانهای آن، جامعه، ملت و رسانه‌های استرالیا و در راس آنها بخش ورزشی را اعلام کرد.

الوفاق همچنین از تمامی موسسه‌های حقوقی بین المللی و بحرینی وشخصیت هایی که در طول ۶۰ روز درد و رنج در قضیه حکیم العریبی یاری رسانده و حمایت نمودند تا مصرانه از وی در مقابل جهنم زندانها و اتاقهای شکنجه و مرگ در بحرین حمایت نمایند تقدیر نمود و قدرانی ویژه خود را از مرکز خلیج فارس برای دموکراسی و حقوق بشر که در استرالیا واقع است اعلام نمود.

الوفاق افزوده است: موسسه‌ها و افرادی در جامعه استرالیا و جامعه بین المللی هستند که زبان از تقدیر از آنها عاجز است، چرا که انسانیت آنها در حد و اندازه محاسبه نمی‌گنجد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

این بیانیه آورده است: هر لحظه از لحظات درد و رنج حکیم العریبی شاهدی ست بر رفتار و سلوک رژیم بحرین که سیاست انتقام جویانه را در بحرین پی میگیرد.

الوفاق در پایان تاکید کرده است رفتار و تلاشهای رژیم بحرین برای تعقیب شهروندان در هر مکانی (از دنیا) در حالیکه زندانها مملو از هزاران زندانی سیاسی ست بیانگر حجم بحران و مواجهه بین رژیم بحرین و ملتش است، ملتی که خواهان تحول دموکراتیک، آزادی و عدالت اجتماعی است.

حکیم العریبی دارای اجازه اقامت در استرالیا است و هنگامی که به تایلند سفر کرده بود به درخواست دولت بحرین بازداشت شد. دولت بحرین خواستار استرداد حکیم العریبی شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل1 نظر
به گزارش مشرق، «فرید ابراهیمی» در کانال تلگرامی خود نوشته طنز امیرمهدی ژوله درباره گرانی واکنش نشان داد. باسمه تعالیآقای امیرمهدی ژولهنویسنده، بازیگر و سلبریتی محترمبا سلام، جنابعالی یکی از فعالین هنری حامی حسن روحانی در هر دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ بوده و لذا غلط می‌کنید بدون اشاره به نقش رئیس محبوبتان درباره گرانی گوشت و پراید و پوشک مزه پرانی و اعتراض میکنید. ومن الله التوفیق
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
برخورد دو خودرو در لوئیزیانای آمریکا موجب آتش گرفتن مخزن بنزین یکی از آنها شد. چند عابر پیاده که در محل حضور داشتند بلافاصله وارد عمل شدند و راننده زنی را که داخل خودرو گرفتار شده بود، نجات دادند. با رسیدن اورژانس مشخص شد هر دو راننده و افراد امدادگر دچار سوختگی‌های سطحی شدند ولی هیچ کس آسیب جدی ندید.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
بزرگترین زنبور جهان که در شمال منطقه مولوکاس در اندونزی پیدا شده، ۴ برابر بزرگترین زنبور اروپایی است که می‌تواند ۴ سانتی‌متر طول داشته و وقتی پرواز می‌کند طول بالهایش به ۶ سانتی‌متر برسد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
مهاجم ایرانی تیم فوتبال زنیت سن‌پترزبورگ روسیه با دو گلی که دیشب به ثمر رساند به بهترین گلزن ایرانی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا تبدیل شد. سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت در این بازی ستاره تیمش بود و موفق شد با زدن ۲ گل و دادن یک پاس گل نقش مهمی در صعود تیمش از این مرحله ایفا کند. پیش از این علی دایی با ۶ گل این رکورد را به طور مشترک با سردار آزمون در اختیار داشت که آزمون با دو گلی که دیشب به ثمر رساند از رکورد دایی عبور کرد و به تنهایی به بهترین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا تبدیل شد. پس از آزمون و علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و سامان قدوس با ۵ گل و کریم انصاری‌فرد با ۲ گل قرار دارند. فیلم گلهای سردار آزمون به فنرباغچه را در ادامه مشاهده می‌کنید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

اخبار بیشتر