1. خبری
  2. فرهنگ
نامه وزیر ارشاد به معاون اول رئیس جمهور درباره نمایشگاه کتاب

نامه وزیر ارشاد به معاون اول رئیس جمهور درباره نمایشگاه کتاب

خبرگزاری مهر |

ایوب دهقانکار سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه کمیت و کیفیت و شیوه تخصیص یارانه‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب در دست بازنگری اساسی قرار گرفته است عنوان کرد: ما تلاش داریم تا جامعه هدف دریافت کننده یارانه‌ها را بازنگری و اصلاح کنیم و برای همین موضوع نیز جلسات خوبی با مسئولان وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش به عنوان مخاطبان هدف این یارانه‌ها برگزار کردیم و امیدواریم که این دستگاه‌ها نیز در اجرای این کار با ما مشارکت کرده و به اصطلاح جدی پای کار بیایند.

وی در همین زمینه به مکاتبه سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تخصیص‌های بودجه سال ۱۳۹۸ هنوز به دستگاه‌های اجرایی نرسیده است، آقای وزیر در این نامه تقاضا کردند که به دلیل مشکلات پیش روی صنعت نشر و بالا رفتن هزینه‌های تولید کتاب هم میزان یارانه‌های اهدایی از سوی دستگاه دولت به مخاطبان نمایشگاه کتاب افزایش پیدا کند و هم بودجه مربوط به نمایشگاه کتاب امسال زودتر در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد.

دهقانکار افزود: ما از تمامی دستگاه‌هایی که برای مشارکت در دریافت یارانه از نمایشگاه کتاب ذینفع هستند نیز خواهش می‌کنیم در زمینه تامین منابع لازم برای این مشارکت تصمیمات جدی و به موقع بگیرند.

وی در همین زمنیه تاکید کرد: ما علاوه بر اینکه موضوع یارانه نمایشگاه کتاب را از منظر کمی مورد بازنگری قرارداده‌ایم، موضوع هدررفت این یارانه را نیزمورد توجه جدی قرار داده‌ایم و امیدواریم که راهی را که انتخاب خواهیم کرد منجر به کاهش این هدررفت و هزینه‌شدن یارانه تنها برای خرید کتاب شود.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب افزود: بر اساس قراری که پیش از این با دوستان صنف شامل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و تعاونی آشنا گذاشتیم، قرار شده این دوستان حداکثر تا سه‌شنبه مدیران پیشنهادی خود برای امور اجرایی کمیته‌های نمایشگاه کتاب را معرفی کنند و در این زمینه همه تصمیم با آنها خواهد بود. در مورد بخش‌های تحت تصدی وزارت‌ارشاد نیز شخص آقای دکتر جوادی معاون محترم فرهنگی وزیر، احکام مدیران را صادر و همراه با احکام مدیران بخش خصوصی ابلاغ خواهند کرد که امیدواریم تمامی این موارد تا روز چهارشنبه این هفته نهایی شود.

وی همچنین درباره تغییر نماینده اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب نیز گفت: نامه‌ای مبنی بر معرفی فرد تازه به وزارتخانه رسیده است. با تاکید بر اینکه حضور نماینده فعلی تاکنون قانونی بوده است درباره این نامه شخص آقای وزیر تصمیم‌گیری خواهند کرد.

دهقانکار درباره آخرین وضعیت مصلی امام خمینی (ره) برای میزبانی از نمایشگاه کتاب نیز گفت: کلیات تفاهم میان معاونت و مصلی مورد توافق قرار گرفته است تنها نگرانی ما بابت اجرای تعهداتی است که مصلی قول آن را داده است. امیدواریم با معرفی مدیران کمیته‌های و معاون اجرایی نمایشگاه کتاب بتوانیم بر اجرای این تعهدات نظارت بیشتری داشته باشیم و در مورد باقی مسائل باقی مانده نیز به تفاهم برسیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پس از چند روز از حادثه تلخ تروریستی زاهدان، سرعت عمل دستگاه‌های امنیتی موفقیت اطلاعاتی جالبی را رقم زده است. الف: در حادثه اخیر زاهدان یک همکاری منحصر به فرد اطلاعاتی میان نیروی انتظامی، سپاه و وزارت اطلاعات صورت‌گرفته است. ب: مجموعه همفزایی اطلاعاتی صورت گرفته نشان می‌دهد که علاوه بر شناسایی عوامل، بخش عمده‌ای از عقبه حادثه تروریستی زاهدان نیز شناسایی شده‌اند. این را بذارید کنار این نکته که مقامات اطلاعاتی اعلام کرده‌اند که مرحله شناسایی تا آخرین نفر عقبه حادثه تروریستی زاهدان ادامه خواهد یافت. ج: بنابر اظهار نظر رسمی فرمانده نیروی زمینی سپاه عامل انتحاری و یکی دیگر از اعضای تیم تروریستی حادثه زاهدان، پاکستانی هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
مهرمهر5 ساعت قبل

(تصاویر) استقبال خلاف عرف نخست‌وزیر هند از بن‌سلمان

13+
فراروفرارو7 ساعت قبل

اخبار بیشتر