1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
۱۲ سال انتظار برای بهره‌برداری از مرکز «تروما» در اردبیل؛ وقتی مردم ‌گرفتار پاس‌کاری دولت و مجلس می‌شوند+تصاویر

۱۲ سال انتظار برای بهره‌برداری از مرکز «تروما» در اردبیل؛ وقتی مردم ‌گرفتار پاس‌کاری دولت و مجلس می‌شوند+تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
بیمارستان سوانح و سوختگی اردبیل با عنوان تروما که از سال ۸۵ کلنگ‌زنی شده ‌تا به نیاز مبرم مردم این استان پاسخ دهد، همچنان گرفتار تامین اعتبار بوده و سال به سال به هزینه بهره‌برداری آن افزوده می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، تروما که در پی کمبود فضاهای درمانی اردبیل در کنار بیمارستان امام خمینی (ره) کلنگ زنی شد یکی از پروژه‌های رسوب شده عمرانی محسوب می‌شود که مشکلات آن را سه دوره نمایندگان مجلس و چندین استاندار رفع نکرده‌اند.

این پروژه عمرانی به تعبیر متولیان بهداشت و درمان اردبیل از ضرورت ویژه برخوردار بوده و پاسخگوی بسیاری از نیازهای درمانی مرکز استان است و با این وجود وعده‌های بهره‌برداری آن که به سال‌ها قبل برمی‌گردد و حتی بازدید وزیر مستعفی بهداشت نیز نتوانست روبان قرمز را در مقابل در ورودی این پروژه به شهروندان هدیه کند.اردبیل| تکمیل بیمارستان تروما نیازمند 180 میلیارد ریال اعتبار استبیمارستان ترومای اردبیل امسال تجهیز می شودبیمارستان ترومای اردبیل افتتاح می‌شودتا جایی که رکود این پروژه عمرانی این روزها به عنوان یک پروژه زیان ده برای دولت تلقی می‌شود که در موعد مقرر نتوانسته با هزینه‌های جاری وقت به بهره‌برداری برسد و امروز اعتبار لازم برای تکمیل آن به چند برابر افزایش یافته است.

پروژه 12 ساله گرفتار گرانی روزافزون مصالح

تروما در وضعیتی سال به سال با تاخیر در ساخت مواجه است، که به اعتقاد کارشناسان در صورت عدم تاخیر با هزینه‌های به مراتب کمتری به بهره‌برداری می‌رسید؛ این پروژه در کنار یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های اردبیل در حال ساخت است و در زمان کلنگ‌زنی به عنوان مکمل خدمات درمانی آن قلمداد می‌شد.

از سویی تروما که در سال ۸۵ به دلیل فرسودگی بیمارستان فاطمی و نیاز مبرم به بخش اورژانس و بخش سوانح و سوختگی در دستور کار ساخت گرفت، ماجرای عجیبی از تغییر پیمانکار و دستگاه متولی ساخت داشته و حتی در ادامه نقشه احداث آن که در زمان کلنگ زنی به تائید رسیده بود، با بازنگری همراه شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار تسنیم با تائید تاخیر در روند بهره‌برداری از این پروژه تصریح کرد: البته این پروژه راکد نیست و فعالیت عمرانی آن به ویژه در سال‌های اخیر با رشد قابل توجه همراه بوده است.

۱۲ سال انتظار برای بهره‌برداری از مرکز «تروما» در اردبیل؛ وقتی مردم ‌گرفتار پاس‌کاری دولت و مجلس می‌شوند+تصاویر - 8

قدرت اخوان اکبری اظهار داشت: این پروژه از سال ۸۵ آغاز شده و تعداد تخت مصوب آن نیز ۲۰ مورد بوده که توسط راه و شهرسازی احداث می‌شد اما به دلیل پیشرفت نامطلوب آن و نامناسب بودن نقشه‌های طراحی شده، در سال ۹۴ به صورت کامل از متولی‌گری راه و شهرسازی خارج و احداث آن به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل واگذار شد.

وی با تاکید به اینکه تعداد تخت‌های این بیمارستان بعد از بازنگری به ۹۸ مورد افزایش یافت، افزود: تاکنون برای اجرای این پروژه ۴۰ میلیارد تومان هزینه صرف شده است.

وی با تاکید به اینکه علوم پزشکی استان بعد از تحویل این مجموعه نسبت به تغییر نقشه و افزایش تعداد تخت‌ها اقدام کرد، افزود: در واقع این پروژه در این مقطع زمانی به صورت کامل تغییر یافت و مجددا احداث آن در قالب تفاهم نامه فی مابین علوم پزشکی اردبیل و وزارت بهداشت آغاز شد.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

پروژه 12 ساله در اولویت وزارت بهداشت!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: نه تنها از سال ۹۴ پروژه متوقف نشده و برخلاف برخی اظهار نظرها با رکود همراه نبوده بلکه به میزان اعتبار دریافتی عملیات عمرانی نیز انجام شده و هم اینک نیز مطابق ساخت و سازها اعتبار به آن اختصاص می‌یابد؛ بطوریکه این پروژه در بودجه پیشنهادی سال ۹۸ وزارت بهداشت از اولویت برخوردار است و در خصوص تامین اعتبار آن نیز قول مساعد داده شده است.

همچنین معاون امور عمرانی استانداری اردبیل نیز با تاکید به اینکه این پروژه نیاز ضروری استان است، اظهار کرد: بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) به دلیل نیاز مبرم استان در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد و امید می‌رود تروما نیز تا یک سال آینده آماده بهره‌برداری باشد.

بهروز ندایی تاکید کرد: این ساختمان در مرحله نازک‌کاری و تجهیز است و انتظار می‌رود اعتبارات آن نیز در موعد مقرر تامین شود تا بتوان نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام کرد.

این پروژه که امروز مطابق اظهار نظر متولیان در انتظار پیگیری نمایندگان و وزارت بهداشت به سر می‌برد، از ضرورت ویژه به لحاظ کمبود فضاهای درمانی برخوردار بوده و به تعبیر اخوان اکبری قرار است بخش‌های سوانح و سوختگی، جراحی و اورژانس‌های تروما به این بیمارستان انتقال یابد.

۱۲ سال انتظار برای بهره‌برداری از مرکز «تروما» در اردبیل؛ وقتی مردم ‌گرفتار پاس‌کاری دولت و مجلس می‌شوند+تصاویر - 18

تروما نیازمند تامین مالی

اما با وجود اینکه مطابق اظهارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان این پروژه راکد نیست تکمیل آن به ۳۷ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

اخوان اکبری اظهار کرد: بخش بیماران روان پزشکی نیز در بیمارستان فاطمی باقی مانده و این بخش توسعه خواهد یافت؛ در عین حال انتظار می‌رود با توجه به پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه در دو سال اخیر، بتوان از ترومای اردبیل در تابستان سال ۹۸ بهره‌برداری کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به تامین بخشی از امکانات درمانی بیمارستان در سال‌های قبل افزود: تاکنون ۴۰ میلیارد تومان برای احداث این مجموعه درمانی هزینه شده و تکمیل آن به ۳۷ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است؛ در صورت تامین اعتبار در شش ماهه نخست سال ۹۸ این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.

هر چند تلاش خبرنگار تسنیم برای جویا شدن نظرات برخی نمایندگان در خصوص تامین مالی این پروژه نافرجام ماند، اما به اعتقاد شهروندان اردبیلی تکمیل این پروژه یکی از فرصت‌های محک کارنامه دولت یازدهم در استان اردبیل است.

گزارش از ونوس بهنود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی اظهار داشت: سمپاش‌های توربینی زراعی و توربینی باغی به دلیل ظرفیت و راندمان بالا و سرعت عملی که دارند می‌توانند برای مبارزه با ملخ صحرایی بسیار اثرگذار باشند. عباسی، عدم مبارزه با این ملخ صحرایی در عربستان و شرایط اقلیمی در ایران را از دلایل هجوم این آفت به استان‌های جنوبی دانست و گفت: با این حال زیرساخت‌های مبارزه با این آفت در بخش مکانیزاسیون کشاورزی فراهم است. وی ادامه داد: در حال حاضر فقط باید مدیریت بکارگیری از سمپاش‌های توربینی زراعی و توربینی باغی و زمانبندی برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی را انجام دهیم. رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: یکی از فاکتورهای مهم در سمپاشی و مبارزه با ملخ صحرایی، سرعت عمل است زیرا جابجایی این آفت سریع است. عباسی تعداد سمپاش‌های فعال در حوزه کشاورزی در سال ۹۲ را حدود ۷۵ تا ۸۰ هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: اکنون این عدد به ۱۷۵ هزار دستگاه سمپاش رسیده و بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه انواع سمپاش در اختیار کشاورزان قرار دارد.
الفالف22 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۲۰۲۱۱۸نظر دوپهلوی قالیباف درباره FATFمحمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادداشتی درباره FATF منتشر کرد. به‌همین جهت یادداشت قالیباف در حال حاضر موضعی دوپهلو دارد و باید منتظر نوشته بعدی قالیباف باشیم. ولی اینها به رهبر انقلاب گفته‌اند ما پذیرفتن این شروط عضو FATF نمی‌شویم ولی نگفتند که اصلا ما را عضو FATF نمی‌کنند. نمایندگان مجلس نیز متوجه تخلفات وسیعی که در زمینه خصوصی سازی رخ داده است، شده‌اند. دهقان: «رئیسی» موافق انتشار احکام قضایی است/ اظهارات درباره مفاسد سازمان خصوصی سازی در واگذاری‌هادهقان افزود: اگر همه مفاسد اقتصادی در کشور از ابتدای انقلاب تا امروز را جمع کنیم، شاید به اندازه مفاسد سازمان خصوصی سازی در واگذاری‌ها در چند سال اخیر نباشد.
الفالف11 ساعت قبل
بر اساس بیانیه منتشر شده هدف به صفر رساندن صادرات نفت است تا منابع درآمدی ایران از بین برود. برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران نیز مدعی شد که صادرات نفت ایران در سال میلادی کاملا قطع خواهد شد. پیش بینی می‌شود با اجرایی شدن پایان معافیت‌ها، صادرات نفتی ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد. به نظر می‌رسد پایان معافیت‌ها توسط دولت دونالد ترامپ در راستای سیاست حداکثر فشار برای گرفتن نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. پاسخ ایران چه خواهد بود؟ همان طور که گفته شد پاسخ ایران تاثیر تعیین کننده‌ای بر اجرایی شدن پایان معافیت‌ها و قیمت نفت و ادامه سیاست فشار حداکثری ترامپ خواهد داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ سرداردر پیامی خطاب به سرلشکراز تلاش‌های ایشان طی دوره تصدی فرماندهی کل سپاه قدردانی کرد. متن پیام به شرح زیر است: برادر ارجمند سرلشکر پاسدار محمد علی جعفریسلام­‌علیکمبا صلوات بر محمد و آل محمد و احترام؛ اینجانب به نمایندگی از آحاد بسیجیان از تلاش­‌ها و مجاهد‌ت­‌های خالصانه آن فرمانده بسیجی و یادگار دوران جهاد و شهادت در طول پیش از یک دهه پاسداری از انقلاب اسلامی و خدمات موثر به مردم عزیز کشور تقدیر و تشکر می­‌نمایم. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین خاطره­‌ تلاش­‌های با ارزش، پرحجم و ماندگار شما را در ابعاد مختلف را از یاد نمی­‌برد. در طول این دوران شاهد رشد و شکوفایی طرح­‌ها و برنا‌مه­‌های محوری سپاه و همچنین اعتلای بسیج در عرصه‌­های مختلف بودیم. دوام توفیقات شما را در ظل توجهات حضرت، ولی عصر (عج ا … تعالی فرجه الشریف) در پاسداری از ارزش‌­های انقلاب اسلامی به ویژه در عرصه مهم مقابله با جنگ نرم دشمن را از محضر حق­‌تعالی مسئلت دارم. سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پروررئیس سازمان بسیج مستضعفین
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، تجمیع افکار و ایده‌ها در زمینه مشارکت فرهنگی و پژوهشی تولید ادبیات و تالیفات مرتبط با جاده ابریشم از اهداف برگزاری نشست ارتباطات مردمی ابتکار کمربند -راه به شمار می‌رود. این مراسم با مشارکت موسسه (چونگ یانک) چین و مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد. براساس این گزارش هیئتی که از موسسه چونگ یانک برای نمایشگاه بین المللی کتاب به تهران سفر کرده در این نشست ۷۰۰ عنوان کتاب با موضوع جاده ابریشم به نمایش گذاشته است که این آثار در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب نیز به نمایش در می‌آید. در مراسم امروز در کنار رونمایی از کتاب‌های موسسه چونگ یانک، از کتاب راهبرد جاده ابریشم نوشته پریسا شاه محمدی نیز رونمایی شد. بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این نشست از امادگی برای تعامل با کشور‌های منطقه دربخش اسناد و حفظ و نگهداری آن‌ها با هدف انتقال اطلاعات کشور‌ها خبر داد وگفت: در حال حاضر در برخی کشور‌ها ایران پنجره فرهنگی دارد و در کتابخانه ملی ایران نیز این پنجره‌ها ایجاد شده‌اند. وی افزود: ایجاد پنجره در کشور‌ها میتواند پایگاهی برای معرفی و انتقال ادبیات و فرهنگ‌ها باشد. بروجردی با اشاره به گسترش فضای مجازی گفت:: ایجاد کتابخانه‌های دیجیتال در کشور‌های منطقه می‌تواند راهی برای انتقال فرهنگ‌ها میان کشور‌ها باشد. آقای پنک سن سفیر چین در ایران نیز گفت:: بسیار خوشحالم که این نشست در سطح قابل توجهی از کارشناسان مرتبط با موضوع در حال برگزاری است و این نشاندهنده این است که برای نشست ارتباطات مردمی -کمربند راه ارزش بسیاری قائل هستید و امیدوارم نتیجه آن دستاورد‌های فرهنگی خوبی به ارمغان بیاورد. دو نشست کارشناسی با موضوع تمدن و توسعه ملی، آینده مشترک بشری و نقش همکاری‌های انتشاراتی وکاربرد کتاب در تعاملات مردمی ابتکار کمربند راه برگزارشد و کارشناسان این حوزه به بحث وتبادل نظر پرداختند. همچنین در پایان این مراسم تفاهمنامه همکاری میان موسسه چونگ یانگ چین و مرکز مطالعات سیاسی وبین المللی وزارت خارجه امضا شد.
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم. آمریکا: هرکس نفت ایران را بخرد، تحریم می‌کنیم- مطابق پیش بینی‌ها، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور ‏دیگر استثنائی برای واردکنندگان نفت ایران در نظر نمی‌گیرد و قصد ندارد معافیت‌های نفتی را تمدید کند. پمپئو همچنین گفت که «اگر کشور‌ها از تصمیم ما تبعیت نکنند با تحریم‌های ‏آمریکا مواجه می‌شوند». عکس/ خبر خوب؛ دریاچه ارومیه جانی تازه میگیرد --- تصاویر جدید ناسا عکس ۱۶ بهمن ۹۷ را از دریاچه ارومیه با عکس ۲۳ فروردین ۹۸ مقایسه میکند. ‏آنچه سیل با ایران کرد - مدیرکل روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور آماری از سیل اخیر در کشور را ارائه داد.

نظرها

اخبار بیشتر