1. خبری
  2. تکنولوژی
تعقیب و گریز پلیس با سارقان مزدا سوار/تصادف پایان کار سارقان حرفه‌ای

تعقیب و گریز پلیس با سارقان مزدا سوار/تصادف پایان کار سارقان حرفه‌ای

خبرگزاری خبرآنلاین |

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سایت پلیس، سرهنگ سعدالله گزافی در توضیح این خبر گفت: ساعت ۱۰ صبح دیروز، واحد گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان تهران – کرج به یک خودرو مزدا ۳ مشکوک می‌شود که در بررسی ارکان هویتی خودرو مشخص شد دارای سابقه سرقت در سیستم جامع پلیس بوده و در مهرماه سال جاری در منطقه تهرانپارس سرقت شده است.

بلافاصله مأموران گشت پلیس آگاهی با اطمینان از مسروقه بودن خودرو مزدا ۳ به راننده آن دستور ایست داده اما راننده مزدا ۳ اقدام به فرار از محل می‌کند.

با آغاز تعقیب و گریز، مأموران با استفاده از تجهیزات هشداری چندین نوبت به راننده مزدا ۳ دستور ایست داده اما وی کماکان به فرار خود ادامه می‌دهد. در ادامه مأموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک چندین تیر هوایی کرده با این وجود راننده مزدا ۳ کماکان به فرار خود ادامه می‌دهد تا اینکه دو لاستیک خودرو مسروقه مورد هدف گلوله مأموران قرار می‌گیرد.

راننده خودرو مزدا ۳ مسروقه که کماکان اصرار بر فرار از دست مأموران داشت، همچنان به فرار با خودرو مسروقه ادامه می‌دهد که با از دست دادن کنترل خودرو و برخورد با گاردریل کناره‌ی اتوبان خودرو متوقف می‌شود اما با این وجود راننده‌ی آن همچنان به فرار خود اینبار به صورت پیاده ادامه می‌دهد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی روز ایران و دنیا

با آغاز تعقیب و گریز پیاده‌ی مأموران با راننده خودرو مسروقه، مأموران گشت پلیس آگاهی متوجه شدند که وی مسلح به یک قبضه سلاح شکاری است که بلافاصله مجددا دستور ایست داده می‌شود؛ سرانجام با توجه به اصرار فرد متواری به ادامه فرار و بی توجهی به دستور ایست مأموران، از ناحیه هر دو پا مورد هدف گلوله قرار گرفته، دستگیر و از وی یک قبضه سلاح شکاری با مهمات مربوطه کشف و جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل می‌شود.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، معاون عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در بررسی سوابق متهم مشخص شد که وی به نام مسعود (۴۱ ساله) از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت خودرو و داخل خودرو می‌باشد که پیش از این بارها توسط پلیس آگاهی دستگیر و روانه زندان شده است؛ در حال حاضر نیز متهم تحت اقدامات درمان قرار گرفته تا در ادامه تحقیقات از وی جهت شناسایی جرایم ارتکابی در پلیس آگاهی تهران بزرگ آغاز شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا6 ساعت قبل
رئیس پلیس آگاهی البرز از دستگیری سه سارق کیف قاپ حرفه‌ای با ۴۰ فقره کیف قاپی با خودرو خبر داد و گفت: این افراد در یکی از سرقت‌های خود با خودرو پراید، یک خانم را چندین متر بر روی زمین کشیده بودند. این مقام انتظامی نشان کرد: در تحقیقات ویژه پلیس مشخص شد که خودرو پراید سرقتی بوده و سارقان پس از رها کردن این خودرو پراید منطقه دیگری با خودروی سمند سرقت شده دیگر به اقدامات مجرمانه خود ادامه دادند. سرهنگ نادر بیگی افزود: با انجام کار اطلاعاتی سه سارق دستگیر و در بازجویی‌ها اذعان کردند که توسط سه خودروی سرقتی پراید مشکی، پراید سفید و سمند اقدام به سرقت کیف دستی خانم‌ها می‌کردند. وی گفت: با دستور دادستان استان البرز تصاویر سارقان بدون پوشش منتشر تا چنانچه شهروندان با این شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند جهت اعلام شکایت به پلیس آگاهی استان البرز به آدرس میدان طالقانی ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند. رئیس پلیس آگاهی البرز با اشاره به اینکه بیشترین طعمه این سارقان خانم‌ها هستند، از عموم شهروندان خواست که مراقب کیف دستی خودهنگام عبور از خیابان باشند و از حمل پول زیاد و اشیای قیمتی خودداری کنند.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بخشی از تولیدات خودروسازی‌ها روانه بازار می‌‌شود و التهابات اخیر در بازار خودرو به دلیل هجوم مردم به سمت بازار این صنعت بود. بیشتر بخوانید؛ وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا از ورود سپاه و وزارت دفاع به صنعت خودروسازی حمایت می‌کنید؟ افزود: ایران‌خودرو و سایپا برای تولید قطعات خودرو وارد شده خارجی نمایشگاه برپا کرده‌اند. وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر بخش عمده‌ای از قطعات وارداتی صنعت خودروسازی در داخل تولید می‌شود و می‌توان گفت ۸۰ درصد قطعات خودروهای پر تیراژ داخلی در کشور تولید می‌شود. رحمانی ابراز داشت: هر ارگان، نهاد و بخش خصوصی بتواند قطعات وارداتی صنعت خودروسازی را تولید کرده و بومی‌سازی کند، وزارت صنعت از آن‌ تولیدکننده حمایت کرده و هم تشویقش می‌کند و امیدوار هستیم تولید قطعات خودرو به طور کامل بومی‌سازی شود. وی با تاکید بر حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از کسانی که قطعات وارداتی صنعت خودروسازی را بومی‌سازی کنند گفت: در حال حاضر بخشی از قطعات خودروهای داخلی وارداتی هستند.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
مایکل جکسون حدود ۱۰ آلبوم استودیویی منتشر کرده است که ۵ آلبوم از این تعداد به‌عنوان پرفروش‌ترین آلبوم‌های دنیا شناخته می‌شود. کلکسیون خودروهای مایکل جکسون از چیزی که فکرش را بکنید جالب‌تر است و هر خودرویی که فکرش را بکنید در کلکسیون او پیدا می‌شود، جالب اینجاست که مایکل جکسون حتی یک خودروی آتش‌نشانی را نیز در گاراژ شخصی‌اش نگهداری می‌کرد. با این حساب خالی از لطف نیست اگر در ادامه با هم به کلکسیون خودروهای سلطان پاپ دنیا نگاهی داشته باشیم. گفته می‌شود تنها دلیل خرید این کادیلاک علاقه شدید مایکل جکسون به فیلم رانندگی برای خانم دیزی بوده است. در سال ۲۰۰۹ بسیاری از دارایی‌های مایکل جکسون برای پرداخت قرض‌هایی که بالا آورده بود به حراج گذاشته شد و این کالسکه نیز که بدون شک مایکل جکسون خاطره‌های خوشی با آن داشت فروش رفت.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
اگر مدت‌ها است از گوشی آیفون خود استفاده می‌کنید و سرعت آن به شدت افت کرده است؛ احتمالا زمان پاک کردن حافظه نهان (Cacha) آن فرا رسیده است. پاک کردن حافظه نهان آیفون، ترفندی سالم و توصیه شده برای بازگرداندن کارایی و سرعت به گوشی‌های قدیمی است. اطلاعات ذخیره شده در حافظه نهان آیفون شامل تمام فایل‌ها و تصاویری است که برنامه‌های کاربردی برای اجرای سریع‌تر خود بدان‌ها نیاز دارند. از جمله رمزهای عبور و اسکریپت‌های بازدیدهای قبلی شما از وب‌سایت‌ها برای دسترسی آسان‌تر در حافظه نهان ذخیره شده‌اند. پاک‌سازی حافظه نهان اپلیکیشن‌های ثالثبسیاری از برنامه‌هایی که دانلود و استفاده کردید؛ اطلاعاتی در حافظه نهان گوشی ذخیره کردند. در این شرایط، پاک کردن خود اپلیکیشن و نصب دوباره آن بهترین راه‌حل است؛ چون همراه با پاک شدن اپ، حافظه نهان آن و هزاران فایل ذخیره شده روی آیفون نیز پاک می‌شوند.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
شب گذشته سامسونگ در مراسم ویژه خود در سان فرانسیسکوی ایالات متحده از جدیدترین و لوکس‌ترین محصولات خود رونمایی کرد. سامسونگ در این مراسم درخصوص قیمت گوشی‌های گلکسی اس ۱۰ توضیحات زیادی ارائه نکرد. پیش‌فروش گوشی‌های گلکسی اس ۱۰ از امروز آغاز شده است و از روز ۸ مارچ (۱۷ اسفند) در فروشگاه به‌طور رسمی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. در صورت پیش‌خرید گوشی‌های گلکسی اس۱۰ و اس۱۰ پلاس سامسونگ یک جفت گلکسی بادز که قیمت آن جداگانه ۱۳۰ دلار است، به کاربران هدیه می‌دهد. البته اولین گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ، Galaxy Fold هم که دیشب معرفی شد با قیمت ۱۹۸۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

اخبار بیشتر