1. خبری
  2. تکنولوژی
دو آسیب پذیری سیستم عامل iOS رفع شد/ حل مشکل شنود تماس «فیس تایم»

دو آسیب پذیری سیستم عامل iOS رفع شد/ حل مشکل شنود تماس «فیس تایم»

خبرگزاری مهر |

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت بررسی مرکز افتا، این دو آسیب‌پذیری با شناسه‌هایCVE-۲۰۱۹-۷۲۸۶ و CVE-۲۰۱۹-۷۲۸۷ در IOS معرفی شده‌اند.

اولین آسیب‌پذیری روز صفر iOS، با شناسه CVE-۲۰۱۹-۷۲۸۶ شناخته می‌شود و به صورت فعال مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. براساس به‌روزرسانی امنیتی iOS ۱۲,۱٫۴، این آسیب‌پذیری چارچوب Foundation را هدف قرار می‌دهد که یک لایه پایه‌ای از فعالیت برنامه‌ها و چارچوب‌ها است؛ این آسیب‌پذیری یک مشکل خرابی حافظه است که به دلیل اعتبارسنجی نامناسب ورودی‌ها به وجود آمده است. سوءاستفاده از این آسیب‌پذیری منجر به افزایش دسترسی می‌شود.

آسیب‌پذیری روز صفر دوم چارچوب IOKit را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این چارچوب از طریق مکانیزم رابط دستگاه دسترسی غیرکرنل به اشیاء I/O Kit را پیاده‌سازی می‌کند. این آسیب‌پذیری نیز یک مشکل خرابی حافظه است که به دلیل اعتبارسنجی نامناسب ورودی‌ها به وجود آمده و باعث اجرای کد دلخواه با دسترسی‌های سطح کرنل (هسته رایانه) می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

علاوه بر این دو نقص روز صفر که دستگاه‌های اجراکننده iOS ۱۲,۱٫۳ را تحت تاثیر قرارمی‌دهند، اپل مشکل شنود عمومی گسترده که در ویژگی تماس گروهی FaceTime وجود دارد را نیز برطرف کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عکس/ دستگیری سارق ایربگ خوردوهای یوسف آباد

15+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل

معرفی خودروهای خاص کلاسیک بنز برای ماشین عروس+عکس

3+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ساعت قبل
طرفداریطرفداری9 ساعت قبل
قبل از خرید جیپ شهباز با رقبای آن آشنا شوید. به‌خصوص علاقه‌مندان به آفرود همواره به خرید جیپ شهبازهای سالم و سرحال به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌های ممکن فکر می‌کنند. اما اگر قصد خرید جیپ شهباز را دارید بهتر است نیم‌نگاهی نیز به رقبای این جنگجوی افسانه‌ای در ایران داشته باشید. جیپ صحرا، زیبا‌تر و با امکانات بیشترجیپ رانگلر یا جیپ صحرا برخلاف شهباز تا دهه شصت در بازارهای ایران وجود نداشت. برخلاف جیپ شهباز که از موتورهای آمریکایی پرقدرت v۶ و v۸ سود می‌برند جیپ صحرا به موتورهای ژاپنی میتسوبیشی ۲٫۷ لیتری مجهز شده است.

اخبار بیشتر