1. خبری
  2. حوادث
قاتل کودک ۱۱ ساله در یک‌قدمی چوبه دار

قاتل کودک ۱۱ ساله در یک‌قدمی چوبه دار

خبرگزاری الف |

به گزارش شرق، متهم که مرد جوانی است، پسربچه ۱۱ ساله‌ای به نام ابوالفضل را با ۸۹ ضربه چاقو به قتل رسانده و جسدش را رها کرده‌ بود. وقتی والدین ابوالفضل به پلیس خبر دادند فرزندشان گم شده ‌است، ساعاتی بعد جسد این کودک درحالی‌که کاردآجین شده‌ بود پیدا شد. هرچند ابتدا گمان می‌رفت این بچه به دلیل نحوه به‌قتل‌رسیدن احتمالا قربانی انتقام‌گیری خونین شده‌ است، اما مدتی بعد ماموران به جوانی مشکوک شدند و او را بازداشت کردند. این جوان که در همسایگی مقتول زندگی می‌کرد، بعد از دستگیری به قتل اعتراف کرد و گفت: من قصد داشتم به ابوالفضل خوبی کنم.

او در بازجویی‌ها گفت: ابوالفضل را کشتم، چون فکر می‌کردم سرنوشت بدی خواهد داشت. من هم‌سن او بودم که اتفاق بدی برایم افتاد و به همین خاطر هم فکر می‌کردم برای ابوالفضل هم اتفاق بدی می‌افتد، به همین دلیل او را کشتم.

متهم گفت: تقریبا هم‌سن مقتول بودم که یک روز وقتی داشتم در پارک بازی می‌کردم، مرد جوانی صدایم کرد و گفت که می‌خواهد به من کبوتر نشان دهد. من هم در عالم کودکی کنجکاو شدم و همراهش رفتم، اما مرد جوان به من تعرض کرد و همان ماجرا آینده‌ام را تباه کرد. من مدت‌ها بود به بیماری اعصاب و روان مبتلا شده بودم و زندگی خوبی نداشتم. نمی‌خواستم ابوالفضل هم زندگی تلخی مانند من داشته باشد، چون می‌دانستم وقتی ابوالفضل یک‌ساله بود، پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند. مطمئن بودم به سرنوشت من دچار می‌شود. به همین خاطر او را به بهانه نشان‌دادن کبوترهایم به پشت‌بام بردم و او را در لانه کبوترها با چاقو کشتم. سپس جنازه را داخل چمدان گذاشتم و از برادرم کمک گرفتم. ما یک پراید کرایه کردیم و چمدان را با کمک هم داخل ماشین گذاشتیم و آن را در ۶۰ کیلومتری جاده قم رها کردیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی

متهم درباره اینکه چطور کسی در خانه‌شان متوجه نشده که او چنین کاری کرده‌ است، گفت: من در خانه تنها زندگی می‌کردم. ضمن اینکه مدتی بود خاطرات گذشته به سراغم آمده‌ بود و کلافه بودم. مدام ابوالفضل مقابل چشمم می‌آمد و فکر می‌کردم او هم مثل من بدبخت خواهد شد. بیشتر روزها او تنها بازی می‌کرد و کسی کنارش نبود. من می‌دانستم چنین بچه‌ای آینده خوبی نخواهد داشت، به همین خاطر هم تصمیم گرفتم او را بکشم. با توجه به اینکه متهم مدعی بود بیماری روانی دارد، بازپرس او را به پزشکی‌قانونی معرفی کرد، اما پزشکی‌قانونی او را سالم تشخیص داد.

پرونده این متهم بعد از اینکه سلامت روانی وی از سوی کمیسیون پزشکی‌قانونی تایید شد، با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم پای میز محاکمه رفت و گفته‌های خود را تکرار کرد. در نهایت حکم بر قصاص متهم صادر شد و پرونده با اعتراض متهم به دیوان‌عالی کشور رفت. رای صادره عینا مورد تایید قرار گرفت. پرونده مرد قاتل برای طی‌کردن سایر مراحل قانونی و اجرای حکم به دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
دختر ۱۴ ساله در منزلش مورد تعرض افسر پلیس مبارزه با ترور قرار گرفت. «پیتر درامون» که مأمور ضد تروریستی اداره پلیس بریتانیا است، یک دختر نوجوان ۱۴ ساله را مدت‌ها در شبکه‌های مجازی تعقیب می‌کرد و موفق شد منزل این دختر را شناسایی کند. وی پنهانی و با زور وارد اتاق دختر شد و او را مورد تعرض قرار داد. این دختر به پلیس گفت که این پلیس جوان به او گفته است که به همه بگوید که ۱۷ ساله است. وکیل این دختر جوان به رسانه‌ها گفت که پلیس این دختر را تهدید کرده و از او خواسته تا با کسی در مورد تعرضصحبت نکند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
کودکی بر اثر برخورد با چرخ‌های عقب خودروی پدرش از ناحیه سر به شدت مجروح شد و جان باخت. کودک ۲۰ ماهه در حادثه‌ای دردناک توسط پدر خود زیر گرفته شد و به آسیب دیدگی شدید مغزی دچار شد. این اتفاق زمانی افتاد که پدر این کودک در زمان رانندگی قصد دور زدن با ماشین خود را داشت که در همان لحظه پسر خردسالش به زیرچرخ‌های خودروی وی رفت و به زمین افتاد. مادر این کودک در زمان حادثه در منزل بود و پس از آن به سرعت او را به بیمارستان برد که متاسفانه بر اثر شدت جراحات این کودک در حین مداوا جان سپرد.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
جسد خون‌آلود یک زن در شهر کوچک فلدمارک در ایالت اشلسویگ هولشتاین در شمال آلمان، توسط رهگذران پیدا شده است. ۲۸ ساله و ایرانی است که در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک مسیحی پناهجو وارد آلمان شده است. به گزارش «بیلد»، پس از تحقیقات پلیس، دادستانی شهر اولدنبورگ با اطمینان خاطر گفته است که این قتل توسط دوست پسر او صورت گرفته که یک عراقی ۲۲ ساله است. به همین دلیل قاضی تحقیق در شامگاه دوشنبه ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) حکم دستگیری او را صادر کرده است. این جوان ۲۲ ساله از قرار معلوم در شهر اولدنبورگ در منطقه هولشتاین زندگی می‌کند و تاکنون سوءسابقه‌ای از او درج نشده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ظهر امروز طی تصادفی در محور شرق به غرب بابایی بعد از خیابان هنگام باعث ایجاد ترافیک سنگین در لاین مخالف به دلیل جلب توجه رانندگان شده است. در این تصادف سواری مزدا ۳۲۳ به شدت آسیب دید و راننده این سواری مجروح شده است.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در همایش مدیریتی فرماندهان پاسگاه‌های مرزی و ساحلی که در شهر قم برگزار شد، اظهار داشت: حکومت اسلامی و نظام مدیریتی کشور در مسیر الی الله است و مرزها و مرزبانان نیز باید در همین مسیر قرار بگیرند. وی با اشاره به وظایف فرماندهان پاسگاه‌های مرزی و ساحلی، افزود: فرمانده پاسگاه لجمن مدیریتی و اجرایی مرزبانی کشور بوده و متحمل وظیفه سنگین برای پاسداری از کیان مرزهای ایران اسلامی است. رضایی، اصل اجرای عملیات‌های مرزی را اصول و فنون رزمی دانست و افزود: مرزبانی رده مقدم نیروهای مسلح است و پاسگاه‌های مرزی سنگر دفاع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند که با توجه به اهمیت مراقبت از مرزها، اجرای مأموریت‌ها باید نظامی، دفاعی، امنیتی، انتظامی و اجتماعی باشد. وی با تأکید بر نظارت و رفتار دلسوزانه فرماندهان با نیروهای زیر مجموعه، بیان کرد: رفتارهای فردی، بر اجتماع تأثیر دارد و موجب تشکیل اجتماع می‌گردد که شما فرماندهان با طرح مدیریت و رهبری بر کارکنان، آنها را باید بر مسائل اجتماعی نیز آگاه کنید. رضایی گفت: الگو قرار دادن منش رزمندگان دفاع مقدس، ایثار، جهاد و اخلاص را توسط مرزبانان، باعث موفقیت خواند.

اخبار بیشتر