1. خبری
  2. حوادث

زنان کارآفرین در اقتصاد خانواده و جامعه نقش آفرین هستند

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
زنان کارآفرین در اقتصاد خانواده و جامعه نقش آفرین هستند - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، فاطمه راکعی، در این مراسم با تاکید براینکه زنان می‌توانند با اراده و توانمندی‌های خود، موانع و مشکلات را رفع کنند ودر همه‌ی عرصه‌ها، از جمله چرخه‌ی اقتصاد کشور تاثیرگذارباشند، گفت: زنان باید براین باور برسند که می‌توانند علاوه برنقش آفرینی در موفقیت خانواده، در پیشرفت و توسعه‌ی جامعه نیز نقش آفرین باشند.

وی افزود: فعالیت این گروه کارآفرین نشان دهنده‌ی موفقیت و پشتکار زنانی است که توانسته‌اند امروز در چرخه اقتصاد وحوزه اشتغال، به ویژه حمایت از بانوان سرپرست خانوار نقش آفرین باشند؛ این موفقیت بسیار ارزشمند است و می‌تواند الگویی سراسری باشد.

وی گردهمایی گروه «کوشانه» را فرصتی برای انتقال تجارب و برنامه ریزی برای پیشرفت و توسعه فعالیت آن‌ها برشمردو گفت: فعالیت زنان کارآفرین باید به سمتی سوق داده شود که محصولات و تولیدات آن‌ها درسطح ملی و منطقه‌ای قابل عرضه باشد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث فوری

مشاور شهردار تهران با تاکید براینکه گروه‌های کارآفرین باید تقویت شوند، گفت: تعامل و بهره مندی از مشارکت نهاد‌ها و سازمان‌های تاثیرگذار در حوزه‌ی مهارت آموزی و اشتغال می‌تواندزمینه‌ی رشد و تقویت تشکل‌های زنان کارآفرین رافراهم کند.

شایان ذکر است؛ «کوشانه» توسط تعدادی از بانوان سرپرست خانواده، که امروز به کارآفرینانی مستقل تبدیل شده‌اند، راه اندازی شده است و اعضای این تشکل از طریق به اشتراک گذاشتن تجربه، سرمایه اجتماعی و ظرفیت‌های تولیدی خود، به دنبال توسعه‌ی کارآفرینی هستند و برآنند تا به حمایت از افرادی بپردازند که در ابتدای این مسیر قرار دارند. براین اساس، با حمایت معاونت توانمند سازی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران «کافه کوشانه» به منظور گردهمایی اعضای این گروه در مجموعه شهربانوی منطقه ۶ راه اندازی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بوئینگ ۷۰۷ ارتش، اشتباه چندماه قبل هواپیمای تابان در تشخیص محل فرود را تکرار و به جای فرودگاه پیام در باند غیر استاندارد فتح به زمین نشست. ایمنی مهم‌ترین مولفه صنعت حمل‌ونقل هواییبه اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ایمنی یکی از مهم‌ترین مولفه‌های صنعت حمل‌ونقل هوایی بوده است. ازجمله مهم‌ترین این حوادث که به صورت مشابه و به فاصله دو ماهه اتفاق افتاد، سانحه مرگبار فرودگاه فتح بود. باند فتح عامل مشترک سانحه بوئینگ ارتش و حادثه هواپیمای تاباندر روز یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۷، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ باری متعلق به نیروی هوایی ارتش ج. ا. ایران که از کشور قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام درحال پرواز بود به دلیل اشتباه اقدام به فرود در باند فرودگاه فتح (در ۴ کیلومتری فرودگاه پیام) نمود و در نهایت دچار سانحه شد. ضرورت به روزرسانی نقشه‌های فرودگاهیباتوجه به بررسی‌های اولیه، علت اصلی سانحه بوئینگ ۷۰۷ ارتش، وجود باند فتح در نزدیکی فرودگاه پیام، بدون وجود هیچگونه علائم هشدار در چارت فرودگاهی بوده است.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
جنین سقط شده در دستشویی یک دبیرستان دخترانه پیدا شد. یک دختر نوجوان دبیرستانی در سرویس بهداشتی مدرسه‌اش زایمان کرد و یکی از کارکنان مدرسه به پلیس گزارش داد در دستشویی نوزاد مرده‌ای را یافته که به احتمال زیاد توسط یکی از دانش آموزان سقط شده است و این موضوع توسط نیروهای پلیس در دست بررسی است. به دنبال این خبر کارگاهان به دبیرستان وودرو ویلسون جهت تحقیقات بیشتر مراجعه کردند که به گفته مدیر مدرسه، مدرسه ۱۶۰۰ دانش آموز در مدرسه است وجنین مرده ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعداز ظهر در سطل زباله پیدا شده است. تحقیقات پلیس تا کنون راه به جایی نبرده و درخواست شده از افرادی که در این زمینه اگاهی دارند پلیس را در جریان بگذارند. جان لاوتون رئیس پلیس ایالت دالاس گفت: دوربین‌ها را بررسی کردیم و با معلمان مدرسه صحبت کرده‌ایم. سعی داریم بفهمیم آیا دانش آموزان در این زمینه اطلاعاتی دارند یا خیر و به خانواده‌ها توصیه شده موضوع را با فرزندان خود در میان بگذارند و چنان چه متوجه موضوع شدند فرزند خود را جهت هر گونه مشاوره و راهنمایی لازم به مدرسه ارجاع دهند.

عکس/ فرو رفتن میلگرد به بدن کارگر جوان ۱۳+

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
ایسناایسنا8 ساعت قبل
فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد گفت: شب گذشته گازگرفتگی در این شهرستان جان سه عضو یک خانواده را گرفت. به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی پاکدل اظهار کرد: در این حادثه متاسفانه دو پسربچه هفت ماهه و ۹ ساله به همراه مادرشان جان خود را از دست دادند. وی افزود: علت این حادثه نشت دود از دوکش آبگرمکن و استنشاق گار سمی توسط اعضای این خانواده بوده که متاسفانه منجر به مرگ آنها شد. سرهنگ پاکدل ادامه داد: این حادثه اواخر شب گذشته در یکی از منازل واقع در خیابان شریعتی شمالی بجنورد رخ داد. انتهای پیام

اخبار بیشتر