1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی
چرا مسئولان قدر مردم را نمی‌دانند؟ / مشکلات اقتصادی را حل کنید

چرا مسئولان قدر مردم را نمی‌دانند؟ / مشکلات اقتصادی را حل کنید

الفخبرگزاری الف |

۲۲ بهمن امسال نیز مانند سال‌های گذشته مردم در سالگرد پیروزی انقلاب در شهرهای مختلف حضور میلیونی داشتند. این حضور باشکوه مردم را در تمامی شهرها و روستاها می‌توان مشاهده کرد.

امسال تا قبل از راهپیمایی ۲۲ بهمن، بدلیل برخی مسائل این تصور در برخی ایجاد شده بود که مردم همانند سال‌های گذشته در راهپیمایی شرکت نخواهند کرد. یکی از دلایل شکل گیری چنین تصور غلطی به مدیریت ضعیف مسئولان و مشکلات اقتصادی گسترده برمی‌گردد. این سوءمدیریت‌ها و مشکلات تا بدان جا پیش رفته بود که شامل مایحتاج اولیه مردم برای زندگی یعنی مواد غذایی و پوشاک نیز شده و همین مسئله موجبات ناراحتی و نارضایتی افراد جامعه شده بود. در این بین گاهی اوقات، سیاست گذاری‌های مسئولان منجر به بغرنج‌تر شدن شرایط شده بود.

به این موضوع می‌بایست، تبلیغات ماه‌های اخیر رسانه‌های غربی و ضدانقلاب نیز اشاره کرد که آنها تمامی تلاش‌شان را برای تصویرسازی در راستای شکست انقلاب در رسیدن به آرمان‌ها و اهداف اولیه‌اش کلید زده بودند. در واقع چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مصادف با بازگشت تحریم‌ها توسط دونالد ترامپ و تیم نومحافظه کار وی بود. به همین دلیل در هفته‌های اخیر جنگ روانی-رسانه‌ای و تبلیغاتی گسترده‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته بود تا به مردم بقبولاند از مقامات و مسئولان نمی‌توان بهبود اوضاع و شرایط را انتظار داشت و اصولا تا زمانی که جمهوری اسلامی هست نباید منتظر گشایشی در راستای حل مشکلات مردم بود.

این جنگ تبلیغاتی و اقتصادی در روزهای منتهی به ۲۲ بهمن با شدت بیشتری از سوی سران کاخ سفید دنبال می‌شد. اوضاع و شرایط به گونه‌ای شده بود که مقامات دولت ترامپ هر یک به نحوی در حال پیاده سازی اقدامی ضدایرانی بودند. در طول این مدت وزارت خارجه آمریکا بارها در شبکه‌های مجازی به فارسی علیه آرمان‌ها و اصول انقلاب اقدام به داستان سرایی کرد. مقامات کاخ سفید در پی تلقین این باور بودند که اصولا انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ اقدام اشتباهی بوده و زمانی نیز مشکلات حل خواهد شد که مردم از انقلاب رویگردان شوند.

البته تجربه ثابت کرده دلیل مقامات کاخ سفید برای ایفای چنین نقشی و بازنمایی خود به عنوان مصلح مردم ایران نه از سر دلسوزی بلکه به علت از بین رفتن منافع آنها در طول در ۴ دهه گذشته در منطقه و سیاست خارجی مستقل ایران بوده است. سیاستی که موجب شده دونالد ترامپ اعتراف کند بعد از هزینه ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه چیزی جز شکست نصیب آنها نشده است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

بدون شک اگر مقامات کاخ سفید در پی منافع مردم ایران بودند هرگز به گونه‌ای عمل نمی‌کردند که حداقل دارو، تجهیزات پزشکی و مایحتاج اولیه مردم نیز شامل تحریم‌ها شود. به همین دلیل است که اروپایی‌ها بعد از گذشت بیش از ۹ ماه اقدام به راه اندازی سازوکاری ضعیف جهت تامین غذا و دارو نموده‌اند.

درباره دلیل استفاده گسترده آمریکا از ابزار تحریم جهت پیشبرد سیاست خارجی‌اش باید به گفته‌های ریچارد نفیو اشاره کرد که در کتاب هنر تحریم‌ها به صراحت عنوان می‌کند هدف نهایی از اعمال تحریم‌ها علیه ایران، فشار به مردم این کشور و ناراضی ساختن آن‌ها از اوضاع است.

حضور گسترده مردم علی رغم توطئه ها و ناکارآمدی ها

حمایت مردم از هر نظام و حکومت، سرمایه اصلی آن نظام است و آمریکا و غرب بارها تلاش کردند حمایت مردم از انقلابشان کمرنگ شود، و اقدامات خود را در جهت ناامید ساختن مردم انجام می‌دادند، اما این مردم مقاومت کرده و کردند و نقشه دشمن را با حضور خود بر آب دادند، یعنی مردم خود انقلاب کردند و از انقلاب خودشان نیز حفاظت می‌کنند و با وجود تلاقی مشکلات، سوء مدیریت‌ها و ناکارآمدی‌های داخلی و تحریم گسترده و توطئه‌های آمریکا، اما مردم دیروز حضوری گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشتند. بدون شک این مسائله نشانگر امید مردم به بهبود اوضاع و تمایز گذاشتن آنها بین اهداف و آرمان‌های انقلاب با عملکرد مسئولان و مقامات در قوای سه گانه است.

دقیقا به دلیل حضور گسترده مردم، این وظیفه بر عهده مسئولان (علی الخصوص دولت) دوچندان شد که تمام تلاش خود را جهت حل مشکلات مردم بکار گیرند و از اتخاذ سیاست‌های ضعیف، بی اثر و اشتباه اجتناب نمایند. دیروز حتی بارها مسئولین کشورمان از نجابت مردم ایران و اینکه باید قدردان مردم باشند و … سخن گفتند، در این موضوع شکلی نیست، اما مسوولان باید وظیفه خود را فراموش نکنند و به جای حرف، با اقدامات عملی و جدی مشکلات مردم بخصوص معیشتی و اقتصادی را حل کنند امروز روز عمل است نه حرف و سخن و باید قدر این مردم نجیب را دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
تصمیم آمریکا در مورد قرار دادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی، باعث خوشحالی سه طرفی شد که با ایران دشمنی دارند؛ یعنی واشنگتن، تل آویو و ریاض. المیادین نوشت: تصمیم آمریکا در مورد قرار دادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی، باعث خوشحالی سه طرفی شد که با ایران دشمنی دارند؛ یعنی واشنگتن، تل آویو و ریاض. به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: دشمنی آمریکا با ایران، ریشه در زمان سقوط شاه دارد، زمانی که آمریکا زمینه را برای تجدید موج‌های دشمنی با ایران مناسب یافت. در این میان، موضع پنتاگون، در مورد تصمیم رئیس جمهور این کشور، اهمیت زیادی دارد؛ همانطور که جان دنفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به صراحت اعلام کرده است که مخالف این اقدام ترامپ است. علاوه بر اینکه مسئولان بلند پایه غیر نظامی در ایالات متحده نیز از میزان ضرری که در نتیجه تصمیم ترامپ متوجه هم پیمانان وی در منطقه می‌شود و خطری که نیرو‌های آمریکایی در معرض آن قرار خواهد گرفت، ابراز نگرانی می‌کنند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عملیات تروریستی اخیر در جاده اوماره به گوادر که منجر به جان‌باختن ١٤ تن از نیروهای نظامی و امنیتی پاکستان شد را به شدت محکوم و با دولت، مردم و ارتش پاکستان ابراز همدردی کرد. سید عباس موسوی تاکید کرد: تروریسم پدیده شومی است که جز با همکاری همه جانبه کشورهایی که قربانی آن هستند از بین نخواهد رفت. سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با دولت برادر و همسایه پاکستان در تمام عرصه‌های اطلاعاتی، امنیتی و عملیاتی برای مبارزه با تروریسم اعلام می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «جوانهای امروز ما از ماها که یک دوره‌ای دوره‌ی جوانی‌مان را در خدمت این مبارزه و مانند اینها گذراندیم، انگیزه‌شان بیشتر، معرفتشان بیشتر، آمادگی‌شان بیشتر است. اینکه بنده خطاب به جوانها میکنم و حرف میزنم، به خاطر این است؛ جوانهای ما امروز آماده‌اند، جوانهای ما آماده‌ی حرکتند در جبهه‌های مختلف. [البته] این مبارزه و مجاهدت ملت ایران فقط به معنای این نیست که تفنگ دست میگیرد؛ نه، ما با هیچ کس جنگ نمیکنیم؛ تا وقتی که به ما حمله نشود، ما حمله نمیکنیم معمولا؛ اما در جبهه‌های دیگر [مثلا] در جبهه‌ی علم پیشرفت میکنیم، در جبهه‌ی اخلاق ان‌شاء‌الله پیشرفت میکنیم، در جبهه‌ی سبک زندگی پیشرفت میکنیم، حرکت میکنیم. انگیزه‌های جوانهای ما امروز خیلی خوب است؛ همین طور قدم‌به‌قدم [پیشرفت میکنیم].» ۱۳۹۸/۰۱/۱۴پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «جوان‌ها و اوج پیشرفت کشور» را منتشر کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: کشورهای غربی نظیر آمریکا و فرانسه که ایران را تحریم می‌کنند، خود دچار چالش هستند. وی با اشاره به وقوع بارش‌ها و سیل در کشور گفت: این بارش‌های باران، رحمت خدا است و نتیجه استغفار است. حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی، اظهار داشت: امدادرسانی به سیل‌زدگان برای مردم ما تداعی جبهه‌ها را کرد و خار چشم دشمنان شد. نیروهای مسلح و نهادهای انقلابی در کمک به مردم سیل‌زده خوش درخشیدند و زودتر و بیشتر از دولت اقدام کردند؛ چون کار اینها کار اداری نبود بلکه کار جهادی بود. خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: الان شرایط جنگ است.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
ایشان ۵ مرحله برای این فرآیند مشخص فرموده‌اند که مرحله اول انقلاب اسلامی است که بحمدالله رخ داد و به پیروزی رسید. جامعه اسلامی را هم ما باید تشکیل دهیم. جامعه اسلامی نمونه جوامع موجود در جهان نیست و این جوامع اصلا انسانی نیستند. این جوامع، جوامع درندگی، دزدی و پاره‌پاره کردن آدم است. جوان‌ها کارهایی می‌کردند که در خانه خودشان این کارها را انجام نمی‌دهند و این نمایش تشکیل جامعه اسلامی است.
الفالف14 ساعت قبل
۰ نظر، ۶ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه سیاسی الف، ۳۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۲۴ ۳۹۸۰۱۳۰۰۸۱عزت الله ضرغامی در حساب اینستاگرامی خمیازه در مطلبی با عنوان «اشتباهات مدیریتی من۱» نوشت: آدم برفی! اخیرا به این نتیجه رسیدم که خوب است این تجارب مفید که برای کشور هزینه هم داشته را به طور عمومی در اختیار صاحب نظران قرار دهم. هر چند #قضاوت_پسینی دارای اشکالاتی است که انسان را از واقعیات صحنه در آن تاریخ مشخص دور می‌کند ولی سر جمع می‌تواند مفید و راهگشا باشد. البته عدم همکاری مدیریت محترم وقت حوزه هنری سازمان تبلیغات هم در این تصمیم گیری بی‌تأثیر نبود ولی می‌توانستم با اجتهاد رسانه‌ای و هنری تصمیم درست‌تری بگیرم. هر چند در سال‌های مدیریتم در رسانه ملی آن را جبران کردم.

نظرها

اخبار بیشتر