1. خبری
  2. تکنولوژی
بلاتکلیفی ٣هزار و ٩۵٨ خودرو در گمرک‌های شهید باهنر، رجایی و بندر لنگه

بلاتکلیفی ٣هزار و ٩۵٨ خودرو در گمرک‌های شهید باهنر، رجایی و بندر لنگه

خبرگزاری خانه ملت |

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت خودروهای بلاتکلیف موجود در گمرک‌های شهید باهنر، رجایی و بندر لنگه، گفت: گزارش خوداظهاری درباره ۳۲۹ دستگاه خودرو به گمرک شهید رجایی صورت گرفته است در حالی که ۳۳۷ خودروها موجود در انبارهای این گمرک تاکنون خوداظهاری نکرده‌اند بنابراین در مجموع در این گمرک ۶۶۶ خودرو بلاتکلیف وجود دارد.

نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی افزود: هچنین گزارش خوداظهاری درباره ۹۵۸ دستگاه خودرو در گمرک شهید باهنر محقق شده اما ۲۱۰۲ خودرو نیز تاکنون به گمرک اظهار نشده‌اند، در بندر لنگه نیز ۱۹۰ خودرو خوداظهاری شده و۴۲ دستگاه خودرو در انبارهای این گمرک تاکنون خوداظهاری نکرده‌اند.

وی اظهار کرد: در مجوع ۱۴۷۷ خودرو در بندرهای شهید رجایی، باهنر و بندر لنگه به گمرک اظهار شده و ۲۴۸۱ خودرو تاکنون به گمرک اظهار نشده است که در مجموع ۳۹۵۸ خودرو در این گمرک‌ها بلاتکلیف مانده‌اند و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه ۱۵۲ دستگاه خودرو از محل ۱۲ فقره اظهارنامه به جهت عدم تائید مجوز ثبت سفارش در کمرگ شهید باهنر رسوب شده و پیگیری قضایی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: ۴۲۴ دستگاه خودرو در این گمرک به دستور مرجع قضایی توقیف و به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی فرستاده شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: تمامی خودروها در مهلت قانونی، به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام شده اما به علت ممنوعیت ترخیص خودرو سازمان جمع آوری اموال تملیکی، کالا را خارج نکرده است.

وی با بیان اینکه صاحبان خودروهای خوداظهاری در گمرک بندر شهید باهنر، برخی از نمایندگی‌های مختلف هستند و تعدادی کمی نیز براساس بخش نامه ۱۹ افراد شخصی هستند، یادآور شد: در گمرک بندر لنگه اکثر صاحبان خودروها افراد مختلف و غیر نمایندگی هستند.

نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکثر خودروهای خوداظهار در گمرک شهید باهنر از ارز دولتی استفاده کرده‌اند، اما در گمرک بندر لنگه ۹۹ درصد ورود کالا بدون انتقال ارز صورت گرفته است؛ همچنین درخصوص خودروهای اظهار نشده گمرک، هیچ گونه اطلاعاتی از منشا ارز در اختیار نیست. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا9 ساعت قبل
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت "زد. اکنون این شرکت در پروژه اخیر خود رویکردی جدید را در پیش گرفته است و آن این است که آنها به منظور کاهش خسارت وارده بر قسمت بیرونی خودرو در موارد تصادف از پهلو یک سیستم کیسه هوا بیرونی توسعه داده‌اند. کیسه‌های هوا بیرونی بعنوان یک ویژگی ایمنی بالقوه برای چندین سال معرفی شده‌اند، اما تاکنون شرکتی جز شرکت سازنده قطعات خودرو" زد. این ماژول کیسه هوا بیرونی در درون صندلی ماشین قرار دارد و به قاب صندلی متصل است. اف" گفت: تصور کلی ما در مورد توسعه کیسه هوای بیرونی که پیش از تصادف باز می‌شوند، نمونه‌ای عالی از این است که شرکت زد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو متهم که در پوشش تست بازیگری برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی اقدام به چندین فقره آدم ربایی و آزار و اذیت جنسی زنان جوان کرده بودند، خبر داد. هنوز مسافتی زیادی نرفته بودیم که ناگهان خودرو ۲۰۶ به داخل جاده‌ای خاکی رفت. وی افزود: در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که در حال حاضر خودرو ۲۰۶ در اختیار پسر مالک خودرو است. حمید نیز در همان محدوده زندگی جواد در منطقه باقرشهر دستگیر شد و هر دو متهم به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. با تعیین زمان، تحت پوشش راننده شرکت فیلم‌سازی به محل سکونت این خانم‌ها می‌رفتم و آنان را سوار ماشین می‌کردم.

معرفی خودروهای خاص کلاسیک بنز برای ماشین عروس+عکس

3+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
علاوه بر این، این شرکت نموداری منتشر کرده که در آن می‌توانیم آمار خرابی انواع و اقسام قطعات را در گوشی‌های دست دوم مشاهده کنیم. اگر به جدول زیر نگاه کنید، می‌توانید ببینید که رتبه‌ی اول خرابی‌ها مربوط به دکمه‌های فیزیکی است. چنین آماری کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد، زیرا هر کدام از کاربران روزانه صدها بار دکمه‌های فیزیکی گوشی خود را فشار می‌دهند. دومین قطعه‌ای که بیشترین آمار خرابی را دارد، چراغ LED برای نوتیفیکیشن‌ها است و در مقام سوم، اسپیکر قرار گرفته. این کمپانی به خریداران گوشی‌های دست دوم توصیه کرده چنین گوشی‌هایی را فقط از خریداران مطمئن خریداری کنند که در این زمینه از سابقه‌ی خوبی بهره می‌برند.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

خودرو ارزان می‌شود

رکنا8 ساعت قبل

شوالیه فتنه ۸۸ باز هم تهدید کرد!

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

زیردریایی اتمی روسیه

مهر4 ساعت قبل

چشم علیپور ترسیده است!

خبر ورزشی7 ساعت قبل