1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. سیاسی

توقیف ۳۰۰ ملک از موسسه فرشتگان

فراروخبرگزاری فرارو |
جعفری دولت آبادی گفت: برخی سوال می‌کنند که چرا دادسرا برای این موسسه کیفرخواست صادر نمی‌کند که باید بگویم بیشتر به خاطر شناسایی اموال این موسسه است. ما اصرار داریم وقتی پرونده به دادگاه می‌رود، اموال موسسه شناسایی شده باشد تا دوباره به دادسرا مراجعه نشود و الان منتظر شناسایی اموال هستیم.
توقیف ۳۰۰ ملک از موسسه فرشتگان - 0

دادستان عمومی و انقلاب تهران از توقیف ۳۰۰ ملک شامل املاک تجاری، اداری، ویلا و باغ مربوط به موسسه فرشتگان (کاسپین) خبر داد.

به گزارش ایرنا عباس جعفری دولت آبادی روز سه شنبه در گفت و گوی هفتگی خود با رادیو تهران گفت: حدود ۳۰۰ ملک از موسسه فرشتگان توقیف شده که شامل املاک اداری، تجاری، مسکونی، ویلا و باغ شناسایی است. چهار متهم این پرونده در بازداشت هستند و به خاطر شناسایی اموال این موسسه هنوز کیفرخواست صادر نشده است.

وی با اشاره به چگونگی تشکیل این موسسه گفت: تا کنون تکلیف سپرده‌های یک میلیون نفر از سپرده گذاران مشخص شده و منتظر شناسایی اموال هستیم تا تکلیف حدود ۶۳۰ هزار نفر باقیمانده از سپرده گذاران مشخص شود.

جعفری دولت آبادی گفت: برخی سوال می‌کنند که چرا دادسرا برای این موسسه کیفرخواست صادر نمی‌کند که باید بگویم بیشتر به خاطر شناسایی اموال این موسسه است. ما اصرار داریم وقتی پرونده به دادگاه می‌رود، اموال موسسه شناسایی شده باشد تا دوباره به دادسرا مراجعه نشود و الان منتظر شناسایی اموال هستیم.

وی از مزایده اموال منقول و غیرمنقول کشف شده سخن گفت و افزود: پس از کشف این ۳۰۰ فقره، همکاران دادسرا و هیات تسویه این موسسه اعلام کردند که اموال دیگری از این موسسه وجود دارد که اکنون مشغول شناسایی آن هستند.

دادستان تهران گفت: اسفند سال ۹۴ مجوزی از بانک مرکزی به نام موسسه کاسپین صادر شد که شامل تعاونی‌های الزهرای مشهد، بدر توس، پیوند مشهد، حسنات اصفهان، کشاورزان مازندران، دامداران و کشاورزان کرمانشاه و امید گرگان بود. این هشت تعاونی با هم ادغام شدند و موسسه فردوسی را تشکیل دادند که با موسسه فرشتگان ادغام شدند و به نام موسسه آرمان فعالیت کردند و سرانجام به نام کاسپین فعالیت خود را ادامه دادند.

وی افزود: در واقع موسسه کاسپین، هشت تعاونی بودند که بانک مرکزی آنان را با هم ادغام کرد. آن زمان این گلایه مطرح بود که چگونه ممکن است این موسسات غیرمجاز با هم ادغام شوند و یک موسسه مجاز تشکیل شود.

دادستان تهران اضافه کرد: پس از به وجود آمدن بحران در موسسات مالی، دولت یک خط اعتباری به ما داد و از حدود هفت هزار میلیارد تا ۱۰ هزار میلیارد تومان به این موسسه پرداخت کردیم و تا یک میلیارد تومان به اعضا پرداخت شده است.

گزارش تکخوانی جشنواره فیلم فجر به دادسرای فرهنگ و رسانه ارسال شد

جعفری دولت آبادی درباره مساله تک خوانی در مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: بنای ما در مرحله اول پیشگیرانه است، ولی اگر گزارشی ارسال شود اقدام می‌کنیم. به عنوان نمونه اولین گزارشی که از سوی یکی از دستگاه‌ها درباره همخوانی در جشنواره فیلم فجر برای ما ارسال شد، آن را به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع دادیم و باید منتظر باشیم. چون توجیه‌های قانع کننده‌ای از وزارت ارشاد نشنیدیم.

وی افزود: انتظار این بود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مشکل را حل کند. دوستان در ابتدا تکذیب کردند و گفتند صحت ندارد. بعدا دستگاهی که شکایت کرده بود، فیلم مراسم را فرستاد که یک خانمی تک خوانی می‌کرد. ما آن گزارش و اعلان شکایت را به دادسرای فرهنگ و رسانه ارسال کردیم حالا باید ارشاد توضیح دهد که چرا اجازه دادند چنین اتفاقی رخ دهد.

جعفری دولت آبادی تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم کام مردم را که شیرین شده، با چنین خبر‌هایی تلخ کنیم، ولی انتظار این است که وزارت ارشاد پیشقدم باشد و خودش مدیریت کند که ما مجبور به مداخله و مقابله در امور فرهنگی نشویم مگر در مواردی که اعلام شود و در این زمینه نیز شکایتی شده که ما به دادسرا ارسال کنیم و منتظریم توضیحات ارشاد را بشنویم.

وی افزود: سعی می‌کنیم تا پایان سال در این زمینه تصمیم گیری کنیم. چون این مساله روشن است. فیلم مراسم پیوست پرونده است و گزارش آن نیز آمده که این برنامه اجرا شده و ارشاد باید در این زمینه توضیح دهد.

پولشویی در سینما را تایید می‌کنیم

دادستان تهران درباره پول‌های مشکوک در سینما گفت: من نمی‌خواستم در این زمینه نام کسی را به میان بیاورم، ولی مهمترین مصداق در این زمینه همان کسی است که شما اسم بردید (آقای امامی) که در این زمینه وام کلانی گرفته شد و در این مسیر خرج شد. همان سریال خانگی معروفی که تولید شد، ولی منحصر به این مورد نیست.

وی افزود: در پرونده‌های دیگر نیز این رد پا دیده می‌شود. چون فرهنگ و هنر سینما بستر خوبی برای توجیه خرج کردن چنین پول‌هایی است است.

در پرونده‌های بزرگ اقتصادی ردپایی از این مساله را می‌بینیم و مهمترین مصداق عملی آن همان است که گفتید و به مطبوعات کشیده شد. ما تایید می‌کنیم که افرادی به عنوان تهیه کننده در حوزه سینما وجوهی را خرج می‌کنند و ما از دستگاه‌های ذیربط گزارش خواستیم تا بیشتر این موضوع را واکاوی کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

جعفری دولت آبادی اضافه کرد: پرونده‌هایی در دادسرای فرهنگ و رسانه داریم، ولی چون هنوز اتهاماتشان به کیفرخواست منجر نشده و به دادگاه نرفته از آوردن اسم معذور هستم، ولی قبول داریم که عده‌ای در حوزه سینما پولشویی می‌کنند. چندین پرونده در دادسرا مفتوح است که منتظر گزارش تکمیلی هستیم، ولی چون با آبروی افراد ارتباط دارد، باید مستند باشد.

علت تفاوت در آمار خودرو‌های وارداتی در دست بررسی است

دولت آبادی از پرونده واردات خودرو‌های خارجی به عنوان یکی از پرونده‌های مهم مفاسد اقتصادی یاد کرد که در شعبه ویژه دادسرا تشکیل شده و درباره آمار متفاوت خودرو‌های این پرونده گفت: در روز‌های اول اعلام شد که شش هزار خودرو به صورت غیرقانونی ترخیص شده که رقم‌های ما تا ۱۱ هزار دستگاه افزایش یافت.

وی افزود: گزارش‌هایی که پلیس فتا و وزارت صمت و سایر دستگاه‌ها داده بودند از شش هزار تا ۱۱ هزار در نوسان است که به دنبال علت این تفاوت هستیم. البته بخشی از این تفاوت مربوط به بازه‌های زمانی این پرونده است. مثلا پلیس فتا بازه زمانی گسترده‌تری را بررسی کرده و سایر تحقیقات مربوط به بازه زمانی محدودتری است.

دادستان تهران اضافه کرد: بخشی از این پرونده در بندرعباس است که پنج بازداشتی داشته و پرونده اصلی ۲۳ بازداشتی دارد که در مجموع ۲۸ نفر هستند.

۱۰ نفر در پرونده ضمیمه به عنوان پرونده مفتاح رهنورد خودرو بازداشت شدند که این پرونده به میثم رضایی معروف است.

وی افزود: در این پرونده معروف واردات خودرو‌های خارجی ۳۳ نفر متهم هستند که چهار مقام دولتی در پرونده اصلی و یک مقام دولتی در پرونده بندرعباس بازداشت هستند.

جعفری دولت آبادی گفت: تعداد بازداشتی‌های ما نشان می‌دهد که این پرونده بسیار مهم است. البته یکی از متهمان به نام فرشته تنگستانی که از متهمان مهم پرونده بود، قبل از تشکیل پرونده از کشور خارج شد.

 پرونده‌هایی برای شرکت‌های توزیع گوشت تشکیل شده است

جعفری دولت آبادی گفت: دادستانی در کنار دولت برای مقابله با گرانفروشی است و در این زمینه ما از سه راهبرد اصلی حمایت، نظارت و مقابله دفاع می‌کنیم. ما از تصمیم‌های مناسب دستگاه‌های دولتی برای تامین کالا، قیمت گذاری، توزیع و نظارت حمایت می‌کنیم.

وی در زمینه نظارت گفت: تیم‌های مشترک از سوی دادستانی با همکاری تعزیرات، وزارت صمت، پلیس و جهاد کشاورزی که در مجموع ۱۰ گروه را شامل می‌شود به صورت روزانه صبح و بعد از ظهر از تمام مراکز بزرگ بازدید می‌کنند و این موضوع تاکنون بازتاب خوبی داشته است. در واقع این نظارت‌ها یک کمک جدی به سیستم تعزیرات و دستگاه‌های دولتی است تا تصمیم‌هایی که گرفته شده به خوبی اجرا شود.

دادستان تهران افزود: مقابله در مواردی صورت می‌گیرد که احساس می‌شود جرمی مانند احتکار، قاچاق دام زنده یا توزیع خارج از شبکه یا گرانفروشی‌های سازمان یافته و کلان رخ داده باشد که پرونده قضایی تشکیل می‌شود و در روز‌های اخیر شاهد چند مورد از جمله کشف هفت تن گوشت بودیم و تیم‌های ما در تمام نقاط شهر تهران با همکاری دستگاه‌ها حضور دارند.

وی افزود: در این سه راهبرد تقسیم بندی کردیم و به متخلفان هشدار دادیم که اگر گوشت‌ها در مسیر خارج از آنچه که دولت تعیین کرده، توزیع شود، حتما برخورد می‌شود، ولی مشکلاتی در حوزه توزیع وجود دارد. در هفته قبل گفتیم نظارت بیشتری در توزیع صورت گیرد. مثلا توزیع متناسب با جمعیت‌های مناطق باشد.

جعفری دولت آبادی درباره تشکیل پرونده با موضوع قاچاق دام زنده گفت: این مساله بیشتر در مناطق مرزی رخ می‌دهد و در تهران پرونده‌ای با این موضوع تشکیل نشده، ولی درباره شرکت‌های توزیع کننده گوشت گزارش‌هایی رسیده که این گزارش‌ها را به مراجع پلیس و سایر دستگاه‌ها ارسال کردیم که ممکن است برخی از شرکت‌ها رانت‌هایی داشته باشد مثلا یکی از شرکت‌های توزیع کننده که کالا وارد کرده بود، مغازه‌ای باز کرده و خودش به توزیع گوشت پرداخت که تیم مشترک آن را کشف کرده و مانع شد و گفتند که باید در مراکز اصلی توزیع شود.

مسئولان، قدردان مردم باشند

جعفری دولت آبادی توضیحاتی درباره جزییات عفو و تخفیف مجازات‌ها داد که هفته گذشته به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد و با اشاره به راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن در سراسر کشور از حضور چشمگیر مردم در این مراسم تشکر کرد و گفت: مسئولان در همه سطوح باید قدر این مردم را در که در همه حالات برای حفظ انقلاب به صحنه می‌آیند یک نعمت بزرگ بدانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کار ایران (ایران جابکس) با هدف نزدیک کردن کارجویان، کارفرمایان و کاریابی‌های سراسر کشور از ۲ تا ۵ اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود‎به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی مرکز کار ایران؛ دومین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران با حضور ده‌ها شرکت داخلی و خارجی و همچنین وزارتخانه‌ها، نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و تعداد زیادی از استارت آپ‌ها برپا خواهد شد. سعید سمیعی رئیس مرکز کار ایران با بیان اینکه این نمایشگاه با مشارکت و حمایت ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود، گفت: دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران (ایران جابکس) در سالن‌های ضلع غربی نمایشگاه بین المللی برگزار می‌شود و در کنار شرکت‌های داخلی نمایندگانی از کشور‌های آلمان، هلند، ایرلند، مالزی، قزاقستان، ارمنستان، چین و سنگاپور نیز در آن حضور خواهند داشت. به گفته سعید سمیعی رییس مرکز کار ایران، برگزاری چند همایش، نشست تخصصی، کارگاه‌های آموزشی یک‌روزه و چند روزه با حضور استادان دانشگاه و مقامات دولتی از برنامه‌های جانبی دومین نمایشگاه بین المللی کار ایران خواهد بود. سمیعی افزود: کارجویانی که به دنبال فرصت‌های شغلی منحصر بفردی در همه رده‌های سازمانی در داخل و خارج از کشورند می‌توانند فرصت ملاقات و ارسال درخواست همکاری بااین موسسات را در نمایشگاه کار ایران داشته باشند. علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر این نمایشگاه با شماره تلفن ۸۸۸۸۳۶۵۳ ستاد برگزاری نمایشگاه تماس بگیرند و یا به پایگاه اینترنتی www. iranjobex. com مراجعه کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان توسعه تجارت ایران؛ ناصر بهزاد طی بازدید از پاویون ایران در نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک عراق، روند روبه رشد تقاضا در عراق برای تولیدات این بخش را نشانگر مستعد بودن بازار عراق جهت تولید و تجارت محصولات و مصنوعات پلاستیک دانست و اظهار داشت: تمرکز برای توسعه محصولات صنایع پایین دستی پتروشیمی و افزایش سطح بازار‌های هدف به ویژه در عراق باید با اولویت دنبال شود، چراکه می‌تواند ضمن تکمیل زنجیرۀ ارزش، بهره‌گیری از ظرفیت‌های خالی صنعت داخل برای رونق تولید را موجب شود. وی استفاده از روش‌های متناسب برای پایدارسازی حضور محصولات زیرگروه صنعت پلاستیک و چاپ و بسته بندی در عراق را مهم ارزیابی کرد و افزود: ایجاد کارگاه‌های تزریق پلاستیک، احیای خطوط تولید و مدیریت برندینگ در کنار ایجاد وابستگی بازار هدف به تولیدات متنوع پلاستیکی از جمله محور‌هایی است که موجب ارتقای تجارت با عراق خواهد شد. بهزاد رقابت جدی سایر کشورها، به ویژه چین و آغاز تغییر الگوی حضور آن‌ها در عراق را متذکر شد و گفت: استفاده و به کارگیری تکنولوژی سبک و آسان و طراحی خطوط بسته‌بندی و فروش ماشین آلات نیمه صنعتی و صنعتی همراه با آموزش‌های مرحله‌ای مشترک با عراق به عنوان بخشی از طرح کلان عراق در توجه به تولید محلی در حال انجام است که می‌تواند به عنوان یک راهبرد جدی توسط شرکت‌های ایرانی مورد توجه باشد. رایزن بازرگانی ایران در عراق با اشاره به رشد مثبت پیش بینی شده در تولید ناخالص داخلی عراق و روند رو به ثبات این کشور ابراز امیدواری کرد که تسهیل مسیر تجارت، بهره گیری از سیاست‌های همگن تولید، اصلاح نظام مالی در حمایت از واحد‌های صادرات‌گرا سه عامل مهم مورد نیاز بخش خصوصی ایران است که می‌تواند افزایش تجارت محصولات پلاستیکی با عراق را در یک برنامه میان مدت حداقل به دوبرابر وضع موجود افزایش دهد.
مهرمهر48 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل طی پیامی به سردار سرلشکر حسین سلامی، انتصاب وی را به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت. متن پیام به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمبرادر گرامی سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامیبا سلامانتصاب شایسته جنابعالی از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و افتخار دریافت درجه سرلشگری که نشانه اعتماد رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و همچنین تجربیات و توانمندی‌های ارزنده و سوابق انقلابی جنابعالی می‌باشد را تبریک عرض می‌کنم. برای جنابعالی در راستای اجرای دستورات و منویات فرمانده معظم کل قوا، پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انجام مسئولیت‌ها و وظایف محوله به سپاه در جهت پاسداری از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی، توفیقات روز افزون مسئلت می‌کنم. همچنین لازم می‌دانم از زحمات سردار سرلشگر پاسدار جعفری که در جهت پیشبرد اهداف سپاه در دوره مسئولیتشان تلاش‌های فراوانی را داشته‌اند تقدیر و تشکر کنم. علی اکبر ولایتی۲ اردیبهشت ماه ۹۸
ایسناایسنا12 ساعت قبل
دریابان علی شمخانی با صدور پیامی انتصاب سردار سلامی به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به وی تبریک گفت. به گزارش ایسنا، متن پیام دبیر شورای عالی امنیت ملی به شرح زیر است: برادر گرامی سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامیانتصاب جنابعالی را به عنوان فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. بی شک حسن اعتماد فرماندهی معظم کل قوا به جناب عالی و واگذاری این مسئولیت خطیر و راهبردی، نشآت گرفته از تقوی، مشی جهادی و انقلابی، دانش و تجربیات موفق شما در عرصه‌های مختلف مدیریتی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است و می‌تواند به عنوان سرمایه‌ای ارزنده مسیر تعالی مستمر نهاد مقدس سپاه را، پرشتاب‌تر کند. امید است به برکت روز میلاد مولایمان حضرت ولی عصر (عج) این انتصاب شایسته منشأ برکت و خیر کثیر برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و کشور عزیزمان، ایران پرافتخار باشد. نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی-دریابان علی شمخانیاتهای پیام / ‏
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله تروریستی به استان الزلفی عربستان واقع در شمال پایتخت این کشور را به عهده گرفت. به گفته منابع امنیتی عربستان در حمله به یک مرکز پلیس در شمال ریاض ۴ مهاجم کشته شده‌اند. یک سخنگوی نیروهای امنیتی عربستان گفت این گروه تروریستی قصد انجام عملیات در این مرکز پلیس را داشته‌اند که با اقدام متقابل مواجه شده و حمله آنها خنثی شده است. منابع آگاه همچنین از زخمی شدن دست کم سه نفر از نیروهای سعودی در این درگیری خبر می‌دهند.
خانه ملتخانه ملت1 ساعت قبل
وی با وجود اینکه پیشنهاد حذف ماده ۷ این طرح را نیز مطرح کرده بود، تاکید کرد: تا زمانی که این نسخه اصلاح شده به کمیسیون ارجاع نشده و اظهارنظر نمایندگان بررسی نشود، یپشنهاد حذف خود را مطرح نخواهد کرد. کولیوند در پاسخ به رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما هفته گذشته ارجاعیه صحن را در قالب اصلاحیه ۲، ۳ و ۴ مورد بررسی قرار دادیم، کما اینکه اصلاحیه ۴ بعد از برگزاری جلسه کمیسیون چاپ شد. همچنین مجدد اصلاحیه ۵ نیز چاپ و در اختیار نمایندگان قرار گرفت، ضمن اینکه آقای حاجی دلیگانی در مورد آن پیشنهادی را مطرح کرد که آن نیز در نسخه چاپ شده موجود است. همچنین ماده ۷ و ۸ این طرح در نشستی که امروز صبح برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت و اصلاحات جزئی در آن اعمال شد. وی تصریح کرد: نمایندگان باید هفته گذشته در رابطه با نسخه اصلاح شده این طرح که چاپ شده و در اختیار آنها قرار گرفته بود، اظهارنظر کرده و پیشنهاد ارائه می‌دادند.

نظرها

اخبار بیشتر