1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سرگرمی

فضای مجازی می‌تواند عقب‌ماندگی‌های گردشگری را جبران کند/انتخاب بسته‌های سفر نوروزی در نمایشگاه گردشگری/ایجاد اتحادیه جهانی آثار باستانی

ایلناخبرگزاری ایلنا |
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران و صنایع وابسته با حضور علی اصغر مونسان (رئیس سازمان میراث فرهنگی) در سالن خلیج فارس افتتاح شد.

فضای مجازی می‌تواند عقب‌ماندگی‌های گردشگری را جبران کند/انتخاب بسته‌های سفر نوروزی در نمایشگاه گردشگری/ایجاد اتحادیه جهانی آثار باستانی - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با حضور علی اصغر مونسان (رئیس سازمان میراث فرهنگی)، ولی‌الله تیموری (معاون گردشگری)، عبدالامیر الحمدانی (وزیر فرهنگ و گردشگری و آثار باستانی عراق) و برخی دیگر مسئولان در سالن خلیج فارس افتتاح شد.

تیموری در این مراسم گفت: نمایشگاه دوازدهم با رویکرد گردشگری داخلی و توریع سفر و ساماندهی در نقاط مختلف شکل گرفته است. این نمایشگاه همیشه یکی از رویدادهای مهم گردشگری ما بوده و هست و رویکرد این دوره نمایشگاه امسال را متمایز کرده است.

وی افزود: باتوجه به شعار دیجیتال مارکتینگ و گردشگری الکترونیک که امسال توسط سازمان جهانی گردشگری انتخاب شده است، سعی کردیم قسمتی از غرفه‌ها را به عنوان شرکت‌های ارائه دهنده گردشگری الکترونیک در نظر بگیریم تا در این قسمت نیز شاهد پیشرفت خود باشیم.

معاون گردشگری ادامه داد: ویژگی دوم این نمایشگاه این است که ما از صرف بازدید به سمت تخصصی کردن نمایشگاه رفتیم و بستری برای تعامل فعالان گردشگری با هم قرار دادیم. همچنین ۱۰۰ رویداد جانبی در غرفه‌های متعدد استان‌ها در این ۴ روز خواهیم داشت که هم جنبه معرفی داشته باشد و هم فضای تعامل شرکت‌های مختلف را باهم فراهم کند. برهمین اساس امسال ۶۶۰ شرکت داخلی و ۵۷ شرکت خارجی از ۱۲ کشور در این نمایشگاه حضور دارند.

وی در پایان عنوان کرد: باتوجه به نزدیکی این نمایشگاه به نوروز که تایم‌های‌سیزن ماست، مردم در این نمایشگاه می‌توانند بسته‌های سفر نوروزی خود را نیز ترتیب دهند.

عبدالامیر الحمدانی (وزیر فرهنگ و گردشگری و آثار باستانی عراق) در ادامه مراسم بیان کرد: ما اعتقاد داریم که فرهنگ پل ارتباط بین ملت‌هاست و باید فرامرزی باشد. روابط ما با ایران یک روابط قدیمی بوده که از هزاره سوم قبل از میلاد شروع شده و تا امروز ادامه دارد. حضور من در این نمایشگاه نیز برای استحکام بخشیدن به این روابط است.

وی افزود: ما روی گردشگری به ویژه در حوزه مذهبی تاکید می‌کنیم. چراکه گردشگری یکی از مواردی است که دو کشور باهم می‌توانند روی آن کار کنند. به این ترتیب ما سعی می‌کنیم مشکلاتی که بر سر امدن زوار ایرانی برای عراق هست را حل کنیم.

وزیر گردشگری عراق در ادامه بیان کرد: خوشبختانه با مسئولان ایرانی به توافقاتی رسیدیم که قطعا می‌تواند زمینه خوبی برای گسترش روابط در حوزه گردشگری بین ایران و عراق باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: متاسفانه آثار باستانی در منطقه ما توسط افراد و گروه‌های تروریستی سرقت می‌شود. بنابراین من این پیشنهاد را به تهران می‌دهم که یک اتحادیه نظیر اتحادیه کشورهای نفتی برای آثار باستانی داشته باشیم و مختص به کشورهایی باشد که تمدن‌های اصیلی دارند و ازجمله آنها می‌توان به چین، ایران، هند، مکزیک، عراق و یونان اشاره کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

عبدالامیر الحمدانی در ادامه بیان کرد: ایجاد شدن چنین اتحادیه‌ای می‌تواند سبب ایجاد اتحاد در بین این کشورها شده و به این وسیله می‌توان برای برگردادن آثار باستانی که به سرقت رفته، اقدامات موثری را انجام دهند. من در حالی به بغداد برمی‌گردم که آرزوهایی را دنبال می‌کنم و آن این است که آینده خوبی را پیش رو داشته باشیم.

علی اصغر مونسان (رئیس سازمان میراث فرهنگی) نیز در این مراسم گفت: در شرایطی این نمایشگاه را برگزار می‌کنیم که گردشگری همچنان روند رو به رشد خود را در جهان طی می‌کند. همه می‌دانیم که امروز گردشگری به سومین اقتصاد جهان رسیده و پرشتاب به راه خود ادامه می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود که به زودی به عدد دو میلیارد گردشگر برسد.

وی افزود: از هر ۱۱ شغل در جهان یک شغل مربوط به کردشگری بوده و بر اساس اعلام سازمان جهانی روز به روز به مقاصد گردشگری جهان اضافه شده و رقابتی بین کشورهای کوچک و بزرگ شکل گرفته است که بنا به ویژگی اصلی گردشگری چنین رقابتی فراهم شده است.

مونسان در ادامه بیان کرد: دولت جمهوری اسلامی چند سالی است که این صنعت را به رسمیت شناخته و کارهایی برای توسعه آن انجام داده است. بر همین اساس هم‌اکنون ۱۲ میلیارد تومان سرمایه‌گزاری در بخش‌های مختلف کشور شذه و ۲ هزار پروژه گردشگری در حال انجام است. به اعتقاد بنده، ما در ادامه حتما به یک اقتصاد جدید در کشور نیاز داریم که از نظر من این اقتصاد با توجه به ویژگی‌های این صنعت قطعا گردشگری خواهد بود و من برای ان آینده روشنی می‌بینم.

وی ادامه داد: بخش گردشگری ما با همه مشکلات کشور، روند رو به رشدی داشته و حتی سرمایه‌گزاران غیردولتی نیز به آن علاقه نشان دادند. بر همین اساس از رقم ۶ میلیون گردشگر عبور کردیم و اگر با همین فرمان ادامه پیدا کند تا پایان سال به عدد ۷ میلیون گردشگر نیز خواهیم رسید.

مونسان در پایان بیان کرد: گردشگری و تحول دیجیتال و الکترونیک از سوی سازمان جهانی جهان‌گردی به عنوان شعار امسال انتخاب شده و ما هم قطعا آن را ادامه خواهیم داد. چراکه فضای مجازی و دیجیتال می‌تواند کمک کند تا ما عقب‌ماندگی‌های خود را جبران کنیم. این فضا قیمت ارزانی دارد، دسترسی به آن آسان است و عمق نفوذ بالایی دارد که همه اینها می‌تواند در پیشرفت ما نقش به سزایی داشته باشد.

همزمان با افتتحاح دوزادهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، شبکه گردشگری در شبکه سراسری شما نیز آغاز به کار کرد که قرار است از این پس روزانه چندین ساعت برنامه گردشگری را پخش کند.

دوزادهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از ۲۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، «مهدی قاسمی» در گفت و گویی افزود: دوازدهمین جشنواره آئینی و گردشگری گل غلتان، از یازدهم تا سیزدهم اردیبهشت ماه امسال در شهر امیریه شهرستان دامغان برگزار می‌شود. دبیر جشنواره گل غلتان هدف از برگزای این جشنواره را احیاء آداب و سنن قدیمی، نهادینه کردن این آیین، ایجاد فضای شاد و سالم برای عموم جامعه، جذب گردشگر و رونق اقتصادی منطقه عنوان کرد. وی گفت: بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی امیریه، کویر حاج علیقلی، دریاچه نمک در کنار عرضه صنایع دستی و سوغات، گشت و گذار در باغ گل و چیدن گل برای اجرای برنامه گل غلتان، کارناوال شادی، برگزاری آئین ملی گل غلتان در خانه‌های محلی و محل برگزاری جشنواره، اجرای موسیقی‌های محلی و برنامه‌های فرهنگی، شتر سواری، اسب سواری و رصد ستارگان از برنامه‌های این جشنواره است. آئین گل غلتان اولین اثر معنوی استان سمنان است که در سال ۸۹ با شماره ثبت ۱۷۷ به‌عنوان نخستین اثر معنوی استان سمنان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. شهر امیریه از توابع شهرستان دامغان و در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی این شهرستان واقع شده است.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ هما خورشیدی سرپرست معاونت گردشگری یزد با اعلام این خبر گفت: شیامن شهری است بندری در جنوب چین که دارای اهمیت بسیار زیادی در اقتصاد چین است و یکی از مقاصد مهم گردشگری چین به حساب می‌آید و سالانه پذیرای گردشگران زیادی است. سرپرست معاونت گردشگری یزد افزود: این نمایشگاه با حضور ۴۷ کشور دنیا و ۲۰ استان از کشور چین از ۳۰ فروردین تا یکم اردیبهشت با ۲ هزار و ۶۰۰ غرفه برگزار شد که از شهر جهانی یزد گروه گردشگری یوز، متشکل از سه دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری ماهور گشت باستان یزد، یزد پرواز، شید گشت و همچنین بوم گردی خانه شما به منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های ایران و یزد و توسعه همکاری با کشور چین به عنوان بزرگترین بازار گردشگری دنیا و جذب گردشگر از این کشور در نمایشگاه مذکور شرکت کردند. بازدیدکنندگان این نمایشگاه از غرفه یزد استقبال خوبی داشتند و در خصوص سفر به ایران، ابراز تمایل کردند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
مراسم یادبود منیر فرمانفرمائیان - هنرمند نقاش از پیشگامان هنر مدرن ایران - روز پنجشنبه (پنجم اردیبهشت ماه) در باغ موزه نگارستان برگزار شد. او ادامه داد: عشق به حیات و هستی در او موج می‌زد و برای هر چیزی حیات و هویت قائل بود. او آثار نابی از فرهنگ و هنر ایران به جا گذاشت که باعث یادآوری و باقی ماندن نام او خواهد شد. زنده‌یاد منیر شاهرودی فرمانفرمائیان، ۵۱ اثر از آثار خود را وقف دانشگاه تهران کرد و در تاریخ ۲۴ آذر سال ۱۳۹۶ موزه دائمی منیر فرمانفرمائیان در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران افتتاح شد. در سال ۲۰۱۵، فرمانفرمائیان نخستین هنرمند ایرانی شد که آثارش در یک نمایشگاه انفرادی در موزه گوگنهایم به نمایش درآمد.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
یکی از زیرمجموعه‌های محبوب لبنیات پنیر است. درواقع پنیر از خواص متعددی برخوردار است و می‌تواند برای بسیاری از افراد مفید باشد. البته فراموش نکنیم که برخی از انواع پنیر به علت دارا بودن نمک و چربی شدید به شدت خطرناکند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، پنیر را می‌توان به عنوان صبحانه، عصرانه یا حتی در غذاهای مختلف استفاده کرد. ترکیبهایی مانند پنیر و سبزی خوردن یا پنیر و خیار و گوجه فرنگی می‌تواند برای وعده شام بسیار مفید باشد.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
مصرف زنجبیل می‌تواند برای سلامتی افراد بسیار مفید باشد و بر همین اساس نیز مصرف این گیاه در طب سنتی توصیه می‌شود. اما شابد اطلاع نداشته باشید که افراط در مصرف زنجبیل می‌تواند منجر به مشکلاتی برای سلامتی شود. درواقع افراط در مصرف زنجبیل مضراتی برای سلامتی دارد: _با مصرف بیش از حد زنجبیل دچار مشکلات گوارشی خواهید شد_افراط در مصرف زنجبیل با علائم تهوع و التهاب روده همراه است_زنجبیل خاصیتی مشابه با کافئین دارد. یعنی اگر در مصرف زنجبیل افراط کنید دچار بی خوابی می‌شوید_افراط در مصرف زنجبیل می‌تواند منجر به التهاب دهان و زبان و سوزش درون دهان شود_برخی از افراد نسبت به زنجبیل حساسیت دارند یعنی با مصرف مداوم زنجبیل دچار مشکلات معده و روده می‌شوند_مصرف مکرر زنجبیل می‌تواند رگ‌ها و عروق قلبی را تحریک کند. البته این موضوع برای افرادی با سابقه حمله قلبی بیشتر مشاهده می‌شود_مصرف بیش از حد زنجبیل منجر به افت شدید قندخون می‌شود_برخی پژوهش‌ها نشان داده که مصرف بیش از حد زنجبیل منجر به تشدید خونریزی زنان در زمان قاعدگی می‌شود_تحریک پذیری معده و عدم تحمل برخی غذاها پس از مصرف زنجبیل از دیگر عوارض مصرف بیش از حد زنجبیل محسوب می‌شود
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
یکی از سبزیجات محبوب در بهار و تابستان ساقه کرفس است. درواقع بسیاری از افراد با هدف لاغری و کاهش وزن به سراغ ساقه کرفس می‌روند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، اگرچه بسیاری از افراد ساقه کرفس را به علت خواص کاهش وزن و مبارزه با چربی‌ها انتخاب می‌کنند اما ساقه کرفس خواص دیگری هم دارد: _ساقه کرفس یکی از برترین گیاهان جهان برای مبارزه با سلول‌های سرطانی یا به عبارتی دقیق‌تر تقویت سیستم ایمنی بدن است_ساقه کرفس به افزایش قدرت حافظه کمک می‌کند_با مصرف ساقه کرفس می‌توانید بینایی خود را تقویت کنید_کرفس یکی از برترین سبزیجات برای هیدراته نگه داشتن بدن است_افرادی که دچار فشار خون بالا هستند با مصرف منظم ساقه کرفس می‌توانند از نرخ فشار خون خود بکاهند_افرادی که دچار مشکلات گوارشی هستند با مصرف ساقه کرفس می‌توانند با این مشکل تا حد زیادی مبارزه کنند_کرفس با یبوست مبارزه می‌کندبه طور گلی سعی کنید میوه و سبزیجات را به رژیم غذایی خود بیفزایید. از مصرف فست فودها و غذاهای چرب بکاهید و بدن خود را با مصرف سبزیجات تازه ریکاوری کنید. مصرف مرتب غذاهای چرب زمینه ساز ابتلا به کبد چرب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر