نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا10 ساعت قبل
ربیعی معتقد است باید با اندیشه صحیح جایگاه مناسبی برای کشور در عرصه فناوری تعریف کرد. عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: باید با پردازش صحیح اطلاعات و نگاهی متناسب با ارزش‌های فرهنگی در فناوری به جایگاه مناسبی دست یافت. عضو هیأت علمی دانشگاه تهران افزود: بشر تاکنون در ساخت ماشین‌های هوشمند برای انجام اعمال خاص بسیار موفق عمل کرده است. در حال حاضر دانشمندان توانسته‌اند با استفاده از ارتباط نوری برخی از حشرات را تحت کنترل خود درآورند. ربیعی با اشاره به فناوری یادگیری ماشینی اظهار کرد: بشر در سال‌های اخیر متوجه شده می‌تواند با استفاده از پردازش داده و دانش علوم جدید را کشف کند.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
این اثر نخستین فیلم سینمایی بعد از انقلاب است که شخصیت اصلی آن یک روحانی شیعه است. هر چند که این اثر مستقیما زندگی یک روحانی را بازگو نمی‌کند، اما به دلیل تأثیرگذاری نقش روحانی و بازی خوب محسن تنابنده، این شخصیت یکی از روحانیون ماندگار سینما شد. البته بازی بازیگران هم به باورپذیری و کیفیت این اثر سینمایی خیلی کمک کرد تا جایی که برخی منتقدان اعلام کردند بهروز شعیبی واقعا یک طلبه روحانی است. رضا کیانیان و مرحوم شکیبایی، روحانیون تمام تلویزیونبازیگران بسیاری در تلویزیون نقش روحانی را ایفا کرده‌اند. این بازیگر به‌اندازه‌ای توانست این نقش را دلپذیر ایفا کند که در مراسم اختتامیه دومین جشنواره روحانی و سینما در تالار سوره حوزه هنری، جایزه بهترین بازیگر نقش روحانی را برای بازی در سریال‌های کیف انگلیسی و روزگار قریب دریافت کرد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) به فعالیت‌‌های این قرارگاه اشاره کرد و فعالیت‌های آموزشی، درمانی، عمرانی در مناطق محروم را از جمله فعالیت‌های آن عنوان کرد. حجت الاسلام قاسمیان همچنین از برگزاریمراسم یادواره جهادگر آسمانی امیرمحمد اژدری در همان روز خبرداد و گفت: مرحوم اژدری در سن ۲۵ سالگی الگویی برای جوانان دهه هفتادی شد که چطور یک نفر در این سن می‌تواند فعالیت‌های گسترده جهادی داشته باشد. امروز اعتقادمان بر این است که مرحوم اژدری دستش بازتر از گذشته است و در بسیاری از مشکلات همراه ما است. در این مراسم از تمبر مرحوم، عکس مرحوم اژدری که با اثر انگشت ۷۰ هزار نفر خلق شده و کتاب خاطرات این جهادگر رونمایی خواهد شد. مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در ادامه سخنانش عرصه فعالیت این قرارگاه در ایام نوروز را استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد وگفت: در ایام عید فعالیت‌های مختلف جهادی در ۳۰ شهرستان اطراف یاسوج انجام می‌شود.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش عصر سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سوره هنر، با توجه به استقبال و درخواست علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر و داستان انقلاب، مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد ادبی تا ۵ اسفند ماه تمدید شد. این زمان پیش از این ۳۰ بهمن ماه اعلام شده بود. ** جشنواره شعر انقلاب در یک نگاهبه گزارش ایرنا، جشنواره شعر انقلاب از سال ۸۸ و با حماسه ۹ دی متولد شد و با جشنواره داستان انقلاب آمیخت. جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب پیش از این در دی‌ماه هر سال و جشنواره بین‌المللی داستان انقلاب (جایزه امیرحسین فردی) به منظور پاس‌داشت و ارتقای دستاوردهای شعر و داستان انقلاب و همچنین کشف استعدادهای برتر، در فروردین ماه برگزار می‌شدند که با ادغام دو بخش، یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب فروردین‌ماه ۱۳۹۸ همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. برگزاری این رویداد را مؤسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری برعهده دارد.
ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دانشگاه سوره، به مناسبت روز جهانی طراحی ایتالیا، همایش «آینده شهرهای هوشمند، طراحی و هنر» ۱۲ اسفند برگزار می‌شود. این همایش با همکاری مشترک انجمن علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه سوره و با همکاری قطب علمی و فناوری دانشکده معماری دانشگاه تهران، انستیتو اروپایی دیزاین و سفارت ایتالیا برگزار می‌شود. لازم به ذکر است، در این همایش جووانی اتونلو مدیر هنری انستیتو طراحی اروپا در سالن شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران حضور دارد و ورود برای عموم آزاد است. **اکران مستند «چاووش از درآمد تا فرود» مستند «چاووش از درآمد تا فرود» به کارگردانی و تهیه کنندگی مشترک آرش رئیسیان و هانا کامکار روز ششم اسفند در سالن سینمای شهید فهیمی دانشگاه سوره اکران می‌شود. این مستند روایتگر شکل گیری، حیات و از هم گسستن کانون موسیقی چاووش است که به سرنوشت سازترین لحظات اجتماعی ایران گره خورده است.

اخبار بیشتر