1. خبری
  2. حوادث
وضعیت ایمنی ساختمان‌های قدیمی همدان نگران کننده است

وضعیت ایمنی ساختمان‌های قدیمی همدان نگران کننده است

خبرگزاری تسنیم |

- اخبار استانها -

محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: امسال و تاکنون ۴۳۳ پایش سطح ایمنی ساختمان در مکان‌های اداری، تجاری و غیره در شهر همدان اجرا شده است.

وی تصریح کرد: پایش سطح ایمنی ساختمان در ۳۷ موضوع توسط سازمان آتش‌نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری همدان بررسی و موارد قابل اصلاح به مالکان و ساکنان بنا‌های یاد شده به شکل کتبی گزارش شده است. علاوه بر این گزارش، رونوشتی از این موارد هم برای نهاد‌های ناظر و مسئول در این حوزه ارسال کردیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ابراز کرد: در پایش سطح ایمنی ساختمان مواردی مانند رعایت ارتفاع استاندارد درب ورودی، نصب رایزر خشک، نصب در‌های ایمن در مقابل آتش‌سوزی، نصب شیر هیدرانت، آموزش نیرو‌های فعال در واحد‌های تجاری و اداری برای نحوه صحیح برخورد و پیشگیری از آتش‌سوزی، پیش‌بینی راه خروج اضطراری و عمومی مناسب در مکان‌های عمومی و غیره، اجرای «او. کا. ب» یا نرده استاندارد زیر‌پنجره، نصب دریچه روی چاه جذبی و غیره مورد توجه قرار گرفته است.

بیاناتی با بیان اینکه با بررسی سطح ایمنی هر ساختمان گزارشی تهیه شده است، گفت: افزون بر مالک، برای مدیر کل بحران استانداری، مدیر‌کل پدافند غیر‌عامل استانداری، مدیر کل امور شهری استانداری، مدیر اداره اطلاعات شهرستان همدان، معاون قضایی و پیگشیری از وقوع جرم دادگستری، معاون فرمانداری همدان، خدمات شهری شهردار همدان و به تناسب بررسی یک نهاد اداری یا خصوصی و تجاری برای مدیر و مسئول مربوطه و ارسال شده است.

وی افزود: بعد از هر پایش موادر نقص ایمنی به مالک یا مسئول آن ساختمان گزارش می‌شود سپس آن فرد مسئول باید در یک بازه زمانی نقص‌های مرتبط را برطرف کند. ساختمان‌های جدید ساخت در صورتی موفق به دریافت پایان کار ساختمان خواهند شد که که پروانه پایان کار ایمنی ساختمانی را از آتش‌نشانی دریافت کنند."رخنه بزرگی" که ایمنی ساختمان‌ها را به‌شدت تهدید می‌کند/ استفاده از "مصالح تقلبی" بدون تعریف مکانیزم کنترلیشهرکرد| کیفیت استاندارهای ایمنی ساختمان‌های شهرکرد بررسی می‌شود«آتش نشانی» به مشاغل سخت و زیان آور پیوست

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث 24 ساعت

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با تاکید بر اینکه اکنون با توجه به نظارت و اجرای قانون توسط شهرداری و آتش‌نشانی در حوزه پایش ایمنی ساختمان، ساختمان‌های جدید ساخت همدان به لحاظ ایمنی مشکل ندارند افزود: درباره ایمن نبودن ساختمان‌های قدیمی در برخی موارد نگران هستیم و این نگرانی را به هم صورت کتبی به هیات مدیره این ساختمان‌ها اعلام کردیم و از آنان خواستیم تا برای رفع موارد نقص ایمنی اقدام لازم را انجام دهند.

بیاناتی درباره تعداد پروانه‌های ایمنی صادر شده برای ساختمان‌های شهر نیز اظهار داشت: در مدت ۱۰ ماه امسال ۷۲۶ پروانه ایمنی جدید برای ساختمان‌های جدید در شهر همدان صادر شده است. از سال ۸۴ به بعد هم همه سازندگان باید این موارد ایمنی را در شهر همدان رعایت کنند.

وی گفت: امسال و تاکنون هم سه هزار و ۴۲۱ عملیات آتش‌نشانی و خدمات‌ایمنی توسط این نهاد در شهر همدان اجرا شده است که یک هزار و ۲۷۹ نفر از حوادث نجات یافتد و متاسفانه ۱۱ نفر هم فوت کردند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان تصریح کرد: امسال و تاکنون هم برای افزایش دانش عمومی مردم همدان در حوزه نحوه برخورد صحیح با آتش‌سوزی و پیشگیری از آن هم، ۷۹ هزار و ۸۸۹ نفر با حضور کارشناسان آتش‌نشانی همدان در مراکز عمومی و غیره روش‌ها و نحوه مقابله با آتش‌سوزی و پیشگیری از آن را یاد گرفتند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بوئینگ ۷۰۷ ارتش، اشتباه چندماه قبل هواپیمای تابان در تشخیص محل فرود را تکرار و به جای فرودگاه پیام در باند غیر استاندارد فتح به زمین نشست. ایمنی مهم‌ترین مولفه صنعت حمل‌ونقل هواییبه اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ایمنی یکی از مهم‌ترین مولفه‌های صنعت حمل‌ونقل هوایی بوده است. ازجمله مهم‌ترین این حوادث که به صورت مشابه و به فاصله دو ماهه اتفاق افتاد، سانحه مرگبار فرودگاه فتح بود. باند فتح عامل مشترک سانحه بوئینگ ارتش و حادثه هواپیمای تاباندر روز یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۷، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ باری متعلق به نیروی هوایی ارتش ج. ا. ایران که از کشور قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام درحال پرواز بود به دلیل اشتباه اقدام به فرود در باند فرودگاه فتح (در ۴ کیلومتری فرودگاه پیام) نمود و در نهایت دچار سانحه شد. ضرورت به روزرسانی نقشه‌های فرودگاهیباتوجه به بررسی‌های اولیه، علت اصلی سانحه بوئینگ ۷۰۷ ارتش، وجود باند فتح در نزدیکی فرودگاه پیام، بدون وجود هیچگونه علائم هشدار در چارت فرودگاهی بوده است.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
جنین سقط شده در دستشویی یک دبیرستان دخترانه پیدا شد. یک دختر نوجوان دبیرستانی در سرویس بهداشتی مدرسه‌اش زایمان کرد و یکی از کارکنان مدرسه به پلیس گزارش داد در دستشویی نوزاد مرده‌ای را یافته که به احتمال زیاد توسط یکی از دانش آموزان سقط شده است و این موضوع توسط نیروهای پلیس در دست بررسی است. به دنبال این خبر کارگاهان به دبیرستان وودرو ویلسون جهت تحقیقات بیشتر مراجعه کردند که به گفته مدیر مدرسه، مدرسه ۱۶۰۰ دانش آموز در مدرسه است وجنین مرده ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعداز ظهر در سطل زباله پیدا شده است. تحقیقات پلیس تا کنون راه به جایی نبرده و درخواست شده از افرادی که در این زمینه اگاهی دارند پلیس را در جریان بگذارند. جان لاوتون رئیس پلیس ایالت دالاس گفت: دوربین‌ها را بررسی کردیم و با معلمان مدرسه صحبت کرده‌ایم. سعی داریم بفهمیم آیا دانش آموزان در این زمینه اطلاعاتی دارند یا خیر و به خانواده‌ها توصیه شده موضوع را با فرزندان خود در میان بگذارند و چنان چه متوجه موضوع شدند فرزند خود را جهت هر گونه مشاوره و راهنمایی لازم به مدرسه ارجاع دهند.

عکس/ فرو رفتن میلگرد به بدن کارگر جوان ۱۳+

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
ایسناایسنا8 ساعت قبل
فرمانده انتظامی شهرستان بجنورد گفت: شب گذشته گازگرفتگی در این شهرستان جان سه عضو یک خانواده را گرفت. به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی پاکدل اظهار کرد: در این حادثه متاسفانه دو پسربچه هفت ماهه و ۹ ساله به همراه مادرشان جان خود را از دست دادند. وی افزود: علت این حادثه نشت دود از دوکش آبگرمکن و استنشاق گار سمی توسط اعضای این خانواده بوده که متاسفانه منجر به مرگ آنها شد. سرهنگ پاکدل ادامه داد: این حادثه اواخر شب گذشته در یکی از منازل واقع در خیابان شریعتی شمالی بجنورد رخ داد. انتهای پیام

اخبار بیشتر