1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. تکنولوژی
بلاتکلیفی ٣هزار و ٩۵٨ خودرو در گمرک‌های شهید باهنر، رجایی و بندر لنگه

بلاتکلیفی ٣هزار و ٩۵٨ خودرو در گمرک‌های شهید باهنر، رجایی و بندر لنگه

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: ٣ هزار و ٩۵٨ دستگاه خودرو در بندرهای شهید رجایی، باهنر و بندر لنگه بلاتکلیف مانده اند.

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت خودروهای بلاتکلیف موجود در گمرک‌های شهید باهنر، رجایی و بندر لنگه، گفت: گزارش خوداظهاری درباره ۳۲۹ دستگاه خودرو به گمرک شهید رجایی صورت گرفته است در حالی که ۳۳۷ خودروها موجود در انبارهای این گمرک تاکنون خوداظهاری نکرده‌اند بنابراین در مجموع در این گمرک ۶۶۶ خودرو بلاتکلیف وجود دارد.

ضرورت تعیین تکلیف۳۰۶۰ دستگاه خودرو موجود در گمرک شهید باهنر

نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی افزود: هچنین گزارش خوداظهاری درباره ۹۵۸ دستگاه خودرو در گمرک شهید باهنر محقق شده اما ۲۱۰۲ خودرو نیز تاکنون به گمرک اظهار نشده‌اند، در بندر لنگه نیز ۱۹۰ خودرو خوداظهاری شده و۴۲ دستگاه خودرو در انبارهای این گمرک تاکنون خوداظهاری نکرده‌اند.

وی اظهار کرد: در مجوع ۱۴۷۷ خودرو در بندرهای شهید رجایی، باهنر و بندر لنگه به گمرک اظهار شده و ۲۴۸۱ خودرو تاکنون به گمرک اظهار نشده است که در مجموع ۳۹۵۸ خودرو در این گمرک‌ها بلاتکلیف مانده‌اند و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.

۴۲۴ دستگاه خودرو به دلیل توقیف در کمرگ به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی فرستاده شده است

وی با بیان اینکه ۱۵۲ دستگاه خودرو از محل ۱۲ فقره اظهارنامه به جهت عدم تائید مجوز ثبت سفارش در کمرگ شهید باهنر رسوب شده و پیگیری قضایی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: ۴۲۴ دستگاه خودرو در این گمرک به دستور مرجع قضایی توقیف و به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی فرستاده شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: تمامی خودروها در مهلت قانونی، به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اعلام شده اما به علت ممنوعیت ترخیص خودرو سازمان جمع آوری اموال تملیکی، کالا را خارج نکرده است.

وی با بیان اینکه صاحبان خودروهای خوداظهاری در گمرک بندر شهید باهنر، برخی از نمایندگی‌های مختلف هستند و تعدادی کمی نیز براساس بخش نامه ۱۹ افراد شخصی هستند، یادآور شد: در گمرک بندر لنگه اکثر صاحبان خودروها افراد مختلف و غیر نمایندگی هستند.

نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکثر خودروهای خوداظهار در گمرک شهید باهنر از ارز دولتی استفاده کرده‌اند، اما در گمرک بندر لنگه ۹۹ درصد ورود کالا بدون انتقال ارز صورت گرفته است؛ همچنین درخصوص خودروهای اظهار نشده گمرک، هیچ گونه اطلاعاتی از منشا ارز در اختیار نیست. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز22 ساعت قبل
نحوه نصب تلگرام طلایی بدون مشکل نصب هاتگرام بدون ارور چونه هاتگرام و طلگرام طلایی را نصب کنیمدر روزهای گذشته تلگرام طلایی و هاتگرام به دلیل مشکلات امنیتی توسط گوگل پلی از روی گوشی‌های هوشمند و موبایل‌های مختلف حذف شده است و گوگل پلی اجازه نصب آن را نمی‌دهد احتمال وجود جاسوسی و بد افزار در این نرم افزار‌ها باعث شده است که حتی امنیتی مانع از نصب آن‌ها در گوشی شودتوصیه ما این است که هرگز از این دو نرم افزار به دلیل وجود احتمال خطرات امنیتی استفاده نکنید با این حال برخی همچنان می‌خواهند این نرم افزار‌ها را بر روی گوشی خود نصب کند برای نصب تلگرام طلایی و هاتگرام بر روی گوشی خود کافیست همانطور که در عکس‌های زیر مشاهده می‌کنید آموزش ما را اجرا کرده تا بتوانیم تلگرام طلایی و هاتگرام را بدون مشکل و ارور بر روی گوشی خود نصب کنیدبه قسمت مشخص شده در عکس بروید و تیک مربوط به حفاظت از گوشی خودتان را غیر فعال کنید و پس از آن می‌توانید تلگرام طلایی و یا هاتگرام را نصب کنید
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
ارسال پیامکی برای تعدادی از زنان در تهران در ارتباط با کشف حجاب در داخل خودرو و احضار آنها به ساختمان پلیس در خیابان وزرا باعث ترافیک در این منطقه شد. تعدادی از زنان در تهران ظرف یک ماه اخیر، پیامک‌هایی را مبنی بر «کشف حجاب» در خودرو از سوی پلیس دریافت کردند. به گفته تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی برخی از صاحبان خودرویی که این پیامک را دریافت کرده‌اند، «مرد بوده‌اند.» تعداد زیادی از دریافت‌کنندگان این پیامک امروز در مقابل ساختمان پلیس امنیت اخلاقی در وزرا حاضر شدند. یک زن در تهران که این پیامک را دریافت کرده گفت: "در تاریخی که این پیامک برایم ارسال شده، من در بخش زنان یک بیمارستان بستری بودم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 ساعت قبل
ساعت ۲۴ -پیش بینی در خصوص آینده هوش مصنوعی، همانقدر پیچیده است که آینده بشر را بتوان پیش بینی کرد. بیم و امیدهای بسیاری برای آینده در نظر گرفته شده که البته برخی نیز عامدا در حال سیاه نمایی دستاوردهای هوش مصنوعی هستند و برخی دیگر از منظر بسیار خوشبینانه به آن می‌نگرند. چامسکی در مصاحبه‌ای، این نکته را یادآور می‌شود که هوش مهندسی، بیش از آنکه پایه‌های روانشناختی و ماهیتی داشته باشد، بیشتر رویکردی مهندسی دارد. هوش مصنوعی را می‌توان از جنبه‌های مثبت و منفی مورد بررسی قرار داد. الون ماسک، کار آفرین مشهور و یکی از تاثیرگذار‌ترین چهره‌های دنیای تکنولوژی و بنیانگذار شرکت هایی مانند تسلا موتورز و اسپیس ایکس در جدیدترین مصاحبه خود از خطرات هوش مصنوعی سخن گفته و هوش مصنوعی را از بمب‌های هسته‌ای خطرناک‌تر دانسته و معتقد است: «فیلم هایی که درباره هوش مصنوعی ساخته می‌شوند روزی به وقوع می‌پیوندند و انسان‌ها بایستی به سیاره دیگری سفر کنند.
دیجیاتودیجیاتو19 ساعت قبل
تیم اسنپ کیو در رویکردی تازه تصمیم گرفته که در مسابقات ساعت ۲۲ شب که در بازه زمانی ۴ تا ۱۴ اردیبهشت برگزار می‌شوند به بخش اعظم شرکت‌کنندگان جایزه بدهد. با شعار «وقتشه که برنده شی»، اسنپ کیو در مسابقات این ده شب امکانی فراهم کرده که لازم نباشد حتما به ۱۲ سؤال جواب بدهید تا برنده پول نقد باشید. البته باید بدانید که در صورت باخت در سؤال پنج و استفاده از جون اضافه، با برگشت به مسابقه جایزه سؤال پنج را نمی‌گیرید و باید روی جایزه سؤال شش و سؤالات بعدی حساب باز کنید. در نهایت بد نیست بدانید که اسنپ کیو برای سه نفری که از طریق گزینه «دعوت از دوستان» بیشترین افراد را به اپلیکیشن معرفی کرده‌اند هم جوایز ویژه‌ای در نظر گرفته است. برای آشنایی بیشتر با اسنپ کیو و روند مسابقات آن پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله دیجیاتو را از دست ندهید.

سامانه خودران «اتوپایلوت» تسلا چطور کار می‌کند؟

10+
دیجیاتودیجیاتو19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر