1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
وجود ۶۵۰ معدن دارای پروانه بهره‎برداری در آذربایجان‎شرقی

وجود ۶۵۰ معدن دارای پروانه بهره‎برداری در آذربایجان‎شرقی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: حدود 650 معدن دارای پروانه بهره‎برداری در استان وجود دارد که از این بین 317 معدن فعال، 57 معدن در وضعیت تعطیلی موقت و 222 معدن نیز غیر فعال است.

به گزارش ایسنا، داود بهبودی در اولین جلسه حوزه معدن و فرآوری مجمع تعامل توسعه استان، اظهار کرد: در این مجمع عمدتا به دنبال تشکیل یک نهاد توسعه‌ای تعاملی و مشارکتی بخش خصوصی هستیم که با ادبیات برنامه‌ریزی آشنا باشد و بتواند به عملیاتی کردن ایده‌ها بپردازد.

وی افزود: در دومین سند تدبیر توسعه استان ۱۴ هسته کلیدی تعریف کردیم که یکی از آن‌ها تکمیل زنجیره ارزش صنایع معدن و نوسازی صنایع است که شناسایی این زنجیره‌ها مطالعات و سازوکارهای خود را نیاز دارد و استمرار و نهادینه‎سازی جلسات مجمع را می‌طلبد.

وی با بیان این‌که برای دستیابی به توسعه مورد انتظار استان موانعی در محیط بین‌الملل، کشور و درون استان وجود دارد، گفت: ما باید در داخل این مفروضات حرکت کرده، تأثیرگذار بوده و محدودیت‌ها را رفع کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‎شرقی بیان کرد: مجمع تعامل توسعه می‌تواند جایگاه نهادهای مدنی توسعه استان را تقویت و مطالبه و فراتر از آن گفتمان توسعه را نهادینه کند.

رئیس مجمع تعامل توسعه استان نیز در این جلسه به تشریح فلسفه وجودی و اهداف مجمع اشاره کرد و گفت: در راستای آسیب‎شناسی تمام برنامه‌های چهار دهه بعد از انقلاب و انجام مطالعات تطبیقی با کشورهای موفق و ناموفق در عرصه برنامه‌ریزی به ضرورت وجود این مجمع رسیدیم.

جواد نیکبخت افزود: ما به بازتعریف توسعه پرداخته و می‌خواهیم توسعه را از قالب صرف اقتصادی خارج و به بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بیشتر توجه کنیم.

در این جلسه فعالان عرصه معدن و فراروری استان به بیان دیدگاه‌های خود در ارتباط با توسعه صنایع معدنی استان پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر