1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
استقلال و شفر آماده‌ی چالش ۶۰ روزه

استقلال و شفر آماده‌ی چالش ۶۰ روزه

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
بازی با پیکان پیش درآمد ماراتن سخت پیش روی استقلال ،در نیم فصل دوم بود.آنالیز عملکرد تیمی استقلال نشان می دهد شفر برای لیگ و آسیا برنامه ی ویژه ای تدارک دیده است .

به گزارش ورزش سه، قبل از بازی تعیین کننده‌ی آبی‌ها مقابل تراکتور استقلال اولین بازی نیم فصل دوم را با پیروزی قاطع پشت سر گذاشت. تیم شفر با بازگشت مصدومان و اضافه شدن خریدهای زمستانی، نیم فصل جذابی را برای هواداران آبی نوید می‌دهد.

دربازی پیکان شفر تصمیم گرفت همانند نیم فصل اول با چیدمان ٤١٤١ استقلال را به زمین بفرستد ولی در ترکیب اولیه بازیکنان تغییرات جالبی را ایجاد کرده بود که در زیر بررسی خواهیم کرد:

*خط دفاع

انتخاب شفر برای دفاع مرکزی زوج سهرابیان، دانشگر بود که نمره قبولی در بازی باپیکان می‌گیرند به جز یک صحنه که سهرابیان در تقابل با مومنی جا ماند تقریبا برنده تمامی نبردها و دوئل‌های قسمت عقب زمین استقلال، مدافعان جوان این تیم بودند.

البته مهم‌ترین ویژگی بازی هر دو مدافع جوان استقلال قدرت بازی سازی در عقب زمین است که باعث شده بود استقلال خیلی منظم‌تر بازی کند و حتی دانشگر پاس گل اول را هم به نام خود ثبت کند. البته با توجه به محرومیت دانشگر مقابل تراکتور احتمالا منتظری دوباره به دفاع مرکزی برخواهد گشت.

استقلال و شفر آماده‌ی چالش ۶۰ روزه - 6

در پست مدافع کناری منتظری و نورافکن برای بازی با پیکان انتخاب شده بودند که در بخش هجومی گره زیادی از تیم باز نکردند ولی احتمالا دلیل انتخاب این دو، که در عقب زمین موثرتر هستند، آزمایش این خط دفاعی برای چند بازی سنگین مقابل تراکتور، ذوب آهن و بازی‌های آسیایی استقلال است. در آسیا احتمالا شفر از مدافعان کناری خود کمتر توقع نفوذ دارد و روی قدرت تخریبی آنها حساب خواهد کرد.

*خط میانی

در بازی با پیکان خط هافبک استقلال با حضور فرشیداسماعیلی، شجاعیان، وریا، فرشید باقری و چشمی به عنوان هافبک دفاعی بازی را شروع کرد. ولی روزبه چشمی برای بازی در سیستمی مبتنی بر تک هافبک دفاعی (pivot) انتخاب خوبی به نظر نمی‌رسد. با اینکه در کار‌های دفاعی روزبه نمره خوبی می‌گیرد ولی در بازیسازی و سرعت انتقال تفاوت کیفیت او با بازیکنی مثل علی کریمی مشهود است.

استقلال و شفر آماده‌ی چالش ۶۰ روزه - 10

احتمالا به همین دلیل داریوش شجاعیان در دقایقی از بازی در پست هافبک دفاعی بازی کرد که اتفاقا نمایش خوبی ارائه کرد.

از سوی دیگر در سمت چپ و راست، استقلال با حضور وریا و اسماعیلی بسیار خلاق و خطرناک‌تر از قبل به نظر می‌رسد و با اضافه شدن شجاعیان خط میانی استقلال در نیم فصل دوم تبدیل به یکی از جذاب‌ترین هافبک‌های این سال‌های آبی‌ها شده است.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

*خط هجومی

مرتضی تبریزی تک مهاجم استقلال موفق شد گل اول را برای استقلال به ثمر برساند ولی نکته منفی بازی تبریزی درگیری‌ها و نبردهای هوایی با مدافعان حریف است که اکثرا مغلوب می‌شود و این اشکال در چیدمان مبتنی بر تک مهاجم ببشتر به چشم می‌آید. مهاجم هدف در این روش بازی باید قابلیت توپ نگه داشتن در بالای زمین داشته باشد و از قدرت بالای سرزنی در مقابل مدافعان وسط حریف برخوردار باشد.

با توجه به رقابت تنگاتنگ مهاجمان در تیم استقلال در نیم فصل دوم احتمالا تبریزی در پست وینگر بیشتر به کار شفر خواهد آمد.

استقلال و شفر آماده‌ی چالش ۶۰ روزه - 17

بازیکنان جایگزین:

**منشا

گادوین منشا که ظاهرا بازیکن مورد علاقه شفر است در بازی مقابل پیکان از دقیقه ۷۰ در خط میانی به کار گرفته شد که عملکرد خوبی داشت و یک پاس گل نیز به نام خود ثبت کرد. به نظر می‌رسد شفر روی منشا حساب ویژه‌ای برای بازی‌های مهم پیش روی استقلال باز کرده است و جنس بازی خونسرد منشا در میانه میدان حلقه‌ی گم شده‌ی شفر در استقلال باشد.

**ایسما

خرید پر سر و صدای آبی‌ها در این بازی رونمایی شد و در اولین دقیقه‌ی حضورش موفق شد یک گل تک نفره نیز به ثمر برساند و زنگ خطر را برای بقیه مهاجمان استقلال به صدا در بیاورد و هیچ بعید نیست شفر در بازی مقابل تراکتور تصمیم بگیرد از ایسما به عنوان مهاجم ثابت استفاده کند.

***شفر برای بازی مقابل تراکتور فرشید باقری و دانشگر را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت و برای مقابله با خط هافبک قدرتمند تراکتور احتمالا شجاعیان وظایف دفاعی بیشتری به عهده بگیرد و با کمک چشمی در مقابله با فانتزی باز‌های تراکتور توازن میانه میدان را برای آبی‌ها حفظ کنند.

البته کیفیت بد زمین در ورزشگاه شهر قدس بر روی کیفیت فنی بازی تاثیر گذاشته بود ولی استقلال در این بازی توانست نشانه هایی از پیشرفت را به نمایش بگذارد. و هواداران را امیدوار کند که شفر کاملا آماده، به سوی ۶۰ روز سخت پیش روی استقلال می‌رود.

احسان صدری

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳23 ساعت قبل
السد قطر دو – پاختاکور یکنتیجه دیدار اول این گروه، دوباره تکرار شد و حالا السد با ۷ امتیاز صدرنشین گروه است. پرسپولیس با دو برد صدرنشین می‌شود؟ جواب این سوال مشخص نیست زیرا الاهلی نیز شانس کسب دو برد را دارد و می‌تواند حتی اگر قرمزها ۱۰ امتیازی شوند، با یازده امتیاز صدرنشین باشد. در ادامه مسابقات پاختاکور ۵ امتیاز اولین حریف پرسپولیس است و بازنده این دیدار، شانسی برای صعود نخواهد نداشت و نتیجه مساوی نیز تقریبا کار هر دو تیم را سخت خواهد کرد. قرمزها در دیدار پایانی خود با حمایت پر شور هواداران میزبان السد قطر خواهند بود؛ السد با ۷ امتیاز صدرنشین است و با کسب برد برابر الاهلی ۱۰ امتیاز می‌شود تا صعود خود را قطعی کند و همین موضوع می‌تواند برای پرسپولیس بهترین حالت باشد. این اتفاق برای پرسپولیس صد در صد و قطعی است و برای دیگر تیم‌ها نیز احتمال بالایی دارد؛ حالا همه تیم‌های این گروه به دور از مصلحت اندیشی باید برنده باشند.
تابناکتابناک11 ساعت قبل
در این روز‌ها یک گفتگو هم در فضای مجازی منتشر شده که ادعا می‌شود، بین فردوسی پور و مدیر شبکه سه رد و بدل شده است. در این گفتگو فردوسی پور تاکید می‌کند که برنامه‌اش بین مردم محبوب است و چرا باید حذف شود، اما فروغی جواب می‌دهد: «بگو همون مردم بهت آنتن بدن!». دوشنبه شب دیگری از سال ۹۸ هم بدون عادل فردوسی پور و برنامه پرمخاطبش شب گذشته سپری شد. برنامه‌ای که حدود دو دهه محبوب‌ترین برنامه تلویزیون بود، اما این محبوبیت برای بعضی قابل قبول نبود تا پروژه حذف عادل فردوسی پور کلید بخورد. در این گفتگو فردوسی پور تاکید می‌کند که برنامه‌اش بین مردم محبوب است و چرا باید حذف شود، اما فروغی جواب می‌دهد: «بگو همون مردم بهت آنتن بدن!».
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
فوق ستاره پرتغالی تیمی برنده و مدعی فتح لیگ قهرمانان برای فصل بعد می‌خواهد و تنها یک سال به یوونتوس مهلت داده است و اگراهداف او برآورده نشوند، تابستان ۲۰۲۰ از یووه جدا خواهد شد. فوق ستاره پرتغالی به خوبی می‌داند که راه رسیدن به توپ طلا از لیگ قهرمانان می‌گذرد و یوونتوس فصل بعد باید تیمی قدرتمندتر باشد تا بتواند فاتح لیگ قهرمانان شود. بازیکنانی که از نظر رونالدو می‌توانند به یووه برای فتح لیگ قهرمانان کمک کنند. در لیست پیشنهادی رونالدو نام دو ستاره رئال که در این تیم با رونالدو هم تیمی بودند نیز به چشم می‌خورد: رافا واران و ایسکو؛ دو بازیکنی که در کنار رونالدو ۴ بار فاتح لیگ قهرمانان شده‌اند. باید دید در نهایت سران یووه موفق به جذب چند بازیکن از این فهرست خواهند شد تا به این طریق رضایت فوق ستاره پرتغالی را جلب کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وقتی علی ضیا از شاه‌حسینی درباره همجنسگرایی در فوتبال ایران پرسید، او گفت: «متاسفانه برخی از مدیران ناآگاه به محتویات پرونده همجنسگرایی، چنین ادعاهایی کردند. یکی از رسانه‌ها از من پرسید واقعا چنین پدیده‌ای وجود دارد؟ گفتم گزارشی از یکی از نهادهای امنیتی به دست من رسیده که حدود سی صفحه است. یکی از مدیران وقت فدراسیون، گفت از من بعید است چنین گزارشی را قضاوت کنم. خب اگر برخی از مسائل را ریزبینی کنیم، شاید این پرونده دچار مشکل شود. از رییس وقت و فعلی کمیسیون اصل نود می‌خواهم این پرونده را رسیدگی کنند.» ۲۵۵ ۴۱
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
«میرمصطفی جوادی» در حرکت یکضرب وزنه‌های ۱۴۳، ۱۵۰ و ۱۵۴ کیلویی را با موفقیت پست سر گذاشت تا در حرکت یکضرب در رده ششم قرار گیرد. وی در حرکت دوضرب نیز فقط وزنه ۱۸۲ کیلوگرم را مهار کرد و در ثبت وزنه‌های ۱۹۴ و ۱۹۵ کیلویی ناموفق بود تا در حرکت دوضرب هم در جایگاه ششم بایستد و در مجموع نیز با حدنصاب ۳۳۶ کیلوگرم در جایگاه ششم قرار گرفت. «دایین لی» وزنه بردار چینی نیز با ثبت وزنه‌های ۱۶۸ کیلوگرم در حرکت یکضرب (مدال طلا)، ۱۹۵ کیلوگرم در حرکت دوضرب رده چهارم و ۳۶۳ کیلوگرم مدال طلای مجموع را به دست آورد. همچنین، از ساعت ۱۳ ظهر به وقت تهران امروز (سه شنبه ۳ اردیبهشت) «مریم زارع» در گروه A دسته ۵۹ کیلوگرم بانوان به روی تخته رفت. (پیش از این رکورد دسته ۵۹ کیلوگرم در حرکت دوضرب ۱۳۶ کیلوگرم و در مجموع ۲۳۷ کیلوگرم بود).
همشهریهمشهری1 روز قبل
ایسنا نوشت: برانکو ایوانکویچ سرمربی پرسپولیس پس از باخت ۲ بر یک برابر الاهلی عربستان در نشست خبری این دیدار حاضر شد و اظهار کرد: متاسفم که نتوانستیم ببریم زیرا تیم بهتری بودیم و موقعیت‌های بهتری خلق کردیم. از بازی قبلی که بردیم بهتر بودیم. وی ادامه داد: الاهلی بدون موقعیت گل توانست دو گل را به ما بزند. به هر حال این فوتبال است و نمی‌دانم چه بگویم. در این دیدار حتی تا ثانیه‌های آخر دنبال گلزنی بودیم و نمی‌خواستیم بازنده باشیم.

نظرها

اخبار بیشتر