1. خبری
  2. اجتماعی
برف، معلمان خراسان شمالی را از حضور در کلاس بازداشت

برف، معلمان خراسان شمالی را از حضور در کلاس بازداشت

خبرگزاری ایرنا |

به گزارش ایرنا، شماری از معلمان که صبح سه شنبه، راهی مناطق محل ماموریت خود بودند، به علت بسته بودن مقطعی جاده و یا لغزندگی مسیر، موفق به حضور در کلاس درس نشدند.

با وجود بارش زیاد برف که از شب گذشته آغاز شده بود، اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از تعطیل کردن مدارس، حتی در مناطق روستایی و سخت گذر خودداری کرد که این موجب بروز برخی مشکلات برای دانش آموزان و معلمان شد.

یکی از معلمان که موفق به رفتن به کلاس درس نشده بود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از آنچه که تعلل آموزش و پرورش در اعلام تعطیلی مدارس مناطق برفگیر خواند، انتقاد کرد.

وی که همه روزه از بجنورد راهی مانه و سملقان می‌شود، بدون معرفی خود گفت: جدای از مخاطراتی که در چنین شرایطی ممکن است برای خودرو معلمان روی دهد، امروز معلمان و هم دانش آموزان، علیرغم سرمای هوا، تلاش خود را برای تشکیل کلاس صورت دادند، اما کلاس درس تشکیل نشد.

وی افزود: شماری از معلمان دیگر مناطق استان نیز به علت نامناسب بودن شرایط جاده‌ای، از میانه راه بازگشته‌اند.

یک مسئول در آموزش و پرورش گفت: برخی معلمان که برای تدریس از بجنورد راهی شهرستان‌های مانه و سملقان و اسفراین بودند، نتوانستند از گردنه‌های برفگیر امین الله و اسدلی گذر کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی افزود: علاوه بر آن، بسته بودن راه‌های روستایی مانع حضور معلمان در مدرسه شده و حضور نیافتن معلمان در مدرسه سبب تعطیی برخی مدارس شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی هم با تایید ضمنی این موضوع گفت: تعطیلی مدارس با هماهنگی روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها با فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها انجام می‌شود.

عباس سعیدی اظهار داشت: در واقع این فرمانداران هستند که با بررسی شرایط جوی و جاده‌ها، درخواست تعطیل شدن مدارس را می‌دهند.

بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، مدارس برخی نقاط این استان از جمله شهرستان‌های بجنورد و شیروان در نوبت عصر سه شنبه تعطیل است.

در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی ۱۶۵ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب مدرسه تحصیل می‌کنند.

به گزارش ایرنا، سامانه‌ای بارشی از عصر روز دوشنبه وارد خراسان شمالی شده که بر اساس اعلام هواشناسی تا روز چهارشنبه در این استان فعال خواهد بود.

اداره کل هواشناسی پیش بینی کرده که از اواخر امروز هوای این استان با کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دما مواجه شود.

۷۱۸۵/۵۱۳۲

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بوئینگ ۷۰۷ ارتش، اشتباه چندماه قبل هواپیمای تابان در تشخیص محل فرود را تکرار و به جای فرودگاه پیام در باند غیر استاندارد فتح به زمین نشست. ایمنی مهم‌ترین مولفه صنعت حمل‌ونقل هواییبه اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ایمنی یکی از مهم‌ترین مولفه‌های صنعت حمل‌ونقل هوایی بوده است. ازجمله مهم‌ترین این حوادث که به صورت مشابه و به فاصله دو ماهه اتفاق افتاد، سانحه مرگبار فرودگاه فتح بود. باند فتح عامل مشترک سانحه بوئینگ ارتش و حادثه هواپیمای تاباندر روز یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۷، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ باری متعلق به نیروی هوایی ارتش ج. ا. ایران که از کشور قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام درحال پرواز بود به دلیل اشتباه اقدام به فرود در باند فرودگاه فتح (در ۴ کیلومتری فرودگاه پیام) نمود و در نهایت دچار سانحه شد. ضرورت به روزرسانی نقشه‌های فرودگاهیباتوجه به بررسی‌های اولیه، علت اصلی سانحه بوئینگ ۷۰۷ ارتش، وجود باند فتح در نزدیکی فرودگاه پیام، بدون وجود هیچگونه علائم هشدار در چارت فرودگاهی بوده است.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
جنین سقط شده در دستشویی یک دبیرستان دخترانه پیدا شد. یک دختر نوجوان دبیرستانی در سرویس بهداشتی مدرسه‌اش زایمان کرد و یکی از کارکنان مدرسه به پلیس گزارش داد در دستشویی نوزاد مرده‌ای را یافته که به احتمال زیاد توسط یکی از دانش آموزان سقط شده است و این موضوع توسط نیروهای پلیس در دست بررسی است. به دنبال این خبر کارگاهان به دبیرستان وودرو ویلسون جهت تحقیقات بیشتر مراجعه کردند که به گفته مدیر مدرسه، مدرسه ۱۶۰۰ دانش آموز در مدرسه است وجنین مرده ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعداز ظهر در سطل زباله پیدا شده است. تحقیقات پلیس تا کنون راه به جایی نبرده و درخواست شده از افرادی که در این زمینه اگاهی دارند پلیس را در جریان بگذارند. جان لاوتون رئیس پلیس ایالت دالاس گفت: دوربین‌ها را بررسی کردیم و با معلمان مدرسه صحبت کرده‌ایم. سعی داریم بفهمیم آیا دانش آموزان در این زمینه اطلاعاتی دارند یا خیر و به خانواده‌ها توصیه شده موضوع را با فرزندان خود در میان بگذارند و چنان چه متوجه موضوع شدند فرزند خود را جهت هر گونه مشاوره و راهنمایی لازم به مدرسه ارجاع دهند.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
یک خودرو در آمریکا به دلیل سرعت زیاد با یک وانت که در حال حمل یک خودروی راه سازی بود برخورد کرد و بر اثر این اتفاق تعادلش را از دست داد و چپ کرد.
آخرین خبرآخرین خبر9 ساعت قبل
ماراتن لاکچری بازی به بهانه عروسی پر خرج «حنیف عمران زاده»! مراسم‌ عروسی سلبریتی‌هایی که لاکچری بودنش سر و صدا کرداز رهنما و قوچان نژاد تا فروزان و کاظمی! قبل از مراسم ازدواج حنیف، «بهاره رهنما» در ازدواج مجددش ترکانده بود و با انتشار عکس‌های زیادی از مراسم عروسی‌اش، لاکچری بودن مراسم را به رخ همه کشیده بود. چند نکته برای ما مردم عادی که این روزها در معرض فیلم‌ و عکس‌های زندگی لاکچری چهره‌ها قرار داریم. تماشای زندگی لاکچری یا شکنجه روانی؟ با دیدن فیلم زندگی‌های لاکچری چهره‌ها و درک فاصله‌ زیادی که بین زندگی خودتان با این افراد وجود دارد، دلتان گرفته و ناامید شده‌اید؟ خب اول این که باید گفت حق دارید!

اخبار بیشتر