1. خبری
  2. سیاسی
توسعه هوش مصنوعی در اولویت باشد

توسعه هوش مصنوعی در اولویت باشد

خبرگزاری خبر فوری |

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با امضای یک رهنمود به همه آژانس‌های فدرال دستور داد تا تحقیق و توسعه در حوزه هوش مصنوعی را در اولویت قرار دهند.

این دستورالعمل جدید می‌تواند منجر به پیدایش یک بخش جدید در زمینه هوش مصنوعی در دولت آمریکا شود، چرا که این فناوری همه چیز را از مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا مسائل نظامی در برمی‌گیرد.

دستورالعمل دونالد ترامپ موسوم به «American AI Initiative» مؤسسات فدرال را هدایت می‌کند تا تحقیق و توسعه هوش مصنوعی را در اولویت خود قرار دهند، اما هیچ بودجه اختصاصی برای این هدف را اعلام نکرده است.

این رهنمود همچنین شامل دستور به افزایش تلاش‌ها برای آموزش کارگران آمریکایی با استفاده از ترکیبی از برنامه‌های تدوین شده توسط شورای ملی کارگران آمریکایی و کمک‌های هوش مصنوعی از جانب سازمان‌های فدرال است.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

علاوه بر این‌ها، این دستورالعمل همچنین دولت را مکلف می‌کند تا دسترسی به فضای ابری و به اشتراک گذاری داده‌ها برای توسعه سیستم‌های جدید هوش مصنوعی را بهبود بخشد.

این دستورالعمل اجرایی در پی نگرانی‌های رو به رشد در مورد فشار چین برای تبدیل شدن به یک ابرقدرت جهانی در حوزه هوش مصنوعی و تهدید از دست رفتن مشاغل در عصر اتوماسیون تدوین شده است.

دولت همچنین از شعبه‌های فدرال خود خواست تا یک چارچوب قانونی برای هوش مصنوعی را در بخش‌های صنعتی ایجاد کنند. این به رغم تضمین‌های گذشته دولت ترامپ به شرکت‌های فناوری بزرگ است که قول دوری دولت از این زمینه را داده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل1 نظر
به گزارش مشرق، «فرید ابراهیمی» در کانال تلگرامی خود نوشته طنز امیرمهدی ژوله درباره گرانی واکنش نشان داد. باسمه تعالیآقای امیرمهدی ژولهنویسنده، بازیگر و سلبریتی محترمبا سلام، جنابعالی یکی از فعالین هنری حامی حسن روحانی در هر دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ بوده و لذا غلط می‌کنید بدون اشاره به نقش رئیس محبوبتان درباره گرانی گوشت و پراید و پوشک مزه پرانی و اعتراض میکنید. ومن الله التوفیق
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
برخورد دو خودرو در لوئیزیانای آمریکا موجب آتش گرفتن مخزن بنزین یکی از آنها شد. چند عابر پیاده که در محل حضور داشتند بلافاصله وارد عمل شدند و راننده زنی را که داخل خودرو گرفتار شده بود، نجات دادند. با رسیدن اورژانس مشخص شد هر دو راننده و افراد امدادگر دچار سوختگی‌های سطحی شدند ولی هیچ کس آسیب جدی ندید.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
بزرگترین زنبور جهان که در شمال منطقه مولوکاس در اندونزی پیدا شده، ۴ برابر بزرگترین زنبور اروپایی است که می‌تواند ۴ سانتی‌متر طول داشته و وقتی پرواز می‌کند طول بالهایش به ۶ سانتی‌متر برسد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران درباره توافق هسته‌ای ایران (برجام) و مسئولیت اروپایی‌ها در این زمینه و ایجاد سازو کار مالی «اینستکس» با روزنامه سوئیسی «بازلرتسایتونگ» گفت‌وگو کرد. در توافق هسته‌ای (برجام) عادی ‌سازی روابط اقتصادی پیش‌بینی شده است. ساختاری مانند اینستکس کانال ارتباط مالی عادی نیست بلکه در جهت خلاف آن عمل می‌کند. کلمات زیبا در دراز مدت کارایی ندارند.» وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به اینکه ایران تا چه زمانی در توافق هسته‌ای باقی خواهد ماند هم گفت: «این به خواست مردم بستگی دارد. اقلیت بسیار قدرتمندی در کشور ما مخالف برجام بودند ولی اگر مردم بیشتر خشمگین شوند این گروه ممکن است به زودی به اکثریت تبدیل شوند. یک نظر سنجی نشان می‌دهد که همچنان ۵۱ درصد مردم از باقی‌ماندن در برجام حمایت می‌کنند.

اخبار بیشتر