1. خبری
  2. فرهنگ

اعلام فهرست کد رشته محل‌های بدون آزمون مهرماه ۹۸

خبرگزاری عصر ایران |
اعلام فهرست کد رشته محل‌های بدون آزمون مهرماه ۹۸ - 0

فهرست کد رشته محل‌های پذیرش بدون آزمون دانشجو در نوبت روزانه برای مهرماه ۹۸ مشخص شد.

به گزارش ایرنا، اسامی کد رشته محل‌های پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها هفته گذشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www. sanjesh. org منتشر شد.

براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، در تهران فقط دو دانشگاه صنعتی شریف (بین الملل یک نوبت) و تهران (روزانه) نسبت به جذب دانشجو بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی اقدام می‌کنند، سایر نقاط کشور تمامی دانشگاه هایی که این رشته‌ها در آن تدریس می‌شود امکان جذب بدون آزمون را دارند.

بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش، ۸۵ درصد رشته‌ها برای سال آینده بدون آزمون، دانشجو می‌پذیرد.

طبق اطلاعات دفترچه‌ای سازمان سنجش آموزش کشور برخی دانشگاه‌ها در تمام استان‌های کشور برای دوره روزانه هم دانشجوی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می‌پذیرند.

اسامی رشته هایی که مهرماه ۹۸ برای دوره روزانه دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته می‌شوند شامل اقتصاد کشاورزی، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی محیط زیست، علوم قرآنی و حدیث، جغرافیا، ریاضیات و کاربردها، زمین شناسی، علوم و مهندسی خاک، مهندسی طبیعت، کاردانی علوم ورزشی، علوم دامی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، کاردانی فنی عمران، کاردانی فنی خط و ابنیه، کاردانی فنی صنایع، علوم و مهندسی جنگل، زیست شناسی گیاهی، کاردانی فنی معدن، شیمی محض، فرش، مرمت آثار تاریخی، هنر اسلامی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، زیست شناسی جانوری، مهندسی فضای سبز، فیزیک، مهندسی صنایع چوب و فرآوردهای سلولزی، زبان و ادبیات ارمنی، آمار، گیاه پزشکی، مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی، کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی، علوم و مهندسی شیلات، زبان و ادبیات اردن، فقه شافعی، باستان شناسیاست.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

همچنین مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، کاردانی فنی برق، کاردانی فنی معدن، مهندسی مواد و متالورژی، کاردانی معماری، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر، زبان و ادبیات فرانسه، مرمت بناهای تاریخی، مهندسی انرژی، ادیان و عرفان، مهندسی صنایع، زبان شناسی، مترجمی زبان انگلیسی، زبان روسی، مهندسی ایمنی و بازرسی فنی، اقتصاد کشاورزی، مهندسی طبیعت، زیست شناسی دریا، علم اطلاعات و دانش شناسی، فیزیک مهندسی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، اقیانوس شناسی، شیمی کاربردی، کاردانی تولید و فرآوری خرما، اقتصاد، کاردانی نقشه برداری، مهندسی مکانیک بیوسیستم، کاردانی فنی جوشکاری، هتلداری، کاردانی گردشگری، مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی، کاردانی شیمی آزمایشگاهی، مهندسی صنایع مبلمان هنرهای صناعی از دیگر رشته‌های جذب بدون آزمون است.

ثبت نام برای دوره‌های بدون آزمون از ۲۰ اسفندماه سال ۹۷ آغاز می‌شود و تا ۶ شهریورماه ۹۸ ادامه دارد. در پذیرش مهرماه ۹۸، ۵۵۰ هزار نفر پذیرفته می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
۲ فیلم انیمیشن «آدم خانگی» و «روباه» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به بخش رسمی جشنواره فیلم‌های انیمیشن «آتن» یونان راه یافتند. اعتمادآنلاین| چهاردهمین دوره جشنواره فیلم‌های انیمیشن «آتن» از ۲۳ تا ۲۶ اسفند ماه ۹۷ در کشور یونان برگزار می‌شود و در بخش رسمی این جشنواره، فیلم‌های انیمیشن «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرار پایدار و «روباه» به کارگردانی صادق جوادی به نمایش در می‌آیند. در این دوره از جشنواره «آتن» ۳۴۰ فیلم کوتاه انیمیشن از ۴۹ کشور دنیا روی پرده می‌روند. انیمیشن «آدم خانگی»، داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. در خلاصه داستان انیمیشن «روباه» هم آمده است: روباه جوان و چالاکی هنگام تجربه‌ اولین عشق به دست شکارچی اسیر می‌شود.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، یک فیلم مستند جدید حول محور زندگی کریس کورنل، مرد اول گروه‌های موسیقی راک ساوندگاردن و آدیواسلیو در حال حاضر در دست ساخت است. این فیلم توسط ویکی بیوه کورنل و همچنین شرکت تهیه «فیلم ۴۵» که متعلق به برد پیت و پیتر برگ بوده و تمرکز اصلی‌اش روی محتوای آثار غیرداستانی و برنددار است، ساخته می‌شود. کورنل از سال ۱۹۸۴ که گروه ساوندگاردن به وجود آمد تا زمانی که تا سال ۱۹۹۷ منحل شد، خواننده و ترانه‌سرای آن بود. گروه ساوندگاردن در سال ۲۰۱۱ دوباره متحد شد. آخرین گرمی هم هفته گذشته به خاطر بهترین اجرای موسیقی راک به آهنگ «When Bad Does Good» او تعلق گرفت.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه ستاد راهیان نور که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: عدم حضور برخی مدیران و مسئولان کمیته‌های ستاد راهیان نور پذیرفتنی و توجیه‌پذیر نیست. سرمست با اشاره به اهمیت راهیان نور خاطرنشان کرد: سفر راهیان نور از جلوه‌های پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس است، همچنین توسعه موزه‌های دفاع مقدس یکی دیگر از مهم‌ترین جلوه‌های پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی است. استاندار قم با تأکید بر تاریخ نهایی افتتاح باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس قم تصریح کرد: موزه انقلاب و دفاع مقدس باید در اسرع وقت تکمیل و راه‌اندازی شود، تأخیر بیشتر در این پروژه دیگر قابل‌قبول و توجیه‌پذیر نیست، موزه دفاع مقدس قم تا ۱۵ خرداد ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد. وی بیان کرد: در برگزاری باشکوه سفر راهیان نور باید کاستی، کمبودها و تنگناهای موجود شناسایی و برطرف شود، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های مختلف و بازخواست از آن‌ها برای رفع کاستی‌های موجود امر ضروری است. سرمست مشکلات سفر راهیان نور را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: جلسات کمیته‌های ستاد راهیان نور باید به‌صورت مستمر برگزار و نتایج جلسات نیز به دبیرخانه ستاد ارائه شود، کمیته نظارت ستاد راهیان نور نسبت به کمبودها و مشکلات پیش روی اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
هیچ مسئولی به فکر آینده کشاورزی استان نیست، جوانان نیز در به دردنبال کار دولتی در ادارات می‌گردند زیرا شغل را فقط پشت میز نشینی می‌دانند و تنها هنرستان کشاورزی یاسوج خانه به دوش است و یک روز برق ندارد و روز دیگر شرکت گاز به دلیل بدهی گازش را قطع می‌کند. توجه کیفی به هنرستان‌های کشاورزی برای تربیت نیروی انسانی ماهرمدیر امور آموزشی معاونت آموزشی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی مرکز تحقیقات کشور از توجه کیفی به هنرستانهای کشاورزی برای تربیت نیروی انسانی خبر داد. سجادی با بیان اینکه بخشی از دانش آموزان هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی در خوابگاه شبانه روزی مشغول تحصیل هستند از دانش آموزان خواست از این فرصت برای کسب مهارت‌های زندگی و مسئولیت پذیری به خوبی استفاده کنند. رشته‌های مهارتی نیاز امروز جامعه استمعاون آموزشی مرکز تحقیقات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در جمع هنرجویان هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی فرصت دانش آموزی را فرصتی گران‌بها برای علم آموزی دانست و خطاب به دانش آموزان گفت: قدر این فرصت‌ها را بدانید که در زندگی تکرار نخواهد شد. وی کنترل دانش آموزان را در فضای اداری که ارباب رجوع فراوانی دارد کار سخت و پیچیده‌ای دانست و از مسئولان خواست برای پیشگیری از هرگونه اتفاق تلخ و ناخوشایندچاره اندیشی و احساس مسئولیت بیشتری کنند.

اخبار بیشتر