1. خبری
  2. حوادث
آسانسورها جان می‌گیرند

آسانسورها جان می‌گیرند

خبرگزاری ایرنا |

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، آشنایی با ابعاد سوانح آسانسور به عنوان یک وسیله تخصصی در ساختمان‌های شهری، هرچند در نظر اول پیش پا افتاده به نظر می‌رسد، اما از ظرایفی برخوردار است که در ارتقای ایمنی شهروندان بسیار موثر است.

در مقررات ملی ساختمان که در سراسر کشور لازم الاجرا است، در بند‌های ۳، ۴ و ۱۵ اشاره‌ای به موضوع آسانسور و ضوابط آن از نظر سازه مانند نحوه تعهدات سازنده آسانسور شده است که در آن بخش‌ها به نحوه بهره برداری از آسانسور و سرویس دهی‌ها و استفاده از ابزارهای مختلف پرداخته می‌شود.

بررسی گروههای امداد و نجات نشان می‌دهد: علت بیشتر این دسته از حوادث نواقص فنی ناشی از نبود دقت در نصب و راه اندازی آسانسور و استفاده از وسایل و قطعات نامناسب است.

در سالهای اخیر که بلند مرتبه سازی در تهران و به دنبال آن نصب آسانسور افزایش پیدا کرده است، حوادث ناشی از آن نیز رو به فزونی گذاشته است. کارشناسان تاکید می‌کنند که نهادهای مسئول مانند وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداریها باید بر ضرورت اعمال مقررات و استانداردها توسط شرکت‌ها و افرادی که به نصب آسانسور اقدام می‌کنند، نظارت داشته باشند.

به همراه استفاده بیشتر از آسانسور به عنوان وسیله‌ای برای تسهیل رفت و آمد، حفظ ایمنی و سلامت استفاده کنندگان از آن نیازمند توجه بیشتری است. در این رهگذر، آسانسور از جمله اجزای ساختمانی است که به گفته کارشناسان خدمات ایمنی، نیازمند استاندارد اجباری است.

گرچه دفتر تدوین و ترویج مقررات ملی ساختمان وابسته به وزارت مسکن و شهرسازی، استاندارد ملی آسانسور در ایران را مدون کرده است، اما شرکت‌های داخلی نصب و راه اندازی آسانسور اغلب از استانداردهای قدیمی استفاده می‌کنند و توجهی به استاندارد جدید ندارند.

پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران می‌گوید: حوادث ناشی از آسانسور عمدتا مبحوس شدگی و به علت تهویه نامطلوب مواردی چون تنگی نفس و همچنین گیر کردن و در رفتن آن و نیز ماندن اعضای بدن مسافران بین درها و در مسیر حرکت است.

وی توضیح می‌دهد: عمده‌ترین دلیل به وجود آمدن این حوادث را می‌توان به قطع برق و محبوس شدن افراد در کابین آسانسور و همچنین سوار شدن تعداد بیش از ظرفیت مسافران اشاره کرد که بیش از باقی موارد پیش آمده است. این امر به خاطر فقدان سیستم black out و ژنراتور برق در ساختمان است.

وی اضافه می‌کند: همچنین سوار شدن بیش از ظرفیت و پاراشوت کردن آسانسورها یا فقدان سرویس دوره‌ای و نگهداری مناسب و اصولی توسط مالکان از دیگر دلایل عمده در شکل گیری حوادث آسانسور است که خارج شدن اتاقک از ریل راهنما؛ جمع شدن سیستم فولادی روی کابین آسانسور و گیر پاچ کردن موتور و فرسودگی و خوردگی قطعات هم در این امر دخیل هستند.

صابریان می‌افزاید: سقوط افراد در داخل چاهک یا روی کابین که معمولا به خاطر قفل نشدن در ورودی هنگامی که آسانسور در طبقات توقف نکرده است یا خطای تعمیر کار آسانسور در هنگام تعمیرات و پاره شدن کابل‌ها به دلایل مختلف آمار قابل توجهی را در میان علل حوادث آسانسور به خود اختصاص داده است.

رئیس مرکز اورژانس تهران ادامه می‌دهد: از اول امسال تا پایان دی امدادگران اورژانس پایتخت به ۳۴ مورد عملیات حوادث آسانسور اعزام شده‌اند که طی آن ۱۴ مصدوم این حوادث را به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند و سه توصیه، ۱۰ اخذ امضا، یک عدم همکاری را در گزارش‌های خود ثبت کرده‌اند و بر اساس مشاهده عینی و میدانی آنان در این حوادث ۶ نفر هم فوت شده‌اند.

سیدمحمدامین موسوی، مسئول واحد آسانسور اداره کل استاندارد استان تهران نیز در پاسخ به این سوال که آیا موسسه استاندارد نظارتی بر ضرورت اعمال مقررات و استانداردها توسط شرکت‌ها و افرادی که به نصب آسانسور اقدام می‌کنند، نظارت دارد؟ می‌گوید: از بین قطعات آسانسور، چهار قطعه «پاراشوت»، «گاورنر»، «قفل در» و «ضربه گیر» مشمول مقررات استاندارد اجباری است که تولیدکنندگان آنها می‌بایست پروانه کاربرد علامت استاندارد اخذ کنند. در حال حاضر۱۷ واحد تولیدی برای «گاورنر»، ۱۲واحد تولیدی برای «ضربه گیر»، ۲۷ واحد تولیدی برای «پاراشوت» و ۲۲ واحد تولیدی برای «قفل در» از تولیدکنندگان قطعات فوق در استان تهران دارای نشان استاندارد است..

مسئول واحد آسانسور اداره کل استاندارد استان تهران در پاسخ به این سوال که چند درصد از حوادث آسانسورها در تهران به دلیل استفاده از وسایل و قطعات نامناسب و غیر استاندارد رخ می‌دهد؟ می‌افزاید: در خصوص علل حوادث آسانسور این سوال بسیار کلی است و از آنجایی که آسانسور مجموعه‌ای از قطعات مختلف است که توسط یک سیستم کنترل میکروپروسسوری هماهنگ می‌شوند و عملکرد مجموعه به عوامل مختلفی بستگی دارد امکان پاسخگویی صرفا با بررسی مورد به مورد امکانپذیر است.

وی می‌گوید: حوادث مربوط به استفاده کنندگان آسانسور درصد خیلی پایینی از حوادث را به خود اختصاص می‌دهد و تقریبا بیش از ۹۵ درصد حوادث مربوط به پرسنل نصب آسانسور در مراحل نصب و راه اندازی یا سرویس و نگهداری به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی در هنگام کار است.

موسوی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌های داخلی نصب و راه اندازی آسانسور از استانداردهای قدیمی استفاده می‌کنند و توجهی به استاندارد خارجی قابل قبول مانند EN-۵۴ ندارند؟ می‌افزاید: در خصوص استانداردهای نصب و بهره برداری آسانسور، استاندارد مربوطه در سال ۸۲ تدوین شده و از این سال به بعد مشمول مقررات استاندارد اجباری قرار گرفته است.

وی می‌گوید: صدور پایان کار همه ساختمان‌ها از این تاریخ به بعد منوط به صدور تاییدیه ایمنی آسانسور با اعتبار یکساله مشروط به انجام سرویس و نگهداری ماهانه توسط شرکت‌های مجاز است و می‌بایست برای سالهای بعد بازرسی ادواری و گواهینامه ایمنی و عملکرد آسانسور توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد اخذ کنند.

خبری: اخبار حوادث واقعی

به گفته وی، نصب آسانسور توسط شرکت‌های آسانسور دارای پروانه طراحی و مونتاژ از سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌پذیرد و پس از آن بازرسی توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد انجام می‌پذیرد. اعتباربخشی شرکت‌های آسانسوری و صدور پروانه طراحی و مونتاژ در حیطه وظایف و اختیارات سازمان صنعت، معدن و تجارت است و از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ هزار تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور صادر شده است.

مسئول واحد آسانسور اداره کل استاندارد استان تهران می‌افزاید: شماره استاندارد ملی آسانسور ۱-۶۳۰۳ است که دارای دو ویرایش است سال ۸۱ و سال ۹۳ که بر مبنای EN۸۱-۱ سال‌های ۱۹۸۶ و ۲۰۰۹ تدوین شده‌اند. ویرایش جدید استاندارد یعنی استاندارد شماره ۱-۶۳۰۳ سال ۹۳ برای ساختمان‌های دارای پروانه ساخت بعد از یک مرداد ۹۴ الزامی است و ساختمان‌های قدیمی‌تر مشمول استاندارد ۱-۶۳۰۳ سال ۸۳ هستند. آخرین ویرایش استاندارد اروپایی آسانسور EN۸۱-۲۰ سال ۲۰۱۴ است که در مراحل پایانی تدوین است.

موسوی با اشاره به اهمیت حفاظت از ایمنی و سلامت شهروندان در استفاده از آسانسورها می‌افزاید: متاسفانه از وضع آسانسورهای نصب شده قبل از اجباری شدن استاندارد در سال ۱۳۸۲ اطلاع دقیقی در دست نیست. این اداره کل برای حفاظت از ایمنی شهروندان در قالب طرح «طاها» به بازرسی‌های رایگان حدود چهار هزار دستگاه آسانسور اقدام کرده است که در بازرسی‌های اولیه متاسفانه شاهد آمار عدم انطباق ۹۹ درصدی بوده‌ایم و ضمن اعلام نواقص به همه دارندگان آسانسور با همکاری استانداری و قوه قضاییه در حال پیگیری رفع نواقص یا انجام اقدامات قانونی هستیم.

«در ساختمان‌های بلند چاه آسانسور یکی از مهمترین راه‌های انتقال عمودی حریق به طبقات فوقانی است و در این راستا سازمان آتش نشانی در زمان تایید نقشه‌های معماری و نظارت بر ایمنی ساختمان‌های بلند، توجه ویژه‌ای در ایمن سازی آسانسور‌ها از نظر موقعیت آسانسور و نحوه دور بندی آن دارد.»

از طرف دیگر آسانسورهای ساختمانهای بلند، در زمان آتش سوزی باید به شکل خودکار به طبقه همکف انتقال و خارج از سرویس متوقف باشد و صرفا تحت هدایت فرماندهی آتش نشانی یا مسئولان ایمنی ساختمان مورد بهره برداری قرار گیرد.

بازنگری قوانین و آیین نامه‌ها در جهت توسعه و تکمیل آن، استفاده از آسانسورهای هوشمند؛ بهبود کیفی تجهیزات ایمنی آسانسورها و انتقال اطلاعات آسانسورهای جدید به سازمان آتش نشانی از راهکارهایی است که سازمان آتش نشانی آن را ارائه کرده است.

کارشناسان سازمان‌های امدادرسان برای اجتناب از خطرات آسانسور رعایت برخی نکات ایمنی را به استفاده کنندگان توصیه می‌کنند.

به گفته این کارشناسان بایستی از استفاده بیش از ظرفیت مجاز آسانسور خودداری شود. ضمن اینکه به مساوی بودن کف اتاقک آسانسور با سطح زمین توجه شود باید آسانسورهای حمل مسافر و بار جداگانه مورد استفاده قرار گیرند.

وسایل ارتباطی اتاقک مانند تلفن داخلی، آژیر و سیستم تهویه باید به طور دائم و بدون نقص فعال باشند. برای سرویس و نگهداری فقط به شرکت‌های مجاز مراجعه شود و در ساختمان‌های بزرگ مسئول تاسیسات به طور دائم و مقیم ناظر کارکرد آسانسورها باشند.

در صورت بروز حادثه با حفظ خونسردی و آرامش سریعا باید موضوع به نیروهای امدادی اطلاع داده شود.

عباس ابریشمی، رئیس اتحادیه آسانسور کشور نیز به سرویس، نگهداری و خدمات پس از فروش آسانسور در کشور اشاره می‌کند و می‌گوید: باید استانداردهای دوره‌ای آسانسور در کشور اجباری شوند که لازمه آن صدور گواهی مجدد استاندارد اجباری در فرآیندی یک تا دوساله است.

وی تصریح می‌کند: دلیل اینکه مسئولان سازمان ملی استاندارد ۹۰ درصد آسانسورهای کشور را غیراستاندارد می‌دانند نیز اخذ نکردن این گواهی‌های مجدد استاندارد اجباری از سوی افراد و سازمان هاست.

رئیس اتحادیه آسانسور کشور یادآور می‌شود: اکنون نزدیک به ۷۰۰ هزار دستگاه آسانسور در سطح کشور فعال است که دست کم ۴۵۰ هزار دستگاه آن حداقل برای یک بار بازدید شده‌اند، اما تاکید می‌کنیم که «گواهی‌های استاندارد آنها پس از یک سال دیگر اعتبار ندارد و باید پس از بازدید مجدد، دوباره گواهی دریافت کنند.»

وی اضافه می‌کند: بر اساس ضریب ایمنی تعریف شده در جهان، یک آسانسور باید بتواند ۱۲ برابر وزن خود را تحمل کند که این ضریب در ایران نیز به همین میزان است و وجود دارد.

ابریشمی می‌افزاید: مطابق ضرایب ایمنی موجود، سیم بکسل آسانسور نیز باید بتواند ۱۲ برابر وزن بار وارده به کابین را تحمل کند.

وی تاکید می‌کند: ۹۰ درصد قطعات مورد استفاده در صنعت آسانسور در داخل تولید می‌شود و اکنون در تولید درهای اتوماتیک و کابین آسانسور مطابق استانداردهای روز اروپا هیچ مشکلی نداریم.

نایب رئیس سندیکای آسانسور یادآور می‌شود: اکنون بیش از ۵۰ هزار نفر در صنایع تولید قطعات، ساخت در کابین، طراحی و مونتاژ آسانسور در کشور فعالیت می‌کنند.

وی اضافه می‌کند: صنعت آسانسور در سال‌های گذشته در زمینه نگارش استانداردهای مورد نیاز خود پیشگام شده و به همین دلیل صدمات آسانسوری تا حد زیادی کاهش یافته است.

او معتقد است: بیش از ۹۰ درصد آنچه گاهی در اخبار و رسانه‌ها تحت عنوان حوادث آسانسور بیان می‌شوند در حقیقت مربوط به آسانسورها نیست، بلکه به طور مثال مربوط به بالابرهای ساختمانی است که در بیشتر موارد استاندارد نیستند.

وی توضیح می‌دهد: مشکلات و سوانحی که گاهی در آسانسورها اتفاق می‌افتد نیز بیشتر دامن گیر کارگران و نصابان آسانسور است و خوشبختانه برای سرنشینان آسانسور در مقایسه با یک دهه گذشته این حوادث به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است.

گزارش از: فرهاد شرف پور

اجتمام *۷۰۲۹ * ۳۰۶۳

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
رویاهای رحمان در پی قتل یک پیرمرد و پیرزن و با صدور حکم قصاص از بین رفت. وی ادامه داد: مدتی بعد وقتی کارآگاهان پلیسآگاهی به من مشکوک شدند و دستگیر شدم زیر بار قتل نرفتم. چند سالی زندانی شدم اما بعدها با سپردن وثیقه به دادسرا، تا زمان تکمیل تحقیقات به طور موقت از زندان آزاد شدم. متهم اظهار داشت: در این هنگام بود که رای دادگاه درباره من و ۳ همدستم صادر شد که ۳ نفرمان به قصاص نفس محکوم شدیم. روزی که حکم قصاص را به دستم دادند همه آرزوهایم به هم ریخت فکر می‌کردم اگر اعتراف نکنم شاید آزاد شوم ولی دیگر دیر شده بود.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
با تلاش و کوشش دبیر و اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر اهواز یک اعدامی با عفو و بخشش اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. سال‌ها پیش دو خانواده از دو طایفه در دشت آزادگان به دلیل خصومت شخصی با هم درگیر می‌شوند که در این نزاع یک خانم به قتل می‌رسد. همین مسأله منجر به ایجاد اختلافات و خصومت‌های شدید بعد از قتل بین این دو طایفه می‌شود. با دستگیری فرد متهم به قتل و تشکیل پرونده این نزاع در دادسرای دشت آزادگان و محاکمه او، متهم محکوم به اعدام شده و حکم قصاص وی مورد تأیید دیوان‌ عالی کشور قرار می‌گیرد. با دخالت و وساطت و تلاش‌های دبیر و اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر و تشکیل چندین نشست بین بزرگان و ریش‌سفیدان طرفین و با حضور معتمدین و مصلحین منطقه، اولیای دم از اجرای حکم قصاص قاتل صرف نظر کردند و قاتل پس از طی مراحل قانونی، آزاد شد و به آغوش خانواده خود بازگشت و این پرونده با صلح و سازش مختومه شد.
فراروفرارو9 ساعت قبل
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: فردی که با شناسنامه جعلی قصد ازدواج با یک خانم را داشت با اقدام هوشمندانه کارشناسان اداره تشخیص هویت این پلیس دستگیر شد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سعید سلیمیان اظهار داشت: در پی مراجعه مرد جوانی به اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی استان اصفهان به منظور اخذ سؤپیشینه، ماموران متوجه هویت جعلی وی شدند. رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: فرد مذکور وقتی متوجه برملا شدن راز خود شد در یک فرصت مناسب اقدام به فرار کرد که بلافاصله کارآگاهان دستگیری وی را در دستور کار قرار دادند. وی بیان کرد: کارآگاهان با انجام تحقیقات علمی و تخصصی محل سکونت متهم را شناسایی وطی عملیاتی با هماهنگی مقام قضائی وی را دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل کردند. وی در پایان اظهار داشت: این فرد قصد داشت تا با همین هویت جعلی اقدام به ازدواج کند که با هوشیاری ماموران در انجام عمل متقلبانه خود ناکام ماند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
دختر جوان روسی بر اثر ضرب و شتم با چاقو و چکش جان باخت. دختر روسی که نامزدش را به‌خاطر شکستن بینی‌اش بخشیده بود، چند‌ماه بعد بر اثر ضرب و شتم او باچاقو و چکش جان باخت. اولک ‌۲۰ ساله که سابقه بار‌ها خشونت علیه نامزدش را داشت با بخشش نامزدش برای شکستن بینی از بازداشتگاه آزاد شد، اما همانطور که روانشناس‌ها پیش‌بینی می‌کنند خشونت علیه همسر می‌تواند روندی صعودی و مرگبار را طی کند. به گزارش دیلی‌میل، این پیش‌بینی در مورد این دختر و پسر مصداق داشت.

اخبار بیشتر